Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
tojla
Znanec
Prispevkov: 78
Pridružen: 8. Maj 2008 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a tojla » 28. Sep 2014 ob 20:28

Lahko ti potrdim, da playlista in EPG delujeta, nisem pa nastavil logo kanalov. Sem probal obe varianti (Openelec in Raspbmc).

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a kibtu » 28. Sep 2014 ob 21:09

:smileygoodbye: :smileygoodbye: :smileygoodbye: :smileygoodbye: Logoti tudi laufajo bp.

Kockajo mi NGC in Viasat Explorer (verjetno še kateri) na Mpeg2. Ista lista na MulticastTV dela super. Naložil LAV kodeke, pa nič.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a THJ » 28. Sep 2014 ob 21:13

Za vikend in popoldneve sem family guy. Jutri v službi, če me čas ne prehiti, uredim se radijske kanale in mpeg2 playlisto. Bom naredil ločeno temo s seznami. Zaenkrat direktno do njih, ko imam pa program spisan do konca pa še tega objavim, pa si potem lahko vsak sam ureja in izvaža sezname. In ja za XBMC/Kodi rabiš PVR IPTV Simple Client. Ima vse kar se za TV rabi. M3U, XMLTV in logotipe.

Tole stran sem po naključju odkril. Webmaher, je mogoče uporabna za spored manjkajočih kanalov?

http://tv.t-2.net/

Pa še to. Ima kdo hiter server na katerega mi lahko za en folder naredi FTP dostop? Bi dal gor vse logotipe in pa programe. Rabim cirka 100MB za začetek. Trenutno gostim na strani enega mojega projekta, kjer nimam ravno neomejen bandwidth.
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 28. Sep 2014 ob 23:09

jebela cesta...a tole kockanje pol bo resen probljem...@kibtu, daj usmili se me pa napiši kako si zrihral da LAV kodeki delajo z XBMCjem...sicer dvomim da bo to rešilo problem, ker tam kockajo vsi od prvega do zadnjega... kar je zelo čudno glede na dejstvo da DVB Viewer deluje brezhibno že 4. leto...
@THJ mam to stran in še nekaj 100 drugih ampak ne jemljem doli, ker ne bi blo pošteno :-)
Sicer kaj nam pa sploh še manjka od bolj pomembnih... unih iz JUgo paketa prosim ne upoštevat, ker v glavnem niso resni 1% sploh pa Mitrović z unimi Pinki :hudicek:

Zakaj pa bi FTP server sploh rabil zazipaj pa na kak brezplačen server vrži..pa še kake kopije na gmail pa je...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a kibtu » 29. Sep 2014 ob 09:38

@webmaher LAV kodeke sem samo naložil. Očitno to ni dovolj. Sorry za neznanje.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a THJ » 29. Sep 2014 ob 11:18

Objavljeno:

viewtopic.php?f=3&t=8422

Sem siguren, da bo kdo sedaj, ko je spored povezan s tvojo skripto, še več ljudi najdlo napake ali pri tebi ali pa pri meni v skripti.

Predvsem pa olajšalo uporabnikom spremljanje televizije preko drugih programov.
Slika

echobravo88
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 20. Avg 2008 ob 15:32
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a echobravo88 » 29. Sep 2014 ob 11:37

Predlagam, da sprobate Mediaportal, vse deluje tipi-topi.... :D

qzem
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 13. Nov 2012 ob 14:05
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Sevnica

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a qzem » 22. Okt 2014 ob 15:28

@webmaher

Mislim da vem kaj te jebe pri XBMC-ju, men so ponavadi kockal programi od Foxa. U glavnem pojdi v Settings -> Video (vklopi advance settings, na tipkonici pritisneš levo puščico in pritistneš enter)-> Acceleration in tam IZKLOPIŠ Allow hardware acceleration (DXVA2). Men je to rešilo probleme s kockanjem...

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 22. Okt 2014 ob 16:26

sem skoraj prepričan, da sem to že poizkusil...ampak lahko da sem kaj spregledal... sedaj me bolj muči kako dobiti kvalitetne oz. HD linke za Ligo prvakov za simulcast kanal, kjer ti kaže vse gole skoraj v živo... se da komu to poiskat in objavit.... ko sem na nekem forumu našel info, da morš namestit nek dodaten plejer pa se registrirat na ruski strani in ti tri dni dela ...pa pol se s5 registriraš in s5 dela... me je minilo nadaljne iskanje boljše rešitve.... razmišljam, da bi za kak mesec spet nekje plačal za CS ... stari ponudnik je bil sicer OK ampak vsake tri mesece ko sem plačeval prek PayPala sem dobil zavrnjeno, ker so jim blokiral račun...pol sem pa moral zahtevat denar nazaj in vedno sem ga po dobre tednu tudi dobil.... ker so ukinili plačevanje prek Skrilla se mi potem ni dalo več...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a kibtu » 23. Okt 2014 ob 09:18

Okrog dneva spomina na mrtve je za pričakovat beta verzijo Kodi-ja 14.0 (xbmc). Obljubljajo tudi hitrejše preklapljanje med tv kanali v PVR dodatkih.

@qzem ... bom probal tvoja navodilca. Hvala!

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 23. Okt 2014 ob 11:24

jaz sem se pa ravno spravljal, da bi sprobal XBMC Margo verzija al nekaj takega, kjer naj bi bil ta nesrečni počasni preklop rešen... ma nič bom počakal, da bo Kodi zasijal v polnem sijaju in pol vse naštelal kot je treba ... v nedeljo sem sprobal DVBViewer server...z mojega PCja sem satelitski in kabelski signal poslal preko routerja brezžično na moj prenosnik, ki sem ga imel zunaj in je vse delalo kot mora....tudi HD kanali z bitno 12,3Mb/s brez štekanja.... enkrat morm sprobat še izven lokalnega omrežja pa sem prelen :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 26. Okt 2014 ob 14:29

Današnji EPG je že na strežniku... čas je sedaj seveda +1 in nič več +2... Bila je tudi napaka pri Eurosportih..vse ure od danes dalje so bile za eno uro naprej... zdaj je vse tako kot mora biti... če ni javite pa bo :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 27. Okt 2014 ob 21:00

Meni ne dela pravilno z +1, z +2 pa dela :hmm: .

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 28. Okt 2014 ob 00:49

meni vse dela tko kot mora... nekje morš verjetno spremeniti al kako... še komu ne dela pravilno?
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Vse o EPG-ju in HTPC (MediaPortal, DVB Viewer...)

Odgovor Napisal/-a webmaher » 28. Okt 2014 ob 15:19

qzem napisal/-a:@webmaher

Mislim da vem kaj te jebe pri XBMC-ju, men so ponavadi kockal programi od Foxa. U glavnem pojdi v Settings -> Video (vklopi advance settings, na tipkonici pritisneš levo puščico in pritistneš enter)-> Acceleration in tam IZKLOPIŠ Allow hardware acceleration (DXVA2). Men je to rešilo probleme s kockanjem...
je bilo res to, hvala :mrgreen:

včeraj sem uštimal in zdaj dela vse v nulo... istočasno sem zalaufal Kmetijo v XBMCju in Gostilno v DVB Viewerju in vse delalo gladko in tekoče :mrgreen:

Tudi daljinec diNovo mini je deloval brez nastavljanja iz prve...treba bo samo še mal naštudirat bližnjice pa bo... kar se tiče mene je XBMC v kombinaciji z IPTV prek optike najboljša rešitev in ne rabiš nobene super duper pametne TV, ki rata zares pametna šele pri ceni okoli 2000 € pa še takrat je daleč od tega kar zmore en povprečno močan HTPC...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Odgovori