Predlogi za TV programe (stara tema)

Tukaj notri so teme, ki so odslužile svojemu namenu
Zaklenjeno
ales100i
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 2. Mar 2007 ob 07:46
T-2: Že imam
Kraj: Maribor

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a ales100i » 3. Sep 2007 ob 12:20

Tak jaz sem že skoraj čisto odločen. Dam T-2 še dva tedna, ker grem na dopust, potem pa če ne bo nič novega šaltam na SIOL. Ne zahtevamo uporabniki dosti, ampak vsaj kakšno pametno obljubo (čakamo že pol leta), kaj naj bi bilo recimo vključeno do novega leta. Pa čakamo zaman. T-2 enostavno ne da nobene uradne informacije o politiki programske sheme za prihodnje. Na podlagi izkušenj zadnjih 6-ih mesecev lahko torej samo ugibam, da bom v naslednjem letu na T-2 gledal 20 novih kanalov (12 ex-yu z 80% narodno-zabavne glasbene vsebine, 7 lokalnih slovenskih programov, ki odajajo 3-4 ure na dan in 1 italjanski kanal, ki je pa tako v celoti sinhroniziran). Hkrati pa bo ukinjenih 10 "najmanj gledanih" (beri predragih) kanalov, kot recimo BBC Prime, Travel channel, RTL, Sat 1,...

To so žal moje ugotovitve, ki sem si jih nabral na podlagi dogajanja v pretklega pol leta. in zato bom verjetno zapustil T-2 in podobno verjetno še veliko ostalih. Če pa bi dali kak program dela in načrtov, pa bi mogoče še malo potrpel.

Uporabniški avatar
Ed004
Model
Prispevkov: 246
Pridružen: 13. Sep 2006 ob 07:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+HDTV
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a Ed004 » 3. Sep 2007 ob 12:49

ales100i napisal/-a:Tak jaz sem že skoraj čisto odločen. Dam T-2 še dva tedna, ker grem na dopust, potem pa če ne bo nič novega šaltam na SIOL. Ne zahtevamo uporabniki dosti, ampak vsaj kakšno pametno obljubo (čakamo že pol leta), kaj naj bi bilo recimo vključeno do novega leta. Pa čakamo zaman. T-2 enostavno ne da nobene uradne informacije o politiki programske sheme za prihodnje. Na podlagi izkušenj zadnjih 6-ih mesecev lahko torej samo ugibam, da bom v naslednjem letu na T-2 gledal 20 novih kanalov (12 ex-yu z 80% narodno-zabavne glasbene vsebine, 7 lokalnih slovenskih programov, ki odajajo 3-4 ure na dan in 1 italjanski kanal, ki je pa tako v celoti sinhroniziran). Hkrati pa bo ukinjenih 10 "najmanj gledanih" (beri predragih) kanalov, kot recimo BBC Prime, Travel channel, RTL, Sat 1,...

To so žal moje ugotovitve, ki sem si jih nabral na podlagi dogajanja v pretklega pol leta. in zato bom verjetno zapustil T-2 in podobno verjetno še veliko ostalih. Če pa bi dali kak program dela in načrtov, pa bi mogoče še malo potrpel.

Sem enakega mnenja, kot ti. Sicer bi obdržal net in TF, TV pa sigurno ne, če se kaj ne premakne.

Uporabniški avatar
VonArx
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 29. Jan 2007 ob 19:04
T-2: Že imam

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a VonArx » 3. Sep 2007 ob 13:00

Ko sem sem odločal ali grem k T-2 mi je zagotovo k njemu pritegnila tudi ponudba IPTV, ki je bila pri Siol-u v totalnem "dreku", sedaj pa vidim da so se zadeve pri Siolu v zadnjih dveh mesecih primaknile na boljše dobili so dva zelo kvalitetna programa HBO in TV1000 mi nismo dobili nič tega ozr. kaj podobnega, kar bi lahko obesli na velik "zvon", zato povsem razumem težnje k presedlanju na Siol, meni osebno sicer en program še ne pomeni razloga za takšno drastično potezo kajti vseskozi sem verjel da se bo T-2 do jeseni postavil na noge in tako kot je rekel NN povozil konkurenco, da se ne ponavljam preveč, ko smo aprila začeli diskutirati malo bolj naglas okoli nogometa in smo si bili takrat vsi enotni, da naj se poiskuša pridobiti kakšen nogomtni kanal do začetka novih sezon, in T-2 je imel kar nekaj časa da bi zadevi vendarle naredil konec in ponudil tisto, kar si ljudje želijo, mislim da bi ob poplavi t.i. kanalov, ki pokrivajo nogomente lige lahko našli kakšnega, ki bi se ga vključilo v ponudbo toda temo še vedno ni tako. Nihče ni zahteval čez noč teh zadev, toda vseeno v roku parih mesecev bi se zadeva lahko premaknila iz mrtve točke pa se ni, zato ni čudno da uporabniki na T-2 ju razmišljajo na prehod k konkurenci, sam se sicer še ne bom odločil za prehod k konkurenci. Po logiki lahko T-2 le z boljšo ponudbo povozi konkurenco, drugače je ne bo, zato verjamem da se zadeva uredi ozr. naj se vsaj malo seznani uporabnike ali se kaj premika na bolje ne da bomo morali biti vsi upravičeno cinični do T-2 IPTV ponudbe, seveda enako velja tudi za druge žanre, ki manjkako na T-2.
Slika čakal 33 dni
Slika FTTH služba

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a madpanter » 3. Sep 2007 ob 13:24

Zgleda da je obdobje kislih kumaric na t-2 :mrgreen:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a celloak » 3. Sep 2007 ob 13:29

NavadniNimda: Pa se dejansko pripravlja kaj novega?
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a Anubis » 3. Sep 2007 ob 13:39

kitl napisal/-a:Ja res je. Jaz samo upam, da nas bo T2 presenetil v pozitivnem smislu. Bi pa predlagal, da se za nekaj časa ustavi vklapljanje programov iz bivše juge in lokalnih televizij, kjer lahko dan in noč gledamo video strani. Če pop pravici povem zdaj gledamo TV pri sosedu kot v starih časih ko še ni imela vsaka hiša svoje televizije :lol:
Hehe, se strinjam. Oz. da se vsaj naredi razlicne pakete - npr. Imigrant Paket (Orient paket?) vsebuje vse balkanske kanale (radio+TV), potem Mitteleuropa paket vsebuje vse srednjeevropske (nemske + okoliske drzave med Baltikom, angleskim kanalom in Jadranom) etc. :twisted: Nekateri kanali skupni vsem paketom etc.
In potem pac vsak izbere tisto, kar potrebuje.

Uporabniški avatar
Ed004
Model
Prispevkov: 246
Pridružen: 13. Sep 2006 ob 07:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+HDTV
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a Ed004 » 3. Sep 2007 ob 13:44

Anubis napisal/-a:Hehe, se strinjam. Oz. da se vsaj naredi razlicne pakete - npr. Imigrant Paket (Orient paket?) vsebuje vse balkanske kanale (radio+TV), potem Mitteleuropa paket vsebuje vse srednjeevropske (nemske + okoliske drzave med Baltikom, angleskim kanalom in Jadranom) etc. :twisted: Nekateri kanali skupni vsem paketom etc. In potem pac vsak izbere tisto, kar potrebuje.
Jaz sem za Mitteleuropa paket 8)
Pa še nekatere bi dodal :)

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Sep 2007 ob 13:56

Ma sej dejansko odkrivati toplo vodo je brez veze. Vsi vemo, da se najbolj čaka programe iz filmsko vsebino kjer vrtijo filme do enega leta stare potem nadaljevanke in pa šport no pa še nekaj je navdušencev za kulturni program. Se pravi v shemi bi rabili HBO vse tri TV1000 in pa Šport Klub in bi bilo za mene to popolna programska shema.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a madpanter » 3. Sep 2007 ob 14:12

ufh kitl ne pozabi scifi sam za njega je nažalost red ligth :cry:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
opajec
Model
Prispevkov: 256
Pridružen: 24. Mar 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Paket: 8/1+2 TV+tel
Kraj: Domžale

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a opajec » 3. Sep 2007 ob 14:13

Pa kaj ste vi vsi malo..... a na siolu in njihovem forumu so vam pa že dva meseca vnaprej napisali, kaj vse bodo imeli in vam razkrili njihov načrt? Če so, jim očitno zelo hitro voda v grlo teče! :roll: :mrgreen:
Slika <čakal več kot 6 mesecev

gepardus
Model
Prispevkov: 240
Pridružen: 28. Mar 2007 ob 17:14
T-2: Že imam
Paket: T3 Tera (20/4 + 2xHDTV + mob.)
Kraj: Maribor

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a gepardus » 3. Sep 2007 ob 14:17

kitl napisal/-a:Ma sej dejansko odkrivati toplo vodo je brez veze. Vsi vemo, da se najbolj čaka programe iz filmsko vsebino kjer vrtijo filme do enega leta stare potem nadaljevanke in pa šport no pa še nekaj je navdušencev za kulturni program. Se pravi v shemi bi rabili HBO vse tri TV1000 in pa Šport Klub in bi bilo za mene to popolna programska shema.
Enako.
Slika - čakal 32 dni
Slika (VDSL2) - čakal 1 dan !
Zadovoljen uporabnik T-2 storitev.

Uporabniški avatar
ladyhawk
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 13. Avg 2007 ob 10:05
T-2: Že imam
Paket: T4 MEGA
Kraj: Vodice

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a ladyhawk » 3. Sep 2007 ob 14:45

Zdej mi pa že greste fajn na živce :mad: Sam prtožujete se kr naprej. Sej če bi vam dal vse te programe k jih hočte, bi pa spet neki druzga najdl. Za ta cenovni razred je programska shema čist ok. :!: Če pa ste tolk nezadovoljni pa pejt drugam, kjer je "boljše" in seveda dražje.
Slika

Lp, ladyhawk

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a tonimona » 3. Sep 2007 ob 14:55

@ Anubis
imigrant paket: ta ti je svetovna.
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

ales100i
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 2. Mar 2007 ob 07:46
T-2: Že imam
Kraj: Maribor

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a ales100i » 3. Sep 2007 ob 15:05

kitl napisal/-a:Ma sej dejansko odkrivati toplo vodo je brez veze. Vsi vemo, da se najbolj čaka programe iz filmsko vsebino kjer vrtijo filme do enega leta stare potem nadaljevanke in pa šport no pa še nekaj je navdušencev za kulturni program. Se pravi v shemi bi rabili HBO vse tri TV1000 in pa Šport Klub in bi bilo za mene to popolna programska shema.

Bi bilo verjetno res več kot dovolj, da nam vsem "zaprejo gobce". Za mir v hiši pa bi verjetno bilo dovolj tudi to, da dajo uradno obvestilo, da delajo na tem, da bi vklopli kaj od tega oz. kaj podobnega. Pa tega ni od nikoder in se dajejo odgovori v stilu:
- "imamo najboljšo shemo v Sloveniji",
- "bi rad videl ponudnika, ki to lahko zagotovi",
- "a se sploh zavedate koliko bi to stalo"
- "vse bo, ko nas bo več kot 100.000 naročnikov"
- "za te programe ni pravic in se jih ne da dobit"
- "a lahko na SIOL-u gledajo v živo NHL".

To so odgovori na nivoju 14 letnih najstnic, ne pa konstruktivni odgovori. V resnici z njimi odgovarjate:
- športni programi so predragi in jih ne mislimo vključevat v shemo,
- za filmski kanal ni potrebe in ga ne mislimo vklapljat, pa še VOD bo trpel,
- za kvalitetne programe ni denarja,
- ne nameravamo vklopit dodatnih plačljivih uslug, ker je to kaj nudimo po naše dovolj.

Naj nekdo z da ali ne in brez komentarjev odgovori na 6 preprostih vprašanj:
- se v tem trenutku pogovarjate za vklop kakšnega športnega kanala?
- se v tem trenutku pogovarjate za vklop kakšnega filmskega kanala?
- ali ima T-2 strategijo glede programske sheme v smislu procentualne razporeditve glede na zvrst kanalov in jezikovna področja in poskuša z dodajanjem in odvzemanjem kanalov to razporeditev vzdrževati?
- ali ima sploh smisel, da uporabniki predlagajo nove programe oz. ali njihovo mnenje kaj šteje pri izbiri novih programov?
- ali ima T-2 v naslednjem let v načrtu vpeljavo dodatnih plačljivih programskih paketov?
- ali lahko v naslednjem letu pričakujemo vklop katere od naslednih storitev: T-2 info kanal, snemanje vsebin na strežnik, pregled sporeda brez prekinitve streama?

Če mi na 5 od teh 6 vprašanj odgovorite z DA, ostanem pri T-2 in verjetno še marsikdo drug, v nasprotnem primeru pa...

boriso
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 17. Maj 2006 ob 10:25
T-2: Že imam
Kraj: LJUBLJANA

Re: Predlogi za TV programe

Odgovor Napisal/-a boriso » 3. Sep 2007 ob 15:21

Ales100i ali si vedno v življenju tako nestrpen v stilu moram imeti to sedaj, drugače....
Kaj bo v nasprotnem primeru? Boš šel k drugemu ponudniku, tam težil, da programska shema, kvaliteta ni dobra, šel zopet k naslednjemu ponudniku itd.
Kaj je z vami ljudj, dajte malo zaživite življenje, konec koncev televizija menda ni najpomembnejša stvar v življenju (vsaj zame ne), imam namreč druge priorite, če ni nič spodobnega na TV programih si znam vedno narediti prijeten večer v prijetni družbi, ob prijetni glasbi ..............

Zaklenjeno