Kdaj se zamenja IP?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Steni
Model
Prispevkov: 318
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 19:32
T-2: Že imam
Paket: OranžniDiamant
Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Napisal/-a Steni » 31. Dec 2006 ob 11:02

100 % se ti bo zamenjal (če nimaš statičnega), če boš zamenjal omrežno kartico
Slika
Slika FTTH

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 31. Dec 2006 ob 11:21

24h al pa ce zamenas mac adreso(na ruterju) oz lan karto...
SpaceInvader!
Slika

Uporabniški avatar
vremenar
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 16. Dec 2006 ob 11:01
T-2: Že imam
Paket: T4-20M
Kraj: štajerska

Odgovor Napisal/-a vremenar » 31. Dec 2006 ob 12:09

malo bolj podrobno glede tega. jst imam router, in potem na matični 2 vhoda za lan. to pomeni da bi se mi moral zamenjat če dam na drugi vhod?
kakšen pa je postopek za mac adreso routerja?
kakšem pa za adreso kartice?
pomeni da imam na različnih računalnikih (brez routerja) različen ip, ker so druge kartice?

Uporabniški avatar
Jerry
Legenda
Prispevkov: 1068
Pridružen: 22. Jun 2006 ob 17:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL:10/2+IPTV
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jerry » 31. Dec 2006 ob 12:15

adreso pri lan kartici ne mores zamenjati, lahko pa zamenjas lan karto in bo drug mac...
pri ruterjih pa imas ponavadi pod setup menu mac address clone ali kaj podobnega in tam kr neki upises notr in ti fakea tisto adreso... potem sam ugasn modem in ga se 1x prizgi pa bo drug ip, samo to kukr jaz vem ni legalno delat, ceprav jaz sem to delal enkrat ko sem hotel menjati IP ker mi z tistim ki sem ga imel ni hotl odpret dolocenih strani (k so bli se neki problemi z dostopanjem prek dolocenih IPjev)..
SpaceInvader!
Slika

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Odgovor Napisal/-a pack » 31. Dec 2006 ob 12:44

Če imaš router, potem je navzven viden samo router in njegova MAC, ki jo lahko zamenjaš v nastavitvah routerja.

Če pa imaš računalnik direkt na modem priklopljen, pa moraš zamenjati MAC adreso na mrežni kartici, ki jo lahko spreminjaš v gonilniku (pod Advanced zavihkom), le če ima mrežno to možnost (novejše se mi zdi, da imajo vse to možnost).

Glede povezave več računalnikov direkt na modem, kolikor vem, lahko preko DHCPja dobiš samo 2 IPja.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Sheky
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 3. Jun 2006 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T3
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Sheky » 21. Mar 2007 ob 21:12

Men se menja IP na vsake 4 dni, a je to možno? :oops:
Ker kokr sm prebral na tem forumu se mi ne bi smel sprement razn če bi ugasnu modem za 24 ur.
Slika
Slika<--optika

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 21. Mar 2007 ob 21:44

V eni temi sem že razmišljal o smiselnosti menjave IP naslovov pri vsaki povezavi v medmrežje in ugotovil sledeče
drugače pa glede dinamičnega ipja je tako.. zagotovo ga ne potrebuje nihče za 'poštene' stvari... meni se zdi praktično zamenjat ip samo v primerih, da na kakšnih straneh / forumih / karkoli (including online igre) fašeš ip ban. Če maš dinamičnega, pa kot je imel siol to narejeno, disconnet, reconnect, pa nazaj gor.
druga zadeva so tudi kakšna online glasovanja, kjer z različnim ipjem lahko večkrat glasuješ itd.
kot pravim, nič dobrega :> je pa vseeno dobro vedet, da če "nehote" zajadraš v te vode, lahko odjadraš hitro ven:>>
drugače se mi zdi pa daleč najbol huda in dobra rešitev (a hkrati ne vem če je sploh mogoča?) sledeča:
Seeker napisal/-a:Tako da najbolj uporabniku prijazna rešitev bi bila, da bi imel v servisnih straneh možnost refrešat IP.
Slika

Domn
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 19. Okt 2006 ob 19:36
T-2: Že imam
Paket: 50/50, 2x IPTV, ip telefonija
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Domn » 21. Mar 2007 ob 22:19

ok, eno vprašanje.
o zadevi nimam dost pojma tko d lahko d ste že odgovoril na take zadeve, sam pač nism dojel.

uglavnem, a je možno da te bennajo iz trackerja ker maš dynIP in si pač fasu enga k je mel ta ip in je na istem trackerju že delu piz*** in so ga bannal?
:D

Taj
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 12. Nov 2006 ob 19:37
T-2: Že imam
Paket: 20/1
Kraj: Lj-okolica

Odgovor Napisal/-a Taj » 21. Mar 2007 ob 22:51

Sadarj79 napisal/-a:Ja pa ni treba flejmat.. jst bi te tud kickov. Če kdo čita spodbudiš druge, da ga benajo, ne pa da pizdevaš v igri. Poznam slo sceno v css-samo kot primer dam, kjer se samo kregajo med sabo in pičkarijo, zato tudi igram na nemških in francoskih serverjih, kjer so ljudlje bolj civilizirani in se samo kakšen lol pojavi včasih.

Drugače pa bo varnost ista, če maš primerno zaščito. Se pravi, antivirus in požarni zid!
ne resno...švaboti so največji flamerji. slovenci jim niti do kolen ne sežemo, da ne govorimo o tem, da po podatkih vsak 4 al 5 švabo uporablja nedovoljene pripomočke ;)

Uporabniški avatar
topsy
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 2. Sep 2006 ob 19:07
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Odgovor Napisal/-a topsy » 23. Mar 2007 ob 19:14

nisem našel nobene bolj primerne teme zato bom moj problem kar tukaj napisal. zadnje 3 dni se mi dogaja, da povezava 'dol pade' na vsake 24ur in ne pomaga nič kot reset računalnika. podobno kot včasih ko sem imel siol adsl, ko se je bilo treba vsakih 24ur ponovno konektat. ali je t2 kaj spreminjal in nevem zato ali kaj je vzrok temu? thx za pomoč že vnaprej
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 23. Mar 2007 ob 22:49

Imaš router?

Uporabniški avatar
topsy
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 2. Sep 2006 ob 19:07
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Odgovor Napisal/-a topsy » 24. Mar 2007 ob 20:36

ne, direkt na vooda sem priklopljen
lp,
Slika

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 24. Mar 2007 ob 21:17

Povezava pade in pomaga reset računalnika :shock:

Si vooda že kaj resetiral?

Uporabniški avatar
topsy
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 2. Sep 2006 ob 19:07
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Odgovor Napisal/-a topsy » 25. Mar 2007 ob 21:03

reset vooda ne pomaga nič :( . ajd pa bi reku, da se je kaj v windowsih zjebalo, a kaj ko se na drugem računalniko isto dogaja...
Slika

Uporabniški avatar
Zadovoljen
Model
Prispevkov: 325
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 11:35
T-2: Že imam
Paket: 8Mbps / 1Mbps + IP tel + IP TV
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a Zadovoljen » 26. Mar 2007 ob 16:20

dajte mi povedati, ali bi to šlo oz. zakaj ne:

v CMD vpišem
  1. ipconfig /release
  1. ipconfig /renew
bi dobil nov IP?

Oz. če bi še kabl primerno izključil... (ne vem ravno a po ali pred komandam) bi prišel do novega IPja ali ne?

In, če ne, zakaj ne?
Slika

Odgovori