PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Splošni pogovori o T-2
Odgovori

Novosti/spremembe

shema - dodatno HD
25
14%
shema - pavšali
5
3%
shema - cene
24
14%
hitrosti VDSL višje
18
10%
hitrosti VDSL nižje
0
Brez glasov
hitrosti VDSL vmesno
3
2%
hitrosti optika višje
14
8%
hitrosti optika nižje
0
Brez glasov
administracija potrebuje izboljšave
30
17%
administracija ne potrebuje izboljšave
2
1%
birokracija potrebuje izboljšave
29
16%
birokracija ne potrebuje izboljšave
1
1%
klicni center potrebuje izboljšave
15
8%
klicni center ne potrebuje izboljšave
7
4%
ostalo - navedi
4
2%
 
Skupaj glasov: 177

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a roCkY » 7. Jan 2015 ob 10:14

Alex napisal/-a:
roCkY napisal/-a: kako se zadeva kliče sploh ni važno
"SMART TV" je pač poimenovanje, ki se je prijelo za te aplikacije, ki tečejo na procesorjih vgrajenih v ekrane.
če bi SMART ekrani dopuščali nalaganje custom aplikacij bi naredili korak naprej. Recimo THJ bi lahko za linux ali morda kar WIN X, ki bi tekel na procesorju vgrajem v ekran spisal MulticastTV. Če ga ISP nebi hotel...
Ampak zadaj je žal drugačna komercialna logika in razen nekaj Andoid TV-jev ni videti nekega preboja...
Edino kar mi šteje je uporabnost in nenazadnje cena, k ijo je posameznik pripravljen plačati za to. Sam sem se davno odločil da gre k vsakemu ekranu PC. In to toliko hiter, da me čaka. In nekaj časa bo to še očitno ostalo tako.
Popularni Andoid box-i in podobno imajo svoj smisel a so okorni. Za relativno nizko ceno sicer nudijo kar precej. A uporabniška izkušnja v primerjavi z WIN osnovo je za moje pojme obupna.
Vzemi si čas in mi dopovej, kaj je tako boljšega na Windowsih ob TVju? Kar rabim jaz je download preko torrenta (Transmission) in ogled v Kodiju (subse prenesem kar s Kodijem, pogledano se zapisuje na Trakt, samodejno se prenašajo informacije o filmu, ...) To imam na Androidu. Zraven pa še appe iz GPlaya, igre, brskalnik, ... Pa še box je na ARM-u, kar gotovo prispeva k manjši porabi elektrike.

Me pa kar zmrazi ob misli, da bi obenem moral v ozadju laufati še protivirusni program, ob torkih (ali četrtkih, ne vem več točno) ponovno zaganjati računalnik po nujnih posodobitvah, se RDP konektat, ko kaj ne dela, bognedaj, da moram dajati kakšna navodila tamalim preko telefona. No go. Zame je PC čisti overkill za obtelevizijsko dogajanje.

P.S. Koliko proizvajalcev TVjev bo v kratkem ponudilo TV z Winsi? :hudicek:
na PC prek WIN imam poleg KODI-ja še multicastTV, FF (od tračev do banke), mimgrede kaj napišem ali uredim za posel, pogledam na oddaljen PC če tam vse štima, ...
in imam odličen HID MX AIR + K830

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 7. Jan 2015 ob 13:20

rossi napisal/-a:
Alex napisal/-a: Zanimivo. Meni so pa naročnino iz Ljubljane "prenesli" na Dolenjsko, sklenili novega naročnika, dobil -40% za eno leto, prenesli točke, ...
Pa o tem govorim, da ni nekega reda/pravila in je vse skupaj precej nedefinirana zadeva. Očitno kot se kdo zmeni.
Odkrito ste nas prenesli okrog potem takem :)
Slika

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Alex » 7. Jan 2015 ob 15:29

Nikakor. Itak je bil plačan odklop storitev v vrednosti 20€, na novem naslovu je pa vse novo. Oprema, počasnješi internet, začetniške težave (priklop je trajal cca. 2,5 mesec, odprava prvih težjih napak še 1 mesec, ...

Edino za točke ne vem zakaj so jih prepisali. :) Itak pa sem jih sedaj porabil za žrebanje za tablico, torej sem jih vrgel stran. Kako došlo, tako otišlo.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 557
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a starfotr » 7. Jan 2015 ob 18:20

Kitl in jst1; tvoje sprejemnike krijejo ostali uporabniki, ki imajo že leta enake sprejemnike in pazijo na njih. In nič ni zastonj, vse je všteto v paket, recimo najemnina za prvi stb.

In seveda bi imeli cenejšo naročnino, če bi imeli svojo opremo. Ja, pri konkurenci imajo lastniške stb. In tudi pri t-2 je bilo od začetka tako.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4636
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a atepej » 7. Jan 2015 ob 18:51

Seveda bi bilo, potem pa bi bile težave z garancijo. T-2 bi moral tvoj STB poslat na servis med tem ti bi morali zrihtat nadomestnega in tako dalje. Skratka več težav kot koristi.
Slika

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 557
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a starfotr » 7. Jan 2015 ob 18:56

Jah, potem pa najbolje, da še TV dobite v najem, kaj če crkne TV, potem je problem z garancijo oziroma servisom...

Pa računalnik, telefon...

Sicer pa zakaj bi T-2 pošiljal tvojo lastnino na servis, za svojo lastnino vsak skrbi sam...
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 7. Jan 2015 ob 19:17

@starfotr

Ti, ko tak zagovarjaš nakup opreme, pa mi pol razloži to računico, oz. kje sem naredil napako :?: :hmm:
Za primerjavo sem naredil na las podobna paketa, razlike so v niansah:

-paket T2 -> T3 TERA + HBO on Demand; cena 53,98€ pomemben podatek (2 STB)
-paket TS -> TopTrio HBO; cena 53,90€ pomemben podatek (1 STB)

In zdaj vprašanje: Zakaj paket TS-ja ni cenejši za 6€ od T2 paketa, glede na to, da je najem pri T2 3€ po STB?

Potem pa še nekaj slabih lastnosti nakupov. Recimo za 1€ ga lahko kupiš če se vežeš, drži? Pomeni, da ga boš tak v dveh letih odplačal. Kako to vem, zato ker je cena paketa enaka kot pri T2.
Zanimivo je pa kolko je cena takšnega STB, če ga kupiš po redni ceni, oz. če bi doma pri takšnem paketu želel še dodatni STB? In ja frajersko se ti zdi ko kupiš za 1€, samo kaj pa, če ti čez mesec dni strela uniči napravo. Ja pol pa jok in stok.
lp, Ika13

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a roCkY » 7. Jan 2015 ob 19:29

Težava pa kot ugotavljate nastane ob nadgradnji.
Sam recimo kupim novejši izdelek iz druge roke, se spet vežem (čakam na strelo, ki mi jo krije zavarovanje (mimgrede kdo ve, če zavarovanje krije tudi opremo, ki ni v moji lasti?)),... in imam novejši zmoglivejši izdelek.
ISP pa mi ga menja? kdaj? Tole bo ena od zadev, ki jo bo z nadgradnjo določenih modelov moral rešiti T-2.
MultivastTV pač večini uporabnikov ni opcija. Niti ISP-ju.

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 7. Jan 2015 ob 19:42

Težava pri T2 je ravno v tem, da trenutno imajo pri uporabnikih preveč različnih modelov STB (6, če se ne motim). Seveda vsi služijo svojemu namenu, tudi stari Amino :hudicek: in koliko je meni znano se teh več ne daje uporabnikom , se jih samo pobira. Seveda je razumljivo, da se suport vedno daje najnovejši napravi. Tukaj pa bi moral biti T2 pozoren in pri uvajanju novitet omogočit uporabnikom, ki so po njihovih kalkulacijah
( +2 leti!? ) z najemnino odplačali STB, da brezplačno zamenjajo za drugega, ki to noviteto omogoča.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a jst1 » 7. Jan 2015 ob 20:09

Ika13 napisal/-a:@starfotr

Ti, ko tak zagovarjaš nakup opreme, pa mi pol razloži to računico, oz. kje sem naredil napako :?: :hmm:
Za primerjavo sem naredil na las podobna paketa, razlike so v niansah:

-paket T2 -> T3 TERA + HBO on Demand; cena 53,98€ pomemben podatek (2 STB)
-paket TS -> TopTrio HBO; cena 53,90€ pomemben podatek (1 STB)

In zdaj vprašanje: Zakaj paket TS-ja ni cenejši za 6€ od T2 paketa, glede na to, da je najem pri T2 3€ po STB?

Potem pa še nekaj slabih lastnosti nakupov. Recimo za 1€ ga lahko kupiš če se vežeš, drži? Pomeni, da ga boš tak v dveh letih odplačal. Kako to vem, zato ker je cena paketa enaka kot pri T2.
Zanimivo je pa kolko je cena takšnega STB, če ga kupiš po redni ceni, oz. če bi doma pri takšnem paketu želel še dodatni STB? In ja frajersko se ti zdi ko kupiš za 1€, samo kaj pa, če ti čez mesec dni strela uniči napravo. Ja pol pa jok in stok.
Ika13 lepo si prikazal to, kar sem jaz prejle hotel starfotru povedat.
Očitno mu ni jasno, da bi bila naročnina enaka, če bi že od samega začetka morali sami kupovati STB je. Zakaj potem ni, kot si sam prikazal, pri Siolu.
Bi pa rad povedal, da ni nujno, da mi nismo pazili na ta star STB. So mi ga pa zamenjali ko sem žele is scart kabla na HDMI. Imamo pa pri nas 4 STB je pa sta dva se vedno na scart kablu in jih enostavno niso zamenjali.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4636
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a atepej » 7. Jan 2015 ob 20:16

Drugače pa bodo STB-ji: amino 110, 130 in 130m ter VIP 1910, 1910-9 in 1920 še naprej delovali ampak bodo imeli star vmesnik, tko kot na telekomu sagem, ker SiOL BOX deluje samo na netgem STB-jih.
Slika

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 557
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a starfotr » 8. Jan 2015 ob 17:45

Zakaj TS in T-2 nimata enakih cen... Zato, ker jim ni treba. Je pa nekaj sigurno res, T-2 ni dobrodelna organizacija in oddajnje opreme v najem se njim izplača, če ne tega ne bi počeli. Zakaj nima spar istih cen, kot mercator? Za izdelek, ki je popolnoma enak.

Jaz nisem za vezavo, to je ena izmed najbolj butastih zadev, da se človek veže na nekoga. Sploh zaradi ene škatle, v katero ti v pogodbo napišejo nenormalno visoko ceno, ob predčasni prekinitvi. To velja za vse naprave, tudi za telefone. Pa tudi odškodninski cenik T-2 ima nenormalne cene, brez upoštevanja amortizacije. Recimo primer: router, ki v prosti prodaji stane 25€, je 100€.

Tako, da edina zame sprjemljiva zadeva bi bila nakup STB v prosti prodaji. Več ISPjev pri nas ima enake STBje, tako, da ob menjavi operaterja bi lahko obdržal HW, samo novi operater bi naložil svoj SW nanj.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Jan 2015 ob 18:13

sej lahko kupis STB, vsamo v sloveniji ne, v EU se prodajajo, mislim da nad 100eur, garancija je nabrz 1leto, samo če srkne miaš servisa v SLO, da ga pošlješ v tujino na popravilo boš brez tudi 7-14dni z lahkoto.

Uporabniški avatar
Nina J
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 28. Dec 2014 ob 12:15
T-2: Že imam
Paket: TS FTTH

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a Nina J » 9. Jan 2015 ob 12:58

Mi lahko kdo razloži zakaj bi administracija potrebovala novosti, izboljšave? :)
Predvsem tistih 23, ki ste glasovali za to.
Slika

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 746
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: PREDLOGI UPORABNIKOV T-2

Odgovor Napisal/-a rossi » 9. Jan 2015 ob 13:16

A v novo temo?

Odgovori