MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.11 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 9. Dec 2014 ob 07:50

Sem sedaj skopiral inštalacijo MC s PC kjer dela na problematičnega in dela vse kot mora. Knjižnice na problematičnem PC so bile preverjeno 2.1.5. Sem pa kar nekaj časa kopiral prek in prek tako da je morda kaj starega ostalo. Nič mi ni jasno ampak tole je mim.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.11 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 9. Dec 2014 ob 07:55

Torej vse dela? Vsaj kar vemo do sedaj?

Če je tako dam danes enkrat do večera ven novo stable verzijo.

Drugače pa za oftopic... TS mi (skoraj) deluje. Sem ga končno naštudiral. :rtmT2:. Vse že imam samo še video ampak to je stvar VLC-ja. Delam pa ločen program in ne kot del MCTV-ja.
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.11 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 9. Dec 2014 ob 08:11

Ena zadeva je še z odpiranjem in pozicijo PIP oken (odpiram iz tabele).
Prvo in drugo se odpreta eno pod drugo. Tretje prek prvega četrto prek drugega... Enako je pri menjavi.
V praksi se sicer ne rabi več kot 2 PIP okni a zadeva kot celota ni OK.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.11 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 9. Dec 2014 ob 08:27

Aaaaa. Namesto, da se še s čim drugim ukvarjam pilim MCTV. In ne morem dalje, ker želim, da je program (skoraj) brez bugov. Bom preveril kasneje.

Dodano: Pa imaš dovolj prostora pod zadnjim PIP oknom?
Zadnjič spremenil THJ, dne 9. Dec 2014 ob 13:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

hgard
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 12. Nov 2007 ob 15:18
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.11 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a hgard » 9. Dec 2014 ob 11:32

Vau! Super. Sem mislil, da je TS bolj zaščiten.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.11 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 9. Dec 2014 ob 11:37

Vse kar gre preko brskalnika se vidi. Prav veliko ne moreš skriti lahko samo otežuješ iskanje.

Tole bi lahko bil en uporaben projekt. Dela sicer za še nekaj tednov, da bi bil funkcionalno uporaben, ampak morda bi komu prav prišel. Mi pa ni še čisto jasno zakaj bi bil točno uporabljen. Saj je vse že preko brskalnika in tudi full screen tam dela.
Zadnjič spremenil THJ, dne 9. Dec 2014 ob 13:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.11 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 9. Dec 2014 ob 11:50

Najdi mi varianto da imam uradno verzijo v oknu vedno na vrhu in po potrebi dvokliknem v FS kadar ga hočem. Da slika ne skače zadaj in podobno. Da ni opravilnih in statusnih vrstic, ko je sliak v oknu.
Telekomov Tvin, ki je na silverligtu je v različici enkrat poleti že lepo delal. Prišla nadgradnja pa je začela slika v FS za okno brskalnika skakat. Za FF je dodatek, ki izvod aplikacije forsira na vrh. Enake težave kot so bile z zdnim Tvinom, ko sem bil še pri TS so z T-2 rešitvijo.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.11 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 9. Dec 2014 ob 14:19

roCkY: Mi lahko napišeš, če imaš dovolj prostora spodaj pod zadnjim PIP oknom?
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.11 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 9. Dec 2014 ob 14:40

prostora je zadosti
ekran ima 1080 vrstic
pri trenutni velikosti bi šlo v stolpec 8 PIP oken, vkolikor morda odštevaš višino EPG prikaza pa 4 od vrha do gornjega roba EPG

Alien8
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 06:46
T-2: Še nimam
Paket: Vesoljski

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.11 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Alien8 » 9. Dec 2014 ob 17:10

mikrohard napisal/-a:
THJ napisal/-a:Je pa dobro izhodišče za naprej. Še par dni pa bi imel po mojih predvidevanjih timeshift v MCTV. Ampak prej naj nekdo iz T2 javi, če sploh smem iti v to smer.
Moj predlog... ne iti v to smer. Oz. če te matra firbec, naredi zase in tega ne objavljaj/omenjaj v javnosti, če ne boš imel pisnega dovoljenja (in s tem ne mislim objave neuradnika na forumu). Pa recimo, da govorim iz lastnih izkušenj z nekim drugim operaterjem ;-)

PS: Če te pa take stvari zanimajo in imaš izkušnje s programiranjem pa mislim, da ta trenutek celo zaposlujejo.
Si popolnoma v enakem prekršku, kot si že sedaj! TV dela, če jo ima uporabnik naročeno, popolnoma enako velja za TS. Če te sedaj ne preganjajo, te tudi kasneje ne bodo.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3138
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.11 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 9. Dec 2014 ob 17:31

Ni ravno tako enostavno, kot si predstavljaš. Eno je dostop do storitve preko uradnih kanalov, drugo je pa nepooblaščen dostop do storitve, ki ga bo (verjemi) vsak normalen operater zatrl v kali. Jaz sem samo želel deliti svoje izkušnje, da ne bo prišlo do kakšnih neprijetnih konfliktov. Če ima resnično željo narediti delujočo aplikacijo (in ne nek približek, ki bo prej ali slej blokiran), naj stopi v stik z lastniki storitve in se uradno zmeni...

PS: Ne enačit predvajanja multicasta s timeshiftom... je nekaj čisto drugega glede obremenitve sistema na uporabnika.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.11 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 9. Dec 2014 ob 20:20

Smo zajadrali. Pustimo TS na miru tule v tej temi. Nazaj na MCTV. Hčerki rastejo zobje in sem pokonci od treh zjutraj. Trenutno, ko tole pišem že na pol spim. Probam na hitro dokler me čisto ne zmanjka rešit še tole težavo z odpiranje PIP oken in izdam novo verzijo. Če ima kdo še kaj naj hitro pove, da ne bo čez dva dni že nova beta.
Slika

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.14 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 9. Dec 2014 ob 21:00

Evo popravljeno. Nisem še omagal. Sedaj dela tako, da oprira nova PIP okna eno NAD drugim. Ko mu zmanjka prostora na vrhu pa potem POD zadnjo, ki je najnižje. Sem večkrat probal z 6 radio kanali in mi je delovalo. Izdal sem tudi novo stabilno verzijo 1.0.4.14. Upam, da bo za en čas veljala za stabilno in bug free. Novih stvari ne bom dodajal. Grem na druge projekte.
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.14 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 10. Dec 2014 ob 09:20

PIP okna še vedno malo plešejo dol in gor.

Kot prvo in glavno. Nikoli se novo okno ali iz PIP menjave ne odpre prek drugega.To je sedaj povsem OK.

Nekako kvazi gravitacijsko obnašanje, ko je oken več kot 2 (okno gre tja kjer jih je več) mi ni ravno všeč. Okno se ob menjavi pripne na skupino. Ampak vmes imaš luknjo, kise veča vkolikor je na gornji poziciji okno. Torej, če je okno na skrajno gornji poziciji vmes nastaja luknja in gredo okna spodaj. Tudi prek EPG. Če/ko menjaš (umakneš) tudi gornje okno se nakladajo na vrh stolpca dokler je prostor. Če rabiš podoben konkreten opis sporoči.

Optimum zame bi bil, da gre okno na enako pozicijo kot je bilo. Torej slika iz celozaslonkega okna na pozicijo kjer je bilo PIP okno. Dodatno naslednje na novo odprto PIP okno pa se odpre pod že odprte. Da točno vem kater kanal je v katerem, ne da se zadeva nonstop zaradi pozicije spreminja.
Kar se mene tiče lahko dlje časa ostane takole kot je saj z 2 okni zadeva dela OK. Daj na "to do" in morda reši enkrat, ko boš imel več časa.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.14 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 10. Dec 2014 ob 09:23

Se vrnem nazaj na PIP, ko imam optiko. Zame je itak neuporaben. Do takrat pa ostane tako kot je, razen če najdem kaj več časa, da se "spet" poglobim v to. Malo mi najeda iskanje pozicij in šminkanje programa, namesto da bi delal na funkcionalnosti in tehničnih izboljšavah.

Kako pa je to dela na original MCTV.
Slika

Odgovori