IPTV protokol

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

IPTV protokol

Odgovor Napisal/-a velis » 15. Sep 2013 ob 23:08

Upam, da tole ni že miljonkrat prežvečena tema, ampak me kar zanima in bi cenil odgovor:
Ali obstaja kakšna (vstavi ustrezen pridevnik) omejitev, da T-2 ne prevzame pobude in podpre navdušence z objavo protokolov za:
1. Seznam kanalov
2. EPG
3. Timeshift (seznam oddaj / kanal) + gledanje
4. itd.

Kolikor razumem, ima (je imel?) SiOL neke web funkcije, ki jih lahko kličeš, in ti zadeva vrne vse, pa še kaj zraven. Torej navdušencem prijazno.

STB že tako ali tako deluje po tem istem protokolu, samo objavit bi ga bilo treba.
Sicer menim, da nas je takih navdušencev, ki bi tole uporabljali, relativno malo v primerjavi z rednimi uporabniki, vendar smo ravno mi tisti, ki pri sosedih "odločimo" izbiro ponudnika. Če je problem pasovna širina (ker bi se vsak hotel igrat), bi se prav tako lahko izbralo nekaj navdušencev, ki bi nudili mirror storitve za ostale, manj posvečene.

Kako je torej s tem?

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: IPTV protokol

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 16. Sep 2013 ob 08:48

Brez skrbi, ljudje ki to vsaj približno znajo uporabljat že veselo parsajo odgovore s strani strežnikov. Navdušencev tukaj ne bo ustavilo, da API ni javen. Za timeshift pa pozabi :D

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: IPTV protokol

Odgovor Napisal/-a velis » 16. Sep 2013 ob 20:48

Meh, UDP preko playliste je komot. Jaz sem govoril o podpori navdušencem, ne o tem, da se nam pusti izkoriščati stvari, ki jih je težko preprečiti. Jaz pač gledam TV preko MediaPortala in preko njega bi imel tudi ogled preteklih oddaj, ne le žive televizije.

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 746
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: IPTV protokol

Odgovor Napisal/-a rossi » 17. Sep 2013 ob 10:10

Fantje pozabljate, da T2 ponuja TV prek STB vmesnikov. Gledanje preko TV je pa bonus, ki ni nikjer napisan. Posledično tudi navdušencem ne bodo dali podatkov za nekaj kar oni uradno ne ponujajo.

Odgovori