Zamenjava IP

Vse o T-2 internetu
Odgovori
LordAragorn
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 13:55
T-2: Že imam
Paket: T4 + 4xGSM
Kraj: Radovljica

Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a LordAragorn » 7. Apr 2008 ob 08:33

Pozdravljeni. Imam statični IP in bi potreboval zamenjavo IP številke . kakšen je postopek?

Hvala!

LP

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 7. Apr 2008 ob 08:36

Statičnega IP naslova se ne more menjati.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

LordAragorn
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 13:55
T-2: Že imam
Paket: T4 + 4xGSM
Kraj: Radovljica

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a LordAragorn » 7. Apr 2008 ob 09:00

??? kako prosim?? Ker mam blokiran IP na nekaterih serverjih ne morem, dostopat. A morm providerja zamenjat al kaj? Pr Siolu to ni bilo problema...Večje neumnosti še nisem slišal...in to naj ne bi bilo možno zakaj?? Kot da je to talk problem in še vedno bi imel statičen IP torej možna indentifikacija blablabla... :evil:

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 7. Apr 2008 ob 09:09

Če imaš blokiran ip ga ziher nimaš brez veze,si že počel kakšne neumnosti.

LordAragorn
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 13:55
T-2: Že imam
Paket: T4 + 4xGSM
Kraj: Radovljica

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a LordAragorn » 7. Apr 2008 ob 09:12

ja adminu ni bil všeč moje mnenje o njem :? Nič ilegalnega...ampak zoprno. Torej morem it k drugem providerju očitno so eni zlo "trdi" tukaj...ker ni nobenega tehtnega vzroka ali pa hude tehnične zahtevnosti zamenjat IP...To mi res ni jasno...Pa sej bi mi zaračunal verjetn za to HUDO zahtevno zadevo...kaj je problem to naredit, če uporabnik res to rabi...
Mal je neugodno da ne morem do SVOJEGA serverja zarad IPja, ker me je model bannov (je dobu geslo) k sm mu zaupal...torej kaj naj po vašem naredim? :idea: :?:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Apr 2008 ob 09:22

Če je tvoj server, potem imaš kontakt s ponudnikom ane? Zmeni se za ftp dostop in izbriši ban. Problem rešen.

LordAragorn
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 13:55
T-2: Že imam
Paket: T4 + 4xGSM
Kraj: Radovljica

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a LordAragorn » 7. Apr 2008 ob 09:39

Malkec napisal/-a:Če je tvoj server, potem imaš kontakt s ponudnikom ane? Zmeni se za ftp dostop in izbriši ban. Problem rešen.


kontakt imava oba ker sva oba plačnika. Če bi imel drug IP bi se lahko skonektal...problem pa je k je objavu moj IP javno tako da mi lahko vsak serje vsak.
Res fajn, ti prvošm pa boš videl...sm mislil, da tukaj dobiš pomoč ne pa aroganco in zajedljivost.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a NoName » 7. Apr 2008 ob 09:50

uff, sila neprijetna rec... kontaktiraj ponudnika gostovanja pa rec naj onemogoci dostop do streznika vsem, saj je on tvoj 'kolega' objavil tvojo ip stevilko kar mislim da je nekak v nasprotju s tistim clenom o varovanju osebnih podatkov. prav tako pa priporocam da se obrnes na kakega odvetnika pa mu predstavis problem... morda ti bo lahko pomagal...

navsezadnje... kolikor vem omogoca t-2 tudi strankam s staticnim ip naslovom, da uporabijo dhcp. pac na routerju spremenis v 'automatically obtain ip' al kakorkoli ze... pa bos dobil dinamiko... pol lahko pa s tistim ipjem dostopas do svojega serverja...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Apr 2008 ob 10:27

LordAragorn napisal/-a:kontakt imava oba ker sva oba plačnika. Če bi imel drug IP bi se lahko skonektal...problem pa je k je objavu moj IP javno tako da mi lahko vsak serje vsak.
Res fajn, ti prvošm pa boš videl...sm mislil, da tukaj dobiš pomoč ne pa aroganco in zajedljivost.
Tudi če si dobil ban na serverju, še vedno moraš imeti ftp ali ssh dostop do samega strežnika. Kakšna aroganca? Tako kot ti je povedal noname, probaj nastavit na računalniku na dhcp in ti bo dodelilo drugi ip naslov poleg statike.

Še zdaj pa ne razumem v čem točno je problem. To pa ni moj problem če daješ rcon naokoli :namrec:

LordAragorn
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 13:55
T-2: Že imam
Paket: T4 + 4xGSM
Kraj: Radovljica

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a LordAragorn » 7. Apr 2008 ob 10:41

Torej moram ugasnit mašino za 24h? ker mam nastavljeno itak na "automaticaly obtain IP" Ampak dvomim da se mi bo IP zamenjal k je statični. Al kej nisem razumel prav?

Ce pa nisem (se mi zdi da ne) kje je ta dhcp? By the way Imam router in bi moral verjetno tam pogledat? V kolikem času se mi bo prestavilo?

Hvala za odgovor!

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Apr 2008 ob 11:16

Priklopi računalnik direkt na modem in boš dobil dinamični ip naslov. Ko boš pa porihtal zadeve, pa priklopi nazaj na router na katerem je statika.

LordAragorn
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 2. Nov 2007 ob 13:55
T-2: Že imam
Paket: T4 + 4xGSM
Kraj: Radovljica

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a LordAragorn » 7. Apr 2008 ob 11:34

HVALA!

Verjetn morm podatke (nov IP k se bo pokazal) potem vnesti v router?

LP

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Apr 2008 ob 12:15

Ne. To imej le testno, potem pa priklopi nazaj na router kjer imaš nastavljeno statiko.

Uporabniški avatar
ToJo
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 25. Okt 2007 ob 10:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL+dod. TV
Kraj: Vipava-Ajdovščina

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a ToJo » 14. Apr 2013 ob 20:21

Bom uporabil kar to temo - da ne bi začenjal nove.

Sem administrator ene spletne strani (strani enega društva). Ko sem v ozadju (Joomla) zelel instalirati eno komponento, je nekje očitno prišlo do težav (pa nisem delal nič nezakonitega) in od takrat naprej ne morem dostopati do nobene spletne strani na DNS naslovu, na katerem je naša spletna stran. Očitno je moj IP blokiran, saj do spletne strani normalno dostopam iz drugih IP naslovov (tudi s svojega računalnika ko si sposodim net od soseda :) ).

A mi lahko kdo pove, kako naj si odblokiram IP?

Hvala za nasvete oz. predloge
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Zamenjava IP

Odgovor Napisal/-a RobertM » 14. Apr 2013 ob 21:42

IP je vezan na MAC naslov mrežne kartice ali routerja (kar je vezano direkt v T2 omrežje).

Če je računalnik priključen direkt na modem menjaš mrežno kartico (lahko sposodiš za dan ali dva).
Če imaš router priključiš računalnik direkt v modem in router ozklopiš za dan ali dva.
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori