KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
staher
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 23. Jan 2011 ob 09:16
T-2: Že imam
Paket: t4

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a staher » 1. Nov 2016 ob 19:57

kibtu

Hvala
Me, pa zanima ker je na ebay-u kr nekaj kombinacij tako kot cena in komplet, mi lahko pomagaš o kakšni ceni se gre, ali je to možno kopiti tudi pri nas?

je to to?

https://www.aliexpress.com/item/MINIX-N ... bd1a10162d

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 1. Nov 2016 ob 20:13

To je to.
Mislim, da je pri nas cena okrog 145 €, če se ne motim.
Zdaj, tale dodatna prostorska miška ima svoje prednosti in slabosti. Ima vse, kar rabiš. Lepo dela. Samo tipkovnica je pa majhna. Računaj, da so jo zgazili na hrbtno stran daljinca.

Jaz imam kar eno obično tipkovnico, po kateri kar hitro klofam (tudi sedaj, ko to pišem). Poleg kavča pa imam mizico in na njej še navadno brezžično miško.
Kakorkoli, če ne boš zadovoljen z A2 prostorsko miško, še vedno lahko dokupiš brezžični tipkovnico in miško ... v najbližji trgovinici z zabavno elektroniko.

robertus23
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 15. Avg 2016 ob 20:16
T-2: Še nimam

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a robertus23 » 1. Nov 2016 ob 21:45

staher
lahko pa tu tudi naročiš:
http://www.minix-shop.eu/minix-neo-u1.html

lp

Navaroff
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 7. Dec 2006 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH, 2x T2 UMTS, 2xTV
Kraj: Ljubljana

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a Navaroff » 1. Nov 2016 ob 21:54

kibtu napisal/-a:To je to.
Mislim, da je pri nas cena okrog 145 €, če se ne motim.
Zdaj, tale dodatna prostorska miška ima svoje prednosti in slabosti. Ima vse, kar rabiš. Lepo dela. Samo tipkovnica je pa majhna. Računaj, da so jo zgazili na hrbtno stran daljinca.

Jaz imam kar eno obično tipkovnico, po kateri kar hitro klofam (tudi sedaj, ko to pišem). Poleg kavča pa imam mizico in na njej še navadno brezžično miško.
Kakorkoli, če ne boš zadovoljen z A2 prostorsko miško, še vedno lahko dokupiš brezžični tipkovnico in miško ... v najbližji trgovinici z zabavno elektroniko.

Imam dva minixa in sta super. Daljince pa sploh ne rabim ampak vse vodim preko rkremotecontrol aplikacije.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=741757

gorann3
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 5. Jan 2015 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: T4 giga

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a gorann3 » 4. Nov 2016 ob 01:47

fantje, probal sem t2 preko kodija na sony televiziji in ne dela

na pcju sem imel tako, da sm simple iptv klienta namestil, oznacil kje ima playlisto in je takoj naslo programe

pa sem dobil po enem kablu net in tv

no, iz tvja sem povezal kabel direkt v port, kjer je arris vklopljen, pa nic ne najde, oziroma nicesar ne vidim da bi bilo kaj drugace

prosim za pomoc


edit: zrihtano, moja napaka :jao:




me pa zanima, a je mozno za nazaj gledat na kodiju?

kaka13
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 25. Nov 2006 ob 03:25
T-2: Že imam
Paket: 10/4 VDSL, 3.IPTV,IPTEL,2SIM

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kaka13 » 4. Nov 2016 ob 05:00

Jaz sem isto naredil kot ti.. Na mojem TV-ju Philips 43PUS6501/12 , sem direktno potegnil iz T-2 modema UTP kabel na TV, programe mi najde v KODI-ju , slika se mi pokaže vendar se zelo zatika , ko pa hočem prestavit na drug program pa nič ves čas išče oziroma krogec se vrti in piše počakajte.. :nevem:
Drugače filmi mi brez problema tekoče laufajo..

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a roCkY » 4. Nov 2016 ob 06:08

Morda probat "Rakun by kibtu" če ni preglomazen za pomnilnik naprave. IPTV je v njem nastavljen.
Drugo pa je kako ti "smart" TV-ji uspejo shandlat multicast. Dvomim da je vse tako kot bi moralo biti.

Naj še pohvalim build Rakun :pivo: :pivo: :pivo:. Ker prihaja zima sem se lotil pogledat kaj je novega na Kodi sceni in zadevo pred nekaj dnevi (končno) probal. Kratkomalo super. Vse potrebno na enem mestu. Je pa na PC nekaj kopiranja, ker ne namesti na pravo mesto. Žverca bo definitivno zrla vame iz vseh ekranov.

Teme nisem aktivno spremljal zadnje mesece. Morda je bilo že kdaj prej kaj povedano. Se da nastavitve, priljubljene, pogledano in podobno na kak način selit med računalniki in nenazdnje tudi na kako tablico bo tale zadeva šla? Skratka obsataja kak "sync" za Kodi ali kako to narediti ročno, da bi vsaj iz osrednjega PC-ja občasno prenesel na manjkrat uporabljene naprave?

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 746
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a rossi » 4. Nov 2016 ob 08:13

Če sem prav razumel kibtuja, rabiš svežo inštalacijo kodija in potem samo kopiraš tiste mape, ki si jih moral na računalniku (jaz tudi ;)). Je pa napisal nekje poti za android in windows...

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Nov 2016 ob 09:11

@gorran3 in @kaka13, imam občutek, da je računalniška podpora v tv-jih bolj švoh za predvajanje vsebin iz Kodija. Nisem še zasledil, da bi se kdo pohvalil, da mu dela. Osebno sem imel celo štalo z zelooo dragim tv-jem, ki ni mogel naložiti strani Google Store in je potem stalno metal ven napako 502 Wrong Gateway.

@roCkY, obstaja rešitev za tvoje vprašanje. Po moje bi bilo že dovolj, če bi samo prekopiral svojo mapico userdata. V najslabšem primeru prekopiraš tudi addondata ter media. V bistvu s tem prekopiraš svoj lastni Build. Karkoli narediš na eni enoti ... dodaš addone, razvrščaš kanale, itd, ... lahko na ta način preneseš na druge, ne glede na operacijski sistem. Tako je narejen tudi Rakun. Vi si v bistvu kopirate moje tri mapice. He he he!
Morda obstaja tudi kakšna rešitev, da bi se mapica userdata sama sinhronizirala na tvojih napravah?

@rossi, najbolje je res sveža inštalacija, da se kaj ne skrega. Lahko tudi pobrišeš omenjene mape in je Kodi povsem kot nov ... načeloma.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a oyoy » 4. Nov 2016 ob 10:53

Lahko tudi pobrišeš omenjene mape in je Kodi povsem kot nov ... načeloma.
preverjeno je kodi kot nov, če pobrišeš celotno skrito mapo kodi, v kateri so sicer zgoraj omenjene 3 mape. ob ponovnem zagonu kodi-ja se mapa kodi z vsemi podmapami na novo kreira.
mislim pa, da je dejansko dovolj to, kar je napisal @kibtu.
Slika

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a roCkY » 4. Nov 2016 ob 14:08

kibtu napisal/-a:
@roCkY, obstaja rešitev za tvoje vprašanje. Po moje bi bilo že dovolj, če bi samo prekopiral svojo mapico userdata. V najslabšem primeru prekopiraš tudi addondata ter media. V bistvu s tem prekopiraš svoj lastni Build. Karkoli narediš na eni enoti ... dodaš addone, razvrščaš kanale, itd, ... lahko na ta način preneseš na druge, ne glede na operacijski sistem. Tako je narejen tudi Rakun. Vi si v bistvu kopirate moje tri mapice. He he he!
Morda obstaja tudi kakšna rešitev, da bi se mapica userdata sama sinhronizirala na tvojih napravah?
To da gre za kloniranje tvoje namestitve v Kodi-ju mi je jasno. Bi morda dal link do zip.a, da ni treba prek Kodija DL in iskati v globoko zakopani podmapi. Lahko tudi na ZS, če ti ni za javno objavit lokacijo zip.-a.

Itak bo treba najprej pogledat katere datoteke in v katerih mapah dobijo frišne datume po uporabi. Če v njih ni podatkov vezanih na sam OS bi moralo iti s kopiranjem.

Na to kar omenjaš nazadnje sem v bistvu ciljal vsaj za WIN OS. Kako narediti live sinhronizacijo brez da se podirajo zadeve zaradi spanja, hibernacije,... različnih stanj sistemov, ki so v sinhronizaciji. Sem pa (pre)zelen pri teh zadevah. Ima kdo rešitev s čem in kako se zadeve lotiti.

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Nov 2016 ob 15:53

Link je javno objavljen v Kodi-Vodiču. Nahaja se pod naslovom "Instant Kodi", ki je tik nad navodili za Rakuna.

gorann3
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 5. Jan 2015 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: T4 giga

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a gorann3 » 4. Nov 2016 ob 20:00

kaka13 napisal/-a:Jaz sem isto naredil kot ti.. Na mojem TV-ju Philips 43PUS6501/12 , sem direktno potegnil iz T-2 modema UTP kabel na TV, programe mi najde v KODI-ju , slika se mi pokaže vendar se zelo zatika , ko pa hočem prestavit na drug program pa nič ves čas išče oziroma krogec se vrti in piše počakajte.. :nevem:
Drugače filmi mi brez problema tekoče laufajo..
meni zdj dela vecinoma vse, edino kaksni programi HD nekj stekajo, vecina njih pa dela, 720p programi pa sploh tekoce delujejo, tudi preklop med njimi je dovolj hiter, da ni motece

zakaj recimo potem neha delat povezava med pcjem in televizijo preko mreze, ko vtaknem kabel v video port (naj bi bil oboje za data in video) ker ne morem dostopat potem s kodijem do datotek na pcju, zgubi povezavo

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a cable guy » 4. Nov 2016 ob 20:45

Zdravo vem,

eno vprasanje prosim....

Zakaj ko brskam po exodusu al filme al tv serije mi ponavadi samo na prvi strani pokaze lepo sličice in naslove, ko grem na next page pa se usuje seznam??

Je to normalno al se da kje kaj nastavit da je prikaz vedno enak?
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Nov 2016 ob 20:52

To ga nekaj je#e skin, ki ga uporabljam. Ni ravno stabilen. A boljšega nastavljivega nisem našel. Samo se mi zdi, da tudi Counflience ni nič boljši skin.

Kaj narediti?
Na levi strani imaš ob robu eno polje. Ko se s kurzorjem postaviš nanj, se odpre. Klikaš na "Pogled" dokler ne pride takšen, kot si ga želiš.

Včasih smo morali za ogled filma eno uro v vrsti stat za karte. Boš že potrpel. He he!

Odgovori