Prehod na optiko - LJ Šiška

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
orbter
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 29. Mar 2006 ob 16:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a orbter » 28. Jun 2007 ob 13:51

Včeraj so pričeli z deli na notranji inštalaciji na Gotski ulici. Jipi :-)
Skupaj Slika
Optika Slika

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 29. Jun 2007 ob 00:26

Blok ali hiša?
Slika
Slika - FTTH optika

orbter
Faca
Prispevkov: 124
Pridružen: 29. Mar 2006 ob 16:06
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a orbter » 29. Jun 2007 ob 11:56

ConsumeR napisal/-a:Blok ali hiša?
Blok, številka 13, najbrž pa hkrati tudi 11 in 9 (isti blok, samo drugi vhodi).
Skupaj Slika
Optika Slika

Polh
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 12:22
T-2: Še nimam

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Polh » 30. Jun 2007 ob 22:07

Takole je na stvari. Nahajam se v Ljubljani, natančneje Na Jami. Okrog blokov so že davno vse prokopali in tudi zakopali. Po bloku so tudi že potegnjeni kanali. Če pogledam možnost priklopa na T-2 obrazcu mi izvrže tole:

Na vaši lokaciji je že zgrajena infrastruktura potrebna za vklop na optično omrežje T-2, ni pa še urejen interni razvod, po katerem bodo speljana optična vlakna znotraj objekta. V kolikor je podjetje Gratel že uspelo zbrati več kot 51% soglasij za izvedbo internega razvoda, bo le ta zgrajen v kratkem.

V primeru, da podjetje Gratel ni uspelo pridobiti več kot 51% soglasij, pa bo izgradnja internega razvoda in s tem možnost priklopa na optično omrežje T-2 možna po pridobitvi ustreznega deleža soglasij.


Soglasja so tudi že davno pobrali. Seveda me zdaj zanima kako je na stvari in kdaj lahko pričakujem priklop na optiko? Zakaj še ne priklapljajo, če pa je že prektično vsa infrastruktura? Oz. vsaj naj bi bila...

Lp Tine

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 30. Jun 2007 ob 22:39

A si izpolnil elektronsko prijavo? Si že poslal pogodbo?
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2768
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Jaka » 1. Jul 2007 ob 11:48

Pri meni isto napiše imam pa že optični kabel do omarice.

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 1. Jul 2007 ob 14:01

Jaz sem dobil aneks h pogodbi v petek (za FTTH se-ve). Zdaj pa čakam, da se milostljivi majstri oglase, da me priklopijo na "avtocesto" :D
Slika
Slika - FTTH optika

Neuromancer
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 22. Nov 2006 ob 20:36
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Neuromancer » 1. Jul 2007 ob 14:17

Polh napisal/-a:Takole je na stvari. Nahajam se v Ljubljani, natančneje Na Jami. Okrog blokov so že davno vse prokopali in tudi zakopali. Po bloku so tudi že potegnjeni kanali. Če pogledam možnost priklopa na T-2 obrazcu mi izvrže tole:

Na vaši lokaciji je že zgrajena infrastruktura potrebna za vklop na optično omrežje T-2, ni pa še urejen interni razvod, po katerem bodo speljana optična vlakna znotraj objekta. V kolikor je podjetje Gratel že uspelo zbrati več kot 51% soglasij za izvedbo internega razvoda, bo le ta zgrajen v kratkem.

V primeru, da podjetje Gratel ni uspelo pridobiti več kot 51% soglasij, pa bo izgradnja internega razvoda in s tem možnost priklopa na optično omrežje T-2 možna po pridobitvi ustreznega deleža soglasij.


Soglasja so tudi že davno pobrali. Seveda me zdaj zanima kako je na stvari in kdaj lahko pričakujem priklop na optiko? Zakaj še ne priklapljajo, če pa je že prektično vsa infrastruktura? Oz. vsaj naj bi bila...

Lp Tine
Jaz sem tudi Na Jami oz. v sosednjem bloku na Vodnikovi, imamo cev v kleti in interni razvod pa napiše isto. Pogodbo sem poslal pa že pred kake pol leta in napisal, da hočem optiko.
Po mojem bo treba še malo počakat, ker zdaj priklapljajo opečnati blok pri pošti oz. kinu Šiška. Vmes je še Trg prekomorskih, pa sode cifre Na jami, mogoče Vodnikov dvor... No, lahko pa da so že šli naprej.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2768
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Jaka » 1. Jul 2007 ob 15:00

ConsumeR napisal/-a:Jaz sem dobil aneks h pogodbi v petek (za FTTH se-ve). Zdaj pa čakam, da se milostljivi majstri oglase, da me priklopijo na "avtocesto" :D
Ti si klical na t-2 da ti pošljejo aneks za optiko? Ali so ti avtomatsko?

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 1. Jul 2007 ob 15:05

Sami so mi poslali, jaz sem samo odkljukal potrebne zadeve, se podpisal in še v isti minuti nesel v kaslc, da bodo ja čimprej dobili :D
Slika
Slika - FTTH optika

Polh
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 12:22
T-2: Še nimam

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Polh » 1. Jul 2007 ob 16:22

mitja_i: nisem še oddal elektronske prijave, ker me zanima izključno optika in mi prijava še ne omogoča te izbire. Do nedavna sem kar redno obiskoval vašo poslovalnico v Šiški, pa sta dva meseca postala kar optična konstanta. Torej čez dva meseca pa bo. Ampak še kar ni. Upam da ne čakate, da se bo samo od sebe prikotalilo dovolj interesentov do vas, da boste žačeli priklapljat. Kar se mene osebno tiče bom z optiko v vsakem primeru počakal do jeseni, ker me zdaj tako ali tako ne bo v Ljubljani in ne bo časa urejat karkoli. Upam, da do takrat pa že bo kaj.

Kar se pa tiče pogodbe, pa sem bil osebno v vaši poslovalnici in spraševal za optiko, ampak mi noben ni ponudil pogodbe za podpisat.

Hvala za odgovor!

Lp Tine

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 4. Jul 2007 ob 16:41

Ravnokar prejel klic gospe iz T-2, ki mi je sporočila, da me na optiko priklopijo v petek. Na tem mestu lahko izrazim samo pohvale saj je (bo) od oddaje pogodbe do izvedbe priklopa potekel točno 1 teden. Zdj pa držim pesti da se bodo držali dogovora :razz: :lol:
Slika
Slika - FTTH optika

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2768
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Jaka » 4. Jul 2007 ob 18:07

Končno lahko elektronsko oddam prijavo za optiko.

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 4. Jul 2007 ob 18:51

ConsumeR napisal/-a:Ravnokar prejel klic gospe iz T-2, ki mi je sporočila, da me na optiko priklopijo v petek. Na tem mestu lahko izrazim samo pohvale saj je (bo) od oddaje pogodbe do izvedbe priklopa potekel točno 1 teden. Zdj pa držim pesti da se bodo držali dogovora :razz: :lol:
Gospa je klicala iz Gratela in bo kar držalo, da pridejo v petek.
˝Let there be light˝,
and there was light!

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Prehod na optiko - LJ Šiška

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 5. Jul 2007 ob 12:44

Upam! :D Kdaj pa me dejansko priklopijo - predvidevam da se bodo zjutraj oglasili torej Gratelovci, ki bodo speljali fiber v hišo. Kdaj pa pridejo potem T-2jevci s svojo opremo?
Slika
Slika - FTTH optika

Odgovori