KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
igor2053
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 27. Dec 2010 ob 10:24
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a igor2053 » 3. Avg 2016 ob 05:57

Glede Bikerdays liste
Zelo enostavno prideš do nje. Samo v Google vpišeš in že jo imaš.

Glede tvoje iptv liste pa se bom še malo mučil. Simple client v Kodiju vedno pobere prvo listo, ki je lokalna,razen če je ne zbrišeš. Poizkušal sem jo zamenjati preko internetnega naslova , pa liste ne potegne (včasih jo -prvič, drugič je spet tvoja lista - iptv.m3u) .Potem sem vstavil Bikerdays listo, kot lokalno (tako da sem jo zamenjal s tvojo ), pa še vedno ni šlo. Mogoče je krivo,da sem najprej naložil Rakuna čezenj pa Osijek wizard. Skin sem takoj spremenil v Confluence, ker mi je bolj domače (hitreje najdem in je enotno za vse Kodije). Pa tudi na hrvaških forumih sem zasledil, da se nekateri skini ne razumejo prav dobro z nekaterimi programi Tudi Osijek Wizard ima svoj skin. Mogoče se to vse skupaj tepe med seboj. Sicer je Orange pi bolj "švoh" box in ga nočem obremenjevati z raznimi skini. Zame je važna vsebina ne izgled. Openelec ima v sebi tudi nek upravljalnik datotek, vendar z njim nisem preveč domač (glede brisanja , preimenovanja...). Verjetno bom še enkrat naložil Openelec ,čezenj pa Osijek Wizard in imam 90% programov naloženih v cca 30 minutah. Mimogrede , ali je Veetle ugasnil?

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 3. Avg 2016 ob 06:26

Aha, sem našel listo! HVALA za namig!
Torej pod oddaljen naslov za M3U listo je treba vnesti:
http://pastebin.com/raw/jmseyhvw

Bom pogledal, če se da tudi ta lista kako elegantno vkomponirat v moj build.

Meni ni delalo težav. Se mi pa malo svita, kje bi lahko bil razlog. Nisem pa siguren. Namreč ta težava se pojavlja pri uradnem Kodiju. Probaj, ko boš enkrat listo vnesel, počistil podatke v SISTEM/TV/Splošno, pojdi ven iz Kodija z gumbom spodaj levo za izhod.
SPMC in XBMC for Minix imata ta bug popravljen. Pri SPMC se vse spremembe takoj shranijo.

EDIT:

Če želiš delat spremembe pri IPTV PVR Simple Clientu, moraš na Kodiju iti skozi ta protokol:
1. Najprej SISTEM >> TV >> Splošno >> Onemogoči + Počisti podatke
2. SISTEM >> TV >> Splošno >> Vodič >> Počisti podatke
3. SISTEM >> Dodatki >> Moji dodatki >> Odjemalci PVR >> PVR IPTV Simple Client >> Prilagodi >> Splošno >> Zamenjaš M3U listo >> OK
4. SISTEM >> TV >> Splošno >> Omogoči
5. IZHOD z gumbom levo spodaj OBVEZNO!!!

EDIT:

Sem probiral in probiral, kako bi to listo vpletel. Dodal 2. Simple Client itd, ampak sta se listi tepli - ali ena ali druga. Baje ima Kodi 17 to zdaj rešeno. Žal ne morem probat na mojem Androidu.
Je pa enostavna opcija, kot je že zgoraj namig: T2 listo imate kot krajevni/lokalni vir, Bikersday listo pa kot oddaljeni vir in preklapljate po želji, vendar v nastavitvah PVR IPTV Simple Clienta.
Posodobljena verzija Rakun Builda bo to že imela not.
Zadnjič spremenil kibtu, dne 3. Avg 2016 ob 15:31, skupaj popravljeno 1 krat.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 3. Avg 2016 ob 07:38

To playlisto se splača zamenjat res samo takrat, ko si izven dosega T2. V Simple Clientu pustiš EPG od THJ, tako da imaš vsaj nek spored.
Drugače pa je lista itak že v samem Croatia on Demand, samo tam ni EPG.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 3. Avg 2016 ob 07:45

Prosim za en test, če lahko kdo na hitro proba na svojem Androidu, ki ni Minix.
Tukaj je XBMC for MINIX.
Zanima me, če deluje na drugih Androidih kot je Minix.

Gre za predelan Kodi za Minix. Je manjši. Ima pa tudi 3 x več prostora za buffer.

Če kdo proba, naj javi, če dela.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8501
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Avg 2016 ob 08:11

Nekoč ko sem imel Minix-a sem takle podoben paket dal kolegu, ki ima Tronsmart in je delovalo.
Slika


Lp, Kitl

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 3. Avg 2016 ob 22:19

Nova verzija Rakun Builda (3. 8. 2016) ima zdaj že vnešen naslov za predlagano Bikersday M3U listo.
V nastavitvah PVR IPTV Simple Clienta:
SISTEM >> Dodatki >> Moji dodatki >> Odjemalci PVR >> PVR IPTV Simple Client >> Prilagodi >> Splošno
... samo zamenjate Krajevno pot v Oddaljeno pot. OK. Nato pa še:
SISTEM >> TV >> Splošno >> Počisti podatke

V novi verziji sem odstranil par nedelujočih video dodatkov in par dodal. V bistvu No big deal.

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 3. Avg 2016 ob 23:30

kibtu, ne morem ne da bi prej pohvalil tvojega rakuna. Odlično! Kupil sem Shield TV nekaj dni nazaj in našel tvoj kodi/spmc dodatek in deluje super. Vse na enem mestu! :car:

Imam pa vprašanje glede novih verzij tvojega builda, pa nisem našel odgovora z iskalnikom. Ali je potrebno novo verzijo rakuna ročno inštalirat ali je to avtomatsko? Trenutno mi kaže verzijo 1.0.0 in ko pritisnem posodobi v nastavitvah dodatka mi ne zazna nove verzije.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 3. Avg 2016 ob 23:40

Ja, nisem delal še teh avtomatskih posodobitev, da ne bo kdo preveč jezen, ker dolgo traja, jaz pa to posodabljam kar redno (in napišem datum ... tam v navodilih). Pa tudi jaz bi si moral vzeti precej več časa, da bi tudi programsko nastavil. Se mi ne da. He he he! Bom pa to enkrat naredil in se bo vsem posodobilo.

Kaj narediti? Greš na PROGRAMS in tam se ti pojavi moja ikona. Klikneš in poteraš. Lahko pa greš tudi v sam dodatek, kot si ti šel, le da namesto POSODOBITEV klikneš na ODPRI (kot prvič).
Če nisi kaj dosti čaral, bi to moralo biti to.
V skrajnem primeru narediš cel postopek kot prvič (Kodi na novo in Rakun na novo ... bo pa posodobljena verzija).

Ja, še vedno je 1.0.0, vendar je fajl drugi. Jaz samo novi spremenjeni zip z istim imenom vržem na DropBox in je zame zadeva narejena.
No, ja, morda pa jutri probam narediti avtomatsko posodobitev ... če bom vedel kako. He he!

Hvala za pohvalo!!!

igor2053
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 27. Dec 2010 ob 10:24
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a igor2053 » 3. Avg 2016 ob 23:59

Na Orange pi boxu kjer deluje software za Zidoo X1 android ne deluje. Napiše Error ! "This XBMC package is only compatable with Minix devices". Sistem na tem boxu deluje iz SD kartice (tako kot na Raspberry pi).

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Avg 2016 ob 00:04

@igor2053 si potem rešil problem z M3U listama?

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a jst1 » 4. Avg 2016 ob 06:30

Jaz sem posodobil kot si opisal zgoraj pa sedaj nimam nobenega t2 programa več. Ko zaženem mi javi napako Stream all the sources ( Spodaj v oblačku). Pa sem počistil podatke pa ne gre skozi.

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk

igor2053
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 27. Dec 2010 ob 10:24
T-2: Že imam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a igor2053 » 4. Avg 2016 ob 07:16

Težavo z m3u listo sem rešil tako kot sem napovedal - z novo naložitvijo sistema in Osijek Wizarda. Prej sem probal po tvojih navodilih ,vendar brez uspeha.

Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 4. Avg 2016 ob 08:42

A je kakšna varijanta posodobitve rakuna, ne da bi sistemske nastavitve povozil? Ko sem posodobil, je šlo spet iz "nule". V windowsih recimo ponovna nastavitev lokacije playliste v Simple IPTV in v androidu nastavitve zvoka, videa v sistemu. Me ne moti toliko, ampak moram vprašat, če se da :)

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Avg 2016 ob 11:39

@jst1 Če ne uporabljaš SBMC, potem moraš pot do M3U liste in mape z logotipi ponovno določit. Nahajata se v mapi media. Sem že pisal v navodilih.

@Gizoman žal ne gre. Priporočam ti, da narediš sken svojih zvočnih nastavitev in poti do m3u mape. Boš tako najhitreje postavil stvari na svoje mesto.
Hmmm ... morda bi lahko M3U listo dal kako na net ... potem je ne bi rabil več nihče iskat.

Sem pa sinoči do pozno eksperimentiral z avtomatsko posodobitvijo in nisem nič uspel narediti. Saj še bolje, da ne bom komu kaj zj.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Avg 2016 ob 13:30

Počasi napredujemo ...

Sem uspel zrihtat, da mi/nam bere M3U listo kar z neta.
Je treba samo vnesti tale oddaljeni naslov:
http://freeweb.t-2.net/kibtu/Kodi_M3U_colorfont.m3u

Tukaj je pa še oddaljeni naslov za logotipe:
http://freeweb.t-2.net/kibtu/logo/

Naslednja posodobitev Rakuna bo to že vsebovala in ne bo treba nikomur več posodabljat M3U liste in logotipov ali pa iskat pot do njih.

Hvala Gizomanu za idejo in navodila! :pivo: Bova kakšno spila. Paše po tej vročini.

Odgovori