Celje

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Odgovor Napisal/-a Abigor » 16. Jan 2007 ob 14:56

Na strani servis48.si je spet nekdo vprašal za optiko:

Večkrat je že bilo napisano, da se po Sloveniji gradi optično omrežje. Na omenjenem linku piše kaj več: http://www.gratel.si/?PID=1&CID=9
Večkrat so bila postavljena podobna vprašanja in vedno so bili odgovori, da že imamo optiko v mestu. To je res, ampak ali že imamo optiko do hiš (FTTH)? To namerava Gratel narediti. Kabelsko omrežje je hibrid (nekaj optike in nekaj bakra). Telekom, pa ima med sabo povezane centrale.
Na to temo imam nekaj vprašanj:
1. Ali se že v Celju zbirajo kakšna soglasja?
2. Kje je največji problem v Celju, da ni interesa. Kolikor vem občini ni potrebno nič financirat. Ker se omrežje gradi na stroške T2-ja oz. Gratela.
3. Kdo ima sploh besedo v Celju, če bo optika ali ne ?
4. Ali sploh lahko občani optiko pričakujemo oz. če lahko kako pospešimo izgradnjo omrežja?

Odgovor je bil naslednj:
Na vaše razmišljanje dajemo naslednji komentar:

- Pridobivanje soglasij poteka na osnovi Zakona o graditvi objektov.
- Interes je odvisen od povpraševanja uporabnikov (potencialnih). Ta dejavnost je prepuščena razmeram na trgu.
- Izgradnja optičnega omrežja, sploh pa takšnega do hiš je povezana z velikimi stroški investicije.

- »Besedo« v Celju ima tisti potencialni investitor, ki bo ocenil, da je nastopil čas za izgradnjo takšnega optičnega omrežja.
- Več kot bo interesentov za hitri internet, prej bo izgrajeno optično omrežje.

Se vidi, da so zgleda nepismeni ali pa jaz ne razumem.

P.S: Jaz odstopam od tega, da bom spodbujal izgradnjo optičnega omrežja v Celju. Naj kdo drug dobiva sive lase namesto mene, pa bo kaj hitro ugotovil, da z glavo čez steno ne moreš iti.

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Balonar » 16. Jan 2007 ob 17:20

itak, da v Celju Turnšek zavira vse živo, kar se tega tiče. Ima svojo optiko ja .. jo polaga .. in seveda ne bo pustil, da kdo drug pride zraven .. beda

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Jan 2007 ob 17:26

Kaj beda?! Slika

Vzemite usodo v svoje roke. Čez 4 leta bodo županske volitve, pričnite lobirati za spremembe že sedaj. Če vam uspe, boste čez 5 let že imeli Gratelovo optiko FTTH (edino pravo optiko). Slika
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Balonar » 16. Jan 2007 ob 17:34

tole norčevanje bom spregledal .. zakaj pa T2 ne začne lobirat v Celju .. itak na forumu berem samo ... pritisnite na telekom, pritisnite na župana, pritisnite na siol .. pritisnite na ku*** palca.

A rabite Vi stranke, al bomo mi moral del naprej spravit, da boste vi potem zaracunaval? :x

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Odgovor Napisal/-a Abigor » 16. Jan 2007 ob 18:03

Balonar napisal/-a:itak, da v Celju Turnšek zavira vse živo, kar se tega tiče. Ima svojo optiko ja .. jo polaga .. in seveda ne bo pustil, da kdo drug pride zraven .. beda
Tudi Turnšek ima probleme, največ zaradi MOC. Glede zadnjega tvojega posta se pa popolnoma strinjam. V bistvu ni na nobeni strani interesa. Šrot bo še zmagal 10 mandatov, če bo le kandidiral. SLS stranka pač dela svoje. Malo bi moral T-2 naredi obrazec na njihovi strani in zbirat interisente za optiKo. Tako bi bilo najlažje in najboljše, še za več podobnih mest in krajev

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Balonar » 16. Jan 2007 ob 18:31

nekoč mi je ena stranka (imamo spletno prodajo) rekla zanimiv pregovor.

Pridobi si nove stranke, tiste ki jih imaš na mailing listi, če dobro delaš, itak imaš :)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Jan 2007 ob 18:37

Balonar, hvala za dobre želje. Vsekakor je in bo tako, kot praviš. Tale Forum sem pa uporabil kot "krik v puščavi", da bo morebiti kdo iz Celjskega konca tole videl in morebiti pritisnil na kakšne vzvode. Kot rečeno, se meni Celjska regija zdi zelo pomembna. Besede "odnehati, kot strela z jasnega", pač ni v mojem besednjaku! Slika
Optika 100/10

niko
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 23:09
T-2: Že imam
Paket: 5/5 + HD TV + TEL
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a niko » 16. Jan 2007 ob 20:29

Mogoče bo pa telekom pobral smetano v Celju. Upam da ne, ampak če se ne ve kdo konkretno bremza oz. kdo postavlja nemogoče pogoje in kakšni so ti. Potem nimam smisla v temo brcat, če kdo ve kaj več konkretnega o celotni zadevi potem bi se dalo kaj več naredit v pravi smeri ne pa tako. Mislim da vi na T2 že veste kakšen je res problem, nevem zakaj mora biti to potem takšna misterija!
Slika

Uporabniški avatar
Drejc
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 29. Okt 2006 ob 18:43
T-2: Še nimam
Kraj: Žalec, Škafarjev hrib

Odgovor Napisal/-a Drejc » 22. Jan 2007 ob 12:53

Dokler Božičnik ne nabavi mašin za kable polagat, v Celju ne bo FTTH. :twisted:
Slika <--- pa ga bom še dolgo, ker sem predaleč :(

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a veiztex » 22. Jan 2007 ob 14:35

hehe malo za salo malo za res :P em vete tako kdo je lastnik T-2ja tako da mam neki za celjane za nedeljno maso je blo ze napisano v drugi debati pa bom se sem skopiral :P

Oče naš, ki si v nebesih, posvečeno bodi tvoje T-2 ime, pridi k nam tvoje
Gratel kraljestvo, zgodi se tvoja volja kakor v večjih krajih tako na naši zemlji. Daj nam optiko danes in naš vsakdanji internet in odpusti nam naše prekomerno surfanje, DL-anje, kakor tudi mi odpuščamo svojim DDOS-arjem in spamerjem, in ne vpelji nas v hekanje, temveč reši nas nedelovanja interneta. Connection reset by Amen.

LP

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 22. Jan 2007 ob 14:44

veiztex :mrgreen:

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Odgovor Napisal/-a Abigor » 22. Jan 2007 ob 14:55

Molitev ne pomaga. Bolj bi pomagala, kakšna sočna kletvica :twisted:

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a veiztex » 22. Jan 2007 ob 14:58

Teh bi tudi moral imeti dosti na zalogi saj po besedah neke psihiatrinje na oddaji piramida na slo 1 smo ljudje z juznimi koreninami nekultivirani in temu vec klejemo in to brez izjem vsi do zadnjega :D

LP

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Balonar » 22. Jan 2007 ob 15:30

laže, pi++o jedna :D

came2die
Model
Prispevkov: 229
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 17:55
T-2: Že imam
Paket: 20/1, telefon
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a came2die » 22. Jan 2007 ob 15:43

Uff piramida. Še ena "kvalitetna" oddaja! :roll:

Odgovori