[Za novince] - optika, IPTV, VLC

Vse o T-2 IP televiziji
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a oyoy » 22. Dec 2012 ob 16:37

načeloma iptv na compu pri optiki dela (je delal) brez posebnih nastavitev porta, dodatnih mrežnih kartic, ...
ko sem pomagal kolegu iz bistrice, ki je imel med drugimi tudi težavo, kot jo opisuješ, sem prišel do spoznanja, da pri novejši t-2 opremi po defaultu ni vse odprto, kot smo bili navajeni pri dobrem starem milanu. imaš innboxa?
Slika

Markx
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 5. Apr 2012 ob 20:35
T-2: Že imam
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Markx » 23. Dec 2012 ob 16:09

Imam innboxa.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a oyoy » 23. Dec 2012 ob 16:37

torej ti priporočam, da prosiš za pomoč koga od neuradnikov ali tehnično pomoč, v kolikor ne dobiš odgovora od kakšnega uporabnika, ki ima izkušnje z innboxom, ki je vzrok, da vidiš samo tisto mušnico. kolegu so namreč menjali opremo, tako da se s to težavo ni bilo treba več ukvarjat.
vem, da je ena od rešitev, da ti pri t-2 na tvojo zahtevo prekonfigurirajo innboxa iz usmerjevalnika v navaden switch, kaj več pa ti žal ne znam pomagati, ker ne poznam opreme.
Slika

cslesce
Navdušenec
Prispevkov: 723
Pridružen: 1. Okt 2011 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: 200/20
Kraj: Kranj

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a cslesce » 25. Dec 2012 ob 17:26

kaj je fora tega innboxa?

Nekako sem usposobil itd....samo slika trza,šteka....

imam pa DLINK navadni switch.

NET -> MILAN (novi, letos ko je bil mkr na Gorenjskem, so mi ga zamenjali) -> DLINK SWITCH itd.....
Slika

Ruckus
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 11. Maj 2012 ob 13:12
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Ruckus » 11. Jan 2013 ob 15:23

Če slučajno koga zanima; jaz imam router (Asus RT-N56U) povezan v Innboxa (bridgan port) je bilo treba samo multicast omogočit na routerju in deluje TV v VLCju brez problema, nobenih nastavitev v VLCju ni bilo treba spreminjati.

payo2
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Jan 2013 ob 17:47
T-2: Že imam
Paket: t4 mega
Kraj: Ljubljana

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a payo2 » 22. Jan 2013 ob 18:46

Pozdravljeni,na forumu sem nov,na t2 pa vsaj 6 let.
Pred kratkim smo prešli na optiko,tu pa so se začele težave.Od kar so nam namestili inbox iskra mi na enem od dveh računalnikov ne dela tv preko vlc,poizkusil Multicast pa tudi ne dela.Pri stari povezavi sem imel celo port nastavljen po defoltu(1234)pa je delalo o.k.Poizkušal sem pretikat utp kable na različne izhode pa nič.
Ker nisem nek računalniški strokovnjak bi vse prosil za kakršno pomoč. Hvala

Qushaak
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 25. Jul 2010 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a Qushaak » 25. Jan 2013 ob 12:06

Ne poznam tega modema za optiko, ampak ali ima tudi opcijo router-ja (ker oni za VDSL na srečo nimajo te funkcionalnosti)?

payo2
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Jan 2013 ob 17:47
T-2: Že imam
Paket: t4 mega
Kraj: Ljubljana

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a payo2 » 26. Jan 2013 ob 09:20

Kolikor je meni znano inbox vsebuje ruter.

gurenc
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 29. Jun 2011 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a gurenc » 28. Jan 2013 ob 18:51

Nekaj časa mi že "manjka" nekaj programov. Ali je točna ugotovitev, da je T-2 po dolgem času blokiral tudi tiste na optiki, ki smo imeli plačano manj kot pa smo gledali? Ker plačan imam Start paket in sedaj tudi dejansko vidim le Start programe (nekaj sem jih preveril). Saj je zadosti, samo sprašujem, če ni kakšna fora. Ker zastonj bi še vedno gledal več .. :hudicek:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Jan 2013 ob 18:53

mas najnovejso play listo ? poglej par strani nazaj....

edin
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 28. Jan 2013 ob 22:02
T-2: Že imam
Paket: T4 (100/10 optika)

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a edin » 28. Jan 2013 ob 22:08

Heeeeeeeeeeeelp, zmešal se mi bo!

Imam optiko 100/10, s sestro si deliva internet za kar uporabljam switch Asus GX1008. Problem je, da ona lahko gleda T2TV normalno, pri meni pa je slika dokaj pogosto kockasta, zvok pa slišim vsako minuto pa še to za 1-2 sekundi :( Naj še omenim, ona sploh ni nastavila porta, force IPv4 in to, jaz pa sem poskusil že vse možne VLC verzije, vse nastavitve s prve strani, pa NIČ! Včasih mi je tole normalno delalo, samo sem nekako "zgubil interes za TV" zaradi kopico filmov in serij na HDD, sedaj bi pa rad gledal TV... Lepo prosim če bi mi kdo znal pomagati! :(

gurenc
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 29. Jun 2011 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a gurenc » 29. Jan 2013 ob 19:55

pri meni je vlc player nagajal. potem sem nekje zasledil, da multicast boljše deluje. in ja, pri meni je razlika. je pa tudi res, da je moja škatla že malce iz mode. kvadratke pa dobivam tudi z multicastom na drugem računalniku, ki pa je očitno povsem zastarel za takšne zadeve.

gurenc
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 29. Jun 2011 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a gurenc » 29. Jan 2013 ob 19:57

MrTwelveTrees napisal/-a:mas najnovejso play listo ? poglej par strani nazaj....
normalno mi je delovalo do nekako dobrega tedna ali dveh nazaj. kot rečeno pa mi delujejo tisti, ki na seznamu "T2 Start" so, tisti, ki jih ni, pa ne. Žal mi je mogoče za enega, morda dva programa, ostalo je tako ali tako vse balast.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Jan 2013 ob 20:18

ja potem so začeli pa vklapljat filtre naprej, se bo pač gledalo to kar je naročeno....

payo2
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22. Jan 2013 ob 17:47
T-2: Že imam
Paket: t4 mega
Kraj: Ljubljana

Re: [Za novince] - optika, IPTV, VLC

Odgovor Napisal/-a payo2 » 30. Jan 2013 ob 17:19

Pozdravleni,preko ZS sem dobil namig da na inboxu dela TV samo na portih 4 in 3,kar se je izkazalo da drži.
Torej ne morem več gledat tv na enem od dveh računalnikov(na VDSL sem lahko) en port je seveda povezan na STB.

Zanima me ,če se da to uredit preko nastavitev inboxa,saj je nesprejemljivo da sem po prehodu na optiko na slabšem kot na VDSL z izjemo hitrosti in HD kanalov.

Zaklenjeno