switch-stikalnik

Vse o T-2 internetu
Odgovori
blago
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 8. Feb 2012 ob 09:10
T-2: Že imam

switch-stikalnik

Odgovor Napisal/-a blago » 9. Feb 2012 ob 19:28

kaj mi poka v stikalniku? sliši se pk,pk,pk,... in potem vedno hitreje . to traja manj kot minuto in včasih večkrat na dan ali pa včasih več dni ne. menjan je bil že trikrat s strani t-2 serviserja. z električnim priklopom je vse vredu.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: switch-stikalnik

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Feb 2012 ob 20:23

kateri model ? Milan ? menjan je bil ze 3x zaradi pokanja ali zaradi druge napeke ?

blago
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 8. Feb 2012 ob 09:10
T-2: Že imam

Re: switch-stikalnik

Odgovor Napisal/-a blago » 9. Feb 2012 ob 20:39

sm 801g milan

blago
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 8. Feb 2012 ob 09:10
T-2: Že imam

Re: switch-stikalnik

Odgovor Napisal/-a blago » 9. Feb 2012 ob 20:39

menjan zaradi pokanja

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9170
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: switch-stikalnik

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Feb 2012 ob 20:44

ga imaš kje toplem , če se pregreva ?, imaš ok ozemljitev v električni vtičnici ?

ko bo spet pokalo, odklopi vse UTP kabel, samo optičnega pusti, pa poročaj če še poka.

blago
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 8. Feb 2012 ob 09:10
T-2: Že imam

Re: switch-stikalnik

Odgovor Napisal/-a blago » 9. Feb 2012 ob 21:29

javim stanje. samo ne vem kdaj se bo pojavilo pokanje. se slišimo.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: switch-stikalnik

Odgovor Napisal/-a Fry » 10. Feb 2012 ob 14:16

Nemogoče je, da bi kar tri switchi bili na enak način pokvarjeni!

Najbrž je kaj narobe z električno instalacijo.
Morda kje kaki slabi spoji, kar povzroća iskrenje, to pa posledično motnje v el. omrežju

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: switch-stikalnik

Odgovor Napisal/-a RobertM » 10. Feb 2012 ob 18:26

@Fry - verjetno bo tudi to moral popraviti T-2 tehnik saj poka v T-2 napravi :namrec:

BDW: poprosim še vas za mnenje 8)
Odprta napaka: Stranki kocka TV samo na enemu STB-ju-zvok zaostaja,...
Pri stranki sem menjal že VSE in vedno se napaka pojavi zvečer in vedno na istemu MESTU v hiši(prizidek)
Če zamenja STBja med seboj še vedno kocka na istemu MESTU in drugemu mestu STB dela OK.
Stranki puščen še en napajalnik STBja in 10m UTPja, da ob problemu izločimo še motnje na strankinemu UTPju.

Pri stranki sem obupal in napotil tja drugega rajonskega tehnika saj sem podvomil v svoje znanje in zahteval "drugo mnenje" :namrec: - na helpdesku verjetno že vsi poznate "mojo Ančko" :nevem:
Ta napaka me močno spominja na začetek tega posta in sploh me zmoti kar je napisal @blago:"z električnim priklopom je vse vredu" - kdo od Elektro X je napravil kakšne meritve,... da lahko trdi, da je vse OK :hmm:
Lahko kako utemelji in dokaže:
- da el. napetost ne niha izven dovoljenih toleranc,
- da se ne pojavljajo "špice" ob odklopu močnejših porabnikov (doma ali pri sosedih na isti veji),
- da ne prihaja do kratkotrajnih prekinitev (0,5 sec), kar opaziš samo z mežikom žarnice,...

Vsak pa opazi, da mu nekaj "štrkne" v napravah ali prileti par kock na TVju ali prekine internet in seveda je kriv operater (bilokateri), ki ne more zagotoviti stabilne linije,... :namrec:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 682
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: switch-stikalnik

Odgovor Napisal/-a blackmack » 10. Feb 2012 ob 19:16

hmmm, pustiš še 10m električnega kabla, ki ga priklopi na drugo vtičnico v stanovanju. Recimo na tisto, na kateri drugi STB takrat deluje. In potem vidi, če bo tudi ta STB. Potem je verjetno napeljava. Če bo enako je lahko, da je kriva tud kakšna varčna žarnica v tistem prostoru ki oddaja motnje....

Kaj bi dal, da bi na našem rajonu bil tehnik kot RobertM :D
Zadnjič spremenil blackmack, dne 10. Feb 2012 ob 19:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: switch-stikalnik

Odgovor Napisal/-a RobertM » 10. Feb 2012 ob 19:21

@Blackmack: a pustim za vsak slučaj tam še svojo ženo, da bi mu šaltala programe :hmm:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 682
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: switch-stikalnik

Odgovor Napisal/-a blackmack » 10. Feb 2012 ob 19:26

Ha ha, mogoče bi se še ona kaj pametnega spomnila. Resno, probajte še z kablom priključenim izven prizidka. Ponavadi v prizidkih z štromarijo pocajo in lahko, da je res to vzrok.

Res pa pohvalno, da maš tolko volje okrog stranke. Mojga rajonskega sploh blizu ni več, me pa ma zato slow_slow verjetno že poln kufer :D
Slika

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 767
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: switch-stikalnik

Odgovor Napisal/-a Tosho » 10. Feb 2012 ob 21:04

blackmack napisal/-a:hmmm, pustiš še 10m električnega kabla, ki ga priklopi na drugo vtičnico v stanovanju. Recimo na tisto, na kateri drugi STB takrat deluje. In potem vidi, če bo tudi ta STB. Potem je verjetno napeljava. Če bo enako je lahko, da je kriva tud kakšna varčna žarnica v tistem prostoru ki oddaja motnje....

Kaj bi dal, da bi na našem rajonu bil tehnik kot RobertM :D
Zato smo pa mi toliko bolj zadovoljni, ker ga imamo... :namrec: :pivo:
Slika

Uporabniški avatar
magecu
Faca
Prispevkov: 130
Pridružen: 3. Sep 2009 ob 21:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant (VDSL)
Kraj: Ljubljana Tržaška

Re: switch-stikalnik

Odgovor Napisal/-a magecu » 12. Feb 2012 ob 19:55

Ja če so bile vse naprave menjane in je laufau preko drugega UTP kabla potem so lahko samo še dve možnosti.

Nekakovostna elektrika iz vtičnice. Obstajajo naprave, ki jih priključiš v vtičnico in zmerijo vse glavne karakteristike, nekateri električarji jih imajo, treba preverit za pregled napeljave.

Druga možnost je naprava, ki povzroča EM motnje. Kakšen pretirano močen brezžični telefon,...
Tretja (podobna drugi) bolj redka možnost je tako kot so imeli na belem križu nad Piranom, kjer je antena tako močno sevala da razne naprave (celo plinske peči) niso delale pravilno.

Drugo in tretjo rabi kakšen merilnik EM signalov, tako kot v prvem primeru dokaj specifična naprava ki je nimajo ravno vsi servisi pri roki. :D

Vsekakor vso srečo pri iskanju napake.
Za vsak slučaj lahko še poskušaš z STP in odklopljenimi RJ45. Doma imam vse daljše linije preko STP. :D

Odgovori