IPTV na računalniku

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a oyoy » 6. Feb 2013 ob 17:00

sry, ampak ko boš imel več prevožnih km, se ti bo razširilo obzorje o smiselnosti gledanja tv preko pc!
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a roCkY » 6. Feb 2013 ob 17:19

VLC lahko "spusti skozi" le tisto kar dobi.

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Atoll » 6. Feb 2013 ob 17:53

Je komu uspelo namestiti udpxy na WRT160NL?
Cord cutter.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 6. Feb 2013 ob 18:26

jug900 napisal/-a:POglejte možje, IPTV prek PC-ja je bil do sedaj smiseln samo, zaradi razlike med naročenimi in možnimi programi. Preko PC-ja smo imeli več možnosti, čeprav nekateri trdite, da je delovanje možno samo na tistih programih, na katerih smo naročeni. Meni je delalo marsikaj: zdaj pa ne več. IP je IP, modem ga pripelje do compa, ta ga z vlc-jem zaznaa in gre.

IP, po katerem gre določen program, pač ne ve za vsakega naročnika, na ka vse je naročem. Temu služijo tiste črne kište, ki jih dobimo, da ravno nebi računalnik znal procesirati tv-ja. Črna kišta in tv , ali PC in vlc. Res ne vem, kako bi T2 lahko ukazal mojemu vlc-ju, kaj sme spustiti skozi in kaj ne. Možno je torej, da na IP-jih pač ni strema.

Ali mi pa povejte, kako je T2 rešil to, da smo gledali več kot naj bi plačali.
Imel si srečo, da si lahko spremljal več kot si imel naročeno, sedaj pa ni več tega.

V bistvu že nekaj časa, ampak nekaterim je še delovalo.

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 6. Feb 2013 ob 19:16

@jug900:
1. Nekateri VLCja (in drugih programov za gledanje IPTV) ne uporabljamo samo zato, da bi goljufali, ampak predvsem zato, da lahko povsod po hiši gledamo vse programe, na katere smo naročeni. S TV2GO, ki naj bi bil mobilna različica IPTV, žal to ni mogoče.
2. Če misliš, da tehnično ni možno omejiti streamov na tiste, ki so naročeni, se zelo, zelo motiš. Streame je mogoče omejiti na mac naslove modemov (oz. optičnih switchev), ki jih imajo naročniki in celo na porte na centrali. Tiste "črne kište" pri tem ne igrajo nobene vloge.
3. T-2 ni nič "rešil", da smo včasih gledali več, kot smo plačali, ampak pač včasih ni bilo teh filtrov iz druge točke. In prav je, da filtri so. Še posebej v naši države, v kateri je "kutura goljufanja" zelo dobro razvita.
4. Če lahko kdo izmed gledalcev gleda programe, na katere ni naročen, je to zgolj zato, ker T-2 še ni uspel implementirati vseh filtrov po celotnem svojem omrežju.

Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 6. Feb 2013 ob 19:34

@kokica :plosk: :plosk: :rtmT2:
Slika

hatch
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 20. Apr 2008 ob 16:29
T-2: Že imam

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a hatch » 6. Feb 2013 ob 20:45

Meni se je pa zacela zadeva precej cudno obnasat...
prek vlc-ja sedaj lahko spremljam placljive pakete (pop brio, pop kino, etc...), medtem ko so mi crknili dokumentarni programi (history, discovery, national geographics, ...) ceprav imam narocen paket L

Tole me precej moti, ker tega pop sranja definitivno ne rabim.

Markx
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 5. Apr 2012 ob 20:35
T-2: Že imam
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Markx » 6. Feb 2013 ob 20:49

slow_slow napisal/-a:
theuros napisal/-a:A mogoče kdo ve, na kakšni strani v tem postu (ali kje drugje) je napisan postopek kako usposobiti t-2 TV na VLC ? ... enkrat sem dobil neka navodila, vendar so bila za optiko .. pa VLC sem imel čisto drugačno verzijo da se ni nič ujemalo ...

hvala

Torej načeloma upoštevaš navodila, ki si jih prebral in v kolikor ti ne deluje po naloženi playlisti upoštevaš naslednje:
preveriš kakšen modem imaš:
- SVM104/innbox V50 na tem deluje ipTV samo preko nastavljenega porta načeloma je to lan4 v tem primeru ne deluje internet
- SV2M104 deluje na vseh portih
Eno začetniško vprašanje: in kaj lahko naredim, da bom lahko gledal tv na računalniku če imam innbox v50? :)

bedanec
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: T4 20M + HDTV + L

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a bedanec » 6. Feb 2013 ob 21:11

Atoll napisal/-a:Je komu uspelo namestiti udpxy na WRT160NL?
http://wrt160nl.org/indexx.html

Meni dela bp z dd-wrt.

perplexer007

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 6. Feb 2013 ob 21:20

kokica2000 napisal/-a:@jug900:
1. Nekateri VLCja (in drugih programov za gledanje IPTV) ne uporabljamo samo zato, da bi goljufali, ampak predvsem zato, da lahko povsod po hiši gledamo vse programe, na katere smo naročeni. S TV2GO, ki naj bi bil mobilna različica IPTV, žal to ni mogoče.
2. Če misliš, da tehnično ni možno omejiti streamov na tiste, ki so naročeni, se zelo, zelo motiš. Streame je mogoče omejiti na mac naslove modemov (oz. optičnih switchev), ki jih imajo naročniki in celo na porte na centrali. Tiste "črne kište" pri tem ne igrajo nobene vloge.
3. T-2 ni nič "rešil", da smo včasih gledali več, kot smo plačali, ampak pač včasih ni bilo teh filtrov iz druge točke. In prav je, da filtri so. Še posebej v naši države, v kateri je "kutura goljufanja" zelo dobro razvita.
4. Če lahko kdo izmed gledalcev gleda programe, na katere ni naročen, je to zgolj zato, ker T-2 še ni uspel implementirati vseh filtrov po celotnem svojem omrežju.

kokica a poznaš tisto, nemogoče je mogoče??

no jaz ti povem, da je en kolega od prijatelja , ki se ukvarja z elektroniko z zelo majhno modifikacijo stb-ja, motorole naredil to, da mu stb spusti vse skozi ima pa naročeno S shemo!

Želim ti samo povedati, da obstajajo razni mojstri,mački na tem svetu, ki obvladajo vse sorte stvari in jih nobeni filtri ne morejo ustaviti oziroma onemogočiti bilokaj!

Samo kot zanimivost lahko povem, da je T2 iptv zelo gledana tudi drugje po balkanu, največ v Srbiji,na Hrvaškem,Makedoniji, celo Bolgariji!! Pa nikjer ni noben naročen na nič a gledajo pa vse!

Tolko o temu kaj je in kaj ni. :namrec:

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a RobertM » 6. Feb 2013 ob 21:49

jug900 napisal/-a:POglejte možje, IPTV prek PC-ja je bil do sedaj smiseln samo, zaradi razlike med naročenimi in možnimi programi. Preko PC-ja smo imeli več možnosti, čeprav nekateri trdite, da je delovanje možno samo na tistih programih, na katerih smo naročeni. Meni je delalo marsikaj: zdaj pa ne več. IP je IP, modem ga pripelje do compa, ta ga z vlc-jem zaznaa in gre.

IP, po katerem gre določen program, pač ne ve za vsakega naročnika, na ka vse je naročem. Temu služijo tiste črne kište, ki jih dobimo, da ravno nebi računalnik znal procesirati tv-ja. Črna kišta in tv , ali PC in vlc. Res ne vem, kako bi T2 lahko ukazal mojemu vlc-ju, kaj sme spustiti skozi in kaj ne. Možno je torej, da na IP-jih pač ni strema.

Ali mi pa povejte, kako je T2 rešil to, da smo gledali več kot naj bi plačali.
T2 ne more ukazati tvojemu VLCju, kaj naj "spusti skozi" lahko pa ukaže centrali (filtri) na katere zahtevke naj odgovori.
O multicastu in IPTV bi lahko še in še govoril pa samo kratka razlaga.
V VLC (ali STB) klikneš program SLO1 in pošlje signal centrali "pošlji mi SLO1 stream". OK centrala pošlje SLO1 stream in če v 300sec. ni ponovnega zahtevka, ki ga STB in VLC avtomatično procesirata se stream avtomatično zaključi. Če med tem VLC ali STB pošlje drug zahtevek NPR za Discovery se SLO1 prekine in pošlje stream za Discovery in tako naprej in nazaj.
Kot je vsem znano ima vsak program svoj IP oziroma so že kar lepo grupirani po paketih. Centrali je zelo enostavno dopovedati, da blokira določene IPje (grupe) in nanje enostavno ne odgovarja. STB enostavno niti ne pošilja takih zahtevkov ampak prikaže sliko "paket L,..." VLC pa ga pošlje ampak od centrale enostavno ne dobi odgovora in poizkusi naslednjega, pa naslednjega,...
Še tehnično enostavneje bi bilo zadevo rešiti z pošiljanjem streama samo v bazi registriranim MAC naslovom - potem pa adijo VLC,....

Priznajte, da se nekdo močno trudi, da lahko gledate naročene programe ne samo na STB ampak na XY napravah :owned:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 6. Feb 2013 ob 22:46

perplexer007: aha ni čisto tako preprosto ... preveč je tu sive ekonomije....

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Feb 2013 ob 00:07

perplexer007 napisal/-a: kokica a poznaš tisto, nemogoče je mogoče??

no jaz ti povem, da je en kolega od prijatelja , ki se ukvarja z elektroniko z zelo majhno modifikacijo stb-ja, motorole naredil to, da mu stb spusti vse skozi ima pa naročeno S shemo!

Želim ti samo povedati, da obstajajo razni mojstri,mački na tem svetu, ki obvladajo vse sorte stvari in jih nobeni filtri ne morejo ustaviti oziroma onemogočiti bilokaj!


Samo kot zanimivost lahko povem, da je T2 iptv zelo gledana tudi drugje po balkanu, največ v Srbiji,na Hrvaškem,Makedoniji, celo Bolgariji!! Pa nikjer ni noben naročen na nič a gledajo pa vse!

Tolko o temu kaj je in kaj ni. :namrec:
A zdaj se že stranke spuščajo v modifikacijo opreme, ki jo dobijo na reverz? :car: <- ampak to ni razlog da mu dela (če mu dela, da ni tole zgodbica baba čula baba rekla).

Kolikokrat še te moramo opozorit, da večkrat kot boš omenil kako nekomu vse dela, bo naenkrat nehalo? :jao:

perplexer007

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a perplexer007 » 7. Feb 2013 ob 00:20

Kako lahko reces da ni to razlog da mu dela?

Malkec ni baba cula ne...ta baba je videla na lastne oči! Pač mož se razume v te stvari in je pogruntal kaj narediti in vse mu dela kot more!

Drugace pa tisto kar sem komentiral je blo misljeno za srbijo in ostale drzave, liste t2 so na vseh moznih forumih balkanskih in delajo en teden innato spet jo posodobijo in dela spet!!

Nisem govoril o gledanju tukaj preko pc-ja! Tu je vse zaprto in delajo samo naročene stvari!!

TV1
Model
Prispevkov: 290
Pridružen: 24. Sep 2011 ob 08:38
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a TV1 » 7. Feb 2013 ob 08:43

Malkec napisal/-a: Kolikokrat še te moramo opozorit, da večkrat kot boš omenil kako nekomu vse dela, bo naenkrat nehalo? :jao:
Jaz bi tvojemu "grozenju" rekel baba čula baba rekla. T-2 nima mehanizma za zapiranje programov, če bi ga imel bi ga že uredil vsa ta leta ... :rtfm:

Odgovori