[Imam] 10/10 + 3 x IP TV + IP telefon

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

[Imam] 10/10 + 3 x IP TV + IP telefon

Odgovor Napisal/-a Fry » 25. Jul 2007 ob 19:31

Status pogodbe pri T-2
Datum prijave 8.7.2007, 18:54
Pogodba poslana 17.7.2007, 0:00
Pogodba vrnjena 16.7.2007, 0:00
Pogodba veljavna 16.7.2007, 0:00

Koper, centrala Markovec

Podatki nacionalnega operaterja
Poizvedba pričeta 16.7.2007, 12:45
Poizvedba končana 16.7.2007, 12:59
Izgradnja pričeta 24.7.2007, 14:45
Datum preklopa -
Odgovor DA
Stanje vloge BuildRejectedByISP
Opomba pri odgovoru Potrebna prekinitev pogodbenega razmerja za telefonsko storitev in širokopasovno storitev

Pa še malo komentarja:
Vlogo sem oddal nekaj dni po tem, ko mi je Gratel napeljal optični kabel v hišo in vse skupaj priklopil v jaških na cesti (spojke - kabelske glave).
Vlogo sem oddal v prepričanju, da obstoja vsaj minimalna komunikacija med Gratelom in T-2.

Da temu ni tako sem spoznal po brskanju na strani T-2, kjer je možno preveriti možnost priklopa na optiko. Za mojo hišo piše, da ni možen priklop, medtem ko za vse ostale v ulici pa da je priklop možen. Čudno! na forumu sem bil potolažen, da to nič ne pomeni.

Že pri oddaji vloge sem storil eno napako, ki sem jo popravil po navodilih (poslal e-mail na naročniško službo). Odgovora ni bilo nobenega. Ok, sem mislil, saj ni pomembno, bo že pogodba prav napisana. Seveda ni bila, sem jo sam popravil. Bil pa je to signal, da komunikacija s T-2 lahko poteka samo v eni smeri.

Ker sem bil prepričan o tem, da govorimo o optiki, sem želel le prenos telefona, medtem ko bi ADSL obdržal še nekaj dni po priklopu na T-2.
To sem seveda sporočil na T-2. Seveda pa ni bilo nobenega odgovora (niti avtomatski odgovor "prejeli smo vašo pošto ....). OK, bo že ...... Pa ni bilo!
Kmalu dobim v podpis pooblastilo za odklop ADSL. Dobro, si mislim, najbrž ni možen odklop telefona in istočasno obdržati ADSL. Podpišem pooblastilo in vrnem.

Kmalu zatem na servisnih straneh piše, kako mi bodo priklopili zadevo v 15 dneh.
Alrmni zvonček v glavi mi zazvoni: to ni možno; nekaj je narobe.
Po ZS kontaktiram NN, ki zadevo preveri in mi pove da mi bodo napeljali VDSL.
Halooo, saj tega nisem hotel! NN me poduči, da pri oddaji vloge nikjer ne piše "optika". Res je, ampak tak paket na moji lokaciji ni možen.
NN me poduči, da je moja razdalja do centrale 450m. Res je, amak kabel gre po celem naselju naokrog in ga je 3x več. Seveda te informacije T-2 nima.
Zato želim zamrzniti izvajanje priklopa na VDSL. NN me napoti na HD.
Začuda dobim operaterja v soboto dopoldan po manj kot minuti! Prijazen operater mi razloži, da moram dati pismeno vlogo na T-2 v ljubljano, Brnčičeva ......
Hitro jo napišem, pošljem še isti dan po pošti, istočasno pa pošljem tudi isti dokument po e-mailu na naročniško službo.
Od naročniške službe seveda nobenega odgovora, kaj se dogaja s pisano papirnato vlogo pa tudi ne vem.

Od tu naprej vidim nadaljevanje, ki lahko poteka po zelo črnem scenarju:
T-2 zadrži izvajanje VDSL, o tem pa ne obvesti Telekom (ali pa telekom ne upošteva zanrznitve s strani T-2). To za mene pomeni odklop telefona in ADSL v naslednjih (verjetno) 15 dneh. Torej če se ne javljam več, se je ravno to zgodilo.
Seveda, bodimo optimisti in upajmo, da se to ne bo zgodilo.

Kaj se dogaja z optiko, ne vem. Spojke v jaških so najbrž narejene, ker ne vidim več nobenega, ki bi kaj delal.
Res je čas dopustov in upam, da se bo septembra nadaljevalo, ter da bo prišlo tudi do dejanskih priklopov.

Povzetek dosedanjih izkušenj s T-2:
PLUSI:
- pogodba hitro poslana
- na HD dobil hiter in jasen odgovor (upam da tudi pravilen)

MINUSI:
- povratna komunikacija s T-2 ni mogoča. Nihče ne bere e-maile.
- baza podatkov možnosti priklopov optike ni točna
- podatki ki jih ima T-2 o dolžini kablov, je le zračna razdalja. Ta je v določenih merih lahko približek dolžine kabla, ne pa vedno. V mojem primeru ni!

Nadaljevanje sledi....
Zadnjič spremenil Fry, dne 23. Sep 2007 ob 21:23, skupaj popravljeno 1 krat.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Naročil sem] 10/10 + 3 x IP TV + IP telefon

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 25. Jul 2007 ob 23:10

BuildRejectedByISP pomeni, da je prišlo do preklica zaradi tega ali onega razloga. Brez panike prosim - v miru počakaj na optiko. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: [Naročil sem] 10/10 + 3 x IP TV + IP telefon

Odgovor Napisal/-a Fry » 26. Jul 2007 ob 06:04

Ja, to sem videl. Upam da bo res tako.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: [Naročil sem] 10/10 + 3 x IP TV + IP telefon

Odgovor Napisal/-a Fry » 17. Avg 2007 ob 21:26

Malo nadaljevanja zgodbe:

Na Gratelovi strani zasledim e-naslov za prijavo izgradnje optičnega priključka.
Napišem e-mail, kjer opišem, da je optika že napeljana do hiše, priklopljeno v jaških, premerjeno,....,itd. nakar hitro dobim odgovor (06.08.07):
Pozdravljeni
Po naših načrtih so hiše v Kopru planirane za priklop na optično omrežje okvirno konec tega meseca, začetek septembra. Po mojih podatkih na vašem naslovu ni niti priključka niti inštalacije. Ko bo to narejeno pa vas lahko priključimo na optično omrežje.
Lep pozdrav,
xxxxxxxxx
Glede na to, kar sem na začetku napisal, pravzaprav nisem presenečen.
Nihče ne prebere tistega kar napišem. To jim tudi odpišem nazaj s pripombo, naj le uskladijo njihove podatke z dejanskim stanjem.
Seveda po pričakovanju, ni več nobenega odgovora.

Nekaj dni za tem me kontaktira I_KP.
Povem mu svoje podatke, nato pa me napoti na osebo za podpis aneksa.
Še isti dan (10.08.07) pride prijazna gospodična, ki pa nekako ne razume, da sem že vsa pooblastila za prenos številke in izklop ADSL podpisal.
Ker najbrž od viška ne boli glava, še enkrat podpišem aneks in pooblastilo za prenos telefonske številke.
Prepričam jo, da na aneks napiše še številko priključka, saj slutim da bo spet kakšen nesporazum.

V tem trenutku, je na servisni strani še vedno isti izpis, kot sem omenil na začetku:
Stanje vloge BuildRejectedByISP

Tonimona bo verjetno tisto pivo v ponedeljek ali torek končno zapil.

Jaz ga imam tudi v hladilniku, upam pa, da ne bo prej zima, da ga bo potrebno pogrevati.
:mrgreen:

EDIT:
Zadnja informacija!!!
Tonimona je na optiki:
Ha,ha.

Prav ste prebrali. Uspelo mi je. Sem na optiki. Delujoči. Ali je ta dogodek znamenje Apokalipse? Upam, da ne, saj sem se preveč načakal.
.....
Zdaj se grem predajat zvarkom iz zelišč z okusom hmelja.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Naročil sem] 10/10 + 3 x IP TV + IP telefon

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Avg 2007 ob 23:01

Tisti podatek se na Servisnih NE bo več spreminjal, ker ne boš v poizvedbi pri telekomu, torej ni treba niti gledati več. Naslednjič, ko se prijaviš v Servisne strani se prijavi s svojim uporabniškim imenom in geslom (isto kot za mail) in boš lahko počenjal druge reči - pregled porabe telefonije, televizije, kreiranje dodatnih emailov, itd.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: [Naročil sem] 10/10 + 3 x IP TV + IP telefon

Odgovor Napisal/-a Fry » 18. Avg 2007 ob 08:13

Ko bom od T-2 dobil te podatke.
Za sedaj od T-2 nimam nobenega papirja, razen dveh odprtih kuvert s spremnim dopisom.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Naročil sem] 10/10 + 3 x IP TV + IP telefon

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 18. Avg 2007 ob 09:12

Te podatke dobiš, ko boš naročnik.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: [Naročil sem] 10/10 + 3 x IP TV + IP telefon

Odgovor Napisal/-a Fry » 5. Sep 2007 ob 13:08

Še zaključek zgodbe:
Gratel je priklopil optiko v hišo 29.08.07. Da se je to zgodilo, se moram zahvaliti NN. T-2 je namreč nekako "spregledal" moj aneks za optiko.
03.09.07 mi je študent, ki dela za T-2 prinesel opremo.

Ker sem imel že vse pripravljeno (kable, napajanje), je bilo na mizi vse skupaj povezano zelo hitro.
Televizija je takoj deloval brezhibno. Telefon je tudi takoj deloval.
Problemi pa so se začeli z internetom.
Ker imam več računalnikov, so povezani preko routerja. Skonfiguriram router za statični IP in vprašam študenta da mi pove moj IP. Odgovori mi, da ga bom pridobil avtomatsko, da pa preko routerja ne bo šlo . Seveda se uprem tej trditvi, saj o omrežjih vseeno nekaj vem. Vseeno restartam router, ki pa seveda ne pridobi nobenega IP-ja od T-2.
Ker študent še vedno vztraja, da povežem direktno na PC, mu ustrežem. Seveda ne gre!.
Nato pokliče T-2, kjer mu svetujeo, da resetira Milan (seveda ne pomaga), zamenja porte (seveda ne pomaga), zamenja Milan (seveda ne pomaga). Končno mu tehnik na drugi strani pove IP, subnet mask in gateway, ki jih vpišem. Bummm, vse deluje. Ena ura zgubljena popolnoma nepotrebno.
Popiševa papirje, kjer vpiše zamenjavo Milana in stornira telefon (ki ga sploh nisem naročil). Nato odide k drugi stranki.
Priklopim ponovno računalnik preko Routerja. Vpišem IP in ostalo. Seveda deluje brezhibno!
Še enkrat preizkusim telefon, ki pa ne dela.
Pokličem nazaj tehnika, ki pride ko opravi pri stranki. Poskusi priklop na drugi port Milana. Deluje. Očitno je zamenjani Milan drugače skonfiguriran.

Zaključek:
Internet deluje s hitrostjo 9.75 Mb/sec

Televizija deluje brez zatikanja ali kockic. Pojavlja pa se problem nedelujočih programov v večernih urah. Očitno je problem povezan s številom IP-TV uporabnikov. Ponoči, oz proti jutru se vse normalizira in delujejo vsi programi.
To je zelo moteče, ker se pojavlja tudi na programih ki jih redno spremljam RAI in Mediaset programi, pa tudi Koper. Očitno gre za neko "preobremenitev" na T-2 napravah. Kakšno resetiranje ne pomaga. Upam, da bo T-2 ta problem rešil čomprej. Za sedaj še imam kabelsko, ki me "reši" v teh primerih.

Telefon deluje, vendar pa ga le malo uporabljam. Trenutno je še začasna številka, tako da sem prisiljen imeti še vedno priklopljen ISDN telefon. Upam, da bo prenos številke izvršen kmalu.

Kljub naročenem dodatnem e-mail naslovu, sem dobil le enega. Na servisni strani je "pošta" zatemnjena.
Upam, da mi bo lahko NN hitro rešil zadevo.

Tudi v zaključku zgodbe, se je pokazala pomankljiva komunikacija T-2:
- spregledan aneks (hvala NN za pomoč)
- spregledan zahtevan dodatni e-mail
- napačno dostavljen telefon (ki ga nisem zahteval)
- napačna komunikacija med tehnikom T-2 in študentom zaradi statičnega IP

Upam, da bodo rešene še težave s televizijo, kajti sicer vse deluje brez pripomb.

Izbor TV programov bo treba še izboljšati, Sedaj namreč prevladuje množica nepomembnih lokalnih in Balkanskih programov.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: [Naročil sem] 10/10 + 3 x IP TV + IP telefon

Odgovor Napisal/-a Fry » 23. Sep 2007 ob 17:56

Še ni konec zgodbe:
20.09.07 mi pridejo telekomovci na vrata in hočejo pobrati opremo.
Seveda brez kakršnekoli napovedi!.
Seveda jim rečem: "Ustavite se malo, saj vendar jaz imam še gor telefonijo, o prenosu številke pa me še nihče nič ni obvestil"
Pa pravijo: "Ni problema, boste pa sami prinesli kak drugi dan!" No problem, zmenjeno.
Čez pol ure seveda ISDN telefon preko telekoma več ne dela.
A ja, morda so mi pa naredili prenos številke. Pokličem iz GSMa in sveda dela.

Torej so mi naredili prenos številke:
a) po točno 17 dnevih (blazna hitrost)
b) T-2 me o tem ni obvestil (čeprav je NN zatrjeval, da bom obveščen)

Pa to ni konec zgodbe:
Po nekaj neuspešnih testiranjih, sem ugotovil, da nobeden klic iz telekomovega omrežja ni možen!
Možni pa so klici iz Mobitela in Simobila (SiOl nisem testiral). navzven pa lahko kličem kamorkoli.
Torej me nihče iz stacionarnega telefona ne more priklicati.
Seveda, takoj pokličem tehnično podporo. Začuda dobim operaterja po minuti čakanja.
Mu povem zgodbo, ki jo zapiše in pove da bodo ukrepali.
Kdaj? Ne ve!
Bom obveščen? Da!

Danes je 23.09 in telefon še vedno deluje/ne deluje na isti način.
Obvestila seveda do sedaj ni bilo nobenega.

zgodba se nadaljuje .........

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: [Naročil sem] 10/10 + 3 x IP TV + IP telefon

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 23. Sep 2007 ob 19:09

Če T-2 ni bil obveščen, potem ni možnosti, da te bo obvestil. Jutri mi daj številko priključka na Zasebna in dam preveriti.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: [Imam] 10/10 + 3 x IP TV + IP telefon

Odgovor Napisal/-a Fry » 28. Sep 2007 ob 06:14

Pa še "pikica na i".
Telefon dokončno pravilno deluje od 24.09.07
Sicer je nekaj odmeva, ki pa ni preveč moteč.
Jakost odmeva ni vedno enaka.

Ostalo deluje brez problemov, razen TV Italia 1 in TV Koper, ki imata veliko prekinitev.
Italia 1 v tem trenutku spet ne dela!

Odgovori