MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 21. Nov 2014 ob 20:00

Ja širine sem skužil...višin pa nikakor.

Sem pa vseeno kar nekaj časa potreobval in tako kot sam praviš, vsako cifro posebej testiral z velikimi razlikami, da bi videl, kaj se zared zgodi. Pa seveda šele nekje na sredi ugotovil, da moram zapirati app popolnoma, da res vidiš pravi rezultat. Če ne zapreš, naredi namreč nekaj po svoje... :)

THJ, pa še eno malenkost bi se lahko dodelalo.

Ko v FS EPG tabeli klikneš na oddajo/film, karkoli moraš klikniti na tekst, da se potem na desni pokaže opis. Če klikneš na vrstico, tam kjer teksta ni, sicer skoči fokus na oddajo (označi s svetlo modro), vendar pa ne prikaže opisa.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 21. Nov 2014 ob 20:16

Uf. Drobnarije. Si zapišem in popravim. Čez vikend težko. Danes sem tudi bil cel dan na sestankih. Drug teden pa nova beta. Mi je dal kibtu nekaj idej in sem že dal not.
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 21. Nov 2014 ob 20:22

Čez vikend sploh ne razmišljaj o MC-ju! Čeprav ti je ljub... :)

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 22. Nov 2014 ob 08:12

akulp napisal/-a:Tale err mi na vsake toliko vrže ven ...

MulticastTV-FE THJ v1.0.4.9
Exception Found:
Type: System.ArgumentOutOfRangeException
Message: Specified argument was out of the range of valid values.
Parameter name: Value is outside appropriate range (min, max)
Source: MulticastTV
Stacktrace: at MB.Controls.ColorSlider.set_Value(Int32 value) in d:\Programi\IPTV - MulticastTV\Source\MulticastTV\MulticastTV\ColorSlider.cs:line 189
at MulticastTV.FormMain.clockupdate_Tick(Object sender, EventArgs e) in d:\Programi\IPTV - MulticastTV\Source\MulticastTV\MulticastTV\FormMain.cs:line 7942
at System.Windows.Forms.Timer.OnTick(EventArgs e)
at System.Windows.Forms.Timer.TimerNativeWindow.WndProc(Message& m)
at System.Windows.Forms.NativeWindow.Callback(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam)


Izgleda kot da je nekaj napačno polinkano ...
Ej THJ, a se temu errorju da kako izogniti, razen tega, da vzamem NEbeta verzijo? :) Ker mi kar naprej skače gor ...

Uporabniški avatar
ugorazd
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 30. Avg 2014 ob 21:12
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a ugorazd » 22. Nov 2014 ob 15:06

lp
Sedaj sm si naštimal da mi podnapisi delajo,sam sm opazu da ko naredim posnetek oddaje (npr.Viasat History),mi jih v posnetku več ne prikazuje torej jih ne zapeče na posnetek.Kaj moram storiti?Hvala za pomoč in odgovore
:smile15:

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 22. Nov 2014 ob 20:43

Sem posodobil zip za beta verzijo z zadnjo prevedeno (od enkrat včeraj). Mislim, da sem popravil tisto napako, ki jo akulp omenja. Sicer na hitro in grdo. Bom dodelal. Aha javi jo pa takrat ko gledaš kanal in se zamenja oddaja. Takrat bi moral osvežit OSD EPG okno z novimi podatki in časovni trak resetirat na nič. Ker pa to ne naredim hoče nastavit vrednost, ki je višja od maksimuma. In zato krešne na vsako sekundo po zamenjavi.

Čez vikend sem family guy in težko najdem čas za popravek vseh bugov. Imam pa zapisano in vse rešim drug teden.

Glede snemanja. Če imaš izbrano snemanje v RAW formatu, bi moralo zapečt tudi podnapise. Uprabi VLC ko predvajalnik. Ta zadnja beta ima sicer podporo za predvajanje lokalnih datotek ampak še ni dodelana, da bi se recimo dalo izbirat podnapise in zvočne sledi. Je tudi na to-do.
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 22. Nov 2014 ob 21:04

error je še vedno prisoten
sicer pa sem tele dni na oni nočni beti na kateri že dela PIP (zvok), FS EPG-ja pa še ni

Kot vidim si dodal avtomatski prikaz EPG ob menjavi kanala brez možnosti izklopa avtomatskega prikaza. Osebno mi to ni všeč.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 22. Nov 2014 ob 21:07

Trenutno imam if (1==1) in v to-do da moram to dat opcijsko. Seveda se bo dalo izklopit. Pa barve tudi izbirat za oddajo.
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 22. Nov 2014 ob 22:14

Nov exe. Tisti bug sem končno odpravil. Pa opcije sem tudi dodal za vklop in izklop novosti. Preveri prosim.
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 23. Nov 2014 ob 08:09

Pomoje ob menjavi slik med oknoma v PIP nebi smel pokazati EPG.

bug pa je kot zgleda res ubit

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 23. Nov 2014 ob 20:38

akulp napisal/-a:Ja širine sem skužil...višin pa nikakor.

Sem pa vseeno kar nekaj časa potreobval in tako kot sam praviš, vsako cifro posebej testiral z velikimi razlikami, da bi videl, kaj se zared zgodi. Pa seveda šele nekje na sredi ugotovil, da moram zapirati app popolnoma, da res vidiš pravi rezultat. Če ne zapreš, naredi namreč nekaj po svoje... :)

THJ, pa še eno malenkost bi se lahko dodelalo.

Ko v FS EPG tabeli klikneš na oddajo/film, karkoli moraš klikniti na tekst, da se potem na desni pokaže opis. Če klikneš na vrstico, tam kjer teksta ni, sicer skoči fokus na oddajo (označi s svetlo modro), vendar pa ne prikaže opisa.
Tole sem 100x probal in meni vedno lepo deluje. V zadnji beti greš pod Možnosti->Nastavitve->Dodatno->OSD EPG spored.

Tam imaš knof z izvijačem. Ta se isto nahaja pod zavihkom Razno in desno od OSD barva checkboxa. Če ga klikneš se ti pojavi okno OSD nastavitve.

Za tale posodobljeni EPG panel so pomembne vrednosti pod Epg Pop-up (bom kasneje spremenil naziv da bo bolj razumljivo).

Višina: Skupna višina EPG okna v pikslih. Sam imam na Full HD resolucijo 300 pa je čisto ok.
Širina: To je procent širine v % glede na celotno širino FS okno. Če daš tu recimo 50% naj bi bila širina EPG okna široka točno za polovico širine resolucijee
Y zamik: Odmik od spodaj
X zamik: odmik od roba
Čas prikaza: [ms]: po kolikšem času naj se okno skrije
Poravnava: levo, desno ali sredina.

Sem pa popravi, da ni več potrebe ponovni zagon programa, če karkoli glede tega okna spreminjaš.

To zadnje kar si napisal pa mi ni čisto jasno kaj je narobe. Bolj natančno mi razloži pa popravim.
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 23. Nov 2014 ob 22:20

Nekaj si moral urediti.

Ker sem si zdaj prenesel beto in višina se je sama od sebe povečala, glede na prejšnjo beto nastavitev nisem spreminjal, saj sem si že zadnjič nastavil višino na 400, pa ni delalo ... Skratka, zdaj deluje.

Za tisto zadnje, pa ti kar dajem link do slike in boš hitro videl, kaj hočem povedati.

Slika

Skratka, poglej, na levi strani imam izbrano oddajo "Fužine zakon", vendar je na desni opis filma (Erin B.), ki je na sporedu.
To se je zgodilo zato, ker nisem kliknil na tekst "Fužine zakon" ampak samo vrstico te oddaje, desno od teksta.

Torej, da se spremeni opis, moraš nujno klikniti na tekst.

Sem sedaj razumljiv?

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 24. Nov 2014 ob 09:26

Štekam. Imaš prav. Sem popravil. Bo v novem exe.
Slika

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a zizitop » 24. Nov 2014 ob 10:54

Ena nevšečnost se pojavlja pri partnerki (sam nimam možnosti T2, razen BRO):

Do 1.0.0.2 je bilo vse OK. Po nadgradnji na 1.0.4.6 pa šteka miška. :nevem:
Težko verjeti, vendar je res. Karkoli naredim, ponovno zaženem program, ponovno zaženem računalnik, isto je. Nadgradil sem na 1.0.4.9 in ponovno isto. Težko verjeti.
Izgleda tako, da kurzor na ekranu ne sledi gibanju miške. samo vsake toliko se po ekranu premakne za 2cm. Ravno tako ne deluje klik na miški. Vendar se to pojavlja samo, kadar slika teče.
Torej, ko se požene program MulticastTV THJ, je na začetku vse ok. Ko pa se v njemu požene sliko kateregakoli televizijskega programa, pa sledi zgornji scenarij. :nevem:

Zanimivo pa je, da v navadnem (ne THJ) MulticastTV tega problema ni. Za kak nasvet, informacijo bom hvaležen. ;-)

LP

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.6 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 24. Nov 2014 ob 11:40

Ha. Ta je pa prva. Kateri OS in service pack pa imaš? Pa katere VLC knjižnice?
Slika

Odgovori