Telekom

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a roCkY » 7. Apr 2013 ob 17:32

OK tvoje mnenje a moje oči pravijo drugače.
Pripni PC na mal večji ekran in se usedi na razdaljo primerno za gledanje HD. Kar je diagonala *1.4 do največ 1.6. In poglej vse 4 telekomove streame kanala, ki oddaja v HD in SD enako vsebino, ko je vir posnet v HD. Recimo kak Animal ali HBO, Planet,...
Če si 3+ m stran od 40-42 ekrana razlike ne vidiš. Če si dobra 2 m od 65" pa je razlika še kako opazna.

Ne zastopim ISP-jev, da ne omogočijo uporabniku izbire strema za STB.

K sreči uporabniki prek PC lahko izbiramo in kadar je linija frej si postrežemo s polnim.
Kjer seveda gre. Nekje do 2km razdalje na bakru je izbira možna dlje pa marsikdaj HD ni več možno izbirat. In tudi zaradi tistih trdim, da je HD pri cca. 6-8 MB smiselen.
In ja kot sem že pred časom, ko smo v eni temi mleli to tematiko (navijal za miniHD) ni samo slika, tudi vsebine so na kar nekaj HD kanalih na višjem nivoju kot na SD različici.

Uporabniški avatar
Bad_CRC
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 23. Jul 2012 ob 21:49
T-2: Že imam
Paket: T4 20M

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Bad_CRC » 29. Apr 2013 ob 12:46

Majke mile... sem znan po tem, da znam bit oster, včasih celo žaljiv, ko se mi zdi, da stvari ne gredo v pravo smer ali pa da kaj ni zagotovljeno tako kot bi moralo biti. Ampak sem pa najbrž znan tzdu po tem, da pohvalim, kadar je opažen trud in kvaliteta storitve... T-2 sem že in šinfal in hvalil, zdaj pa ko na drugi lokaciji, kjer T-2 ni možen, sklepam naročilo s Siol, vidim, kakšna blazna katastrofa je šele ta (Siol). Sploh še nisem postal njihov naročnik, pa se že pritožujem, ker spreminjajo pakete hojladri čez noč. Ob naročilu je bil takšen paket, danes ko gledam, mu že nekaj fali. Tebi nič, meni nič, oni spremenijo vsebino paketa. Prav smili se mi tehnik, ki bo izvajal priklop, ker vem, da s pogodbami nima nič, pa vendar bo on tisti, ki priklopa ne bo dobil plačanega in pogodbe podpisane, če po priklopu ne bo v paketu vse kar je bilo rečeno ob naročilu.
Pod črto - T-2 tu pa tam šepa, predvsem s TV shemo, ki pa se je že izboljšala, vendar če ga postaviš ob bok Siolu, potem T-2 blesti. In če sem kdaj šimfal T-2, mi je zdaj žal, da ga na lokaciji, kjer internet potrebujem, ni. Tako slaba je konkurenca... O Helpdesku Siola pa sploh ne bi. Vsaj s temi ko sem bil na liniji so trdi ko hudič. Palamudil mi je o akcijah TV sprejemnikov kot novi naročnik a ko sem ga vprašal, kje na njihovi strani lahko o teh TV sprejemnikih vidim kaj več, mi je (štel sem) 5x rekel, naj grem poguglat, on pa mi bo dal oznako modela. In 5x sem mu rekel, da želim to akcijo videti na njihovi strani in naj mi pove kje, on pa še kar da ne rabim tam gledat, naj grem raje googlat... Pa daj no? A res? A mi bo google povedal tudi kakšni so plačilni pogoji in vezave? A mi bo google povedal tudi, če se tehnik moti o modelu ali ne? A mi bo google povedal, če je akcija res veljavna ali ne? Na besedo tehniku res ne verjamem, sploh ker vidim, da še o lastnik paketih nimajo pojma kaj so in kaj niso, kaj šele o modelih televizorjev, ki so v neki njihovi akciji... Pa to je šele začetek njihove nesposobnosti, jaz pa še naročnik nisem. Prav strah me je.

Uporabniški avatar
SM9/125
Faca
Prispevkov: 118
Pridružen: 4. Nov 2010 ob 20:14
T-2: Že imam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a SM9/125 » 29. Apr 2013 ob 21:33

Jokica!

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 29. Apr 2013 ob 21:51

SM9/125
Prosim no!!

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2768
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a Jaka » 11. Maj 2013 ob 21:20


Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 11. Maj 2013 ob 22:14

ideja ni nova, ne bo pa poceni za stranko.

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 4. Jul 2013 ob 08:03

Telekom kupuje Šport Tv...
vir je članek v Financah, ampak je zakljenjen
ga lahko nekdo ki je naročnik prilepi sem? hvala
Slika

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a veiztex » 4. Jul 2013 ob 08:57

Ali Telekom spet mika televizija, Šport TV?

04.07.2013 00:01 / Finance 127/2013
Petra Sovdat

Telekom Slovenije izvaja skrbni pregled družbe ASPN, ki je lastnica športnega programa Šport TV. Rudolf Skobe, šef Telekoma, pojasnjuje, zakaj.
»Telekom Slovenije je lastnik pravic za ligo prvakov in prvo slovensko nogometno ligo. Športne vsebine so pomembne za operaterje televizij, stroški športnih vsebin pa so najvišji stroški operaterjev. Res pregledujemo družbo, a to še ne pomeni, da jo bomo tudi kupili,« razlaga Skobe.

Več o tem ni želel komenirati.


Se bosta Skobe in Lisac našla?

Naši viri pravijo, da kupnina za Šport TV »gravitira proti ničli«.

Roman Lisac, lastnik ASPN, pa pravi, da želi za družbo »čim več«. Bi jo dal tudi za nič, glede na to, da mu konec leta zapade za 1,3 milijona evrov posojil? »To pa ne. Nič se mi ne mudi. Če Telekom družbo potrebuje, jo bo kupil, če ne, pa ne,« pravi Lisac in dodaja, da Telekom ni edini, ki se zanima za nakup. Kdo naj bi se še, pa ne pove.

»Olimpijski cikel poslovanja«

Tudi ASPN so, kot drugim medijem, lani upadli prihodki, tej družbi za dobrih 20 odstotkov.

»Imamo nekakšne olimpijske cikle poslovanja,« pa zatrjuje Lisac. Družbi so se lani za dobrega pol milijona povečale tudi kratkoročne obveznosti, je pa spet prikazala nekaj več dobička.

Telekom iz medijskega biznisa v novi medijski biznis

Spomnimo, da je Telekom Slovenije sicer v začetku leta prodal večinski delež v televiziji Planet TV, ki je startala lani. Ta zdaj tudi predvaja omenjene nogometne tekme.

Njegov partner je grški medijski velikan Antenna Group, ki se po naših podatkih - te v Telekomu še zanikajo - zanima tudi za nakup spletnega portala Planet Siol.net. Posel bi se utegnil nadaljevati septembra, smo še izvedeli.

V Telekomu pravijo še, da v hčerinski družbi TSmedia, ta zdaj ohranja 49-odstotni delež v partnerstvu z Grki, tudi ne razmišljajo o izstopu iz družbe Antenna TV SL. V tej transakciji so Grki v skupno podjetje Antenna TV SL vložili skupaj 10 milijonov evrov, od tega je bila polovica posojila. Televizija, ki ima sicer precej majhno gledanost in za katero je slišati, da Grki niso zadovoljni s poslovanjem, naj bi dobiček začela prinašati v štirih do petih letih.

d_g
Legenda
Prispevkov: 1140
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 08:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana Bežigrad-Zup. jama: optika T-2

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a d_g » 5. Jul 2013 ob 23:04

Mobitel (Telekom) ponuja svojim naročnikom od danes neomejen mobilni dostop do interneta samo v omrežju Hrvaškega telekoma do 30.9.2013 za samo 10 evrov na mesec !! Zanimiva ponudba.

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a jst1 » 5. Jul 2013 ob 23:21

Si preprican? T Mobile, preko katerega naj bi vse skupaj slo, ne ve nic o tem.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Jul 2013 ob 23:27

kaj je to doplačilo k obstoječi naročnini, ali je to ko samostojna storitev ? drobni tisk ? omejitev hitrosti ? .... link ?

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a jst1 » 6. Jul 2013 ob 00:10

http://www.matejspehar.si/ubijalska-poteza-iz-mobitela

Za začetek si tukaj preberi. Dvomim, da že laufa ta ponudba.

Uporabniški avatar
HunterMan
Model
Prispevkov: 284
Pridružen: 19. Mar 2007 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL + zamik + XL shema
Kraj: Ljubečna - 1,5km zračne linije

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a HunterMan » 6. Jul 2013 ob 14:44

d_g napisal/-a:Mobitel (Telekom) ponuja svojim naročnikom od danes neomejen mobilni dostop do interneta samo v omrežju Hrvaškega telekoma do 30.9.2013 za samo 10 evrov na mesec !! Zanimiva ponudba.
Neomejen po principu pravične uporabe :jao:
Razočaran nad T-2 od 1.5.2013

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 557
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a starfotr » 7. Jul 2013 ob 10:07

http://www.t-2.net/ponudba/mobilni-internet

Govoriš, kot, da t-2 nima "pravične uporabe".
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Telekom

Odgovor Napisal/-a RobertM » 7. Jul 2013 ob 10:45

Vsi imajo "pravično porabo"! Samo nekateri to tako lepo zavijejo v celofan z majhno sivo " * " in drobnim tiskom velikosti 5pik ;)

Sedaj pa še enkrat prečitaj link, ki si ga prilepil ;)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori