IP TV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 24. Dec 2006 ob 09:16

Hvala ti Anubis sedaj mi dela na obeh čeprav na prvem pc-ju nisem rabil tega ip-ja vtipkat v VLC

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a dule17 » 27. Dec 2006 ob 10:42

meni pa se pojavlja naslednji problem. Imam ta velik vood, izhodi za tv so e,f,g, imam pa naročene 3 tvje. Če hočem gledat tv na računalniku moram potem uporabiti switch. V tem primeru zadeva enostavno zmrzne (tisto kar gre prek svića). Če pogledam Ip-je skozi svić so pravzaprav kr neki in verjetno je tu problem. Ali pač ne? Vezal sem seveda zaporedno - iz e v switch, iz sviča naprej na tvje in na kompjutre. Pasovne širine imam dovolj, gre pa za problem, da tudi če izklopim ostale aminote, ki niso v sviču, preko sviča ne deluje. Mogoče ima kdo že prakso s tem?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Odgovor Napisal/-a NoName » 27. Dec 2006 ob 10:47

js sicer nimam istega vdsl modema kot ti, ampak imam svm104, kjer so stirje porti in pri njem je samo 4. namenjen tvju. ako vezem 4. in kateregakoli od prvih treh na isti switch, potem se zadeva nekako zacikla, meni pa zacne posiljat kakih 10 multicastov, dokler seveda sam sebe ne zdosam. ponavadi pomaga nekajminutno cakanje, ali pa snifam, katere multicaste dobivam in se od njih tudi rocno odjavim.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a dule17 » 27. Dec 2006 ob 10:59

jaz vežem na svič samo tv, pa vseeno ne dela. Pa ni problem da bi ble kocke, enostavno amino (če je čez svič) zablokira. Ne da se ga sploh ne ugasnit, takoj ko vzamem utp kabel iz amino je pa spet vodljiv. Kje je problem? svič sem že zamnenjal, naj poskusim še z routerjem, ki bi ga nastavil kot "podaljšek"?

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 27. Dec 2006 ob 11:08

Jaz sem zdej ugotovil da so verjetno usi novi voodi zaklenjeni na stevilo narocenih tvjev. Men je dobr mesec nazaj crknu stari in do takrat mi je se use delalo ok (direkt iz vooda na pc). Potem sem pa prejsn tedn ugotovil da mi na novem nekaj ne dela, in dones sem se spravu sprobat in mi Amino dela samo na portih G H, prej mi je delal na E F G H...
Mozno tudi da so mi dal kr en sfukan vood samo je bil lepo zapakeran pa tut skatla je zgledala cist sveza, res pa je da ko sm ga prisel zamenati sem cakal okol 15 min tako da je moznost da ti ga nekdo zakleni v tem casu...
Skratka ce hocem zdej gledat na racunalniku pac dam vn enega amina in ke ustekam kabl iz racunala... sem pa mislil ves ta cajt da je T-2 zakoderal signal in da pac brez amina ne gre vec :D
Zadnjič spremenil Jerry, dne 27. Dec 2006 ob 11:10, skupaj popravljeno 1 krat.
SpaceInvader!
Slika

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a dule17 » 27. Dec 2006 ob 11:09

men je zadeva delala, potem je vood crknil, prinesem domov in od takrat ne dela več zadeva z več tvji kot 3. je mogoče res vzrok kakšno zaklepanje?

Uporabniški avatar
moglasi
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 23:12
T-2: Že imam
Paket: TV
Kraj: Ljubljana

kabel

Odgovor Napisal/-a moglasi » 27. Dec 2006 ob 11:24

Kakšen kabel si uporabil za vezavo switcha? Cross?

Uporabniški avatar
subsubl
Model
Prispevkov: 288
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 07:44
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2TV + 1Tel + HD
Kraj: LJ-Vevče

Odgovor Napisal/-a subsubl » 27. Dec 2006 ob 11:28

STREJT!!

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a dule17 » 27. Dec 2006 ob 11:32

tko k ponavad, navadnga, pa sej mi je že delal. Pol je vood crknu, prnesm novga domov, kličem na podporo, mi pove da se je v voodu en stream obesu, neki da bo reseteru, potem pa krasn dela spet. In zdej, evo spet isto. Če je men kej jasn?

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 27. Dec 2006 ob 13:05

jst mam use ok, tut kable iste uporablam... edino kar je je to da se mi je menu vood.. pa kot sm ze napisu mi tut amino ne dela na portih E F...

edit: ampak zdej k vidm da nism edini k ma to je itq jasno da je zaklenjen, dule predvidevam da imas "prjavleno" za 3 tvje?
SpaceInvader!
Slika

Uporabniški avatar
moglasi
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 23:12
T-2: Že imam
Paket: TV
Kraj: Ljubljana

IPTV na računalniku

Odgovor Napisal/-a moglasi » 28. Dec 2006 ob 21:58

OK, probal sem IPTV na računalniku, dela super.. samo.. Ali obstaja kakšen program, ki bi delal kot videorekorder.. ( tak da ne zahteva znanje programiranja.)(pa da je še freeware.. po možnosti)

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Odgovor Napisal/-a NoName » 29. Dec 2006 ob 00:32

VLC omogoca snemanje na disk... js sm kr konzolno skripto naredu

nekaj v stilu...
datoteka snemaj.cmd

Koda: Izberi vse

"C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc" --high-priority  udp://@%1:5000 :demux=dump :demuxdump-file="%2"
za zacetek snemanja

ter nehajsnemat.cmd

Koda: Izberi vse

taskkill /im vlc.exe /t
recimo da tile dve datoteki shranis v C:\snemaj.cmd in C:\nehajsnemat.cmd.

naslov programa, ki bi ga rad snemal mors v tem primeru vedet na pamet.. ampak verjetn bi se dal nardit kako lookup tabelo, magar v excelu, ce mas voljo :)

recimo, da bi rad snemal poptv, je njegov multicast ip 239.1.1.9, datoteko bi pa rad poimenoval C:\poptv.mpeg

gres na Start > Zazeni (Run) > "C:\snemaj.cmd" 239.1.1.9 "C:\poptv.mpeg"
odpre se ti vlc (lahk bi nastvu tud tak, da se ti minimira ob zagonu) in snema na disk...
ko se navelicas snemat, zazenes
gres na Start > Zazeni (Run) > "C:\nehajsnemat.cmd"

po potrebi, nastavis System Scheduler (opravilnik opravil al kaj takega v slovenscini, zal ne vem iz glave ker uporabljam anglesko verzijo), pa porihtas da se ti snema esmeralda vsak dan v tednu med 15. in 16. uro na poptv v "C:\esmeralda\DANASNJIDATUM.mpeg"

sam tle mors mal vec programiranja met v glavi...

lahko se pa kdo od programerckov tle javi pa nardi kak bl simpaticn vmesnik...

evo.. mojih pet evro centov
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

sleby
Znanec
Prispevkov: 97
Pridružen: 27. Avg 2006 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: ig

Odgovor Napisal/-a sleby » 29. Dec 2006 ob 00:44

eno vprasanje..
a se da vlc kako sprogramirat, da bi ga lahko upravljal z daljincem? zraven laptopa sem dobil daljincka, ki perfektno deluje recimo v powerdvd, vlc pa se mu zatakne. namrec vse, kar lahko delam, je da se sprehajam gor in dol po playlisti. rad bi zamenjal kanal, vendar noben od gumbov (razen gor in dol) ne prime.

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 29. Dec 2006 ob 01:40

nabavi daljinc za vlc...
Heca ni več !

Uporabniški avatar
moglasi
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 23:12
T-2: Že imam
Paket: TV
Kraj: Ljubljana

ok..

Odgovor Napisal/-a moglasi » 29. Dec 2006 ob 11:17

NoName, hvala lepa.. bom probal..

Zaklenjeno