PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Splošni pogovori o T-2
Odgovori

Novosti/spremembe

shema - dodatno HD
25
14%
shema - pavšali
5
3%
shema - cene
24
14%
hitrosti VDSL višje
18
10%
hitrosti VDSL nižje
0
Brez glasov
hitrosti VDSL vmesno
3
2%
hitrosti optika višje
14
8%
hitrosti optika nižje
0
Brez glasov
administracija potrebuje izboljšave
30
17%
administracija ne potrebuje izboljšave
2
1%
birokracija potrebuje izboljšave
29
16%
birokracija ne potrebuje izboljšave
1
1%
klicni center potrebuje izboljšave
15
8%
klicni center ne potrebuje izboljšave
7
4%
ostalo - navedi
4
2%
 
Skupaj glasov: 177

Ruckus
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 11. Maj 2012 ob 13:12
T-2: Že imam
Paket: T4 100/20

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Ruckus » 5. Jan 2015 ob 23:47

Moti me razlika v hitrosti interneta med novimi in starimi uporabniki. Jaz kot uporabnik T4 tera paketa imam povezavo 100/20, medtem ko ima novi in cenejši T4 Giga paket 200/20 hitrost, T4 tera pa kar 300/50, za takšno hitrost bi jaz moral doplačati več kot polovico cene svojega paketa (24.99 €).

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a g33k » 6. Jan 2015 ob 00:09

Nič novega, stari naročniki vedno izvisijo. Res pa je, da so te hitrosti samo za določeno obdobje, potem se znižajo. Samo toliko, da se privabi nove naročnike. :)
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 6. Jan 2015 ob 11:40

roCkY napisal/-a:V bistvu bi bil čas, da se v ekrane vseh firm začne vgrajevat standaziran OS na katerega bi se lahko dodajo proste aplikacije.
Dokler tega ne bo navijam za WIN kišto pod TV-jem. Je daleč najbolj prilagodljiva tako glede SW kot glede HID.
to misliš, kot SMART TV?


Zanimivo je, da nihče ne glasuje, da bi znižali hitrosti na optiki in VDSL. :pivo:
Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a webmaher » 6. Jan 2015 ob 12:12

Nina kaj piješ, predlagam te za glavno direktorico T-2ja... če si za povej pa morda poiskusim zrihtat kakšno povezavo s šejki pa te ustoličijo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Vsekakor pa bi morali narediti aplikacijo za pametne TVje, kjer bi potem vsak, ki bi hotel s preprostim urejevalnikom lahko naredil svoj skin...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8495
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a kitl » 6. Jan 2015 ob 12:43

TV-ji iz Androidom že obstajajo in spomladi bo pravi bum. Samo dvomim, da si bodo firme, ki izdelujejo TV-je smele privoščiti, da se bo gor dalo naložiti Kodi. Verjetno bo nekako tako zaklenjeno kot ima to urejeno Xbox.
Slika


Lp, Kitl

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 746
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a rossi » 6. Jan 2015 ob 12:43

Ruckus napisal/-a:Moti me razlika v hitrosti interneta med novimi in starimi uporabniki. Jaz kot uporabnik T4 tera paketa imam povezavo 100/20, medtem ko ima novi in cenejši T4 Giga paket 200/20 hitrost, T4 tera pa kar 300/50, za takšno hitrost bi jaz moral doplačati več kot polovico cene svojega paketa (24.99 €).
Ce se navežem...

T2 naj se odloci in jasno definira kaj je nov narocnik, nov prikljucek, ipd...

Ker je samo zmeda in slaba volja ko zelis koristiti kaksno akcijo.

Moj primer iz preteklosti...

Prenos narocnine iz firme na privat. Laicno gledano... Sprememba podatkov in placnika.

Sem zelel koristiti akcijo za nove stranke... ne mores ker si obstojeci narocnik. T2 klub... tocke se brisejo ker si novi narocnik.

Po nekaj pregovarjanjih sem postal novi narocnik z akcijo in brez tock zvestobe.

Siol ima dosti bolj enostavno, vse skupaj vezano na prikljucek oz. nosilno up. ime.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a roCkY » 6. Jan 2015 ob 12:52

T-2_Delavka napisal/-a:
roCkY napisal/-a:V bistvu bi bil čas, da se v ekrane vseh firm začne vgrajevat standaziran OS na katerega bi se lahko dodajo proste aplikacije.
Dokler tega ne bo navijam za WIN kišto pod TV-jem. Je daleč najbolj prilagodljiva tako glede SW kot glede HID.
to misliš, kot SMART TV?


Zanimivo je, da nihče ne glasuje, da bi znižali hitrosti na optiki in VDSL. :pivo:
kako se zadeva kliče sploh ni važno
"SMART TV" je pač poimenovanje, ki se je prijelo za te aplikacije, ki tečejo na procesorjih vgrajenih v ekrane.
če bi SMART ekrani dopuščali nalaganje custom aplikacij bi naredili korak naprej. Recimo THJ bi lahko za linux ali morda kar WIN X, ki bi tekel na procesorju vgrajem v ekran spisal MulticastTV. Če ga ISP nebi hotel...

Ampak zadaj je žal drugačna komercialna logika in razen nekaj Andoid TV-jev ni videti nekega preboja...

Edino kar mi šteje je uporabnost in nenazadnje cena, k ijo je posameznik pripravljen plačati za to. Sam sem se davno odločil da gre k vsakemu ekranu PC. In to toliko hiter, da me čaka. In nekaj časa bo to še očitno ostalo tako.

Popularni Andoid box-i in podobno imajo svoj smisel a so okorni. Za relativno nizko ceno sicer nudijo kar precej. A uporabniška izkušnja v primerjavi z WIN osnovo je za moje pojme obupna.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a nemo » 6. Jan 2015 ob 13:42

kitl napisal/-a:TV-ji iz Androidom že obstajajo in spomladi bo pravi bum.
Dvomim, da bo ravno bum. Mogoče poceni roba, drugi imajo tizen (Samsung), palmos (LG), firefoxOS (kdo že?) in tako naprej.

Jaz bi sicer najraje imel povsem butast zaslon, ki bi bil odličen za prikazovanje slike, vso pamet pa bi imel v škatli pod njim. Tako ločiš zaslon in pamet in menjaš oz. nadgrajuješ vsako stvar posebej. Ampak s tem bi proizvajalci tvegali, da pri njih vzameš samo eno, zato tega najbrž ne bo.
Plačaš 100, dobiš 90.

Nov
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 18. Jul 2012 ob 09:30
T-2: Že imam

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nov » 6. Jan 2015 ob 13:52

Vsem starim uporabnikom "starih" TV vmesnikov se le te zamenja z novimi kot nagrado za zvestobo.

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a gr » 6. Jan 2015 ob 14:08

Tudi Sony gre na Android - http://www.theverge.com/2015/1/5/749738 ... v-ces-2015

Se pa strinjam glede ločevanja zaslona od pameti, tudi če bo proizvajalec operacijski sistem poskušal redno ažurirati, bo sam hardver v par letih za to prepočasen. Moja stara xperia ima dve leti in zadnji update je bil na android 4.0.4., kaj novejšega bi težko poganjala, tudi če bi se Sonyju dalo ubadati s posodobitvami.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a webmaher » 6. Jan 2015 ob 14:35

@nemo imaš popolnoma prav... imam od lanskega leta sicer smart TV, ki je bolj bogi in je bil poceni...vso pamet imam v 5 let starem HTPCju z i3 procesorjem in 4GB RAMa...
Ko bo prišel nov lastnik T-2ja bi ena od stvari vsekakor morala biti aplikacija za pametne TVje...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 6. Jan 2015 ob 14:57

webmaher napisal/-a:Nina kaj piješ, predlagam te za glavno direktorico T-2ja... če si za povej pa morda poiskusim zrihtat kakšno povezavo s šejki pa te ustoličijo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Vsekakor pa bi morali narediti aplikacijo za pametne TVje, kjer bi potem vsak, ki bi hotel s preprostim urejevalnikom lahko naredil svoj skin...
Prvega dela ne bom komentirala.
Mislim, da mi še kar veliko znanja manjka do direktorskega stolčka. Sicer pa tudi nisem niti zaintersirana segati tako visoko, ker vsi vemo, da potem ljudje v podjetju, postanejo samo številke ... (Pri nas za direktorja nismo številke... ) Ah, pregloboka OFFTOPIC tema. :D

Drugi del, pa šeeenkrat vprašam, ali to mislite na način SMART TV variant?
Slika

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 6. Jan 2015 ob 15:01

webmaher napisal/-a:@nemo imaš popolnoma prav... imam od lanskega leta sicer smart TV, ki je bolj bogi in je bil poceni...vso pamet imam v 5 let starem HTPCju z i3 procesorjem in 4GB RAMa...
Ko bo prišel nov lastnik T-2ja bi ena od stvari vsekakor morala biti aplikacija za pametne TVje...
ODPIRAM NOVO TEMO Z PREDLOGI za pametno aplikacijo...
Prosim, da se tukaj vrnemo namembnosti teme!
Slika

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 6. Jan 2015 ob 16:44

Ika13 napisal/-a:Podpiram predlog, na VDSL bi lahko ovrednotili vsak Mbit in se ti nastavi DL/UL glede na željo uporabnika in ga potem tudi toliko plačuješ. Seveda predpogoj, da je določen minimum in da to linija omogoča.
po zmernih cenah?
Slika

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 6. Jan 2015 ob 17:36

Nov napisal/-a:Vsem starim uporabnikom "starih" TV vmesnikov se le te zamenja z novimi kot nagrado za zvestobo.

dober predlog, ampak dvomim če bo tole uspešno v praksi.
Slika

Odgovori