MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 19. Nov 2014 ob 20:37

Torej moram program priredit samo za to miško? Joj joj. Akulpova ideja mi je bolj všeč. Že sedaj je muka iskanje fokusov in vseh dogodkov, ki se izvajajo v programu. Ampak za vsako bolezen se najde rožca...
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 19. Nov 2014 ob 20:54

Ja seveda vse je treba prirediti za to miš. Je edina uporabna miš, ko nimaš trde podlage.
prvo je šala a drugo je res

Tvoja ideja glede tega dela mi pa nekako ni ravno najbolj všeč saj vedno, ko pogledaš koliko je do konca oddaje dobiš pol ekrana besedila.

Kar se mene tiče si naredil več kot bi lahko pričakoval. Prikaz tabele kanalov z hot spotom, rešil si mi problem z zvočnimi sledmi, naredil si funkcionalen PIP. THX :pivo:

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 20. Nov 2014 ob 10:43

Ha. Bi me do sedaj moral že malce bolj poznat. Tako kot v original MCTV se bo tudi tu dalo cel kup stvari nastavit. Opis in žanr recimo lahko skriješ in tako dobiš nekaj takšnega:

Slika

Če pa vklopiš prikaz opisa in žanra pa takole:

Slika

Zankrat lahko spremeniš še tip pisave in pa "zoom" faktor vse pisave v EPG OSD oknu. Verjetno bom še danes izdal novo beta verzijo pa si boste lahko sami pogledali to čudo. Meni je všeč. Aja pa ženi tudi. ;-)
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 20. Nov 2014 ob 12:33

Evo nova beta. Meni ni uspelo sesut. Tule so spremembe za to :
  • 1.0.4.7
    - dodana možnost, da se namesto podatka o pretoku podatkov iz mrežne kartice, prikazuje dejanska poraba iz VLC statistike
    - popravljen bug glede kjer program javi napako ob spremembi podnapisa z VLC 1.11 knjinžnicami
    - popravljen bug glede kjer program javi napako ob nastavitvi urnikov snemanja
    - popravljen bug kjer slika ni šla čez cel zaslon ob preklopu na FS način
    - popravljen možen bug ko se je VLC slika prikazala v novem oknu namesto v glavnem programu
    1.0.4.8
    - dodana možnost izbire prejšnega gledanega kanala v glavni popup menu
    - popravljen bug ko je program ostal vedno na vrhu ob prehodu iz FS načina
    - popravljen bug v PIP oknu in menjavi kanalov med glavnim video oknom. to je sedaj možno tudi z Recall (prejšni kanal) tipko
    1.0.4.9
    - nadgradnja EPG OSD okna (dodan logotip, opis, žanr, ...)
    - popravljen bug kjer je program javil napako ob preklopu kanala z koleščkom v FS načinu
    - dodana možnost predvajanja lokalnih multimedijskih datotek (potrebno še zelo veliko dodelave!!!)
Jih ni veliko so pa večje. Predvsem predvajanje lokalnih datotek potrebuje še precej sprememb. Se pa že da vrtet naprej in nazaj z sliderjem v OSD-ju. Komentarji dobrodošli tudi glede novega OSD EPG-ja.
Slika

Uporabniški avatar
Surfer
Navdušenec
Prispevkov: 697
Pridružen: 24. Sep 2006 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: all in one :)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Surfer » 20. Nov 2014 ob 15:11

Sem sprobal 1.0.4.9 + libvlc 2.1.5 in dela super! Par splošnih stvari (ni vezano le na zadnjo verzijo):

1. Okno za Nastavitve se ne prilagodi, če imaš večji Windows system font (VLC nima tega problema) in zato niso vidne vse nastavitve: glej screenshot:
UI2.png
2. Ob zagonu se v stranski vrstici vedno izbere kanal pod kategorijo "Vsi", kljub temu da je obkjukan "Privzeto prikaži kategorijo Priljubljene".

3. Ko greš v FS in prikažeš tabelo so v njej napačno navedeni vsi programi pod zadnjo izbrano kategorijo. Problem rešiš, da greš levo in desno.

Ne vem točno kaj je možno, ampak izboljšave EPG pop-up so najboljše v smeri T-2jevega vmesnika:
- transparenca,
- auto prikaz ob menjavi programa,
- širši progress bar za boljšo vidljivost,
- časovni prikaz levo/desno meni ne dela > funkcija je greyed out: glej screenshot.
Slika 8)

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 20. Nov 2014 ob 15:41

V FS mi EPG sploh ne prikazuje opisa oddaje. Okno z ostalimi podatki pa se skrči nekako na polovico če vklopim in je besedilo stisnjeno oziroma nekaj kar eno prek drugega. Nekaj sem poskušal menjat cifre v nastavitvah a brez uspeha.
Če imam opis oddaj izklopljen osnovne podatke prikaže pravilno. Prav tako pravilno prikaže žanr.

Moram pa zagnat aplikacijo na novo da sprememba pride v veljavo kar je precej nerodno.

Sam sem za bolj minimalistične variante kot predhodnik neglede na opcije v nastavitvah v katere se naj bi šlo pomoje le dokler ne najdeš ustreznih nastavitev, ki nato ostanejo. Zato tudi še kar navijam za prikaz opisa oddaje v FS z klikom na okno osnovnih informacij. Tista z mišem je bila za hec. Pri uporabi MX AIR kurzor ne skače toliko, da bi bil to sploh lahko problem. Ima zelo solidno blaženje tresljajev.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 20. Nov 2014 ob 20:31

Surfer napisal/-a:Sem sprobal 1.0.4.9 + libvlc 2.1.5 in dela super! Par splošnih stvari (ni vezano le na zadnjo verzijo):

1. Okno za Nastavitve se ne prilagodi, če imaš večji Windows system font (VLC nima tega problema) in zato niso vidne vse nastavitve: glej screenshot:
UI2.png
2. Ob zagonu se v stranski vrstici vedno izbere kanal pod kategorijo "Vsi", kljub temu da je obkjukan "Privzeto prikaži kategorijo Priljubljene".

3. Ko greš v FS in prikažeš tabelo so v njej napačno navedeni vsi programi pod zadnjo izbrano kategorijo. Problem rešiš, da greš levo in desno.

Ne vem točno kaj je možno, ampak izboljšave EPG pop-up so najboljše v smeri T-2jevega vmesnika:
- transparenca,
- auto prikaz ob menjavi programa,
- širši progress bar za boljšo vidljivost,
- časovni prikaz levo/desno meni ne dela > funkcija je greyed out: glej screenshot.
1. Hmja. Bi moram vse dat lepo v tablelayoutpanel. En kup dela pa exe bo večji. Bi pa delalo prav potem tudi, če imaš večji sistemski font. Bom dodal v naslednjih beta verzijah.

2. Dober bug report. Popravim.

3. Tudi preverim in popravim.

Transparentnost preverim. Nisem siguren, kako bi izgledalo. Na tabeli kanalov se recimo ni dalo naredit. Mogoče bi se tu pa dalo, ker je panel. Ta avtoprikaz je v načrtu na naslednjo beta verzijo. Bi ga sam tudi rad imel. Progress bar je lahko širok toliko kot daš širino OSD EPG okna. Poglej v nastavitve (spodaj obrazložim še za roCkY-ja). Časovni prikaz pa še nisem dal not. Ne vem točno kako naj bi deloval. Bo ena velika zmešnjava. Zato je grayed out, ker še nimam kode zanj. Zaenkrat kaže samo naslednjo oddajo. Če klikneš nanjo se prikaže opis te oddaje in žanr ter vse se obarva s sivo, da ločiš, da je to opis od naslednje oddale. Če klikneš spet na naslov trenutne oddaje se obarva nazaj belo in prikaže žanr in opis trenutne oddaje. Meni odgovarja samo to. Če želite še da se lahko premikaš levo in desno mi dajte predlog, kako naj to funkcionira. Da ne bom po svoje implementiral pa bo potem preveč kritik.

Dodatne nastavitve za OSD EPG (Pop-Up) se nastavijo s klikom na dodatni gumb. Je lociran in v prvem zavihku in v tretjem. Pomemben podatek je višina in širina (v % glede na širino FS okna). Takole imam trenutno sam nastavljeno. Imam pa full HD resolucijo ekran.

Slika

@roCky: To da ti ne kaže opisa, je povezano z nastivitvijo višine OSD EPG okna. To da je treba ponovno zagnat program je žal nuja. OSD EPG okno se namreč inicializira ob zagonu ter skrije. Podatki zanj se tudi filajo v ozadju. Šele ko se zabiješ z miško (oz. ob menjavi kanala - bo opcija) se prikaže v naprej napoljnjeno okno.
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 20. Nov 2014 ob 20:48

Surfer napisal/-a:2. Ob zagonu se v stranski vrstici vedno izbere kanal pod kategorijo "Vsi", kljub temu da je obkjukan "Privzeto prikaži kategorijo Priljubljene".

3. Ko greš v FS in prikažeš tabelo so v njej napačno navedeni vsi programi pod zadnjo izbrano kategorijo. Problem rešiš, da greš levo in desno.
Tole oboje meni dela. Sem dodal dva kanala kot priljubljena in izbral možnost, da jih expanda ob zagonu. Lepo dobi fokus in se prikažejo. Tudi če kliknem na kanal iz katerekoli kategorije mi v tabeli (T) prikaže vse kanale iz izbrane kategorije. Kako si ti to testiral?
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 20. Nov 2014 ob 22:57

Pišuka, ampak tole, da ne pokaže Priljibljenih kanalov v tabeli, se tudi meni dogaja...pa tudi nisem čisto pogruntal na kakšen način.

Načeloma pa je nekaj povezano s tem, da recimo gledam nek kanal, potem pomanjšam TV v tray, spet dvignem in takrat zaštarta nazaj ta zadnji gledan program, vendar ne iz priljubljenih ampak iz drevesa "vsi" kanali in temu primerno se tudi tabela potem premakne na "vsi" .,,

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 21. Nov 2014 ob 09:12

Tale err mi na vsake toliko vrže ven ...

MulticastTV-FE THJ v1.0.4.9
Exception Found:
Type: System.ArgumentOutOfRangeException
Message: Specified argument was out of the range of valid values.
Parameter name: Value is outside appropriate range (min, max)
Source: MulticastTV
Stacktrace: at MB.Controls.ColorSlider.set_Value(Int32 value) in d:\Programi\IPTV - MulticastTV\Source\MulticastTV\MulticastTV\ColorSlider.cs:line 189
at MulticastTV.FormMain.clockupdate_Tick(Object sender, EventArgs e) in d:\Programi\IPTV - MulticastTV\Source\MulticastTV\MulticastTV\FormMain.cs:line 7942
at System.Windows.Forms.Timer.OnTick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Timer.TimerNativeWindow.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


Izgleda kot da je nekaj napačno polinkano ...

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 21. Nov 2014 ob 09:20

Poznam. Popravim. In preverim glede priljubljenih ter kategorije Vsi.
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 21. Nov 2014 ob 19:25

Zdajle sem ugotovil, kaj se dogaja s to (zmanjšano) glasnostjo o kateri sem že enkrat pisal ...

Ko prižgeš MC in vklopiš določen kanal (katerikoli) je glasnost "normalna" - to pomeni, da je pri meni usklajena z glasnostjo recimo glasbe.

Če pa premknem glasnost znotraj MC za eno "črtico" navzgor, pa se glasnost v bistvu zmanjša. Potem moram praktično dati na 100%, da je glasnost enaka tisti v štartu app.

Skratka, nekaj mora biti na tej glasnosti.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 21. Nov 2014 ob 19:39

hja res se mal heca tole pa tega nisem niloli opazil...
Sem se malo poigral. In prišel do zaklučka, da je glasnost ob zagonu programa vedno na MAX. Ko karkoli narediš s smernimi tipkami pa skoči na nastavljeno.

Nikoli ne uporabljam glasnosti v samem programu, ker je ne morem enostavno kontrolirat. Smerne tipke mi pač niso pri roki in sem se tega nekoč očitno odvadil. Vedno kontroliram le "master" z miško ali prek posebnih tipk na tipkovnici ali pa na reciverju.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 21. Nov 2014 ob 19:50

Jap drži, tako kot praviš.

Zato pa se mi zdi, da moram potem vedno dati na 100% (v primeru če pred tem karkoli premikam), da dobim glasnost tako kot ob štartu MC.

Še to. Kako hudiša FS OSD nastavim tako, da bo po vertikali širši. Hecam se s tistimi nastavitvami in % že 15 min, ugašam in prižigam MC, pa ne uspem... Vse ostale opcije sem nekako nagruntal, to mi pa ne uspe...

Rad bi predvsem dosegel to, da mi ne bo treba prav pogosto scrollati po opisih oddaje na sporedu, saj so nekateri precej dolgi.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 21. Nov 2014 ob 19:58

Sam višin nisem nikakor skužil včeraj. Ni pa mi jasno zakaj ker sem določene cifre sigurno zadosti višal. Ko sem dal tisto kar je dal THJ zgoraj pa je le šlo.
% širine mi lepo dela.
"EPG POP-UP/Širina: [%]" je nastavitev za širino celotnega pop-upa.

Odgovori