TV meni

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 9. Jun 2006 ob 10:12

Najnovejše govorice pravijo, da bo "enkrat drug teden" vsak nosilec pravice T-2 TV dobil po pošti kratko navodilce za upgrade TV menuja. Nič posebnega, po mojem bo treba Amino ropotuljo resetirat, ali kej podobnega. Glede na to, da je tudi Polna Luna v vzponu, drugega tudi ni bilo za pričakovati! :P
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Luco
Znanec
Prispevkov: 79
Pridružen: 25. Mar 2006 ob 21:15
T-2: Že imam
Paket: vDSL (10/2), telefonija (2), televizija
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Luco » 10. Jun 2006 ob 12:12

mja, mal se mi zdi da nas s tem vmesnikom nategujejo... ne vem no, mal mi je cudn da ga ni.

Uporabniški avatar
opajec
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 24. Mar 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: 8/1+2 TV+tel
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a opajec » 10. Jun 2006 ob 13:57

LUCO je in bo v kratkem dostopen vsem, malo je treba potrpet, je pa ODLIČEN, vsaka čast vsem,ki so ga delali
Slika <čakal več kot 6 mesecev

Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 10. Jun 2006 ob 14:19

Po slikah je res odličen. Siolov vmesnik pa je :roll: , namreč imel sem tudi Siol tv, ki v primerjavi z t-2 tv dela za en q, oz je delala. :)

Uporabniški avatar
chipxsd
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 09:51
T-2: Že imam
Paket: 1M/0.2M IPtv VoIP
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a chipxsd » 10. Jun 2006 ob 19:10

Jaz imam na trenutnem interface-u zamakjen ves text, ki ga Amino izpisuje na zaslon. Zamakjen je v desni zgornji kot, in se ga vidi samo pol (trenutni kanal, seznam kanalov, menu ...). Ko dam na 1. kanal, se vidi samo TVSLO ... pa se T se vidi samo pol - verjetno bi pa moglo pisat "1. RTVSLO"

Popolnoma isto se zgodi, ce priklopim Amino na drug TV.

A mislite da bo ta nov interface odpravil to napako? ... ali gre za okvaro samega Aminota?
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Jun 2006 ob 19:14

Jaz mislim, da je to napaka TVja (narobe naštelan TV).
Jaz imam identičen problem kot ti, s tem da mi fali del menuja na levi!!
(SONYa sem kupu v Harvey Norman in bi ga moral odvlečt na servis, da ga centrirajo!)
Optika 100/10

Irmscher
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 23. Maj 2006 ob 00:12
T-2: Že imam
Paket: 20/20
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Irmscher » 10. Jun 2006 ob 20:11

Jz mam tud ta problem na Sonyju oz. sm ga mel, ker sm skuru tv, ko sm gor priklopu aminota :D

Uporabniški avatar
Terminator
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 10. Jun 2006 ob 17:19
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + 2x IP TV
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a Terminator » 10. Jun 2006 ob 20:16

skuru? kako ti je pa to uspel?
I`ll be back!

Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Jun 2006 ob 20:21

Fak, treba je met ozemljene vtičnice za začetek. Irmscher, morebiti je šla le varovalka. To pa je par sto tolarjev. 8) Pa par sto kil je treba odšlepat na servis. :x
Optika 100/10

Irmscher
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 23. Maj 2006 ob 00:12
T-2: Že imam
Paket: 20/20
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Irmscher » 10. Jun 2006 ob 20:24

Baje naj bi šla horizontala :D

Je pa neka fora da ma Amino 8V.... ne vem na pamet :shock:

Še dobr da mam veze na servisu Transonic :D

Uporabniški avatar
chipxsd
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 09:51
T-2: Že imam
Paket: 1M/0.2M IPtv VoIP
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a chipxsd » 10. Jun 2006 ob 21:06

Navadni Nimda napisal/-a:Jaz mislim, da je to napaka TVja (narobe naštelan TV).
Jaz imam identičen problem kot ti, s tem da mi fali del menuja na levi!!
(SONYa sem kupu v Harvey Norman in bi ga moral odvlečt na servis, da ga centrirajo!)
Ne bi rekel, ker sem imel na istem SCARTu prej DVD player, in je cist lepo na sredini. Je pa res, da imam jaz tudi SONY televizijo. TV je ziher skalibriran (bols ne bi mogel biti). Isti pojav imam na Grundigovi. Poskusil sem RGB, SVIDEO in COMPOSITE outpute pri Aminotu, in pri vseh je isto zamakjeno. Na istem SCART prikljucku sem imel prikljucenih kar nekaj naprav - DVD player, PS2 ...

Potem je tukaj vprasanje, zakaj je zamakjen samo OSD slika pa ne? Ce primerjam sliko (recimo RTVSLO 1) iz Aminota in kabelske, so podnapisi, logo in preostal del slike popolnoma na istem mestu.

Zna pa bit, da Amino ne posilja OSD slike k RGB signalu, ampak loceno. Tako, da TV zmixa zivo sliko in OSD skupaj. In mogoce je ta del elektronike v TVju narobe nastavljen, ali pa ni dovolj standardiziran, da bi se Amino in Sonyjev TV razumela. V SCART prikljucku je en pin (mislim da 16), v katerem se prenasa temnilni signal (sinhroniziran z composite signalom). Ta temnilni signal TVju sporoci, kateri del slike naj naredi prosojen (izreze sliko). Navadno se to uporablja za eksterne TXT naprave (da lahko naredi TXT prosojen), ali pa za podnapise titlat (pripopa podnapise k zivi sliki). Nisem pa preprican, da je Amino tako mogocen, da bi znal to narediti.

@Irmscher: ja, na osmem ( 8 ) pinu se prenasa en zelo cuden izmenicni signal, ki pove kaksno naj bo razmerje slike. To pa pove preko velikosti signala. Ce je napetost do 7V, je slika 16:9. Ce pa 12V, gre pa za 4:3 sliko. 0V pa pomeni, naj TV ne uporablja tega AV porta. Se pravi, da ta signal spreminja hitrost horizontale. Ce pa je napetost na tem pinu prevelika, pa lahko "skuri" / poskoduje ta del elektronike v TVju, posledicno vidis na ekranu belo crto.

Malo teorije iz srednje sole :)
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Jun 2006 ob 21:19

Chipxs, dej za foro poglej kje je TELETEXT scentriran. Meni recimo je popolnoma pravilno na sredi - ampak slika programa je pa zamaknjena big-time. :o

Recimo ura pri fuzbalu (zdejle), ima skrajno levo cifro tako, da "nos" od enice že gleda ven iz zaslona. :D
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Sadarj79
Navdušenec
Prispevkov: 624
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:38
T-2: Že imam
Paket: T-2 optika

Odgovor Napisal/-a Sadarj79 » 10. Jun 2006 ob 22:22

Jst mam isti problem. Imamo 82cm tv in številke oz. imena sploh ne vidim lol. Pri Siolu sem.... tako, da zgovarjanje na tv je brezveze. Neki mate tlele narobe naštiman. Še na 4:3 zaslonu komaj vidm napis.

Uporabniški avatar
chipxsd
Znanec
Prispevkov: 52
Pridružen: 1. Jun 2006 ob 09:51
T-2: Že imam
Paket: 1M/0.2M IPtv VoIP
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a chipxsd » 10. Jun 2006 ob 23:08

Navadni Nimda napisal/-a:Chipxs, dej za foro poglej kje je TELETEXT scentriran. Meni recimo je popolnoma pravilno na sredi - ampak slika programa je pa zamaknjena big-time. :o

Recimo ura pri fuzbalu (zdejle), ima skrajno levo cifro tako, da "nos" od enice že gleda ven iz zaslona. :D
Kateri kanal? RTVSLO2? Pri meni je slika na sredini oz. totalno ista je, ko priklopim na kabelsko (KRS Velenje).

Kar je najbolj zanimivo, da Aminotu to sploh uspe. Poleg pozicije (x, y in pa zoom), so barve popolnoma enake kot na kabelski. To pomeni, da zna Amino (oz. capturing system pri T-2) popolnoma isto sliko reporducirati, kot RF tuner v moji TV. Edina razlika med kabelsko in Aminotom je, da ni vidnega suma na Aminotu (kabelska pa ima rahel sum).

Kar se tice pa On Screen Displaya (meniji, imena kanalov pa to), je pa 10000% to samo eden od parametrov, ki so ga pri T-2 zajebali. Ugibam, da so parametri v kaksnem .conf v Aminotu, ki pa so napacno skonfigurirani.

Vasi TV ekrani so cist v redu. Po moje, bodo inzenirji oz. tehniki pri T-2 to ze poslihtali v naslednji verziji interface-a.
Slika

Uporabniški avatar
Luco
Znanec
Prispevkov: 79
Pridružen: 25. Mar 2006 ob 21:15
T-2: Že imam
Paket: vDSL (10/2), telefonija (2), televizija
Kraj: Brežice

Odgovor Napisal/-a Luco » 11. Jun 2006 ob 16:15

torej kdaj bo nov interface?
Slika

Zaklenjeno