Mobilni internet: USB modem direktno na routerju

Vse o T-2 internetu
Odgovori
poizon
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 17. Jan 2010 ob 00:15
T-2: Že imam
Paket: umts mobilni internet
Kraj: Reteče

Mobilni internet: USB modem direktno na routerju

Odgovor Napisal/-a poizon » 3. Okt 2012 ob 20:06

Hoj,
že nekaj časa uporabljam mobilni internet prek USB modema, ki je priklopljen direkt na router, zato da do neta potem prek brezžično dostopava dva uporabnika. Do sedaj vse brez problemov (odštevši resetiranje vsakodnevno, ker sva na območju s slabim umts signalom). Potem pa je nehalo delati. Ugotovil sem, da če dostopam do neta z modemom, vtaknjenim v PC zadeva deluje. Če pa ga vtaknem v ruter se ne more povezati. Lučka je modra, kar pomeni, da omrežje zazna, samo povezave ne vzpostavi.

Kakorkoli, če ga vtaknem v PC vidim, da se mi avtomatsko poveže (register network) na simobil (in naprava ve, da gre za roaming). Če potem ročno spremenim omrežje na T2 (manual register network) je vse ok in se lahko povežem na net. Na žalost si te nastavitve ne zapomni in vsakič znova štarta z default omrežjem - simobilovim (roaming).

Problem je, da če modem priklopim direkt na router le ta nima možnosti izbire omrežja in se avtomatsko poveže. Sklepam, da se želi povezati na simobilovo omrežje, kar sem na t2 servisnih straneh onemogočil (ker se plačuje - zakaj bi, če imam dostop do t2 omrežja). Kaj naj naredim? Ste pri t2 zadnje čase menjali kake nastavitve?

modem huawei E220, router edimax 3g 6200n. Dodajam log komunikacije routerja z modemom.

LP, Klemen
Priponke
syslog.txt
MODEM log
(15.87 KiB) Prenešeno 556 krat
Zadnjič spremenil poizon, dne 3. Okt 2012 ob 22:20, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Mobilni internet: USB modem direktno na routerju

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 3. Okt 2012 ob 20:12

če router nima moznosti za ročno izbiranje omrežja, potem ne moreš nič, lahko samo blokiraš preko servisnih strani da si te ni ne poveže v simobil, potem pa kupiš 5m usb podaljška in usb modem prilimaš na šipo kjer je največ t-2 signala, potem se ti bo mogoče povezal samodejno v t-2

problem je to, da se hoče povezovat v tisto omrežje kjer je največ signala, ....

poizon
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 17. Jan 2010 ob 00:15
T-2: Že imam
Paket: umts mobilni internet
Kraj: Reteče

Re: Mobilni internet: USB modem direktno na routerju

Odgovor Napisal/-a poizon » 3. Okt 2012 ob 20:31

Naj dodam še to, da je simobilov signal že od nekdaj precej boljši kot t2-jev, pa mi je do pred nekaj dnevi vse lepo delovalo...
Hvala vseeno! LP, Klemen

Odgovori