Video on Demand (VoD)

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 3. Mar 2007 ob 19:57

Tudi jaz sem si danes ogledal prvi film za 1,50€ NEDOSEGLJIVI film je na samem začetku zelo kockal,tudi kasneje med filmom so bile motnje od kockanja do raznih migetanj slike,tako da mislim da za ta denar se ne splača gledat saj pri nas v videoteki prav tako dobiš film za 1,50€ in to v veliko kvalitetnejši sliki.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 3. Mar 2007 ob 20:27

Ok, tole kritiziranje je pa že mal smešno. Če ima kdo težave, naj jih prijavi na klicni center, VEČINI uporabnikov pa VoD dela odlično v pravi DVD kvaliteti! In to doma na dosegu daljinca.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 3. Mar 2007 ob 20:33

Mitja govori kar hočeš vendar če meni ne dela tako kot mora to tudi povem in ne mislim klicat na HD ker z tem ne bom dosegel nič tudi ne gre se mi za tisti 1,50€ ,pač v bodoče ne bom več gledal filmov, ta je bil za poskus in me je razočaral žal tako pač je.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 3. Mar 2007 ob 20:46

OK, samo ne piši traparij, kot:
,tako da mislim da za ta denar se ne splača gledat saj pri nas v videoteki prav tako dobiš film za 1,50€ in to v veliko kvalitetnejši sliki.
Kvaliteta je enaka!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 3. Mar 2007 ob 20:51

Hja, kvaliteta je relativen pojem :twisted: , vsekakor pa merljiv.
Če njemu kocke letajo, potem mu pač letajo kocke in ni zadovoljen s kvaliteto VOD.
Če pa gre v videoteko, pa kock nima... ergo: je s kvaliteto dvdja zadovoljen.

In enako velja za ceno. Če ima za vogalom videoteko, kjer je film €1.5, potem je zanj €2 dražje.
Zato ga razumem in zato to niso nobene traparije.

That's life.
Slika

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 3. Mar 2007 ob 21:04

Hvala Bine za podporo samo res je tako nisem edini ki se pritožujem i mislim da je prav tako,ker če bi mi delalo tako kt mora bi to tudi napisal,žal mi ne in izrazil sem pač svoje mnenje.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 3. Mar 2007 ob 21:17

Pa še to NN je napisal nekaj postov višje citiram˙

Filmi zasedejo manj pasovne širine, saj so frame-i znani vnaprej in ne tako kot pri TV v živo. Tudi bufferinga (izravnavanje, op.p.) je nekaj, kar še ublaži kockanje.

Kar seveda ni res,ker če bi film zasedel manj pasovne širine bi jaz komot na VLC gledal kak program kar pa ni možno ker ful kocka če gledam dva različna TV programa je u redu.

bradek

Odgovor Napisal/-a bradek » 3. Mar 2007 ob 21:25

buhica, NN mi je sporocil. Preko zasebnih sporocil izves marsikaj ;)

Ce ima kdo probleme z VoD naj poklice na helpdesk ali pa poslje zasebno sporocilo Navadnemu Nimdi. To je edini nacin da se stvar resi, jamranje na forumu ne pomaga kaj dosti :)

ipsilon5
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 23. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam

Odgovor Napisal/-a ipsilon5 » 3. Mar 2007 ob 22:24

Ne vem zakaj se vztrajno trdi da je kvaliteta enaka. Kaj imate DVDje, ki jih date na VOD od istea distributerja kot video-klubi?
Film je lahko razlicno dobro kodiran pa je na DVD-ju. Te ki sem jaz gledal niso dobre kvalitete. Podobne sem kupil na Amazonu v 50 pack in takih vec nikoli ne kupim. Xvid DVD ripi so boljse kvalitete od treh ki sem jaz gledal. Da danes probam se kakega za 2€, ne hvala:)

Milim da je odvisno kak je film kodiran, v kolikih passih, variabilno ali fixno itd. Fibia recimo ima vse na 4GB medijih.

Evo zaj je na RTL neki film in je lepse kvalitete.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 3. Mar 2007 ob 22:33

Kaj imate DVDje, ki jih date na VOD od istea distributerja kot video-klubi?
Ne bom rekel ne... :roll:
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

pogled
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 11. Feb 2007 ob 20:04
T-2: Že imam
Paket: 1 Mbps / 256 Kbps
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a pogled » 3. Mar 2007 ob 23:03

Ogledal sem si že tri filme in pri vseh se pojavljajo hudi zastoji, kockanje, zamrznjeni vzorci. Pojav se pojavlja na minuto do pet minut. je pa odvisen od zahtevnosti oziroma aktivnosti slike. Pri dialogih ni nobenih problemov, ko pa pa se začne akcija in hitro menjavanje slike je pa živa katastrofa. Na HD seveda ne bom sporočal, ker se na tem mestu veliko več uredi.

Pripombe sporočam zgolj v vednost, nimam namena kritizirati, storitev se mi sicer zdi u redu, predvidevam da bodo kmalu doterali.

Kar se pa izbora tiče, je pa bolj tretja kategorija filmske produkcije.

Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 318
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 4. Mar 2007 ob 09:11

V vednost vsem prizadetim:
Ni vsak post kjer ljudje opisujemo svoja opažanja in svoja mnenja kritika!!
Tudi meni se zdi VOD super zadeva!
Če pa napišem, na tem forumu, da se mi cena ne zdi sprejemljiva, ker imam v videoteki nižjo, to ni kritika! To je samo moje mnenje.
Če nekdo napiše, da je film preko VOD slabše kvalitete (kocke itd.), to ni kritika, ampak zopet mnenje!
Morda imam napačno mnenje o tem kaj naj bi bil ta forum, vendar ga jaz jemljem kot izmenjavo izkušenj in mnenj o storitvah T-2. Če pa TU lahko rešim še kakšno svojo težavo, pa sem toliko bolj zadovoljen in raje obiskujem ta forum.
Slika
Slika FTTH

buhica
Model
Prispevkov: 265
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:46
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+1HDTV+1TV+telefon

Odgovor Napisal/-a buhica » 4. Mar 2007 ob 10:26

Bravo Steni, se podpišem pod tvoj post...:wink:
bradek napisal/-a:buhica, NN mi je sporocil. Preko zasebnih sporocil izves marsikaj ;)


Kaj si mislil s tem ??? :roll:

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 4. Mar 2007 ob 10:44

bradek napisal/-a:buhica, NN mi je sporocil. Preko zasebnih sporocil izves marsikaj ;)

Ce ima kdo probleme z VoD naj poklice na helpdesk ali pa poslje zasebno sporocilo Navadnemu Nimdi. To je edini nacin da se stvar resi, jamranje na forumu ne pomaga kaj dosti :)
To ni nobeno jamranje je samo izraženo mnenje o kvaliteti filma film sem pogledal dvakrat in zmeraj so bile napake na istih mestih.Kar pa je lahko posledica samo nekvalitetni ponetek in še nekaj tudi meni je vse delovalo ok prvih nekaj mesecev,tako da ne misli da če sedaj nimaš težav,da jih nikoli ne boš imel.

Uporabniški avatar
opajec
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 24. Mar 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: 8/1+2 TV+tel
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a opajec » 4. Mar 2007 ob 10:53

mali-40 tudi jaz se strinjam s taqbo, če je forum , je pač zato,da se pove svoje mnenje, pa če je pozitivno ali negativno in s tem se moramo sprijazniti vsi na njem
:lol:
Slika <čakal več kot 6 mesecev

Odgovori