Problemi pri uporabi IE in utorrenta - PROBLEM REŠEN!

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Spirit
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga

Problemi pri uporabi IE in utorrenta - PROBLEM REŠEN!

Odgovor Napisal/-a Spirit » 9. Mar 2007 ob 23:27

Torej, ni minilo en teden kar uporabljam 8/1 linijo (prej 1/1). Opazil sem pa tale problem:

- če downloadam testno datoteko s T-2 strani mi gre prenos lepih 800-900kb/s. Vse lepo in prav. Ni problemov, torej mi linija zmore to brzino.

- če vključim kakšen p2p programček (ponavadi so problemi samo pri torrentu) in če preko njih downloadam s hitrostjo recimo samo 40kb/s ali manj (ponavadi si z NetLimiterjem omejim na 300 ali pa 400kb/s downloada za konkretno p2p, zato da bi mi ostalo nekaj pasovne širina za druge stvari kot je MSN, IE,....), skratka, ob taki hitrosti downloadanja iz utorrenta, je NEMOGOČE brskanje z Internet Explorerjem!!! Nikamor se ne premakne, javlja mi napako da stran ne obstaja in podobno, pa čeprav uporabljam samo delček pasovne širine ki mi je na voljo.
Emule skoraj nikoli ne uporabljam tako da ne vem ali je ta problem tudi pri uporabi tega p2p programa.




Torej, da obnovim na kratko....
Če stestiram in downloadam datoteko iz T2 spletne strani, ugotovim, da imam celotno 8mbit linijo kot naročeno.
ČE PA downloadam s torrentov in čeprav uporabljam že samo petnajstino celotne razpoložljive linije, je NEMOGOČE sočasno surfanje po internetu.


Kaj je narobe? Kako odpravim to napako?

Poskusil sem ze z odklapljanjem firewalla in tega, pa ni nič boljše. Če hočem brskati po netu, moram odklopiti p2p. Za znoret! :oops: Ravnokar sem moral odklopiti torrent, zato da sem lahko napisal tale thread :roll:
Računalnik mi dela preko linksysovega ruterja, ampak ruter ni vzrok za ta problem, ker sem se priključil na net tudi kar direktno na modem, pa so isti problemi.


Prosim za pomoč :?



EDIT:
Še eno stvar sem opazil... tole se mi dogaja tudi kadar ne uporabljam p2p, ampak precej bolj redko. Takrat ko se to zgodi, preverim ping do http://www.t-2.net in tole je rezultat (glej sliko). Najprej je totalno mrtev, ko se pa zbudi je pa OK nekaj časa.

Slika
Zadnjič spremenil Spirit, dne 10. Mar 2007 ob 13:53, skupaj popravljeno 1 krat.

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 10. Mar 2007 ob 05:20

Moram ti reč da je nekaj narobe z tvojim računalnikom,ker pri t-2 lahko skoraj nemoteno brskaš po internetu pri polni hitrosti downlouda,kar je pri siolu bil problem.Malo preveri z kakšnim Ad-Aware programom in popuči nesnago,če ne pa format in zadeva bo laufala kot urca.
Lahko je pa tudi problem če recimo uporabljaš utorrent in eMule hkrati ali pa kakšen DC++.

Uporabniški avatar
subsubl
Model
Prispevkov: 288
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 07:44
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2TV + 1Tel + HD
Kraj: LJ-Vevče

Odgovor Napisal/-a subsubl » 10. Mar 2007 ob 07:36

Prva napaka ki jo delaš je stvar, ki se ji reče Internet Explorer.... Potem pa probaj še z drugo mrežno kartico, čeprav težko vrjamem da se problem nahaja v hardweru

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 10. Mar 2007 ob 09:10

Men dela B/P ko hkrati laufam torrent, sharezaa, Guild wars in Firefoxa na 4/512. Probaj pogledat kolk maš procesor zaseden ko laufaš torrente. Al pa mal probaj zmanjšat število povezav ki jih naenkrat obdelujejo. Torrenti so glede tega ultra požrešni, če bi rad preveč naenkrat.
Za prvo silo lahko že zamenjaš program za torrente. Vzemi druzga pa sprobaj.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Uporabniški avatar
krjefrej
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 23. Nov 2006 ob 11:08
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a krjefrej » 10. Mar 2007 ob 10:44

subsubl napisal/-a:Prva napaka ki jo delaš je stvar, ki se ji reče Internet Explorer.... Potem pa probaj še z drugo mrežno kartico, čeprav težko vrjamem da se problem nahaja v hardweru
Napovednik za Kill Bill 3? 8)

Oprosti, ampak tole je prav zabavno. Vedno so za vse probleme najprej Polkna kriva. IE ni kompatibilen s T-2!? :lol:

Spirit
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga

Odgovor Napisal/-a Spirit » 10. Mar 2007 ob 12:08

mali-40 napisal/-a:Moram ti reč da je nekaj narobe z tvojim računalnikom,...
Malo preveri z kakšnim Ad-Aware programom in popuči nesnago,če ne pa format in zadeva bo laufala kot urca.
Lahko je pa tudi problem če recimo uporabljaš utorrent in eMule hkrati ali

Računalnik je popolnoma nov, kupljen prejšnji teden.
Winsi so popolnoma na novo naloženi z vsemi updati, tako da nesnage NI v računalniku.
subsubl napisal/-a:Prva napaka ki jo delaš je stvar, ki se ji reče Internet Explorer....
Če tako trdiš da je IE krivec, zakaj pa potem v command promptu ko pingam najde izgubljene pinge???
Vsi tako zelo Firefox opevate, ampak sm ze vidu veliko računalnikov katerim je firefox zajebaval do amena. Zaenkrat imam rajši IE, sem pa ze poizkusil s firefoxom pa me ni navdusil.

stenc55 napisal/-a: Probaj pogledat kolk maš procesor zaseden ko laufaš torrente. Al pa mal probaj zmanjšat število povezav ki jih naenkrat obdelujejo. Torrenti so glede tega ultra požrešni, če bi rad preveč naenkrat.
Kot sm ze reku, računalnik je nov, AMD 3200+ z 1GB dual channel rama, proc in ram sta ZELO nezasedena, tako da torrent glede požrešnosti ni kriv.
Kot sm pa tudi ze rekel v prvem postu z EDITom, sem ugotovil da imam izgubljene pinge tudi kadar ne uporabljam p2p. Celo prilozil sem sliko. Samo ko laufa p2p je ta problem toliko bolj očiten.



Zaenkrat še ne krivim T-2, niti IE, rad bi samo ugotovil kaj je narobe da imam te probleme.


Zdajle bom zmontiral eno drugo mrežno notri da vidim če je problem v tem, čeprav dvomim.



Še eno vprašanje. Ali bi bila možnost da imam te probleme zaradi višjega varnostnega paketa? Ker prejšnji teden so mi na T2 spremenili linijo in so spreminjali neke konfiguracije, enkrat so celo nekaj zaje*ali ker so preveč šuštrali po nastavitvah in mi telefon ni več delal kot bi mogel. Zanima me če je možnost da so mi pomotoma zvišali varnostni paket in da je razlog v tem???

Spirit
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga

Odgovor Napisal/-a Spirit » 10. Mar 2007 ob 13:34

Sem že odkril kje je napaka.... v ruterju je.
Zgleda da se mi ruter delno obesi kadar sem priključen nanj (preko kabla) in da daje prioriteto torrentu in jo totalno odvzame ostalim programom (ker torrent laufa dalje medtem ko pa IE totalno odpove oz. tudi kadar pingam ruter v cmd-ju). Vsaj meni se tako zdi.
Kabli so OK, mrežna tudi.

A bi moral odpreti kakšen port za IE v ruterju?

Mam pa linksysa wrt54g z nalozenim dd-wrt SP1.

Spirit
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga

Odgovor Napisal/-a Spirit » 10. Mar 2007 ob 13:52

PROBLEM JE REŠEN :D :D :D :D


Skratka, problem je bil v ruterju, premalo "maximum ports" sem imel nastavljeno in je zato ta omejitev zabasala prenos.

Kako se odpravi ta problem sem našel tukaj.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/P2p

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 10. Mar 2007 ob 15:25

Sem spregledal da maš router.

Odgovori