Telemach

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4636
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a atepej » 1. Apr 2014 ob 10:43

Za telemach (očitno) je
Slika

strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a strom » 1. Apr 2014 ob 13:35

POP TV od sedaj tudi v visoki ločljivosti

Od 1. 4. 2014 je vseh pet programov medijske hiše Pro Plus na voljo tudi v visoki ločljivosti oziroma v HD formatu.

V visoki ločljivosti bo predvajana celotna programska shema POP TV, Kanal A, Kino, Brio in OTO, vključno z informativnimi oddajami, domačo zabavno produkcijo, risankami ter filmi in serijami tuje produkcije.

POP TV, Kanal A, Kino, Brio in OTO v visoki ločljivosti so do nadaljnjega ekskluzivno na voljo pri TV-operaterju Telemach. POP TV, Kanal A in Brio bodo gledalci lahko našli v začetni programski shemi, Kino in OTO pa v osnovni.


Telemachovi naročniki HD programe najdejo na na naslednjih programskih mestih:

• HD POP TV – programsko mesto 167/ začetna DTV shema

• HD Kanal A – programsko mesto 168/ začetna DTV shema

• HD Brio – programsko mesto 169/ začetna DTV shema

• HD Kino – programsko mesto 171/ osnovna DTV shema

• HD OTO – programsko mesto 206/ osnovna DTV shema

strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a strom » 15. Apr 2014 ob 16:19

NOV PROGRAM GRAND TV

Med programi boste od danes naprej našli nov program Grand TV.

Ta združuje najbolj priljubljene oddaje produkcijske hiše Grand, kot so Zvezde Granda, Grand parada, Grand hiti. Zabava je zagotovljena.

Program je dodan že v Začetno digitalno programsko shemo, najdete ga na programskem mestu 14 (Frekvenca 314, QAM 256).

Kako do novega programa?

Sprejemnik CISCO – programi se posodobijo sami. V primeru težav vas prosimo, da napravo izklopite iz električnega napajanja in jo ponovno vklopite.

Sprejemnik HANDAN – programi se bodo samodejno dodali na konec seznama. Če se programi niso dodali samodejno, vas prosimo, da zaženete ročno iskanje na frekvenci 322.

DVB-C televizorji (Conax modul, sprejemnik Technisat) – Programi se bodo v seznam programov dodali samodejno. V primeru, da novih programov ne vidite, vas prosimo, da ravnate skladno z navodili za svoj model televizorja in po potrebi zaženete iskanje.

d0nd3vil
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 21. Okt 2008 ob 19:07
T-2: Že imam

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a d0nd3vil » 16. Apr 2014 ob 07:12

Opa, spet nekaj novega, da bo lahko diNero še malo trobil =)

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a webmaher » 16. Apr 2014 ob 11:11

@diNera lahko tut jaz zamenjam :-) ... juhuhuhu dobili smo top muzićki kanal, živeo naš drug Mitrović :mrgreen:
sicer pa včeraj sem jim mal težil na chatu...prijavil sem se v mojo nadzorno ploščo in tam imaš tudi chat...na vrsto prideš dokaj hitro po mojih izkušnjah hitreje kot prek tulifona kjer čakaš kakih 5 minut obvezno in pol če maš srečo, ko te prevežejo na višjo inštanco še dodatno pet minut :mrgreen: no ta chat je kar v redu zadeva, saj oni takoj vejo kdo jih kontaktira in se ni treba dodatno predstavljat... problem je ko ne znajo odgovorit in gredo spraševat naokoli... vprašal sem jih recimo zakaj ni slovenskih podnapisov na Animal Planet HD.... odgovor je bil v stilu, da sem verjetno edini, ki bi rad podnapise...bodo se pa pozanimal ....seveda ja nikoli :mrgreen: pa zadeva je precej preprosta saj je spored isti kot na navadnem APtu.... ko sem jim napisal da majo baje neko kabelsko združenje in naj se operaterji glede teh zadev skupno zmenijo me je pa skenslala :mrgreen:
Pa vedno, ko jih nekaj vprašaš in ti odgovorijo potem rečejo če jih mam še kaj za vprašat...tejle nesrečni svetovalki sem rekel da imam vprašanj za cel dan in celo noč...no in sem bil skenslan na en dva tri :mrgreen:
Sicer pa zadeve delajo dokaj dobro... sprejem vseh kanalov je odličen in najnovejši Cisco dela brezhibno, slika odlična, preklop med kanali hiter....moti netočen EPG in kriminalen OSD, ki ga ne moreš nič prikrojiti po lastnih željah...obični telefon dela OK, mobilni tudi je pa res da ga ne uporabljam kaj dosti zato kake točne ocene ne morem podati....internet je tudi na nivoju (imam 100/6).... povprečni DL nad 90Mb/s in UL nad 5,5Mb/s, ping 15ms...linija v mesecu dni ni padla še nikoli....
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 17. Apr 2014 ob 12:02

sprejem vseh kanalov je odličen in najnovejši Cisco dela brezhibno, slika odlična, preklop med kanali hiter
Kateri Cisco točno ti to misliš?
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a webmaher » 17. Apr 2014 ob 13:02

CISCO 4682... včeraj nekaj po 20.00 uri sem ene triX sprobal ON DEMAND... ponavadi nič nisem mogel gledat, ker je bilo omrežje kao preobremenjeno... včeraj je vse delovalo bliskovito hitro ... ali je bil to samo srečni dan bomo videli v naslednji epizodi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
so mi pa kaka 2 tedna nazaj obljubljali, da bo to odpravljeno in morda je res :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 17. Apr 2014 ob 23:57

Tega imam tud sam z snemalnikom in TSjem. Pa občasno zašteka.
Recimo ne moreš preklopit hitro.
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a webmaher » 18. Apr 2014 ob 10:41

meni je na začetku preklapljanje z daljincem delalo katastrofalno...očitno so bile motnje zaradi televizorja...po nakupu novega so motnje čudežno izginile in preklapljanje z daljincem dela brezhibno...prve tri dni sem ga vsak dan vsaj eno uro intenzivno gonil pa zaboga tudi enkrat ni zaštekal...dela da to ni res ... sem potem nabavil še CAM modul s kartico in to vstavil v televizor pa preklapljanje dela počasneje... tudi ko sem probal v HTPCju ni bilo nič hitreje.... tako, da kar se mene tiče je ta Cisco čudež tehnike :mrgreen:
Absolutno najhitrejše preklapljanje med kanali pa je zaenkrat na T-2 optiki.... HTPC z DVB Viewerjem preklopi hitreje kot recimo prej v analogni...praktično v momentu....sem naštimal da se lahko menja kanale kar s srednjim miškinim gumbom in to dela ko raketa :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 18. Apr 2014 ob 10:48

Tv je 5 let stara Bravia, no ne vem če je ravno to. Tv je povezan preko hdmi-ja.
Po moje je to bolj odzivnost daljinca, ali pa samo delovanje hardwera Ciscota. Mogoče celo od kablske povezave.
Sam tv mislim da ima bolj malo s tem.
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a webmaher » 18. Apr 2014 ob 11:36

jaz sem mel 6 let staro plazmo od Panasonica preko HDMI.... daljinec je vedno prvič zagrabil, potem 1 ali 2X ne pa s5....in tako v nedogled....preklapljanje na samem sprejemniku je delalo brezhibno....tehnik, ki je to gledal ni mogel verjeti in je moral še sam sprobati....menjava daljinca ni pomagala.... na srečo sem bil v fazi menjavanja TVja in ko sem zagledal 55inčnega LGja s ceno pod 1000€ .... in potem je vse čudežno začelo delovati.... pa nič niso nadgradili Cisca... zdaj res dela v nulo...edino tako kot sem že napisal EPG in meniji so za moje pojme nič od nič.... na srečo ima ta LG tudi HB OD in potem to zalaufam kar tu in ne na Ciscu.... sicer pa je tudi včeraj čudežno na zahtevo vse delovalo že drugi dan zapored :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 18. Apr 2014 ob 12:30

Ja to na TVju pa verjamem da dela v nulo, to je na kablski itak skoz gladko delal :)
Preko Ciskota pa je le malo drugače :D
Slika

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 19. Apr 2014 ob 11:14

DownTaker ti si bil prej Turnškov naročnik,kakšne so sedaj spremembe,ko je lastnik Telemach,a so boljše izkušnje kot prej,so vam zamenjali digitalne sprejemnike,in kako se obnese,da imaš tv pri Telemachu internet pri T-2.
Ker tudi sam razmišljam,da bi na optiki Telekoma odjavil iptv in obdržal samo internet tv bi pa vzel pri Telemachu.

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 19. Apr 2014 ob 15:43

Prej sem imel od Turnška samo tv.
Jaz bi se odločal na podlagi tega kako zahteven uporabnik interneta in TVja si.
Predhodno sem imel net na optiki od telekoma. No bistvene razlike zdaj na kablu ni. Ping je za kak ms slabši. Občasno a čedalje redkeje je net malo počasen, ampak mislim da večinoma dela ok na nivoju naročene hitrosti.
Od opreme dobiš od Ciscota tako modem-router kot tv vmesnik. Modem-router ima wifi in vhod za telefon-navadn aparat. Deluje v redu. Nanj imam provezan tako prenosnik in kot tabličnega.
Tv vmesnik občasno šteka met preklaplanjem, pa tudi to deluje vedno bolj tekoče. Lahko pa vzameš kr kartico in gledaš direkt na tvju brez dodatnega daljinca. Ampak potem časovni zamik in snemalnik odpadeta. D3go za pc deluje solidno tako SD kot HD programi.
Če vzameš razširjeno shemo imaš bolj ali manj vse programe, razen nekaj HD, ki so samo v HD paketu. Imam pa paket mix L (30/2)
Slika

krepki45
Nadebudnež
Prispevkov: 392
Pridružen: 24. Feb 2012 ob 17:15
T-2: Še nimam
Paket: NEO C 1000/100 Telekom
Kraj: SG

Re: UPC - digitalna televizija

Odgovor Napisal/-a krepki45 » 19. Apr 2014 ob 16:35

Ja vzel bi razširjeno shemo 26€ kabelska,na optiki bi imel samo internet 20/20,ker lahko bi vzel komplet telemach na optiki samo imajo največ 120 programov,torej ne ponujajo kompletne sheme kot recimo na lastnem omrežju.

Odgovori