Izpad?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
zigomir
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 11:32
T-2: Že imam
Paket: 10 / 10 FTTH

Izpad?

Odgovor Napisal/-a zigomir » 10. Jul 2007 ob 19:15

Zdravo.

Zdajle sem imel od četrte ure zelo čudne probleme z internetom. Po tem ko sem dobil nov napajalnik za Vood (saj je prejšnjega včeraj skurila strela) sem ponovno vklopil telefon in vse je bilo ok, le internet je delal zelo čudno.
Skoraj vse naslove sem lahko pingal, a dostopal sem lahko samo do nekaterih; npr: google.com, najdi.si, novell.com...skoraj vse ostalo ni delovalo. Vse do zdaj, do sedme ure.

Sem pa z radovljice, in me zanima če je še kdo mel podobne probleme z netom v tem času.

LP
Slika
Slika - Optika

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: Izpad?

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 10. Jul 2007 ob 19:38

Še dva potrjeno. Sam ping je delal drugega nič. Isto v Radovljici.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: Izpad?

Odgovor Napisal/-a velis » 10. Jul 2007 ob 20:52

Yep. Predvidevam, da jem jaz oni drugi v "še dva"?
Prav tako Rad ;)

Pol pa kličem na podporo in vprašam, zakaj se gre, pa mi tipček ni uspel prav nič povedat, dokler mu tam na monitorju ni zasvetila zelena lučka in mi je lahko povedal, da zadeva pa zdaj deluje :D Moj najkrajši klic na support do sedaj :D Vsega skup 20 sekund :twisted:
To se je moral en nekej zafrkavat po omrežju. Ne more crknit komplet omrežje, razen googla in še nekaterih redkih. Po mojem je en maske narobe nastavil ;)

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: Izpad?

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 10. Jul 2007 ob 21:15

Nimda a si se ti kaj igral? ;-) ;-) ;-)
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Izpad?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Jul 2007 ob 21:24

Nope, jaz nisem mrežar. Tudi nimam nobenih informacij, da bi se karkoli kjerkoli razpadlo...
Optika 100/10

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: Izpad?

Odgovor Napisal/-a velis » 10. Jul 2007 ob 23:16

stenc55 napisal/-a:Nimda a si se ti kaj igral? ;-) ;-) ;-)
Aja, še ta malenkost: Mislim, da sem lih dons bral en thread, kjer je NN razlagal, kako je moral na servisnih straneh izklapljati / pisati dohodne klice z zadnjimi tremi ciframi xxx. Po tej logiki se NN ukvarja (tudi) z WEB interface-om T-2. In ker ima to znanje, si drznem trditi, da ima svoje prste zraven tudi pri Amino uporabniškem vmesniku, ki je BTW HTML zadeva, strežena z določenega serverja, v tem primeru pač T-2.
Nisem pa bral vseh postov, tako da kaj veliko več kot to, da je iz moje branže, ne vem ;)

P.S.: A sem jest čist zmešan, al je tale topic imel pred telim mojim postom še kar nekaj drugih postov? Vse, kar sem naredil je, da sem kliknil "quote" in spisal tole, kar se zdej vidi kot zadnji post...

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Izpad?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Jul 2007 ob 23:46

Poznam ves software na Aminu-110 in 130 (ter drugih STB napravah), vendar teh implementacij nisem delal. Tudi strežniških komponent ne. Delam pa na web intergaciji teh strežniških komponent v Servisne strani in za sam T-2 web. Kar veselo še bo na teh področjih in bo še kaj za pokazati. O tem več nekoliko kasneje. 8)

Če imaš na client mašinah Windows update na "Download automatically" in mašino izklapljaš enkrat na dan, te število popravkov sploh ne bo motilo. Isto velja za strežniške računalnike, s tem da se sem pa tja enkrat na mesec kljub vsemu naredi update in potem reboota enkrat ponoči, ali v petek popoldne, ko ni nikogar naokoli. Tako te "veliko število popravkov" res ne more v slabo voljo spravljati! :D
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Izpad?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 11. Jul 2007 ob 06:41

Navadni Nimda napisal/-a:Kar veselo še bo na teh področjih in bo še kaj za pokazati. O tem več nekoliko kasneje. 8)
Pa pozabil si še dodati, da tega še ni za pričakovati v bližnji in daljni prihodnosti... :twisted:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Izpad?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Jul 2007 ob 08:50

Drži! Naučil sem se, da je napovedovanje datumov sila nehvaležno početje! :D
Optika 100/10

stenc55
Model
Prispevkov: 338
Pridružen: 24. Jan 2007 ob 18:54
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Radovljica

Re: Izpad?

Odgovor Napisal/-a stenc55 » 11. Jul 2007 ob 09:47

@Velis tvoj podpis je napačen. Optika v Radovljici JE potrebna. Drugače ne bo nič z HD o kateri že en cajt oba sanjava. Pa pomisli še malo na GW2, kako ga bova igrala na zelenih dratih.
Jao nama sa Vama
Hočemo optiko v Radovljici!!!!!!!

Uporabniški avatar
velis
Znanec
Prispevkov: 90
Pridružen: 7. Jul 2007 ob 08:02
T-2: Že imam
Paket: kvajestvemker
Kraj: Radovljica

Re: Izpad?

Odgovor Napisal/-a velis » 11. Jul 2007 ob 16:02

stenc55 napisal/-a:@Velis tvoj podpis je napačen. Optika v Radovljici JE potrebna. Drugače ne bo nič z HD o kateri že en cajt oba sanjava. Pa pomisli še malo na GW2, kako ga bova igrala na zelenih dratih.
Navadni Nimda napisal/-a: Če imaš na client mašinah Windows update na "Download automatically" in mašino izklapljaš enkrat na dan, te število popravkov sploh ne bo motilo. Isto velja za strežniške računalnike, s tem da se sem pa tja enkrat na mesec kljub vsemu naredi update in potem reboota enkrat ponoči, ali v petek popoldne, ko ni nikogar naokoli. Tako te "veliko število popravkov" res ne more v slabo voljo spravljati! :D
Kako sta se oba zapičla v ta moj podpis :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
V bistvu samo nisem hotel napisat une lame parole "Hočemo optiko v Radovljici!". Moj podpis je mišljen kot malo zafrkavanja na obe temi (optika in količina MS popravkov). Jasno, da hočem optiko v Radovljici, me je pa žena zadnjič spravla fejst na realna tla, kot sem tudi napisal v ustreznem topicu. :(

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Izpad?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Jul 2007 ob 16:34

Nemojte mi dirati Windowse! :razz:
Optika 100/10

Odgovori