MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 17. Feb 2016 ob 13:11

koliko si imel hitrost interneta ko si imel ADSL?

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 17. Feb 2016 ob 14:43

Tam 16-18 / 1

Se pravi, ko je IPTV na HD požrl tistih svojih 12-13 MB je ostalo še cca 4Mbit za torrent.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4637
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a atepej » 17. Feb 2016 ob 15:30

A tisti port je še na Trunk - preveri na 192.168.1.1 user / user
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 17. Feb 2016 ob 19:01

Ne, ne, da ne bomo zdaj zašli ... Meni dela IPTV. Ni problem v portih.

Zdaj sem se še malo poigral s tem DL in ugotovil, da tudi če vlečem dol recimo iz Microsoftove strani, kjer je hitrost 8,6MB/S (=cca. 64 Mbit) TV kocka.

S tem mislim, da sem izločil problem torrenta (torrent, aplikacije, število povezav ...).

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4637
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a atepej » 17. Feb 2016 ob 20:18

Kaj so ti pa rekli na 080 1000
Slika

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 17. Feb 2016 ob 20:30

Nimam jih kaj klicat. Na STB-ju deluje bp. Vsekakor je problem v nastavitvah na računalniku.

Zanimivo bi blo stestirati, kako bi se obnašalo, če bi speljal TV po svojem, inet pa po svojem kablu, vsakega na svojo mrežno. Predvidevam, da bi delovalo. Sumim namreč, da je tukaj neka "fina" nastavitev povezana z VLANi.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 18. Feb 2016 ob 07:51

Meni se zdi da ti dela problem bolj mrežna/disk problem :)
poglej obremenjenost celotnega sistema ko ti zadeva na polno dobiva(download) datoteke.

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 18. Feb 2016 ob 08:58

Uf, ne, mašina je huda. Sistem je "nula" obremenjen ... disk absolutno tudi ni problem.

Mrežna lahko da je problem, da dejansko ne prebavi stvari, to možno.

Sej pravim, sprašujem se samo, če obstaja še kaka nastavitev, ki sem jo spregledal...verjetno, če že, je kaj na gonilnikih ...

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 18. Feb 2016 ob 12:47

Ne vem zakaj zadeva noče delat na Windows 10 tablici. Na desktopu laufa bp, na tablici pa vrže error, da moram zadevo na silo zapret, ker meče okno z napako v loopu. Moram samo izbrskat kaj točno je bil error, da ga zalepim tukaj hm...

Predator86
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 14. Sep 2008 ob 15:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Predator86 » 20. Feb 2016 ob 19:39

Po zamenjavi matične plošče na namiznem računalniku in novi namestitvi Win7 mi MCTV ne deluje.
Vse naredim tako kot je opisano v tretji objavi te teme, ko pa zaženem program in hočem gledati tv je samo črn ekran. Tudi spodaj kjer MCTV prikazuje porabo pasovne širine je vedno 0,0Mb/s.
Računalnik je v omrežje povezan prek routerja. V nastavitvah routerja nisem nič spreminjal. Vsi gonilniki so posodobljeni.
Edina sprememba v zadnjem mesecu je bila prehod iz paketa T4 20M na paket T3 Mega.

Na stari matični in paketu T4 20M je delovalo brezhibno. Je mogoče potrebno kaj nastaviti na mrežni kartici?
Slika

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 20. Feb 2016 ob 22:35

Včasih je ob prvem zagonu MCTv potrebno počakati par minut, da se vzpostavi povezava.
lp, Ika13

akulp
Faca
Prispevkov: 187
Pridružen: 1. Nov 2014 ob 08:34
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a akulp » 21. Feb 2016 ob 07:51

Predator86 napisal/-a:Po zamenjavi matične plošče na namiznem računalniku in novi namestitvi Win7 mi MCTV ne deluje.
Vse naredim tako kot je opisano v tretji objavi te teme, ko pa zaženem program in hočem gledati tv je samo črn ekran. Tudi spodaj kjer MCTV prikazuje porabo pasovne širine je vedno 0,0Mb/s.
Računalnik je v omrežje povezan prek routerja. V nastavitvah routerja nisem nič spreminjal. Vsi gonilniki so posodobljeni.
Edina sprememba v zadnjem mesecu je bila prehod iz paketa T4 20M na paket T3 Mega.

Na stari matični in paketu T4 20M je delovalo brezhibno. Je mogoče potrebno kaj nastaviti na mrežni kartici?
Ja, nekaj si moral zgrešiti iz tistih navodil. Še vsak je na koncu ugotovil, da mu nekaj manjka ...

1. Za začetek poglej, če mrežna dobi ustrezen IP za IPTV
2. V MC imaš izbrano pravo mrežno?
3. Imaš še kakšno drugo mrežno/wifi/vmware? Skratka kakršnikoli mrežni apdater v sistemu? Sam sem imel enkrat težave s tem, da mrežna ni bila na prvem mestu po prioriteti v WIN in mi ni in ni hotelo delati, čeprav sem imel v MC izbrano. Lahko imaš tudi ta problem, glede na to, da je nova plata in predvidevam, da s tem nova mrežna ...
Tule imaš link kako preveriš in nastaviš prioriteto (ampak igraj se s tem, ko res vse ostalo pogledaš, da štima):
http://www.howtogeek.com/howto/27994/ho ... n-windows/

Bižal
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 27. Jan 2009 ob 22:47
T-2: Že imam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Bižal » 21. Feb 2016 ob 21:56

jst1 napisal/-a:Ampak nikakor ne morem SK1 HD in 2 dat pod Priljubljene. V enem primeru da v priljubljene outdoor channel v drugem pa eurosport.
Sem imel enak problem, ampak se ga da zaobit.

V mapi "Multicast TV/portable" odpreš datoteko channellist.xml, poiščeš postajo, ki jo želiš dodati med priljubljene in spremeniš vrednost tagga <Fav> v "true".

Za SK1 HD mora torej vnos izgledati tako:

Koda: Izberi vse

  <Menu>
    <Ip>239.19.12.238:5000</Ip>
    <Chan>619</Chan>
    <Name>Sportklub 1 HD</Name>
    <Group>Športni</Group>
    <Audio>Slovenski</Audio>
    <Fav>true</Fav>
    <Logo>Sportklub_1_HD.png</Logo>
    <EpgId>SK1HD</EpgId>
    <Skip>false</Skip>
    <Locked>false</Locked>
  </Menu>
Enako potem narediš z ostalimi postajami, ki "nagajajo".

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 21. Feb 2016 ob 23:29

Fajn bi bilo, če bi tale predvajalnik imel pod "Pogled" opcijo "Vedno na vrhu". Da bi predvajalnik bil vedno nad vsemi okni. Dostikrat brskam po netu in v manjšem oknu gledam serije v MPC HC, ki ima to funkcijo in mi je zelo uporabno. Tale player pa tega nima in kar mal pogrešam, da bi na isti način spremljal še TV. Bi se dalo dodati to funkcijo?

EDIT:
Vidim, da funkcija že obstaja, ampak moraš z desno klikniti na sam video. Pomoje bi bilo smiselno dat nastavitev v menu "Pogled"...

Predator86
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 14. Sep 2008 ob 15:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: MulticastTV THJ verzija 1.0.4.21 - za vse T2 uporabnike

Odgovor Napisal/-a Predator86 » 22. Feb 2016 ob 12:58

akulp napisal/-a:
Predator86 napisal/-a:Po zamenjavi matične plošče na namiznem računalniku in novi namestitvi Win7 mi MCTV ne deluje.
Vse naredim tako kot je opisano v tretji objavi te teme, ko pa zaženem program in hočem gledati tv je samo črn ekran. Tudi spodaj kjer MCTV prikazuje porabo pasovne širine je vedno 0,0Mb/s.
Računalnik je v omrežje povezan prek routerja. V nastavitvah routerja nisem nič spreminjal. Vsi gonilniki so posodobljeni.
Edina sprememba v zadnjem mesecu je bila prehod iz paketa T4 20M na paket T3 Mega.

Na stari matični in paketu T4 20M je delovalo brezhibno. Je mogoče potrebno kaj nastaviti na mrežni kartici?
Ja, nekaj si moral zgrešiti iz tistih navodil. Še vsak je na koncu ugotovil, da mu nekaj manjka ...

1. Za začetek poglej, če mrežna dobi ustrezen IP za IPTV
2. V MC imaš izbrano pravo mrežno?
3. Imaš še kakšno drugo mrežno/wifi/vmware? Skratka kakršnikoli mrežni apdater v sistemu? Sam sem imel enkrat težave s tem, da mrežna ni bila na prvem mestu po prioriteti v WIN in mi ni in ni hotelo delati, čeprav sem imel v MC izbrano. Lahko imaš tudi ta problem, glede na to, da je nova plata in predvidevam, da s tem nova mrežna ...
Tule imaš link kako preveriš in nastaviš prioriteto (ampak igraj se s tem, ko res vse ostalo pogledaš, da štima):
http://www.howtogeek.com/howto/27994/ho ... n-windows/
1. Dobi...IPv4...192.168.1.120...sem preveril v cmd ipconfig in je ok.
2. Mrežna je izbrana oz. Povezava lokalnega omrežja
3. Nimam nič drugega samo tisto kar je v osnovi na plati.

Sem šel ponovno nameščati MCTV in vseeno ni nič drugače...ne vem kaj naj še pogledam....
Slika

Odgovori