KODI (XBMC)-Debata

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a cable guy » 4. Nov 2016 ob 21:41

Ja vidim, da ga nekaj zajebava ja. Izberem pogled sličice ali kaj drugega ampak ko strknem na next page spet pokaze samo od sebe seznam.

Kdo je ustanovitelj KODIja da mu takoj javim tole naj popravi??!!! :D :D :D :D
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Nov 2016 ob 21:45

Bi bilo treba avtorju skina javit ... Xounflience skin. :)

A ve kdo za kakšen vsaj tako dober "customizible" skin?

cable guy
Model
Prispevkov: 328
Pridružen: 2. Dec 2014 ob 23:40
T-2: Že imam
Paket: Exyu iptv+Directtv+Verizon+Sky

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a cable guy » 4. Nov 2016 ob 21:55

aja torej je samo stem skinm tako al kaj? Torej lahko probam kak drug skin in vidim ce bo delalo ok? Ok lets try....

Kibtu kaj menis o ECHO TVguide? Zdaj mal se igram in se mi zdi zelo podoben ivuetu....
"To Do is To Be" - Nietzsche

"To Be is To Do" - Kant

"Do Be Do Be Do" - Scooby Doo

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Nov 2016 ob 22:30

če boš dal gor drugi skin, bodo vse nastavitve izginile ... in se pojavile nazaj, ko boš dal nazaj ta skin.

iVue je naredil update, s katerim je crknil črni skin, ki sem ga uporabljal. Je javljalo error. Sem skin zamenjal in spet deluje. Ampak ne vem, če si opazil, kaj so frajerji naredili? Naredili so en poddodatek iVue Creator. Kaj ta dela? Omogoča neomejeno dodajanje virov. Torej ni treba vse šibat na priljubljene, da bi jih lahko povezal (čeprav je to v bistvu precej praktična varianta). Ravno sedaj sem še dodal razširjen seznam iz FilmOn.TV ter iz FREEDOM IPTV.
Poglej si navodila na njihovem FB. Pozoren moraš biti, da se postaviš na mapo z linki (včasih več map v enem dodatku!) in ne na ime dodatka, ki ga hočeš dodat.
Pri raziskovanju sem pogruntal, da lahko kombiniram vsebine iz XML fajlov - zbiram kanale z epg-ji, ki mi pašejo in jih mečem skupaj.

ECHO TV Guide mi je nekam znano, pa ne vem več. Grem lahko pogledat, če ima kaj prednosti.

kaka13
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 25. Nov 2006 ob 03:25
T-2: Že imam
Paket: 10/4 VDSL, 3.IPTV,IPTEL,2SIM

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kaka13 » 4. Nov 2016 ob 23:07

gorann3 napisal/-a:
kaka13 napisal/-a:Jaz sem isto naredil kot ti.. Na mojem TV-ju Philips 43PUS6501/12 , sem direktno potegnil iz T-2 modema UTP kabel na TV, programe mi najde v KODI-ju , slika se mi pokaže vendar se zelo zatika , ko pa hočem prestavit na drug program pa nič ves čas išče oziroma krogec se vrti in piše počakajte.. :nevem:
Drugače filmi mi brez problema tekoče laufajo..
meni zdj dela vecinoma vse, edino kaksni programi HD nekj stekajo, vecina njih pa dela, 720p programi pa sploh tekoce delujejo, tudi preklop med njimi je dovolj hiter, da ni motece

zakaj recimo potem neha delat povezava med pcjem in televizijo preko mreze, ko vtaknem kabel v video port (naj bi bil oboje za data in video) ker ne morem dostopat potem s kodijem do datotek na pcju, zgubi povezavo
Katero oznako SONY TV-ija imaš ,ker kibtu je izjavil , da na TV-ju so zelo okrnjeni procesorji in ostalo, zato ni najbolj tekoče predvajanje T-2 programov filmi niso problem..Je pa res ko sem naložil KODI na PC sem videl razliko..

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 4. Nov 2016 ob 23:20

cable guy napisal/-a:aja torej je samo stem skinm tako al kaj? Torej lahko probam kak drug skin in vidim ce bo delalo ok? Ok lets try....

Kibtu kaj menis o ECHO TVguide? Zdaj mal se igram in se mi zdi zelo podoben ivuetu....
Ej, ... stari ... dobro si to zvohal! :pivo:

Tale ECHO ima precej plusov v primerjavi z iVue:
- vsi kanali imajo logotipe,
- vsi kanali imajo epg,
- ni treba gesla (zaenkrat!).

Se mu bom posvetil. Bo v naslednji številki revije Vroči kaj. He he he!

Sem vedno odprt za dobre predloge.

gorann3
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 5. Jan 2015 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: T4 giga

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a gorann3 » 5. Nov 2016 ob 02:38

Katero oznako SONY TV-ija imaš ,ker kibtu je izjavil , da na TV-ju so zelo okrnjeni procesorji in ostalo, zato ni najbolj tekoče predvajanje T-2 programov filmi niso problem..Je pa res ko sem naložil KODI na PC sem videl razliko..
w755c
namenski android plejer ne mislim nabavljat zarad tega:)

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 5. Nov 2016 ob 12:14

kaj še zdaj noben android tv ne predvaja tekoče KOdija.... kot vem imajo več ali manj vsi letniki 2016 vsaj 4 jedrni procesor in nekje 16GB placa... koliko je pa spominskega RAma, ki je po moje odločilen pa pitaj boga... ko gledaš specifikacije je to skrito oz. sploh ne omenijo...vsi se samo nekaj hvalijo...
@kibtu ne čakaj na maj kupi Vroči kaj..pardon izdaj naslednjo verzijo ASAP, nč čakat :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kibtu
Guru
Prispevkov: 982
Pridružen: 15. Avg 2014 ob 15:50
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kibtu » 5. Nov 2016 ob 12:27

Jaz trgovcem več nič ne zaupam. Osebno se kar dobro spoznam na foto opremo na primer in vidim, da se reklamira vse razen pomembnih podatkov ali pa še huje - parametre, ki na kvaliteto slike vplivajo negativno, hvalijo za znoret. En tak primer je večkratni zoom. Vsi resni fotografi vedo, da mora ta biti čim manj-kratni (idealno = 1x), ne pa 60x. Bolano!

@webmaher ... saj bi, samo ... zdaj sem v ECHO naložil skine od iVue. Pa rad bi še čim več kanalov povezal, pa ... rad bi naredil, da bi lahko izbiral med kategorijami: šport, film, itd.
Uf, to je za en teden dela. Ok, dam čez eno uro gor, kar imam narejeno.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 5. Nov 2016 ob 19:00

ma saj sem se hecal...ti samo polako... ja kar se tiče trgovcev so res eni nategatorji... ko bom, če bom kupil nov tv z Androidom ga grem najprej sprobat... sicer pa še vedno odlično deluje mislimda že ene 6 let star HTPC, ki bi lahko stem i3 procesorjem in 4Gb RAMa zdržal najmanj do Tokia in UHD Olimpijskih iger :-)
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kaka13
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 25. Nov 2006 ob 03:25
T-2: Že imam
Paket: 10/4 VDSL, 3.IPTV,IPTEL,2SIM

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kaka13 » 5. Nov 2016 ob 19:18

Mislim , da moj TV Philips 43PUS6501/12 odlično deluje glede KODI-ja ..filmi niso problem kar se pa tiče T2 M3U liste se pa preveč ne sekiram ...Problem bi bil, če bi mi filmi delali problem..takrat pa bi res moral nadoknadit z kakšnim Minix Neo U1 ali pa kakšnem podobnem ,ki jih kar veliko :owned:

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 5. Nov 2016 ob 19:29

kolk pa ma ta Filip RAMa in placa...procesor je valda 4 jedrni.... a tudi blueray full kvaliteto sfolga :mrgreen:
a IPTV od T-2 pa ti šteka.... zanimivo, da sem jaz že pred kakimi 5 leti na ne najbolj močan HTPC v DVB Viewerja naložil listo in dela brez problemov..preklop med kanali je hipen ... seveda sem sprobal še Kodija in tudi tam je delovalo čisto OK...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kaka13
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 25. Nov 2006 ob 03:25
T-2: Že imam
Paket: 10/4 VDSL, 3.IPTV,IPTEL,2SIM

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kaka13 » 5. Nov 2016 ob 20:59

PHILIPS 43PUS6501/12 ima štiri jederni procesor ..nikjer pa ni omenjen RAM...Sem pa nekje prebral, da ima v nekem sklopu procesorja ram , ki ga TV potrebuje koliko je to pa je skrivnost :nevem: placa pa 16gb..
Pravzaprav pa ni to tema za TV-je
Me pa nekaj zanima kaj si mislil glede blueray , če mi sfolga ..ali je kakšen blueray film na KODI-ju , da ga lahko poskusim ..4K dela super

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2340
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a webmaher » 5. Nov 2016 ob 22:06

mislim, da bi z addonom Exodus moral dobiti tudi full BlueRay kvaliteto... moram priznat, da že dolgo nisem gledal filma...
seveda je tu plac za Android TVje.... fajn bi blo prebrat kake praktične izkušnje in pa da vse dela tako kot mora... zanimivo bi bilo nekoga slišat, ki ima kak letošnji model Sonya.... tistega svojega procesorja ne morejo prehvaliti ...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

kaka13
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 25. Nov 2006 ob 03:25
T-2: Že imam
Paket: 10/4 VDSL, 3.IPTV,IPTEL,2SIM

Re: KODI (XBMC)-Debata

Odgovor Napisal/-a kaka13 » 5. Nov 2016 ob 22:43

Do zdaj kar sem poskusil filme 1080 in HD itd..z nobenem nisem imel problemov vse tekoče..podnapisi BP..Odpiranje KODI-ja solidno :car:

Odgovori