IP TV na računalniku

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Odgovor Napisal/-a NoName » 6. Jan 2007 ob 02:19

joj, a zdj morm za vsakega posebej skripto pisat? js sm zase napisal tisto skripto prek letom ali dvema.. da sem najprej snemal karkoli na disk, nato pa multicastal nazaj na stream pa si ogledal na televizorju, nato pa se mal bl 'advanced' skripto, ki snema voyagerja (ja.. sem sci-fi freak... priznam :) to je blo za moje lastne potrebe. tople vode za lenuhe pa ne mislim razvijat.. tolk prostega casa pa tud nimam... razn ce kdo placa v kaki lepi valuti valuti (evro kovanci ali bankovci)

torej.. kdo bi rad, da napisem gui za snemanje na disk :D
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
urosbe
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 15. Jul 2006 ob 16:24
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10
Kraj: gorenjska

Odgovor Napisal/-a urosbe » 6. Jan 2007 ob 12:46

Mene pa zanima kako bi naredil naslednje (če je sploh možno). Punca ima doma T-2 (TV, telefon in internet) preko optike. Navzven je vidna na IP številki 89......., ki jo lahko tudi pingam. Aminota ima v dnevni pri TV-ju, v sobi na računalniku pa sem ji naštimal, da lahko TV spremljava še preko računalnika (VLC).
Sedaj me pa zanima ali obstaja kakšna možnost, da bi se jaz iz domačega interneta (nimam T-2), preko VLC-ja priključil na njen vod in gledal tv, kot to počne ona preko računalnika iz sobe?

Najprej sem mislil, da bi do nje vzpostavil neke vrste VPN povezavo, torej da pridem do njenega omrežja, nato pa v VLC vnesem identične nastavitve, kot jih ima ona na računalniku. Bi to bil pravi način oz. je sploh možno skreirati VPN povezavo (do sedaj sem jo uporabljal le ko sem se povezoval na službeno omrežje in pojma nimam kaj je treba nastaviti, da lahko VPN sploh omogočiš).

LP
Uroš

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 6. Jan 2007 ob 12:50

Da se uprasanje ce ima ona dovol uploada. Ce sm te prav razumel bi ti to se povezal iz druge lokacije?
SpaceInvader!
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 6. Jan 2007 ob 12:55

Mislim, da se tudi tole da naredit... pošiljaš TV stream na določen zunanji IP (izven domačega omrežja). Če se ne motim, sem tale postopek že pred časom zasledil nekje na tem forumu... poišči ga.

Omejitev je ta, da mora imeti tvoja punca omogočen vsaj 7-8 MB upload in ti vsaj 7-8 MB download (seveda za SDTV).
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
DrM007
Model
Prispevkov: 309
Pridružen: 7. Avg 2006 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Optika: 200/20, IPTV, VoIP =)
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a DrM007 » 6. Jan 2007 ob 13:06

Če nisi naročnik T-2 TV potem ne moreš gledati T-2 TV.

Pošlji mail na microsoft support, da ti tvoji piratski windowsi nočejo updejtati novih popravkov.
SlikaSlika

mte
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 00:56
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a mte » 6. Jan 2007 ob 13:42

Kaj pa tole - ali je aminota možno prepričat da oddaja naprej tisti stream, ki ga prejema?
Tole bi namreč bilo zanimivo. Recimo da imaš linijo ravno dovolj sposobno za en kanal naenkrat, pa bi to rad gledal na tv in hkrati snemal preko vlc. Se pravi tv bi streamal nekaj od t-2, vlc pa bi streamal isto stvar direkt z aminota. Je to možno?
lp matej

Uporabniški avatar
Slowhand
Navdušenec
Prispevkov: 691
Pridružen: 10. Nov 2006 ob 02:04
T-2: Že imam
Paket: 10/10+TV+VoIP

Odgovor Napisal/-a Slowhand » 6. Jan 2007 ob 14:33

urosbe napisal/-a:Mene pa zanima kako bi naredil naslednje (če je sploh možno). Punca ima doma T-2 (TV, telefon in internet) preko optike. Navzven je vidna na IP številki 89......., ki jo lahko tudi pingam. Aminota ima v dnevni pri TV-ju, v sobi na računalniku pa sem ji naštimal, da lahko TV spremljava še preko računalnika (VLC).
Sedaj me pa zanima ali obstaja kakšna možnost, da bi se jaz iz domačega interneta (nimam T-2), preko VLC-ja priključil na njen vod in gledal tv, kot to počne ona preko računalnika iz sobe?

Najprej sem mislil, da bi do nje vzpostavil neke vrste VPN povezavo, torej da pridem do njenega omrežja, nato pa v VLC vnesem identične nastavitve, kot jih ima ona na računalniku. Bi to bil pravi način oz. je sploh možno skreirati VPN povezavo (do sedaj sem jo uporabljal le ko sem se povezoval na službeno omrežje in pojma nimam kaj je treba nastaviti, da lahko VPN sploh omogočiš).

LP
Uroš
ne kompliciraj in se naroči na t-2...
Heca ni več !

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 6. Jan 2007 ob 14:36

mte, to je možno že po defaultu saj isti kanal ne hodi k tebi 2x če ga gledaš preko amina in vlc hkrati
Slika Optika od 30.5.2008

mte
Uporabnik
Prispevkov: 47
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 00:56
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a mte » 6. Jan 2007 ob 14:48

gulikoza: ups, pa res :oops:
Ampak: problem se pojavi, ko se najde kakšna mama ki pomotoma menja kanal na tv. Potem si pa dober za kar nekaj minut, da se slika stabilizira. S tem je snemanje itak prekinjeno (tudi ročno), treba je resetirat aminota ali linijo (nisem še ugotovil kaj je tisto, kar sčisti sliko, samo stop na vlcju ne pomaga). Obstaja kakšna hitrejša rešitev za to? Če bi recimo stream oddajal naprej amino, se ne bi imelo kaj zafilat, razen da ti pač posname nekaj drugega.
lp

Uporabniški avatar
urosbe
Znanec
Prispevkov: 80
Pridružen: 15. Jul 2006 ob 16:24
T-2: Že imam
Paket: optika 10/10
Kraj: gorenjska

Odgovor Napisal/-a urosbe » 6. Jan 2007 ob 14:50

Taki komentarji (o piratskih Windowsih itd.) so povsem nepotrebni. Kar me je zanimalo, je to, ali je to teoretično dejansko rešljivo. Vidim, da se bom na koga drugega obrnil za nasvet. Tnx anyway:)

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 6. Jan 2007 ob 15:16


gio
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 3. Jul 2006 ob 23:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + TV + telefon
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a gio » 6. Jan 2007 ob 17:30

KoMar napisal/-a: .
.
.
gio: Za vsak kanal posebej moraš napisati in vzporedno izvesti ukaz.
Kateri ukaz pa je to?
V pomoči je:
--audio-track <integer> Audio track
Give the stream number of the audio track you want to use (from 0 to n).

Mislim, da je ta za predvajanje.

Poizkusil sem tudi z ukazom, ki sem ga sestavil iz menuja (in ga malo spremenil):
"D:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --high-priority udp://@239.1.1.36:5000 :sout=#transcode{channels=2}:duplicate{dst=std{access=file,mux=ts,dst="c:\T2_TV\Arte.ts"}}

Po defoltu bi moral snemati vse audio kanale, pa jih ne (samo prvega), karkoli napišem.

lp

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3980
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 6. Jan 2007 ob 18:35

Celoten ukaz. Naenkrat lahko z enim zagonom VLCja snemaš samo en kanal. Torej vzporedno poženeš več VLCjev, vsakega s svojimi nastavitvami...

gio
Faca
Prispevkov: 149
Pridružen: 3. Jul 2006 ob 23:19
T-2: Že imam
Paket: Internet + TV + telefon
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a gio » 6. Jan 2007 ob 19:04

Saj je v redu tudi en kanal samo, da bo drugi.
V sledi (streamu) je:
Predvajanje 0: video stream,
Predvajanje 1: audio stream 1,
Predvajanje 2: audio stream 2,
Predvajanje 3: teletext.

Meni snema stream 0 (video) in stream 1 (audio 1 - nemščina) z enim VLC-jem. Jaz bi pa želel stream 0 (video) in stream 2 (audio 2 - francoščina). To bi bilo tudi v redu, samo ne vem kako izbrati audio 2 - francoščina. Možno pa bi moralo biti.

lp

Uporabniški avatar
moglasi
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 23:12
T-2: Že imam
Paket: TV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a moglasi » 6. Jan 2007 ob 19:13

KoMar napisal/-a:Celoten ukaz. Naenkrat lahko z enim zagonom VLCja snemaš samo en kanal. Torej vzporedno poženeš več VLCjev, vsakega s svojimi nastavitvami...
Hmmm.. to je lepo.. vendar.. koliko naenkrat nam bo t-2 dovolil?
(optika). mm?

Zaklenjeno