MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 14. Dec 2015 ob 21:23

akulp napisal/-a:@THJ ali se prav spomnim, da tvoja verzija MC ne upošteva pravilno tiste nastavitve preko katere mrežne kartice naj bi tekel video promet?
V mislih imam nastavitev: Možnosti-Nastavitve->Mrežna k. priklopljena na IPTV. Nekje v spominu imam, da je bilo glede tega treba nekaj nastavljati dodatno ...

Ker red samih kartic pa se je zagotov premešal.
Moja verzija MC je, kot že v naslovu piše, narejena za vse T2 uporabnike. Cel kup stvari iz originalne verzije sem vrgel ven, ker se koda ni pravilno prevedla in ker sem želel naredi program čim manjši. Ne spomnim se, če sem kaj spreminjal glede teh mrežnih nastavitev. Verjetno sem.

Vsak dan dobim kakšno privat sporočilo od uporabnikov, ki niso na T-2 omrežju in imajo takšne ali drugačne težave s sprejemom IPTV. Sam sem več kot leto dni nazaj po 10 letih naredil prehod na T-2 in mi ni žal. Telekom (SiOL) sem pozabil in tudi ne sledim kaj in kako imajo kaj rešeno. Posledično tudi ne morem dati nobene podpore.

Napisal sem tudi že, da to verzijo ne bom več popravljal. Uroš je napisal nov program, ki ne potrebuje več VLC za predvajanje. Z njim tudi lepo sodelujem. Nekaj stvari v njegovem programu sem dodal sam (npr. logotipi). Nazadnje mi je na mojo prošnjo dodal v program tudi podporo za nov format zvoka, ki ga imajo T-2 720 HD programi. Torej samo tista verzija je ta, ki se bo še nadgrajevala in pilila do neke zadovoljive stopnje za originalnega avtorja Uroša, ter tudi mene. Imam namreč čast, da z mojim trenutno omejenim časom, lahko dodajam svojo kodo v izvorni kodi programa.

Vse Telekomove uporabnike, ki želijo uporabljati IPTV izven STB okvirjev pa prosim, da naslovite vsa vprašanja na Telekomov forum, kjer so tudi ostali bolj tehnično podkovani poznavalci Telekomovega omrežja. Ta tema ni namenjena vprašanju glede tega kako deluje trunk port ter zakaj kaj v Telekomovem omrežju ne deluje pravilno z mojo verzijo programa.
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 15. Dec 2015 ob 09:22

Eh, THJ, saj je vse ok...nič nočem težiti.

Meni si dal dostop in "support" zato, ker sem na začetku pomagal testirati ...

In še enkrat. Saj vse deluje, le postavil sem ti vprašanje, če se mogoče spomniš, kaj je s tem vrstni redom (metriko) na mrežnih in če se je kaj spreminjalo. ker imam v glavi, da si mi enrkat to nekje omenjal, pa ne najdem. :(

In ta moj problem absolutno nima veze s SiOLom kot takim. To je čisto windows-MC related vprašanje.

Sicer pa, kar se tiče MCTV2.net, je na to temo tudi kak svoj forum?

Sem tudi glede tega v to temo že zastavil vprašanje, pa nisem dobil odgovora...

Tole:

THJ, katera je sedaj zadnja verzija McTV2.net?

Sem se odločil, da dokončno preklopim na to. Je to to?

http://uross-digital-tools.appspot.com/ ... asttv2_net

Ali imaš ti kje še kakšne svoje? Predvidevam, da delata skupaj to in je vse na Uroševi strani?

Sicer pa imam takoj eno vprašanje.
Ali se ne da nič urejati tabele seznama kanalov in območje, kam se moraš zapeljati z miško, ko imaš fullscreen.
Vidim, da je default nastavitev levi spodnji kot, ampak so ogrooomne črke in vidiš le 4,5 kanalov ...


Hvala.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 15. Dec 2015 ob 09:28

Glede vrstnega reda mrežnih se spomnim, da se je pred časom debatiralo na Siol forumu. Je pa vprašanje v kateri temi to je, ker tam smo pa res vse zmešali. Spomnim se , da sem v relativno davnih časih (v času Adyteje, ki je nisem maral ali pa še prej) ob eni nadgradnji VLC moral menjat mrežne med sabo. Zelo dolgo se spomnim, da sem zaradi tega vztrajal na VLC .7.4, ker naprej z svojim neznanjem na tem področju nisem prišel...
Se pa tudi sam spomnim na tem forumu debate okoli teh mrežnih. Seveda sem bil tiho ker prvo pojma nimam vse pa mi lepo leti prek routerja po enem kablu in po luftu.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 15. Dec 2015 ob 09:43

E vidiš, hvala. Tudi ti se spomniš, da je bila tukaj debata o tem.

Zato sem tudi zastavil vprašanje, ker vem, da smo govorili o tem. Tako da, nikakor nisem hotel težiti s tem ker sem na SiOLu ali pa zato, ker bi hotel karkoli na novo odpirati glede trunk portov na v tej temi ...

Sem našel nekaj na to temo na 34. strani. In ja, mislim da je res nekaj s temi vrstnimi redi, sploh glede na to, da imam tudi sam vmware in s tem virtualne mrežne ...

p.s.: Ja, kar se SiOL foruma in IPTV tiče, pa se mi zdi, da je vse zbrkljano, nihče ne odgovarja ...

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a roCkY » 15. Dec 2015 ob 10:03

En za drugim smo se preselili na T-2. Eni so že leta tu nekateri pa v zadnjem obdobju. Občasno še odprem oni forum pa je precej neobljudeno.
Je pa dejtvo, da na tem forumu občasno "metla dela" (to je za internet kot medij slabo) in kak paketek "offtopicov" (kot se sedaj midva meniva recimo izgine v ciber pekel.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 15. Dec 2015 ob 10:11

Saj ravno te dni se odločam al iti na T2 ali ostati na SiOLu.

Trenutno me na SiOL vleče ta modri paket, ker imam tudi telefonijo tam ...

Kar se tiče TV+net-a, pa so cene itak tam/tam. S tem da na SiOL(u) zaenkrat lahko še goljufamo in gledamo vse, tudi nenaročeno. Ni prav, ampak tako pač je ...

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4636
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a atepej » 15. Dec 2015 ob 13:20

roCkY in akulp meni ja znano samo takrat Trunk ni bil na voljo, ampak je bil samo Data ali Video
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 15. Dec 2015 ob 13:38

Uf ne, trunk je že dolgo na voljo, vsaj pri meni ...

Vem pa, da na določenih modemih ni bil, ker je bilo pa kar precej različnih modelov.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 15. Dec 2015 ob 13:39

Prosim prestavite te debate v pravo temo:

viewtopic.php?f=3&t=7289

Trunk, SiOL, ipd nima veze s to temo.
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 15. Dec 2015 ob 14:12

Bomo končali.

Še enkrat, se opravičujem, če sem "smetil". Ampak menim, da upravičeno, ker na strani 34 smo imeli debato točno o mojem problemu ...

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 16. Dec 2015 ob 08:37

THJ napisal/-a: Napisal sem tudi že, da to verzijo ne bom več popravljal. Uroš je napisal nov program, ki ne potrebuje več VLC za predvajanje. Z njim tudi lepo sodelujem. Nekaj stvari v njegovem programu sem dodal sam (npr. logotipi). Nazadnje mi je na mojo prošnjo dodal v program tudi podporo za nov format zvoka, ki ga imajo T-2 720 HD programi. Torej samo tista verzija je ta, ki se bo še nadgrajevala in pilila do neke zadovoljive stopnje za originalnega avtorja Uroša, ter tudi mene. Imam namreč čast, da z mojim trenutno omejenim časom, lahko dodajam svojo kodo v izvorni kodi programa.
A obstaja kakšna tema tudi za to "prenovljeno" verzijo MCTV2.net, kamor lahko damo ugotovitve, pripombe, želje ...?

Hvala.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 16. Dec 2015 ob 08:38

Lahko kar nadaljuješ tu.
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 16. Dec 2015 ob 10:03

Torej, če grem od začetka:
http://uross-digital-tools.appspot.com/

Ali imaš ti kje še kakšne svoje? Predvidevam, da delata skupaj to in je vse na Uroševi strani?

Sicer pa začetno vprašanje, za zadevo, ki me najbolj zmoti proti tvoji verziji:

Ali se ne da nič urejati tabele seznama kanalov in območje, kam se moraš zapeljati z miško, ko imaš fullscreen.
Vidim, da je default nastavitev levi spodnji kot, ampak so ogrooomne črke in vidiš le 4,5 kanalov ...

V bistvu, vsi tisti "bonbončki", ki si jih ti na koncu dodajal v svojo verzijo, bi bilo tukaj zelo dobrodošli. :)

Hvala.
Zadnjič spremenil akulp, dne 16. Dec 2015 ob 10:12, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
THJ
Navdušenec
Prispevkov: 717
Pridružen: 26. Jun 2014 ob 09:56
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a THJ » 16. Dec 2015 ob 10:12

Vse se seveda da popravit in prilagodit. Naredi en to-do seznam. Pa bom preveril. Težava trenutno do konca leta je samo čas.
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 16. Dec 2015 ob 10:15

No, zmenjeno. Pripravim.

Apeliram še na ostale člane, da pripravimo en seznam. Lahko mi daste tudi na ZS, pa bom potem jaz spisal v en post, zraven pa navedel, kdo je to prijavil, če bodo potrebne še kake dodatne informacije. Lahko naredimo tud en gdoc.

Odgovori