SiOL-optika

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a BOBI » 23. Jul 2007 ob 21:55

Veron napisal/-a:
madpanter napisal/-a:kake slike?
Čisto enako zgleda kot VDSL2 modem Proteus, le razlika je v portu (linija). (oblika)
Verjetno je to switch in ne modem, samo oblika je podobna!
Prilimaj kako sliko, saj ni to neka tajna valda :D

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a madpanter » 23. Jul 2007 ob 21:56

Jaz niti nevem kak zgleda ta proteus :mrgreen:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a BOBI » 23. Jul 2007 ob 22:02

madpanter napisal/-a:Jaz niti nevem kak zgleda ta proteus :mrgreen:
Je krepko večji od tvojega modema, črn in pa zelo tanek (lep)

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a madpanter » 23. Jul 2007 ob 22:09

Sem najdu na mobisux forumu sliko. Je kr lep in daje dosti boljši občtek kompaknosti kokr od smartcoma kitajski šrot :mrgreen: . Sam bom realen tudi iskra tel je živi šrot :mrgreen:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
PaJo
Model
Prispevkov: 205
Pridružen: 22. Maj 2007 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 - služba
Kraj: Slov. Bistrica

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a PaJo » 24. Jul 2007 ob 09:20

Pa verjetno za povezavo te optike zopet rabiš PPoE, sem skoraj prepričan. No naj nekdo naredi ali prilepi slikice, pa kaki ping in podobno tudi ne bi bilo slabo :D

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 24. Jul 2007 ob 09:24

Madpanter, tukaj imaš prav. :lol: Za modem velja, da niso pomembni čipi, ampak je važno ohišje. Letos so v modi črna. 8)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Malkec » 24. Jul 2007 ob 09:25

PaJo napisal/-a:Pa verjetno za povezavo te optike zopet rabiš PPoE, sem skoraj prepričan. No naj nekdo naredi ali prilepi slikice, pa kaki ping in podobno tudi ne bi bilo slabo :D
Omfg :mrgreen:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a madpanter » 24. Jul 2007 ob 11:26

Navadni Nimda napisal/-a:Madpanter, tukaj imaš prav. :lol: Za modem velja, da niso pomembni čipi, ampak je važno ohišje. Letos so v modi črna. 8)
Eh sej je pri obeh šrot. Mogoče pri iskratel še večji oz sem skor zihr (čipovje seveda), da je večji. Včasih ko so sodelovali z siemensom je bilo še neki, zdej so pa podn od podna ;-) Drugače pa pr ohišjih pa to ko glih omenjamo. Koji ku*ac je ljudjem, ki to dizajnirajo da neznajo naredit več lukenj za pretok zraka. Ma naj ma stvar več lufta ko manj. Bo zihr bolj delalo :mrgreen: . Zdej bom mal zašel... Ko gledam level one routerje... neke šrot luknje, a ko pogledam svoj linksys ma res fajn poštiman ventilacijo... posledica, level one se greje da lahk jajca gor pečeš, in piska kot odganjalec komarjev, moj linksys nič ne piska nič se ne greje.

L.P.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Veron » 24. Jul 2007 ob 20:55

PaJo napisal/-a:Pa verjetno za povezavo te optike zopet rabiš PPoE, sem skoraj prepričan. No naj nekdo naredi ali prilepi slikice, pa kaki ping in podobno tudi ne bi bilo slabo :D
Ja povezava je še vedno PPPoE. Pingi so taki, kot se spodobijo za FTTH omrežje. Tako, da dinamični ipji so še vedno resnično dinamični.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Cobane » 25. Jul 2007 ob 06:46

Veron napisal/-a:Ja povezava je še vedno PPPoE.
Ali ne znate tega protokola že enkrat umaknit in iti na bolj low level protokol, recimo ethernet? Očitno so vam svi sposobni tehniki odšli (mogoče k T-2), tisti ki so pa ostali, pa še DSLAM-ov ne znajo resetirati.
Veron napisal/-a:Pingi so taki, kot se spodobijo za FTTH omrežje.
In kakšni so to? Ali razpolagaš s kakšnim bolj konkretnim podatkom.
Veron napisal/-a:Tako, da dinamični ipji so še vedno resnično dinamični.
In kaj je zate "resnični" dinamični IP? Bi ti kakšno krepko napel, ampak se bom zadržal. Poglej si poglavje "Overview", drugi odstavek (da ne boš živel v veri, da prodajate "pravi" dhcp, ki ima lease 1 dan): http://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_Ho ... n_Protocol
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

mr_tweak
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 24. Jul 2006 ob 08:41
T-2: Že imam
Kraj: Kranj

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a mr_tweak » 25. Jul 2007 ob 07:48

Itak, da je povezava PPPoE, če je pa uporabno samo eno vlakno, drugo je kao za analogno kabelsko tv.

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Veron » 25. Jul 2007 ob 08:15

Cobane kaj tebe muči?
pppoe tip povezave je čisto ok, nevem kaj maš tolko proti temu? konkretno podpri svoje izjave...
"resinčno" dinamični ip je blo mišleno, prekineš povezavo in se še 1x povežeš imaš nov ip, ne da moraš čakat da izteče lease time pa nevem kaj še, kao dinamični ip, na razpolago pa vsega 3 ipje??

pingi
Slika
PS: trenutno še približno 4.7MB/s prenosa (upload)

ipsilon5
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 23. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a ipsilon5 » 25. Jul 2007 ob 08:41

Meni gre ta PPPoE na k ker pol moram skrbet da je povezava gor, pa nekaj mi mora laufat zraven, namesto da to pici direkt prek mrezne kartice. Pa se MTU mi pol lahko dela tezave v VPN implementacijah. Bljah. Sem ze naroco T1 optiko, ce pa je to res da je PPPoE bom jo ali odjavil, ali pa mel do mikrosekundo ko bo mel Gratel optiko pri nas.

Muki
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 21. Sep 2006 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Muki » 25. Jul 2007 ob 17:20

Že nekaj časa zgrožen opažam, kako postaja dinamični IP naslov neka najvišja možna vrednota in prav poseben cilj v življenju. Bolj pogosto se spreminja, boljše je, najraje bi imeli nov IP naslov vsako minuto, ali kaj?

(Spominjam se prvih mesecev širokopasovnih povezav pri nas, ko smo preklinjali dinamiko in poskušali vse možno, nazadnje pa pristali na oderuške cene "poslovnega ADSL paketa", da smo le dobili tako željeni in dragoceni statični IP naslov.)

Očitno gre tu za naval wannabe internetnih "mojstrov", ki so za internet zvedeli v zadnjih mesecih in vidijo bistvo v P2P hrčkanju vsega možnega - naj se downloada, čimveč, nonstop, saj ni važno, kaj! Svoje še doda ljudski glas, ki pravi, da je dinamični IP "varnejši" - le kateri idiot se je tega spomnil ? No, naj vas razočaram - v očeh zakona je čisto ista figa, če je vaš naslov statični ali dinamični, saj mora ISP hraniti evidenco, kdo je v določenem trenutku uporabljal nek dinamični IP. Torej, če boste počeli nezakonite zadeve, vas bo roka pravice prav tako našla.

Edina "korist" dinamičnih naslovov je tako le to, da se administratorji ne morejo z blokado po IP naslovu braniti pred neumnostmi, ki jih počnete, od plohe spama iz vaših okuženih sistemov do anonimnih predrznosti na kakšnem forumu. In če je to edini razlog, potem pa hvala lepa - internetni ponudniki, prosim ukinite dinamične naslove, svet bo takoj dosti prijaznejši kraj.

Pa še nekaj besed pristašem pppoe: pppoe je verjetno ena največjih neumnosti sodobnega interneta. Vzameš najsodobnejšo in najzanesljivejšo tehnologijo - optični vod, potem pa prek njega počneš nekaj, kar je še najbolj podobno modemskemu klicu? Na ta način je dodana ena vmesna plast enkapsulacije, ki je kvečjemu dodaten šibki člen v verigi in v sistem vnaša dodatno nezanesljivost. Le počakajte, da bodo siolovim uporabnikom enkrat "crknila optika" zato, ker se bo sesedel avtentikacijski server za pppoe. Ampak očitno se nekaterim mentaliteta kar noče posloviti od dobrih starih modemskih klicev, kaj?

(O komplikacijah z uporabniškimi imeni/gesli, registracijah, CHAP/PAP, padanju pppoe povezave, MTU in PMTU itd. itd. pa tokrat raje ne bi)

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: SiOL-optika

Odgovor Napisal/-a Veron » 25. Jul 2007 ob 20:43

Torej če ti ni všeč PPPoE povezava, pač ne boš naročaš TS storitev? Problem rešen in prihraniš si živce...

Odgovori