T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Vse o T-2 internetu
Odgovori

T2 na TS optiki

a) me ne zanima, baker mi zadostuje
2
1%
b) me zanima če bo cena enaka kot cena na vdslju
97
65%
c) me zanima, bi plačeval tudi 10/15 eur več kot na vdslju
51
34%
 
Skupaj glasov: 150

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4636
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a atepej » 9. Jun 2016 ob 20:41

Če boš obdržali isti paket, se pravi T4 Mega (po mojem) ne bo pogodbene kazni, hitrost pa bo seveda višja.
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 9. Jun 2016 ob 20:50

Dobr, pogodbeno kazen imam v mislih, ampak men je pridobit optični priključek nad vsem tem v danem trenutku. Kakšne imam možnosti v tem primeru? Mislim, a se da tko da oni postavijo vlakna, sem pa T2 uporabnik še naprej al bi kompliciral okoli tega oz kako je sploh s tem? Ta del me najbolj zanima. Oz kako je s hitrostmi optike kar se tiče uploada? Da ne bo potem po vsem zajebavanju z obema stranema izpadlo, da bom imel max upload 2Mbit namesto 1Mbit, če bo tko mi je pol čist vseeno če sem še naprej na tem kar imam...

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4636
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a atepej » 9. Jun 2016 ob 20:55

Na FTTH je pri T4 mega 100/10
Slika

|DSI|
Faca
Prispevkov: 180
Pridružen: 23. Jan 2007 ob 20:08
T-2: Že imam
Paket: T4 Tera 100/100
Kraj: Lj - Dravlje

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a |DSI| » 9. Jun 2016 ob 21:14

Tako kot atapej pravi. Če maš T4 Mega, boš ob preklopu na optiko avtomatsko imel 100/10 internet.
Pogodba se nič ne spremnija, nič dlje nisi vezan, nobene kazni ne plačaš...

Ne vem kako je sedaj...ampak včasih je T-2 sam poslal dopis uporabniku, da je sedaj na njegovem naslovu na voljo optika in da ga lahko preklopijo iz VDSL na Optiko.
Zraven je bila še vloga za preklop, ki so jo izpolnjeno nazaj poslal in je T-2 vse uredil.
Slika T-2
Slika FTTH
Slika UMTS

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Jun 2016 ob 21:18

Točno tako, in nič stroškov kar se tiče prehoda na optiko.

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 9. Jun 2016 ob 21:19

Jah, priklop bo na voljo, če bo Telekom potegnil vlakna do moje bajte. Kar pa moram očitno javit njim, da sem zainteresiran. Ali je možno it na T2 in rečt: "Ok, Telekom mi ponudi polaganje optičnih vlaken, ostal pa bi pri T2, mi lahko uredite?" Je to opcija?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Jun 2016 ob 21:24

Ne tega delat.... to je lih tako če bi šel v Mercator pa se dru v trgovini: v Lidlu je cenejši sladoled.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Jun 2016 ob 21:25

Preberi si na tej temi stran 11 - yuka uporabniku kaj sem odpisal

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 9. Jun 2016 ob 21:31

Ok, še vedno ne zastopim. Jezst sem si to iz naslova teme predstavljal kot da ima T2 to s Telekomom uradno zmenjeno. Imaš opcijo preko njihovih vlaken, jezst plačam recimo višjo ceno (kot pri polno razvezanem) in T2 plača neko kompenzacijo Telekomu za uporabo njihovih vlaken. Vsi dobijo svoj delež, jezst pa tud hitrejšo linijo. Očitno temu ni tako...

Tud iz omenjenega posta ne razumem čist, pol bi moral vzporedno imet na začetku dve naročnini pri različnih operaterjih in bi naknadno prekinil Telekom in nato gor obesil T2. Če sem prav zastopil...

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4636
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a atepej » 9. Jun 2016 ob 21:37

NE gre takole - vsaj pri men je bilo:
- podpišeš aneks za prehod na potiko
- GVO, ti na montira dozo v stanovanje
- T-2 ti napelje kabel do modema
- ko jo ti veselo uporabljaš ti T-2 odjavi obstoječi xDSL priključek

še kaj
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Jun 2016 ob 21:38

kaj ti ni jasno ?

povedano po domče

če je optika Telekomova in če ima T2 opremo na tej centrali se temu reče optila LLU oz Telekom optika, brez problema 300/50 v paketih ali več
če je optika Telekomova pa T2 NIMA opreme v centrali jo mora najeti od telekoma je to priključek tipa BRO in je v pakeih Oranžni diamnt max.... ne vem 100/40 ? (ne vem točno)

Če bi hotem imeti Vdsl in optiko hkrati, ja so to dve naročnine in lahko 2 različna operaterja.

Če imaš prehod Vdsl na optiko ti isti dan priklopijo tehniki optiko in ko optika dela odklopijo vdsl.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4636
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a atepej » 9. Jun 2016 ob 21:42

Da bo pa vedel če lahko ima LLU pa naj pokliče: nič, osem, nič - šest, štiri - šest, štiri pa bo takoj vedel.
Slika

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 9. Jun 2016 ob 21:57

MrTwelveTrees napisal/-a:kaj ti ni jasno ?

povedano po domče

če je optika Telekomova in če ima T2 opremo na tej centrali se temu reče optila LLU oz Telekom optika, brez problema 300/50 v paketih ali več
če je optika Telekomova pa T2 NIMA opreme v centrali jo mora najeti od telekoma je to priključek tipa BRO in je v pakeih Oranžni diamnt max.... ne vem 100/40 ? (ne vem točno)

Če bi hotem imeti Vdsl in optiko hkrati, ja so to dve naročnine in lahko 2 različna operaterja.

Če imaš prehod Vdsl na optiko ti isti dan priklopijo tehniki optiko in ko optika dela odklopijo vdsl.
Spraševal sem za sam postopek. Ker recimo ko sem jemal T2 VDSL je bila prva stvar, ki so jo rekli na T2, samo ničesar ne urejat sam pri zadevah med operaterji, ker bo cela štala. In je pač T2 takrat vse uredil med Telekomom, jezst sem samo podpisal T2 pogodbo. To je bilo to. Zato zdej mogoče sprašujem stvari, ki zvenijo kot bedarije. Nočem neki sam urejat na dveh straneh, nakoncu mi bo pa en reku kaj sem sam čaral, ko pa bi vse uredil X. Zato in nič drugega.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9160
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Jun 2016 ob 22:07

Če je v bazi od Telekoma zabeleženo ta tvojo hišno številko da je možen oprični priključek, potem podpišeš samo pri T2 prehod in to je to. Vse T2 uredi. Vpogled v to bazo imajo vsi operaterji.

Uporabniški avatar
RejZoR
Nadebudnež
Prispevkov: 473
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 23:13
T-2: Še nimam

Re: T2 na Telekom (TS) optiki (LLU)

Odgovor Napisal/-a RejZoR » 9. Jun 2016 ob 22:39

Ja sej to je fora, da sem tko zmeden. Ne gre za scenarij "vlakna so že do bajte, bi se priklopili?" ampak je "imate opcijo it na optiko, ki je še ni ampak jo imamo namen postavit če rečete ja". Če bi bila prva opcija bi bil že dolgo nazaj na optiki pri vas. Tko pa iščem vse opcije kako pridobit vsak kilobit povezave kot največji klošar. Ne morem pa it do Telekoma in rečt, ejga, bi imel omenjeno optiko ampak mi sam potegnite vlakna, pol pa bom naprej imel T2. Scenarij s tvojim jogurtom zgoraj... Ali pač? Jebi ga, sem pač bolj počasen za dojemanje teh stvari, ker popolnoma nič ne zastopim kako potekajo te zadeve.

Odgovori