Optika v LJ ( faza 1 )

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 17. Jan 2007 ob 18:55

v petek naj bi pri nas naredili (nasproti hotela lipe) :) upam da bojo drzali besedo :)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
zigi
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 16. Jan 2007 ob 19:42
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10+1xPSTN+2xIPTV
Kraj: Ljubljana-Šiška

Odgovor Napisal/-a zigi » 17. Jan 2007 ob 19:03

Quakke napisal/-a:Danes je pa en vesel dan. Končno so pri nas (roza stolpnica) naredili razvod za optiko. Tko, da bo kmalu!! :D :D 8) 8) :!: :!:
Kako kmalu? Sem tko nestrpen. Komi čakam! 10/10!!!!! :D :D :D

A če naročim vdsl pa prestavim mi modem odnesejo a ne? Škoda se mi zdi vdsl naročat pol pa prestavljat na optiko, ker mislm vzet polni paket (telefon, TV, internet)

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a madpanter » 18. Jan 2007 ob 18:20

kje pa je ta roza stolpnica?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
zigi
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 16. Jan 2007 ob 19:42
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10+1xPSTN+2xIPTV
Kraj: Ljubljana-Šiška

Odgovor Napisal/-a zigi » 18. Jan 2007 ob 18:24

Zraven Celovške, nasprot Kina Šiška.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2768
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jaka » 18. Jan 2007 ob 21:54

Ali lahko meni nekdo iz gratela, ki je tukaj prijavljen sporoči. 1 teden prej preden bojo priklapljali hiše na optično omrežje? Jaz nimam na omarici ključavnice je to kaj narobe?

anddrej
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 12. Dec 2006 ob 14:34
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA 100/10
Kraj: Lj-Dravlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a anddrej » 20. Jan 2007 ob 11:30

m4st3r napisal/-a:anddrej: zato ker majo bloki prednost a ni logicno? Se pa pripravlja tut na bajte tko lahko pricakujes priklop nekje v letosnjem letu tocne informacije pa na zalost nimam :D

Aha...se pravi, da se ne ve niti meseca. Mal je hecen vse skupi, da se prvo vsi bloki poštimajo...pol pa šele hiše...OK, po občinah bi še razumel...prvo blok pol pa hiša....tkole pa ne.
LP

Andrej

http://www.anddrej.si
Slika
Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!

m4st3r
Gratelovec
Prispevkov: 451
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 19:30
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a m4st3r » 20. Jan 2007 ob 12:53

ja in kaj bo bols ce bos mesec vedu? mislm jest ti lahko napisem priblizno mesc sam pol pa ce nau takrt bos pa spet teziu zakaj ni :D in zakaj ti ni jasno zakaj so prvo bloki? zato da se dobi cimvec narocnikov! Sej bodo hise tut na vrsto prisle zlo kmalu! :D
Slika
Slika

m4st3r
Gratelovec
Prispevkov: 451
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 19:30
T-2: Že imam
Paket: 20/4
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a m4st3r » 20. Jan 2007 ob 12:54

Jaka: zakaj bi pa rd en tedn prej vedu? Kljucavnico bos dobu k bo kabl notr :D
Slika
Slika

anddrej
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 12. Dec 2006 ob 14:34
T-2: Že imam
Paket: OPTIKA 100/10
Kraj: Lj-Dravlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a anddrej » 20. Jan 2007 ob 13:24

m4st3r napisal/-a:ja in kaj bo bols ce bos mesec vedu? mislm jest ti lahko napisem priblizno mesc sam pol pa ce nau takrt bos pa spet teziu zakaj ni :D in zakaj ti ni jasno zakaj so prvo bloki? zato da se dobi cimvec narocnikov! Sej bodo hise tut na vrsto prisle zlo kmalu! :D
Ja OK...nisi me razumel....logično bi mi bilo, da bi šli po občinah/krajevnih skupnostih(KS). Pridejo v Dravlje...poštimajo najprej bloke v KS...grejo na hiše in zaključijo eno KS...pa grejo naprej na drugo KS.
Res pa, da sem jest kle itak sam en od mnogih, ki bi radi imeli čimprej zadevo, saj se vleče že dobro leto.
LP

Andrej

http://www.anddrej.si
Slika
Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2768
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jaka » 20. Jan 2007 ob 13:30

Jaka: zakaj bi pa rd en tedn prej vedu? Kljucavnico bos dobu k bo kabl notr
Enkrat sem klical na Gratel in sem vprašal, če moram bit doma, ko bojo vlekli prazno cev do hiše odgovor je bil ne. Potem, ko sem videl, da se bližajo sosedu sem tisti dan doma ostal. Ko so pri sosedu končali so vaši podizvajalci čakali pred vrati na vrtu sem prišel ven in so me vprašali kam naj povlečejo prazno cev oziroma kje bo omarica. Jaz sem jim pokazal kje bo omarica in so pričeli z deli. Ko so končali z delom sem jih vprašal, ko bojo prišli naslednjič, če more biti kdo doma? Z njihove strani je bil odgovor ne. Potem sem šel enkrat na sprehod s psom in sem videl da so sosedu že rezali fasado za omarico. Ok drug dan sem klical na gratel zelo prijazni uslužbenci so mi takoj pomagali. In drug dan v soboto so prišli k nam. V obeh primerih se je izkazalo, da sem mogel bit doma. Zdaj me pa zanima če moram biti tudi tokrat. Res da imam psa rottwailer-ja. Sam ko mene ni doma je pes v hiši. Vrtna vrata so pa vedno odklenjena tako da dostop do omarice je omogočen.

Frenky
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 12. Nov 2006 ob 21:37
T-2: Že imam
Paket: T-4 GIGA - Optika
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Frenky » 21. Jan 2007 ob 19:50

A samo Šiška , Bežigrad in obrobje Ljubljane dobi OPTIKO T - 2.
Kaj pa Center, bolj natančno relacija Pražakova - Resljeva, Kolodvorska.
Mogoče kdo ve kako je tukaj z optiko T-2.
Resljevo so dolgo popolnoma prekopavali, a so tudi kaj optike povlekli ali vsaj položili cevi zanjo.

LP Frenky

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Jan 2007 ob 19:57

anddrej napisal/-a:Aha...se pravi, da se ne ve niti meseca. Mal je hecen vse skupi, da se prvo vsi bloki poštimajo...pol pa šele hiše...OK, po občinah bi še razumel...prvo blok pol pa hiša....tkole pa ne.
S tem se boš pa pač mogel sprijaznit... najprej bodo priklapljali tam, kjer je gostota populacije najvišja - z najmanj dela največ potencialnih uporabnikov... šele kasneje drugje. Ta proces dela je popolnoma logičen in samoumeven.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2768
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jaka » 21. Jan 2007 ob 20:14

Frenky napisal/-a:A samo Šiška , Bežigrad in obrobje Ljubljane dobi OPTIKO T - 2.
Kaj pa Center, bolj natančno relacija Pražakova - Resljeva, Kolodvorska.
Mogoče kdo ve kako je tukaj z optiko T-2.
Resljevo so dolgo popolnoma prekopavali, a so tudi kaj optike povlekli ali vsaj položili cevi zanjo.

LP Frenky
Nasproti gimnazije Ledine je jašek od T-2.
Zadnjič spremenil Jaka, dne 21. Jan 2007 ob 20:37, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Odgovor Napisal/-a BOBI » 21. Jan 2007 ob 20:33

Cobane napisal/-a:
anddrej napisal/-a:Aha...se pravi, da se ne ve niti meseca. Mal je hecen vse skupi, da se prvo vsi bloki poštimajo...pol pa šele hiše...OK, po občinah bi še razumel...prvo blok pol pa hiša....tkole pa ne.
S tem se boš pa pač mogel sprijaznit... najprej bodo priklapljali tam, kjer je gostota populacije najvišja - z najmanj dela največ potencialnih uporabnikov... šele kasneje drugje. Ta proces dela je popolnoma logičen in samoumeven.
Sory, ampak meni to ni logično!
Logično bi bilo da priklapljajo po ulicah od enega do drugega, tako kot so pred desetletjem kablaši in ne po pravilu kapitala!!

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a dal » 21. Jan 2007 ob 20:38

Sedaj smo v kapitalizmu.

Odgovori