[Babica ima] Tel + TV

Splošni pogovori o T-2
celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: [Babica ima] Tel + TV

Odgovor Napisal/-a celloak » 5. Avg 2007 ob 17:24

Logitech 525 za 84-letno staro mamo in njenega 84-letnega moza? ... :D :D
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

wifi4all
Navdušenec
Prispevkov: 640
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:29
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Koseze

Re: [Babica ima] Tel + TV

Odgovor Napisal/-a wifi4all » 6. Avg 2007 ob 20:20

nikoli ni prepozno ;)

Uporabniški avatar
ChaoS
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 16:40
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: [Babica ima] Tel + TV

Odgovor Napisal/-a ChaoS » 7. Avg 2007 ob 17:21

Lp

Tudi sam sem se odločil, da staršem nabavim to zadevo in zaenkrat je stvar zadovoljiva, vendar se mi pojavljajo določena vprašanja:
Razdalja je nekje med 1800m/2100m - naročil sem 2xTV+Tel. Zadeva je koliko-toliko zadovoljiva čez dan, ko šibata dve televiziji skoraj BP, pustimo kako kockico tu pa tam - tam nekje do 10 ure zvečer. (ko sem klical na t-2, tehnik mi je potrdil sinhronizacijo na 14MB ;-) ), do tu vse lepo in prav. Po tej uri pa je zadeva kr veliko nestabilna, ter sama sinhronizacija pada na veliko, da je veselje .... skače med 5MB in 13MB, toliko da je otežkočeno gledanje ene televizije, kaj šele dveh!

S tehnikom sva zadevo kr veliko proučevala in poskušala rešit (menjal mi je dva modema VDSL2, nakar mi je prinesel še novejši VDSL2 modem (sm2..ali neki takega), ki ima za razliko od unega 4porte). Zadeva se je čez dan izboljšala - prejšnja sinhronizacija 11, ko mi je dal ta novejši VDSL2 modem pa 14, vendar večerno-nočne težave ostajajo ISTE :( :twisted: .

Nakar mi je tehnik povedal (baje, da se je posvetoval), da v večernem času, ker imam del kabla speljanega po zraku, da zaradi nekega magnetnega valovanja, ali pa da se v ozračju ustvarja NEKAJ (kaj mi ni uspel povedat) ... raztezanje kablov, da zadeva zaradi tega postane nestabilna :?:

Z omenjeno trditvijo sem odšel na telekom, ker moram pri njih iskat vzroke/napako. Seveda prišel je njihov monter, zmeril linijo (tehnologija ADSL, pustmo stat..sinhronizacija 13MB), ter zadevo zaključil kot USPEŠNO in brez napak. Ker sem še vedno vstrajal pri temu, da je zvečer nestabilno, mi je nekdo iz telekoma potrdil, da je mogoče majhno večerno odstopanje, vendar ko sem mu povedu da zadeva pada za več kot 60% dnevne, mi je odvrnil, da je to absolutno preveč, vendar se je takoj zavaroval, češ da njegovi tehniki nebojo hodili ponoči okoli, kar je logično!

Kaj mi torej še preostane? ... na t-2 sem izčrpal vse možnosti, s tehnikom sva zadevo zaključila, češ da je v večernem času tako, kar je zelo neprijetno ... ali mi lahko ti "Navadni Nimda", kaj pomagaš, ki vidim da si zelo dobro tehnično podkovan?, ali lahko še naprej ustrajam, da mi na telekomu menjajo parico, čeprou bo težko dokazljivo, prav zaradi te večrno-nočne zadeve, ter mnenja na telekomu, da sem lahko srečen, da zadeva sploh laufa ... nehvaležnost pač in da se lahko zgodi, da če mi menjajo parico da bo še slabše.

uf sem se razpisal ... je pa zadeva zelo OK, moram vas pohvalit!, od hitrosti reševanja problemom, do prijaznsti tehnika, ter da o pestrosti programske sheme ne govorim (MEDIASET, mi primorci to cenimo, žal da drugi ponudniki tega ne opazijo, kot marsikaj v SLO, ok pustmo to....),le omenjeno me kr pošteno moti!!! , je kaka REŠITEV :?:

Hvala,
LP

ps
glede kablov je vse OK, povsod sem menjal, ter napeljal utp cat6...tako da glede tega je vse OK. (le kabli, ki pridejo v hišo so stari 30 let), vendar to je pač linija (do modema pa sem napeljal nove kable) - omarice nimam.
I n t e l & N v i d i a

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Babica ima] Tel + TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 7. Avg 2007 ob 18:20

Dej si kablovje poštimaj. UTP kabel (sukan par), glej da nimaš kakšnih razvodov telefonske parice.

Tisto, kar ti dela težave je EM valovanje iz vseh strani, če kabel (predvsem zračni) ni prav poštiman, pa so težave tu. Dolg kabel, ki ni sukan, deluje kot ANTENA - torej se tvoj signal meša z vsem mogočim valovanjem in harmoniki iz okolice. Čista fizika, nobene večje znanosti.

Prijavi napako na Podporo: 0590-00-002.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
ChaoS
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 16:40
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA

Re: [Babica ima] Tel + TV

Odgovor Napisal/-a ChaoS » 7. Avg 2007 ob 22:02

Navadni Nimda napisal/-a:Dej si kablovje poštimaj. UTP kabel (sukan par), glej da nimaš kakšnih razvodov telefonske parice.

Tisto, kar ti dela težave je EM valovanje iz vseh strani, če kabel (predvsem zračni) ni prav poštiman, pa so težave tu. Dolg kabel, ki ni sukan, deluje kot ANTENA - torej se tvoj signal meša z vsem mogočim valovanjem in harmoniki iz okolice. Čista fizika, nobene večje znanosti.

Prijavi napako na Podporo: 0590-00-002.
Hvala za odgovor, vendar sem, kot sem že prej napisal vse omenjeno že storil! ( kablovje, ki pride v hišo pride po postrešju, ter gre direktno v modem, od tam naprej pa sem vleku UTP cat.6, do posameznih aminotov, mislim da je to najboljša verzija UTP kabla, omarice nimam, tudi nemorem splezat na streho in si drugače povlečt, ker to je to!, to je linija ki mi pride v bajto!, vse že videno ter sporočeno v tehnikom, ter na podporo 0590-00-002. - Tako, da kar se tiče kablovja je zadeva 100% poštimana!, linija ki gre v modem je samo enkrat štukana in to na postrešju, kjer mi pride v samo bajto!, tako da glede tega je vse postorjeno!

kaj lahko še napravim ? , zadeva je čez dan STABILNA, ter sinhronizacija ne pada!, padat začne enkrat v večernih urah po 21!, to se mi zdi čudno/nerazumljivo, da zadeva pade za več kot 60% dnevne sinhronizacije? :roll: , tako da je gledanje ene same TV skoraj nemogoče (tudi samo 5MB je kdaj pa kdaj), medtem ko je zjutraj zadeva STABILNA, sinhronizacija 14MB, ter 2 TV BP. Linija gre direktno v modem, nobene škatlice, prenapetostne zaščite ki bi motila NIČ! 2 žici direktno v modem.

zanimivo .... kaj še mi lahko ostane?, ali bo zadeva zvečer vedno negledljiva?

lp
tenx
I n t e l & N v i d i a

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Babica ima] Tel + TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 7. Avg 2007 ob 22:05

Če želiš, mi lahko daš od babice "številko priključka" na Zasebna sporočila in bom probal pomagati.
Optika 100/10

Razor
Nadebudnež
Prispevkov: 409
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ajdovščina

Re: [Babica ima] Tel + TV

Odgovor Napisal/-a Razor » 15. Sep 2007 ob 23:53

No, super. Kar naenkrat vse crknilo. Modem se ne poveze vec. Napaka javljena na HD, kjer so rekli da nas bodo poklicali na nekega nedefiniranega petka dan. Pa se ni bilo zgodilo.

Starejsi ljudje majo potrpljenje, pravijo. Na zalost babica ze razmisljajo o prehodu nazaj na Nazikom & kablsko..
Slika
Slika
Slika
» MG.

Odgovori