PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Splošni pogovori o T-2
Odgovori

Novosti/spremembe

shema - dodatno HD
25
14%
shema - pavšali
5
3%
shema - cene
24
14%
hitrosti VDSL višje
18
10%
hitrosti VDSL nižje
0
Brez glasov
hitrosti VDSL vmesno
3
2%
hitrosti optika višje
14
8%
hitrosti optika nižje
0
Brez glasov
administracija potrebuje izboljšave
30
17%
administracija ne potrebuje izboljšave
2
1%
birokracija potrebuje izboljšave
29
16%
birokracija ne potrebuje izboljšave
1
1%
klicni center potrebuje izboljšave
15
8%
klicni center ne potrebuje izboljšave
7
4%
ostalo - navedi
4
2%
 
Skupaj glasov: 177

RAST
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 16. Nov 2008 ob 13:23
T-2: Že imam
Paket: Optika 400/50+TV

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a RAST » 6. Jan 2015 ob 17:46

Aha, Nina, tega sem se bal, da bomo mi ta stari recimo na motoroli 1910 izviseli pri novem vmesniku ki se testira. V praksi bi to bilo zelo neposlovno in nefair!

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 6. Jan 2015 ob 17:57

T-2_Delavka napisal/-a:
Ika13 napisal/-a:Podpiram predlog, na VDSL bi lahko ovrednotili vsak Mbit in se ti nastavi DL/UL glede na željo uporabnika in ga potem tudi toliko plačuješ. Seveda predpogoj, da je določen minimum in da to linija omogoča.
po zmernih cenah?
Seveda, da po zmernih cenah. Čeprav definicija "zmerno" ima velik razpon, ker je odvisna od vsakega posameznika, kaj je za koga zmerno, mislim pa da bi prodali kakšem Mbit več kot do zdaj. Drugače pa nekaj podobnega se že sedaj ponuja v paketih (nadgradnja internetne hitrosti) in na to sem jaz dolga leta čakal, vendar je zelo fiksirana.

Primer za Tera nadgradnjo:
20/4 Mbit/s (VDSL) 0,99 €
20/10 Mbit/s (VDSL) 3,99 €

Iz teh dveh primerov je razvidno, da je vsak Mbit uploada ovrednoten na 0,50€ (Tera ima osnovno hitrost 20/2), ne vem zakaj ne bi ponujali naprimer 20/3, 20/5,...... ali pa 21/4, 22/5, 27/2,...., pač vse kaj je nad 20/2 (za Tera) in temu primerno plačaš koliko Mbitov ti je dodanih.
Se razume, da je za to potrebna zadostna sinhronizacija linije in to se tudi uporabniku pove, kakšen je maximum, ko želi nadgradnjo. Sicer pa ko sem jaz nadgrajeval mi so v poslovalnici v Mb, to lepo razložili in da ne morem pričakovat polnega uploda, da bo nekaj procentov manj.
V mojem primeru bi na Uploadu prihranil 0,50€ ker bi vzel XX/9 Mbit/s (žal ne gre več), bi pa vsekakor porinil še kakšen evro al pa dva v Download in bi imel 22/9 ali 23/9. Končna računica, dobiček za T2. ;-)
:rtmT2:
lp, Ika13

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 6. Jan 2015 ob 18:01

Nisem nič rekla, da misel ne bo prešla v dejanje.
Posredujem predlog naprej, to je pa tudi vse kar lahko storim. :)
Slika

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 6. Jan 2015 ob 18:07

RAST napisal/-a:Aha, Nina, tega sem se bal, da bomo mi ta stari recimo na motoroli 1910 izviseli pri novem vmesniku ki se testira. V praksi bi to bilo zelo neposlovno in nefair!
Daj pokliči v poslovalnico, oz. še boljše pobaši to motorolo 1910 pa v poslovalnico in jo zamenjaj. Mislim da ti jo bodo BP zamenjali. Vsaj do zdaj so zamenjali, če je bila druga na zalogi.
Veš pa da ti en T2jevec tega ne sme svetovat ;)
Vglavnem, pokliči oz. preveri osebno v poslovalnici, pa boš videl če ti bodo zamenjali.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 6. Jan 2015 ob 18:09

T-2_Delavka napisal/-a:Nisem nič rekla, da misel ne bo prešla v dejanje.
Posredujem predlog naprej, to je pa tudi vse kar lahko storim. :)
Edino pravilno, naj pridejo predlogi do oseb, ki o tem odločajo. In verjetno ti veš, kdo so te osebe. ;)
lp, Ika13

RAST
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 16. Nov 2008 ob 13:23
T-2: Že imam
Paket: Optika 400/50+TV

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a RAST » 6. Jan 2015 ob 18:51

Nina, saj sem bil tam včeraj (Velenje), ampak je nimajo in pravijo da tudi ne smejo menjati če ni pokvarjeno. Tja sem šel samo zato da izvem, kakšen bo postopek zamenjave ko bo testiranje zaključeno, saj zdaj novega STB ne rabim.

Bistvo je v tem, da ne bi rad bil odvisen od dobre volje nekoga v poslovalnici in da bi morala biti uradna politika T2 taka da na željo uporabnika zamenja STB in ta potem z zamenjavo dobi vse nove funkcije in enakopraven položaj do ostalih. Na momente pa izgleda, da temu ne bo tako in potem bo to še ena kajla v dupe starim naročnikom. Pa brez zamere, ni osebno in vem da ne moreš veliko pomagat.

Mimogrede, moram pa pohvaliti da se oglašaš in odgovarjaš na forumu, ki je sicer kao neuraden, ampak je boljši občutek če vemo da kdo bere naše pripombe in razmišlja o njih. Upam da bo tako ostalo!

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 559
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a starfotr » 6. Jan 2015 ob 19:14

No, o tem govorim jaz. Najem opreme je nateg. Vi, dolgoletni naročniki ste z najemom že plačali in preplačali nakupno ceno in še kak STB zraven. Sedaj, ko zahtevate nadgradnjo, vas pa odpikajo, češ stara oprema še dela. Če bi kupili svoj STB, ga uporabljali, nato pa po parih letih prodali in kupili novega, bi še vedno ceneje prišli skozi, če gledamo celotno finančno bilanco. Da ne omenjam, da bi imeli vedno svež HW in SW (nove funkcije in UI).

Aja, saj res, najem se bolj splača, kaj če skuri STB, dobiš brezplačno menjavo :owned:

Zavarovanje pred indirektnim udarom strele stane par desetakov letno, v to ceno je vključeno vse, kar je na priklopljeno na javno električno omrežje. Toliko o tem, da se ne bo kdo obesil, koliko stane nov STB in morebitno uničenje.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8500
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a kitl » 6. Jan 2015 ob 20:24

starfotr jaz opreme že zdaleč nisem "odplačal" glede na to kolikokrat mi jo je strela pobrala. Pa najemnina se plačuje za drugi vmesnik ne za prvega,
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a jst1 » 6. Jan 2015 ob 20:41

Starfotr a je pri konkurenci kaj nižja naročnina, če kupiš STB? Misliš, da bi pri t2 bila kaj nizka, če bi ga moral kupiti? Torej ni res, da ga preplačaš, ker je tako ali tako vštet v ceno.

Uporabniški avatar
odpisani
Model
Prispevkov: 261
Pridružen: 18. Sep 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a odpisani » 6. Jan 2015 ob 20:46

Predlagam, da se naročnikom starih paketov, ki ne obstajajo več (T4 King...) omogoči zamenjava televizijskih shem, vsaj iz manjše na večjo. Recimo pri Kingu iz L na XL HD shemo. Sedaj si prisiljen iti v drug (beri dražji) paket, čeprav bi v starem potreboval samo spremembo televizijske sheme.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a g33k » 6. Jan 2015 ob 21:05

To se sigurno ne bo spremenilo, ker je povsod praksa da se naročnike ki so na starih paketih proba prepričat da preidejo na nove pakete.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a nemo » 6. Jan 2015 ob 22:10

Ali jih pa ukinejo, kot so mojega na mobitelu.
Plačaš 100, dobiš 90.

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Alex » 7. Jan 2015 ob 09:19

rossi napisal/-a:
Ruckus napisal/-a:Moti me razlika v hitrosti interneta med novimi in starimi uporabniki. Jaz kot uporabnik T4 tera paketa imam povezavo 100/20, medtem ko ima novi in cenejši T4 Giga paket 200/20 hitrost, T4 tera pa kar 300/50, za takšno hitrost bi jaz moral doplačati več kot polovico cene svojega paketa (24.99 €).
Ce se navežem...

T2 naj se odloci in jasno definira kaj je nov narocnik, nov prikljucek, ipd...

Ker je samo zmeda in slaba volja ko zelis koristiti kaksno akcijo.

Moj primer iz preteklosti...

Prenos narocnine iz firme na privat. Laicno gledano... Sprememba podatkov in placnika.

Sem zelel koristiti akcijo za nove stranke... ne mores ker si obstojeci narocnik. T2 klub... tocke se brisejo ker si novi narocnik.

Po nekaj pregovarjanjih sem postal novi narocnik z akcijo in brez tock zvestobe.

Siol ima dosti bolj enostavno, vse skupaj vezano na prikljucek oz. nosilno up. ime.
Zanimivo. Meni so pa naročnino iz Ljubljane "prenesli" na Dolenjsko, sklenili novega naročnika, dobil -40% za eno leto, prenesli točke, ...

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Alex » 7. Jan 2015 ob 09:30

roCkY napisal/-a: kako se zadeva kliče sploh ni važno
"SMART TV" je pač poimenovanje, ki se je prijelo za te aplikacije, ki tečejo na procesorjih vgrajenih v ekrane.
če bi SMART ekrani dopuščali nalaganje custom aplikacij bi naredili korak naprej. Recimo THJ bi lahko za linux ali morda kar WIN X, ki bi tekel na procesorju vgrajem v ekran spisal MulticastTV. Če ga ISP nebi hotel...
Ampak zadaj je žal drugačna komercialna logika in razen nekaj Andoid TV-jev ni videti nekega preboja...
Edino kar mi šteje je uporabnost in nenazadnje cena, k ijo je posameznik pripravljen plačati za to. Sam sem se davno odločil da gre k vsakemu ekranu PC. In to toliko hiter, da me čaka. In nekaj časa bo to še očitno ostalo tako.
Popularni Andoid box-i in podobno imajo svoj smisel a so okorni. Za relativno nizko ceno sicer nudijo kar precej. A uporabniška izkušnja v primerjavi z WIN osnovo je za moje pojme obupna.
Vzemi si čas in mi dopovej, kaj je tako boljšega na Windowsih ob TVju? Kar rabim jaz je download preko torrenta (Transmission) in ogled v Kodiju (subse prenesem kar s Kodijem, pogledano se zapisuje na Trakt, samodejno se prenašajo informacije o filmu, ...) To imam na Androidu. Zraven pa še appe iz GPlaya, igre, brskalnik, ... Pa še box je na ARM-u, kar gotovo prispeva k manjši porabi elektrike.

Me pa kar zmrazi ob misli, da bi obenem moral v ozadju laufati še protivirusni program, ob torkih (ali četrtkih, ne vem več točno) ponovno zaganjati računalnik po nujnih posodobitvah, se RDP konektat, ko kaj ne dela, bognedaj, da moram dajati kakšna navodila tamalim preko telefona. No go. Zame je PC čisti overkill za obtelevizijsko dogajanje.

P.S. Koliko proizvajalcev TVjev bo v kratkem ponudilo TV z Winsi? :hudicek:

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 746
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a rossi » 7. Jan 2015 ob 09:57

Alex napisal/-a: Zanimivo. Meni so pa naročnino iz Ljubljane "prenesli" na Dolenjsko, sklenili novega naročnika, dobil -40% za eno leto, prenesli točke, ...
Pa o tem govorim, da ni nekega reda/pravila in je vse skupaj precej nedefinirana zadeva. Očitno kot se kdo zmeni.

Odgovori