MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 15. Nov 2014 ob 20:44

Danes sen na tablici. Jutri zberem vse buge in jih v ponedeljek popravim. Potem pa nadaljujem z razvojem. Sem vcer se sam nasel enega. Vse resim in izdam mini popravek. Ce se kdo kaj najde naj kar napise.
Slika

slitkx
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 2. Apr 2012 ob 21:17
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a slitkx » 15. Nov 2014 ob 22:11

Ko sem dal film na pavzo, je v meniju še vedno pisalo "Pavza". Bi moralo "Nadaljuj" ali pa kaj podobnega.
No, pač trivialna malenkostna zadeva, lahko preživim. ;)
Slika

slitkx
Model
Prispevkov: 225
Pridružen: 2. Apr 2012 ob 21:17
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a slitkx » 16. Nov 2014 ob 00:56

Kaj je najbolj smiseln vzrok, da mi program včasih kaže bitno hitrost in predvaja vsebino, drugič je pa na 0 in tema?
Slika

Uporabniški avatar
ugorazd
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 30. Avg 2014 ob 21:12
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a ugorazd » 16. Nov 2014 ob 11:50

Meni pa na History,Discovery,national ne prikazuje podnapisov in OTO me zanima zakaj ne dela.Hvala
:smile15:

tojla
Znanec
Prispevkov: 78
Pridružen: 8. Maj 2008 ob 20:57
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Ljubljana

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a tojla » 16. Nov 2014 ob 13:01

Meni tudi ne. Ko sem hotel na TV1000 dodati podnapise javi spodnjo napako:
MulticastTV-FE THJ v1.0.4.6
Exception Found:
Type: System.NullReferenceException
Message: Object reference not set to an instance of an object.
Source: MulticastTV
Stacktrace: at MulticastTV.FormMain.setSubtitles(Int32 id, String name, Boolean showosd)
at MulticastTV.FormMain.sitem_Click(Object sender, EventArgs e)
at System.Windows.Forms.ToolStripItem.RaiseEvent(Object key, EventArgs e)
at System.Windows.Forms.ToolStripMenuItem.OnClick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.ToolStripItem.HandleClick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.ToolStripItem.HandleMouseUp(MouseEventArgs e)
at System.Windows.Forms.ToolStripItem.FireEventInteractive(EventArgs e, ToolStripItemEventType met)
at System.Windows.Forms.ToolStripItem.FireEvent(EventArgs e, ToolStripItemEventType met)
at System.Windows.Forms.ToolStrip.OnMouseUp(MouseEventArgs mea)
at System.Windows.Forms.ToolStripDropDown.OnMouseUp(MouseEventArgs mea)
at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks)
at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ToolStrip.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.ToolStripDropDown.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.OnMessage(Message& m)
at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)

Ali je v povezavi s code page?.... ker mi tudi v spodnji vrstici za audio ne piše več "slovenian" tamveč "slovenščina" pri čemer so šumniki napisani v grabljicah...Prejšnja verzija (tudi beta) dela ok...

Uporabniški avatar
ugorazd
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 30. Avg 2014 ob 21:12
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a ugorazd » 16. Nov 2014 ob 13:13

Kaj pa POP Oto program a je možno gledat?
Hvala za odgovor
:smile15:

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 16. Nov 2014 ob 13:30

Ce si narocen na XL shemo ti bo delal. Tole s podnapisi je bug ce imas 1.11. Bo popravljeno v naslednji verziji.
Slika

Kasius Klej
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 16. Nov 2014 ob 13:52
T-2: Že imam
Paket: ne vem

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Kasius Klej » 16. Nov 2014 ob 15:48

Sem nov uporabnik na forumu, prišel sem z vprašanjem kako lahko posnamem film medtem ko me ni doma, in sem bil napoten na to temo. Nisem še uspel inštalirat programa, ampak zgleda zanimiv programček s podnapisi in sporedom. Kapo dol za ta izdelek. :car:

A zna mogoče preskočit reklame? Recimo, da bi gledal oddajo z manjšim zamikom pa brez reklam? :pivo:

Zanima me pa predvsem ali lahko posnamem oddajo, ki je na sporedu medtem ko me ni doma. In če je format posnetka mp4 oziroma da ni prevelik file. :rtfm:
Seveda če bi znal programček še kakšen torrent snet in ga opremit s podnapisi, pa kakšen YouTube video predlagat... aja, da ne bom imel preveč vprašanj... :mrgreen:

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 16. Nov 2014 ob 16:32

Namen tegale projekta je posodbitev starejšega programa MulticasTV za ogled IPTV prek PC.
Zadeva ima vključeno možnost snemanja. Zato sem te preusmeril sem. Sam zmožnosti tega dela programa sploh ne poznam, ker nikoli nisem uporabljal. Je vedno nekaj v živo za pogledat in se mi s tem ne da ubadat. Prav tako s torrenti.
Bil bi pa zelo vesel, če bi bil dodan časovni zamik. A tu zadeve niso tako enostavne in brez sodelovanja ali vsaj precejšne podpore ponudnika storitve to ne bo šlo.
Za ogled nazaj imaš sicer za moje pojme zelo okoren TV2GO prek browserja. https://tv2go.t-2.net/#tv

Kar se torentov tiče tole ne bo pravi forum in projekt za ribarjenje na tem področju.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 16. Nov 2014 ob 20:17

Snemalni del v MCTV sploh se nisem ne vem koliko probal. Sem pa videl, da je nekdo objavil bug report glede tega, tako da se malce bolj poglobim in ga sprobam. Kako deluje timeshift tudi ne vem, ker nisem probal. Verjetno, ko das pavzo zacne takoj snemat in ko nadaljujes fura dalje posnetek.

Glede tega... Ker je v ozadju VLC, bi ga lahko kamot uporabil za media player. Torej avi, mkv in podobne datoteke. Dodat bi mu moral samo nek progress control za hitro vrtenje naprej in nazaj, ce slučajno tega se ni not in pa seveda opcijo odpri datoteko oz. podnapis. Tudi dam na to do seznam.

Ne bo pa nikoli ratal to torrent klient. Imas premnogo tega na voljo drugje. Danes sem prevec skurjen. Jutri grem na bug search. Ko imam vse poflikano izdam novo verzijo ali pa beto za zacetek.
Slika

samm
Faca
Prispevkov: 135
Pridružen: 6. Jan 2008 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 750/150

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a samm » 16. Nov 2014 ob 20:52

Meni pa na vseh programih kaže samo črnino, bitna hitrost pa je prisotna.
Verzija 1.0.0.2 dela OK.

PS. Zdaj pa dela.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 16. Nov 2014 ob 20:58

Uporabljas proxy? Si izbral pravo mrežno? Ponastavi nastavitve.
Slika

Kasius Klej
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 16. Nov 2014 ob 13:52
T-2: Že imam
Paket: ne vem

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Kasius Klej » 16. Nov 2014 ob 21:20

Na torrente sem pomislil slučajno, pa sem omenil. Zadnjič sem nekje bral, da se uveljavlja nek sistem "torrentov v živo", ko lahko začneš gledat še preden se torrent cel sname, in da bodo to zagrabile neodvisne televizijske mreže, da bo to nek novi decentraliziran način televizijskih vsebin. Ne vem pa ni več o tem kot to. Tako da... na torrente sem pomislil zgolj slučajno, ker so zame zaenkrat edini medij brez reklam.

Z VLC pa imam drugače dobre izkušnje, je zelo stabilen software. Samo ne poznam ga dovolj in njegovih razširitev, pa zame poteka z VLC vse ročno. Sedet moram zraven če hočem kaj posnet, klikat moram po sajtih če želim podnapise... Prejšnji teden sem se malo igral z streamanjem in enkrat samkrat je VLC odpovedal, ko sem snemal iz arhiva RTV Slo, se je slika zatikala, zgleda da zaradi prepočasnega streama ali pa procesor ni zmogel, aja, pa ene dvakrat sta se zvok in slika na posnetkih razštelala, drugače pa je VLC odličen. Uporabljam še staro 2.0 verzijo.

Za reklame ne vem kako bi se jih dalo preskočit, ampak menda televizije pošljejo nek signal kadar se reklama začne. Neki Hi-fi snemalniki ali DVD-videorekorderji menda znajo posneti oddajo brez reklam.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 17. Nov 2014 ob 05:58

Reklame se preskoči zelo enostavno. NE gledaš kanalov kjer so. Sicer pa so tudi napovedniki na nekaterih kanalih postali kar dolgi.
Zato pa bi bil dobrodošel časovni zamik v isti aplikaciji kjer se gleda ponokakovostne UDP-je namesto v browserju kjer je slika precej boga a je vsaj za nekaj kanalov izveden časovni zamik.
Ena od zadev s katero se delno znebiš reklam in jih "preskočiš" ali pa nemoteno gledaš športni prenos je PIP.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 17. Nov 2014 ob 09:17

slitkx napisal/-a:Kaj je najbolj smiseln vzrok, da mi program včasih kaže bitno hitrost in predvaja vsebino, drugič je pa na 0 in tema?
Sem šel malce globlje v kodo in preučil od kje dobi podatek o mrežnem pretoku. Podatek dobi iz samega adapterja (mrežne kartice) preko funkcije GetIPv4Statistics().BytesReceived.

Kaj imaš izbrano pod adapter?
Slika

Odgovori