IPTV na računalniku

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Tomy14
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 21. Dec 2008 ob 20:06
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Tomy14 » 24. Sep 2012 ob 20:18

Pozdrav,
ker sem bil pri dosedanjem brskanju po forumu neuspešen se obračam tukaj po pomoč, da mi pomagate pri nastavitvah za gledanje TV na računalniku.
Torej, zelo lepo bi prosil za nasvete: sem naročnik pri T2, imam paket T4, hitrost 20/2, modem je model SV2M104, internetni kabel imam povezan na računalnik direktno iz modema. Na računalniku imam program VLC 2.0.3. po privzetih nastavitvah. Problem je sledeč, ko odprem VLC in označim T2 listo za predvajanje se mi prikažejo za vsak televizijski program različne slike. Zanima me, kaj moram spremeniti da bodo delali TV programi?

npr:
Slika

Za kakršnokoli pomoč bom zelo zelo hvaležen!
hvala

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8496
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kitl » 24. Sep 2012 ob 20:22

Na tak način kot imaš ti meni deluje na VLC 1.0.5 brez problemov. Od kje ti te slike? A play listo imaš?
Slika


Lp, Kitl

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 24. Sep 2012 ob 23:25

V primeru, kot je tvoj, je najpogostejši razlog za težave požarni zid oz. protivirusni program.

Tomy14
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 21. Dec 2008 ob 20:06
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Tomy14 » 25. Sep 2012 ob 00:19

Nimam pojma od kje mi te slike, za vsak program se mi pokaže druga slika. Isto mi dela če izklopim požarni zid.... Hvala vseeno. Še kakšna ideja? :razz:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8496
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kitl » 25. Sep 2012 ob 08:07

A verzijo VLC-ja si probal zamnjati?
Slika


Lp, Kitl

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Atoll » 25. Sep 2012 ob 08:57

Tudi meni kaže žnj slike, če nimam povezave z internetom.
Cord cutter.

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a borutz » 25. Sep 2012 ob 10:39

Tomy14: problem je v modemu. Probaj kabel ki ti gre direktno v STB v računalnik in ti bo delalo. Sem pred časom naletel na isti problem. Eni modemi omogočajo internet+tv na vseh portih, na temu je pa očitno eno ali drugo na njem
Slika

hitclub
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 25. Sep 2012 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a hitclub » 25. Sep 2012 ob 21:11

Imam VLC 2.0.3 na IMAC u. V kolikor imam IMAC direktno priključen na modem od T2 se jim v cca 5 min sesuje celoten sistem v moji okolici ( cca 50 uporabnikov ) . IMACA sem sformatiral in na novo naložilč sistem 10.6.8 kasneje 10.7.5 ter nato 10.8.2. Povsod isti problem. Sposodil sem si tudi drugega imaca na APPLOVEM servisu. Tudi tukaj se vse sesuje. Začasno sem zadevo rešil, da sem IMACA postavil za router, ki prepušča multicast. Od T2 jevih tehnikov sem dobil neuradno informacijo, da nisem edini primerek s težavami
Ali T2 omrežje ni kompatibilno z APPLOVIMI napravami ?
Sedaj pa se ubadam s težavo ali se da nastaviti na VLC ju s katero mrežno kartico gre na internet. Na kablu imam namreč router za gledanje TV na WLAN pa imam lokalno omrežje in VPN z službo ter virtualni strežnik. Če namreč gledam TV mi tudi VIRTUALNA MAŠINA izgubi začasno povezavo z internetom, pa čeprav je nastavljeno , da gre navzven po WLANU.
Za pomoč bi bil hvaležen.

Tomy14
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 21. Dec 2008 ob 20:06
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Tomy14 » 25. Sep 2012 ob 21:25

@borutz, res najlepša hvala, v drugem izhodu iz modema TV dela, vendar sem mogel vmes še modem resetirati. Ko priklopim na brezžični internet pa ga spet neki biksa (slike se spet pojavijo :nevem: ), tako da mi ostane gledanje TV samo preko kabla.

Hvala še enkrat!LP :car:

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 26. Sep 2012 ob 07:26

Jao, Tomy14, v prvem postu, ko si poročal o težavah, si napisal, da imaš računalnik povezan direktno z modemom. Kaj zdaj mešaš brezežični internet? To je čisto druga zgodba.

kermc
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 10:45
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kermc » 26. Sep 2012 ob 16:54

hitclub napisal/-a:Imam VLC 2.0.3 na IMAC u. V kolikor imam IMAC direktno priključen na modem od T2 se jim v cca 5 min sesuje celoten sistem v moji okolici ( cca 50 uporabnikov ) . IMACA sem sformatiral in na novo naložilč sistem 10.6.8 kasneje 10.7.5 ter nato 10.8.2. Povsod isti problem. Sposodil sem si tudi drugega imaca na APPLOVEM servisu. Tudi tukaj se vse sesuje. Začasno sem zadevo rešil, da sem IMACA postavil za router, ki prepušča multicast. Od T2 jevih tehnikov sem dobil neuradno informacijo, da nisem edini primerek s težavami
Ali T2 omrežje ni kompatibilno z APPLOVIMI napravami ?
Sedaj pa se ubadam s težavo ali se da nastaviti na VLC ju s katero mrežno kartico gre na internet. Na kablu imam namreč router za gledanje TV na WLAN pa imam lokalno omrežje in VPN z službo ter virtualni strežnik. Če namreč gledam TV mi tudi VIRTUALNA MAŠINA izgubi začasno povezavo z internetom, pa čeprav je nastavljeno , da gre navzven po WLANU.
Za pomoč bi bil hvaležen.

jaz sam imam tudi mac lion mount 10.8.2 pa mi brez problema dela tv

Tomy14
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 21. Dec 2008 ob 20:06
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Tomy14 » 26. Sep 2012 ob 20:13

kokica2000 napisal/-a:Jao, Tomy14, v prvem postu, ko si poročal o težavah, si napisal, da imaš računalnik povezan direktno z modemom. Kaj zdaj mešaš brezežični internet? To je čisto druga zgodba.
@kokica
ne se jezit, ker ni dobro za lepoto ;-) . Najprej sem napisal da imam net povezan preko kabla (kar imam ponavadi), če mi zapaše pa uporabljam tudi brezžičnega. Torej, mene je zanimalo kako mi bo delala TV preko kabla na rač. in mi tudi dela. Tisto kar sem rabil sem dobil. Potem pa sem za foro poizkusil še brezžičnega, pa mi ne dela, kar me tudi ne skrbi. Evo :)

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a nemo » 27. Sep 2012 ob 11:52

nemo napisal/-a:Pri meni je pa nastala zanimiva situacija. VLC mi je zadnjih nekaj let vedno delal bp, zdaj pa nimam več gibljive slike, ampak se na vsakem programu pojavi samo statična slika.
Da bi kaj bistvenega spremenil, se ne spomnim, vsekakor nisem nič prčkal po vlc, ki je 2.0.3. Usmerjevalnik je nadgrajen na tomato in multicast je omogočen. FW je samo tisti od win7, av je ms security essentials. Vse to že dolgo časa.
Ideje?
Se je pokazalo, da imam slab spomin. Težava je bila namreč v tem, da po nadgradnji na novo verzijo tomata nisem naštimal multicasta. Zdaj vse spet dela, kar je odlično, ker je ravno crknil tv. :grr:
Plačaš 100, dobiš 90.

bate-rija
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 30. Sep 2012 ob 17:22
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a bate-rija » 30. Sep 2012 ob 17:27

En problem
Ko na računalniku gledam HBO ali HBO comedy (VLC 2.0.3) Se mi pri dvovrstičnih podnapisih po 5-10 min spodnja vrstica izbriše in je naprej več ne prikazuje. Zgornja vrstica in enovrstični podnapisi delujejo brez težav, prav tako deluje če gledam fil direktno iz računalnika in na vseh osalih programih kot akanal, poptv kino ...

kakšna rešitev

aja pa nič ne pomaga če spremeniš velikost pisavo senčenje pozicijo skratka karkoli v nastavitvah za podnapise

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9165
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 30. Sep 2012 ob 17:46

probaj starejso verzijo vlcja

Odgovori