internet preko routerja ne dela

Vse o T-2 internetu
Odgovori
pipiloka
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 3. Nov 2006 ob 13:05
T-2: Že imam
Paket: T4-20M
Kraj: Škofja Loka

internet preko routerja ne dela

Odgovor Napisal/-a pipiloka » 18. Avg 2013 ob 09:45

Pozdravljeni, imam problem, ki ga ne znam resiti.

Prisel sem z dopusta in po 14ih dnevih odsotnosti mi internet preko routerja ne dela vec. Opremo sem za cas med dopustom izklopil, potegnil ven vse kable, izkljucil elektriko. Po prihodu nazaj sem vse vklopil in mislim, da mi povezave stimajo. Port na Wan modemu je povezan na LAN1 na modem SV2M104, za internet so vnesene nastavitve za staticen IP. Router (3com 3CRWE554G72T) mi pokaze, da se je uspesno priklopil na ISP gateway. Preden sem sel na dopust mi je povsem normalno delal tudi na dinamicen IP (vpisani samo DNSji od T-2, danes se na taksen nacin ne poveze). Poizkusil sem z dvema routerjema (drugi je Asus WL500G) in preko nobenega ne morem dostopati do interneta. Diagnostika napise "povezava med vstopno tocko, usmerjevalnikom ali kabelskim modemom in internetom je prekinjena". Ce se z racunalnikom preko LANa prikljucim direktno na modem, internet dela.

Obrnil sem se tudi ze na tehnicno podporo in mi je vceraj nekdo povedal, da naj bi zaradi vec poskusov ob vpostavljanju povezave, njihov streznik zaznal kot da gre za poskus vdora in da je bil zacasno omogocena prijava in da se bo to samo uredilo v roku dveh ur. Opremo sem sedaj preko noci imel izlopljeno, poizkusil sem spet danes in internet preko routerja se vedno ne deluje.

Ali lahko kdo, prosim, pomaga. Hvala vnaprej.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: internet preko routerja ne dela

Odgovor Napisal/-a oyoy » 18. Avg 2013 ob 10:39

dinamični ip-ji se sprostijo šele po 24. urah. preko statičnega ip-ja bi morala povezava delovat.
- preveri nastavitve statičnega ip-ja v routerju,
- preveri, da imaš modem pravilno povezan z routerjem - kabel iz t-2 modema mora biti priključen v port na routerju , ki ima oznako wan oz. internet,
- preveri nastavitve mrežne kartice računalnika (nastavljena naj bo na avtomatsko pridobivanje ip naslova in dns-jev).
Slika

pipiloka
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 3. Nov 2006 ob 13:05
T-2: Že imam
Paket: T4-20M
Kraj: Škofja Loka

Re: internet preko routerja ne dela

Odgovor Napisal/-a pipiloka » 18. Avg 2013 ob 10:53

TNX.
Kabli so povezani pravilno.
Mrezne kartice pridobivajo IP avtomatsko.
Staticne IPje sem nastavil tako, kot je napisano na servisnih straneh za moj omrezni prikljucek, te nastavitve mi je potrdil tudi tehnik v tehnicni podpori. So me pa odpravili, da on ne more nic vec in da naj se obrnem na strokovnjaka za routerja. Ampak preizkusil sem dva routerja in na obeh zadeva ne deluje.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: internet preko routerja ne dela

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 18. Avg 2013 ob 11:13

izklopi vse routerje za 24 ur, potem resetiraj router na default - tovarniške nastavitve, nastavi DHCP v routerju da samodejno pridobi IP in poročaj.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: internet preko routerja ne dela

Odgovor Napisal/-a oyoy » 18. Avg 2013 ob 11:34

@MrTwelveTrees
pipiloka pravi, da ima statični ip. zakaj že mora čakat 24 ur?
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: internet preko routerja ne dela

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 18. Avg 2013 ob 11:58

naj proba še z dinamiko, če jo bo router dobil.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: internet preko routerja ne dela

Odgovor Napisal/-a oyoy » 18. Avg 2013 ob 12:49

za dinamiko so mu včeraj rekli, da je očitno pokuril ip-je, torej je razumljivo, da ne dela. preko statičnega ip-ja pa bi mu moral delat net.

@pipiloka
kaj pa če na računalniku v nastavitvah mrežne kartice vpišeš podatke za statični ip (vključno s t-2 dns-ji) in računalnik priključiš mimo routerja direktno v t-2 modem?
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: internet preko routerja ne dela

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 18. Avg 2013 ob 14:39

sej sem rekel da naj počaka 24 ur, da se dinamike sprostijo, potem pa naj proba da router dobi novi dinamični, ker če ga ne bo dobil (router) potem naj proba z drugim routerjem (enako za dinamiko)

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: internet preko routerja ne dela

Odgovor Napisal/-a dal » 19. Avg 2013 ob 00:07

- Kakšne IP-je dobijo mrežne kartice? Lokalne?
- Ali lahko s postaj pingaš svoj lokalni gateway?
- Ali lahko s postaj pingaš svoj statični IP (preveri, če imaš dovoljen WAN ping v nastavitvah ruterja)?
- Ali s postaj lahko pingaš T-2 gateway?

Odgovori