Prekinjanje televizije kockanje slike in napaka na 18m kabla

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Azazel
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 6. Dec 2013 ob 08:41
T-2: Že imam

Prekinjanje televizije kockanje slike in napaka na 18m kabla

Odgovor Napisal/-a Azazel » 16. Dec 2013 ob 17:52

Ker je po mojem mnenju tole najhitrejši support objavljam kar tukaj (Po telefonu itak nima veze kaj razlagat ker je napaka že 1 mesec odprta):
No televizija zaj.... kot napisano v naslovu, obisk tehnika že ene 5x, zamenjan TV vmestnik, modem narejene meritve, ki kažejo napako na 18m kabla.
Vse v redu in prav, težava se pojavi, kako dopovedat na helpdesku (če se lahko tako reče tistemu im.... na drugi strani) da naj nekdo pride z lestvijo in enostavno odreže oba kabla ter naredi spoj na novo in obenem zamenja vezalno dozo. Prilagam sliko za boljšo predstavo. Lepoooo prosim za kakšno urgiranje, ker T2jevci tukaj ste kot je treba ne pa helpdesk.
Priponke
Doza zunaj.JPG
Doza zunaj.JPG

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: Prekinjanje televizije kockanje slike in napaka na 18m k

Odgovor Napisal/-a NoBody » 16. Dec 2013 ob 19:30

Daj mi podatke na privat
Slika

Azazel
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 6. Dec 2013 ob 08:41
T-2: Že imam

Re: Prekinjanje televizije kockanje slike in napaka na 18m k

Odgovor Napisal/-a Azazel » 2. Feb 2014 ob 10:02

No, zadeva še zmeraj ni odpravljena. Na novo zvezani kabli in spet se čaka. Res ne vem kaj naj še naredim, očitno bo res treba počasi spet ponudnika zamenjat, tako neodzivnega supporta (fantje iz foruma izvzeti) še v življenju nisem videl. Ali lahko kdo še kaj pomaga ali bo res najbolje na Amis prešaltat,

Uporabniški avatar
PaJo
Model
Prispevkov: 205
Pridružen: 22. Maj 2007 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 - služba
Kraj: Slov. Bistrica

Re: Prekinjanje televizije kockanje slike in napaka na 18m k

Odgovor Napisal/-a PaJo » 2. Feb 2014 ob 12:12

Na Amisu ne bo nič boljše, če ti lokalni Telekomovec ne uredi tega konektorja v njihovi marci, ti bo povezava tudi na Amisu delala težave. Eni ste pa res naivni:)

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 746
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Prekinjanje televizije kockanje slike in napaka na 18m k

Odgovor Napisal/-a rossi » 2. Feb 2014 ob 12:47

Inštalacija do hiše je last TELEKOMA in T-2 (ali AMIS) nimata nič pri tem. Razen, da pošiljata naloge za odpravo napak. Telekom pa če se zgani ok, sicer pa tud ni škode za njih (če razumeš) ;).

Azazel
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 6. Dec 2013 ob 08:41
T-2: Že imam

Re: Prekinjanje televizije kockanje slike in napaka na 18m k

Odgovor Napisal/-a Azazel » 5. Feb 2014 ob 13:11

Naivnost s tem nima veze, sem informatik in zadeve so mi baje precej jasne. Jaz imam pogodbo sklenjeno z T-2 in le ta je zakonsko odgovoren za odpravo napake. Amis s Telekomom dobro sodeluje, poznam kar nekaj fantov zaposlenih tam. Telekom seveda občasno komplicira in jim "dol visi" za napake pri drugih ISP ampak Amisov support vstraja dokler zadeva ni urejena. No, tega pa na mojo žalost pri T-2 ju nisem opazil, kot pa sem že dejal, udeleženi na tem forumu ste izjema po mojih izkušnjah. Vse kar potrebujem je le par ponovnih pošiljan prijave napak za moj primer na telekom iz T-2 , to bo zadevo nedvomno izredno pospešilo, prav tako pa kaka dodatna meritev in obisk in pregled v centrali nebi škodil glede na čas trajanja napake.

Azazel
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 6. Dec 2013 ob 08:41
T-2: Že imam

Re: Prekinjanje televizije kockanje slike in napaka na 18m k

Odgovor Napisal/-a Azazel » 31. Mar 2014 ob 22:04

Napaka je še zmeraj tu, tole je postala že prava odisejada, ali lahko kdo od forumašev kaj pomaga ali je enostavno fubar , se pravi da moram nazaj na siol vsaj za toliko časa da odpravijo napako ?

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: Prekinjanje televizije kockanje slike in napaka na 18m k

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 31. Mar 2014 ob 22:07

Grdo rečeno, hitreje bo če sam narediš in si tiho da si karkoli šaril :/ vsaj pri meni je bilo tako.

Azazel
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 6. Dec 2013 ob 08:41
T-2: Že imam

Re: Prekinjanje televizije kockanje slike in napaka na 18m k

Odgovor Napisal/-a Azazel » 1. Apr 2014 ob 16:15

Jaz bi že naredil sam, a bo po mojem potrebno zamenjati kabel do moje doze, kar pa res ne morem sam naredit, prav tako ne morem diagnostike na WANu delat, saj nimam dostopa do centrale in mrežne opreme. Se pravi I am fu.... :( Pa res nočem niti za sekundo na SIOL, imam tak odpor do njih.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Prekinjanje televizije kockanje slike in napaka na 18m k

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Apr 2014 ob 19:13

Koliko je bilo meni znano so tr spoje ze uredili in ni napaka na tem kar na sliki zgoraj, napaka je najbrz na sami parici (motnje sosednje parice).

Azazel
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 6. Dec 2013 ob 08:41
T-2: Že imam

Re: Prekinjanje televizije kockanje slike in napaka na 18m k

Odgovor Napisal/-a Azazel » 1. Apr 2014 ob 21:31

V dozi na sliki je na novo zvezano, kolikor pa sem razumel je tudi sam kabel potencialni problem, na žalost pa ga nihče ne pride zamenjat, da bi lahko eliminirali to opcijo :(

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9181
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Prekinjanje televizije kockanje slike in napaka na 18m k

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Apr 2014 ob 22:00

te spoji so bili ze urejeni, spoji so ok. če se ne motim je tudi priklopljen nov kabel do modema od tega spoja.
težava je na glavni povezavi (bakreni) do centrale, motnje na parici.

Odgovori