T2 ni več v stečaj-u :)

Splošni pogovori o T-2
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 5. Okt 2014 ob 10:41

e-račun je pa bolj spodoben sedaj v stečaju
LP Robert

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a Abigor » 6. Okt 2014 ob 13:32

Meni so ti stečaji smešni. Podjetje je zavozilo prvo vodstvo in je že takrat bilo dejansko znana usoda podjetja. Za moje pojme je stečaj prišel dosti prepozno. In kaj mene v tej državi najbolj razjezi. Stara klapa iz T-2ja se prosto po prešernu sprehaja po našem ozemlju. Pa sej taki niso sam na T-2ju, ampak v veliko primerih zafuranih podjetij. Nihče ne odgovarja odškodninsko. Zgolj iz norčevanja, še ustanovijo svoj inštitut. A mi navadni smrtniki, ko imamo kakšno manjše podjetje nas pa je*ejo za vsak €.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a roCkY » 6. Okt 2014 ob 17:39

T-2 je "zafural" cel splet okoliščin. Ne le vodstvo. Seveda bi vodstvo moralo glede na dane razmere (marsi)kaj drugače narediti. Pravila igre v državi so pač taka, da so razmerja med vpletenimi podjetji lahko pripeljala do trenutne situacije. A če nebi šli vsaj nekajkrat z glavo skozi zid TS nebi imel konkurence. Uporabniki pa bi imeli ADSL na ISDN.
Se pa več kot strinjam, da so stečaji v SLO unikat in neučinkoviti oz. kar mehanizem za plenjenje. T-2 je relativno majhna riba. A toliko zanimiva državi in določenim omrežjem, da se je našla zadosti velika mreža, da T-2 ujamejo. V tej državi je pač tako da za velike ribe z vezami ni ustreznih mrež in trnkov. Prosto plavajo in "delajo" naprej.
V SLO bi se optično omrežje komot zgradilo na star sistem. A dogovoriti se kdo in kao je pa seveda problem. Sedaj je Eu in pravila igre krepko drugačna. Če smo odkartali po cca. 500€ + revalorizacija za parico in kabel bi tudi za optiko lahko. Tako pa imam 20€ priključnine, ki jo bom plačal ob prekinitvi. Skratka sem mnenja da model financiranja ni bil optimalen in se v razmerah kjer ni velikih botrov z relanimi novci ne le krediti ni mogel iziti.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a nemo » 6. Okt 2014 ob 19:22

Abigor napisal/-a:In kaj mene v tej državi najbolj razjezi. Stara klapa iz T-2ja se prosto po prešernu sprehaja po našem ozemlju. Pa sej taki niso sam na T-2ju, ampak v veliko primerih zafuranih podjetij. Nihče ne odgovarja odškodninsko.
Za stečaj delniške družbe ali d.o.o., ki je posledica napačnih poslovnih odločitev, niso poslovodje nikjer kazensko ali odškodninsko odgovorni. Lahko se še tako jeziš, ampak tako to je in tudi prav je tako. Tudi ti greš lahko v stečaj in te ne bodo še zaprli in prebičali zraven!
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a Krypto » 6. Okt 2014 ob 19:54

Bomo videli po 15.10. če bo še vedno v stečaju :D

Uporabniški avatar
OmegaBlue
Navdušenec
Prispevkov: 619
Pridružen: 4. Sep 2009 ob 09:41
T-2: Še nimam
Paket: A1 Konkurenca ;)

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a OmegaBlue » 6. Okt 2014 ob 20:41

Zakaj ne bi bili :)

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a Abigor » 15. Okt 2014 ob 00:09

nemo napisal/-a:
Abigor napisal/-a:In kaj mene v tej državi najbolj razjezi. Stara klapa iz T-2ja se prosto po prešernu sprehaja po našem ozemlju. Pa sej taki niso sam na T-2ju, ampak v veliko primerih zafuranih podjetij. Nihče ne odgovarja odškodninsko.
Za stečaj delniške družbe ali d.o.o., ki je posledica napačnih poslovnih odločitev, niso poslovodje nikjer kazensko ali odškodninsko odgovorni. Lahko se še tako jeziš, ampak tako to je in tudi prav je tako. Tudi ti greš lahko v stečaj in te ne bodo še zaprli in prebičali zraven!
Seveda v družbah, kot je d.o.o., ne odgovarjaš odškodninsko ampak z svojim kapitalom. Seveda je to varovalka, da ne odgovarjaš z svojim premoženjem. Ampak če vodstvo dela po domače rečeno malomarno in je to vzrok za stečaj, bi bilo prav, da taki ki oškodujejo podjetje. Drugo so pa stečaji zaradi tega, da te uniči plačilna nedisciplina, kjer sam kot podjetnik nisi kriv.
Vem predobro, ko sem pred 3 leti imel odprt s.p, pa sem delal za eno podjetje, ki mi dolguje 40.000 €. Seveda sem za podjetje že delal prej in so vedno redno vse plačevali, zato sem pa imel neko zaupanje (pač moja napaka). Potem pa ko so začeli že kuhat juho , so pa samo zavlačevali. Založiš denar, nabaviš opremo, vse zrihtaš, izstaviš račun. Potem se pa začne čakanje, 1 mesec nič, isto ne naslednje 4 mesece. Seveda jih vmes tudi malo opomniš. Potem na koncu pa ti obljubijo, da mi bodo čez 14 dni plačail in kaj potem sledi: prisilna poravnava. In ko te tako podjetje spravi tako daleč, lahko ostaneš brez vsega. A misliš, da je to lahko, če imaš družino, otroka, se moraš preživljati, ko te nekdo dobesedno uniči on se ti pa smeji v glavo.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 15. Okt 2014 ob 08:29

Obvestilo AKOS-a v zvezi s stečajem:

Obvestilo končnim uporabnikom družbe T-2 d.o.o. – v stečaju

Vse končne uporabnike družbe T-2 d.o.o. – v stečaju obveščamo, da je Okrožno sodišče v Ljubljani s sklepom opr. št. St 2340/2014 z dne 16. 9. 2014 začelo stečajni postopek nad pravno osebo – družbo T-2 d.o.o., kar ima lahko za končne uporabnike določene posledice.

Končni uporabniki, ki imajo na podlagi dobropisov, izdanih do začetka stečajnega postopka, do družbe T-2 d.o.o. – v stečaju določene terjatve, imajo na voljo zgolj možnost, da v skladu z določbami drugega odstavka 59. člena Zakona o finančnem poslovanju, postopkih zaradi insolventnosti in prisilnem prenehanju (Uradni list RS, št. 13/14-UPB) v treh mesecih po objavi oklica o začetku stečajnega postopka (tj. do 16. 12. 2014) prijavijo svojo terjatev do insolventnega dolžnika na Okrožno sodišče v Ljubljani., Tavčarjeva 9, Ljubljana.

V zvezi s tem vam še pojasnjujemo, da se terjatve poplačajo iz stečajne mase, pri čemer je višina poplačila odvisna od velikosti stečajne mase. Poleg tega imajo prednostne terjatve ( npr. plače, odškodnine, odpravnine delavcem) prednost pred drugimi (navadnimi oz. nezavarovanimi terjatvami), kamor med drugim sodijo tudi terjatve iz naslova izdanih dobropisov.

Za stečajno upraviteljico je imenovana Danica Čuk, ki naloge in pristojnosti upraviteljice opravlja preko pravnoorganizacijske oblike Odvetniška družba Čuk & Pleško o.p., d.o.o., Dunajska 21, 1000 Ljubljana.

http://www.akos-rs.si/obvestilo-koncnim ... -v-stecaju
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a Atoll » 15. Okt 2014 ob 08:56

Torej, če imaš dobropis in si hkrati naročnik, se to ne more poračunat, ampak gre dobropis v stečaj... Naročnino moraš pa resno poravnavat? Ajme :)
Cord cutter.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 15. Okt 2014 ob 09:10

Točno tako... nekak tak je tudi s plačami pred stečajem in po...

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a jst1 » 15. Okt 2014 ob 10:28

A pa zaposleni se nič ne bojite, da boste brez plače ostali? Upam, da ne, ker jaz na žalost vem kako je to.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 560
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a starfotr » 15. Okt 2014 ob 11:40

Dokler bodo prodajali storitve, bodo tudi plače. Po moje ne bo nobenega izpada plač.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 15. Okt 2014 ob 11:42

Torej strah ostaja vendar se tudi zavedamo da brez nas storitve mrknejo in tudi da je T-2 vreden toliko koliko naročnikov ima...

Starfotr, nekaj bo izpada, če ne vsaj začasnega... ampak bo že :)

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 560
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a starfotr » 15. Okt 2014 ob 12:26

Držimo pesti, da boste dobili pošteno plačilo za svoje delo.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8500
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: T2 v stečaj

Odgovor Napisal/-a kitl » 15. Okt 2014 ob 13:29

Vse bi bilo, če ne bi tale Danica rabila celo leto, da proda T2. Malo dolga doba je pa konkurenčnost se bo v tem letu še zmanjšala in s tem neposredno vrednost podjetja, škoda. Je že tko, da je treba še pokrast kar se pokrasti da.
Slika


Lp, Kitl

Zaklenjeno