Kaj predlagate,kaj vzeti?pri T-2!

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
VonArx
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 29. Jan 2007 ob 19:04
T-2: Že imam

Kaj predlagate,kaj vzeti?pri T-2!

Odgovor Napisal/-a VonArx » 30. Jan 2007 ob 17:48

Sem nov na temle forumu, se opravičujem že v naprej ,če je že kdo, pisal na to temo.

V bistvu bi imel vprašanje za vse tiste ,ki ste že dodobra "doma" pri T-2, in sicer: doma imamo ISDN,INTERNET 1mbits in TV vse seveda preko SIOL-a.Zato je moje vprašanje sledeče kaj je najbolj smotrno vzeti pri T-2 ,ali je dobro zadržati ISDN ,ker sem zasledil ,da je ,kar nekaj takih ,ki ste obdržali ISDN.Morebitne izkušnje ,katera je najboljša rešitev morda vaš predlog itd.Najugodnejše razmerje med ceno in kvaliteto,pri T-2 nameravam vzeti vse od tel.int. in 2TV,zelo bi bil hvaležen,za vašo izkušnjio , nasvet!.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 30. Jan 2007 ob 17:50

Vse to imaš tukaj na forumu že napisano, predebatirano... vzemi si malo več časa in prebiraj... :wink:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 30. Jan 2007 ob 17:56

Res je, ogromno stvari je na forumu že dokumentiranih in za določene prispevke (teme) je potrebno prebrati prav vse strani (številke desno spodaj na dnu posamezne strani, če tema že presega število prispevkov za eno stran).

@Pack: tudi ti bi lahko prebral, da bo zate najbolje, če boš modem priklopil neposredno na UTP kabel, ki pride iz omarice in da naj bo slednji res čimkrajši (da modem namestiš recimo kar v prostor, kjer pride omenjen kabel v stan. objekt), potem pa od modema naprej kable po tudi že dokumentirani praksi.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 30. Jan 2007 ob 18:22

Am, bostjank, kaj misliš, da nisem? Tale forum znam skoraj na pamet, le da večino mojih "povezovalnih" vprašanj niti ni bilo odgovorjenih.

Vem, da je idealno povezat modem na tisti kabel... sam kaj, ko se tisti kabel konča v jašku sredi hodnika, od koder je naprej štukan en bogi kabel, katerega nameravam zamenjat, in če ga že menjam, bi rad dal najboljšega, pa vsi govorijo o FTP kablu in zato sem se pozanimal, kako je s tem oklopom, in če si si prebral vse, potem tudi to veš, da kaj dosti o tem ni bilo napisanega... Ne razumem, kaj ti ni jasno, če si si vse moje poste prebral. :roll:
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 30. Jan 2007 ob 18:47

@kolupaila: Najboljše boš naredil, če se boš vsemu odpovedal (ISDN + ADSL) in prešel na PRD. Vendar pa kot sta predhodnika omenila bo najbolje, da si prebereš prispevke in da si sam ustvariš mnenje. Pri priklopih znajo biti težave, takšne in drugačne... če se boš držal nekih pravil in da nisi preveč oddaljen od centrale, potem ne bi smelo biti nobenih težav... zato kar veselo v branje teh prispevkov pa raje potem postavi kakšno konkretno vprašanje.
Interna inštalacija: http://t-2.rula.net/viewtopic.php?t=1120
Prispevki v temi "Vaša zgodba" pri uporabnkih, ki so obdržali ISDN in tistih, ki so se mu odpovedali...
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

bostjank
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 20. Nov 2006 ob 21:22
T-2: Še nimam
Paket: Uporabljal vse storitve T-2 70 dni in vse storitve tudi prenehal uporabljati !

Odgovor Napisal/-a bostjank » 30. Jan 2007 ob 19:17

@pack: reskiraj in se prebij do omarice, jo odpri (pokliči telekom in se dogovori) in si iz nje napelji nov kabel, da se ne boš zanašal na tistega, ki pride po kanalu v hodnik.

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 30. Jan 2007 ob 19:31

Jep, tudi to imam v mislih. To bi bilo idealno, 20m FTP kabla direkt iz omarice do modema; sicer pa bo 5m UTP do jaška in 15m FTP do modema.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Odgovori