VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Vse o T-2 internetu
Odgovori
ChelseaFan
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 28. Avg 2007 ob 19:39
T-2: Še nimam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a ChelseaFan » 28. Avg 2007 ob 19:42

Mene pa zanima, kakšno je stanje s T-2 na Muti? Kdaj se lahko pričakuje centrala? ;-) :razz:

KameHameHa
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 13:50
T-2: Še nimam
Kraj: Hotinja Vas

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a KameHameHa » 30. Avg 2007 ob 20:31

Mene pa zanima,če imate kakšne podatke,če t2 polaga kakšno kablovje v hotinji vasi pri mariboru?
Peljal sem se mimo nekega izkopavanja pa so delavci t2 trak za zavarovanje gradbišča uporabili.
Samo malo je čudno,ker so mi sosedje tam povedali,da je samo vodovod uničen.Mogoče pa je cestnemu traka zmankalo pa so si ga pri t2 sposodli!! :roll:
Aja sem skoraj pozabil, da je centrala v Orehovi vasi nekje 300m oddaljena po cesti. in je na seznamu central za nadgradnjo!

Uporabniški avatar
AndraZ
Faca
Prispevkov: 126
Pridružen: 25. Sep 2006 ob 16:04
T-2: Še nimam
Paket: Že imel, bom še imel
Kraj: Žiri
Kontakt:

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a AndraZ » 31. Avg 2007 ob 12:26

Zdravo!

Mene pa zanima za strica za dostop do t2 interneta na Vrsniku nad Idrijo. Tam nimajo nobene možnosti širokopasovnega interneta, ker je na Vrsniku še ena centrala, ki tega ne omogoča (kakor je meni znano). Ali je bilo slučajno kdaj kaj govora o tej lokaciji, če kdo kaj ve?

LP

dixidoov
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 6. Sep 2007 ob 21:26
T-2: Še nimam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a dixidoov » 7. Sep 2007 ob 22:26

Zdravo mene pa zanima če se bo kaj na Ljubečni gradilo oz. kdaj? Pa še nekaj me zanima če bi bil T2 zdaj na voljo in se odločim za njega a je na modemu en brezžični izhod ali si morem kupiti brezžični router?
hvala

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 670
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a borutz » 7. Sep 2007 ob 22:40

je kdo iz Sp. Idrije že dobil?jaz sem že nekaj dni v stanju: Stanje vloge BuildInAssignInstallers
Slika

Uporabniški avatar
HunterMan
Model
Prispevkov: 284
Pridružen: 19. Mar 2007 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL + zamik + XL shema
Kraj: Ljubečna - 1,5km zračne linije

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a HunterMan » 7. Sep 2007 ob 22:52

dixidoov napisal/-a:Zdravo mene pa zanima če se bo kaj na Ljubečni gradilo oz. kdaj? Pa še nekaj me zanima če bi bil T2 zdaj na voljo in se odločim za njega a je na modemu en brezžični izhod ali si morem kupiti brezžični router?
hvala
Gradi se še ne, tudi ne vem kdaj mislijo začet, ampak do konca 2007 obljubljajo da bo možen priklop. Koliko pa si oddaljen od centrale?
Razočaran nad T-2 od 1.5.2013

weby
Navdušenec
Prispevkov: 579
Pridružen: 15. Okt 2006 ob 12:43
T-2: Že imam
Paket: OD HBO

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a weby » 8. Sep 2007 ob 07:52

dixidoov napisal/-a: a je na modemu en brezžični izhod ali si morem kupiti brezžični router?
Rabiš brezžičen router

dixidoov
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 6. Sep 2007 ob 21:26
T-2: Še nimam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a dixidoov » 8. Sep 2007 ob 11:58

Kok sn slišu mislijo gradit pri gasilskem domu na Ljubečni jz pa živim na murnovi ulici = 2 ulice stran od centrale.Lp

Uporabniški avatar
HunterMan
Model
Prispevkov: 284
Pridružen: 19. Mar 2007 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: T4 VDSL + zamik + XL shema
Kraj: Ljubečna - 1,5km zračne linije

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a HunterMan » 8. Sep 2007 ob 15:24

Ti si pa srečnež. Telekomova centrala je v hiši učiteljice Potočnik, od T-2 bo pa v drugi stavbi, predvidevam da gasilni dom.
Razočaran nad T-2 od 1.5.2013

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Abigor » 8. Sep 2007 ob 22:12

Ja eni pač imajo srečo.

Uporabniški avatar
Brootalen
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 08:42
T-2: Še nimam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Brootalen » 9. Sep 2007 ob 11:14

pa se ve kdaj bodo kaj začeli graditi te centrale? V moji vasi ni ne duha ne sluha o t-2, čeprav smo kao na seznamu 2. sklopa :roll:

KameHameHa
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 3. Jan 2007 ob 13:50
T-2: Še nimam
Kraj: Hotinja Vas

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a KameHameHa » 9. Sep 2007 ob 14:51

Pri nas v orehovi vasi tudi ni ne duha ne sluha o t2 pa je centrala v drugem sklopu.Pa, da ne omenjam da sem že pred dvema letoma organiziral akcijo za podpise interesentov za t2,ko se je govorilo,da je potrebnih vsaj 50 interesentov in nevem koliko priključkov na centrali.Podpisov je bilo čez 150 priključkov tam okoli 3000!! Vse skupaj pa se že vleče čez dve leti!!
In v to izjavo do konca 2007,( ja mogoče 31.12 ob 23:59 ), tudi ne verjamem najbol, ker si bo stric telekom sigurno še kakšno zakasnitveno akcijo iz rokava privleko!

P.s.: Smešno vsi čakamo kot mali peseki, da bomo lahko nekomu dali svoj težko prislužen denar! :?

Uporabniški avatar
Brootalen
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 08:42
T-2: Še nimam

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Brootalen » 9. Sep 2007 ob 15:30

sej tudi za našo vas, se je že dalj časa govorilo, da bodo prišli... bli smo na že na seznamu 1. sklopa oziroma še enega prejšnega. Sploh pa v občini Koper nobena vas (razen Pobegov se mi zdi) nima možnosti t-2 in to kljub temu, da je to podjetje v zagonu že par let. Sploh nism več prepričan, če bi šel na t-2, ker tolko kot njim visi dol zame, v končni fazi meni dol visi za njih. Važno, da se govori, da imajo 75% pokritost :shock: in da pred našo vasjo imaš jumbo reklamni pakat t-2ja. Pa zdaj Siol se tudi malo zbuja, ponudili so HBO, s časom bodo še kaj. Raje to, kot pa neke prazne obljube o supadupa cenah in turboVDSL3+, ki jih imajo itak le "izbranci" iz urbanih naselij.

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Abigor » 14. Sep 2007 ob 14:16

HunterMan napisal/-a:Ti si pa srečnež. Telekomova centrala je v hiši učiteljice Potočnik, od T-2 bo pa v drugi stavbi, predvidevam da gasilni dom.
Ali veš kako veliki so prostori ? Zato pa ni čudno, da ne more noben ponudnik imeti svoje opreme. Bolj me zanima, če sploh imajo klimatsko napravo. Uradno bi morala biti centrala v Gasilnem domu. In veš kaj pomeni potem to, da je centrala drugje ? Leta 1990-1991 je bilo 5000 ljudi nategjenih z pretvezo, da se bo zgradila sodobna centrala.

Uporabniški avatar
Beyond
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 15. Sep 2007 ob 08:45
T-2: Še nimam
Paket: Siol Trio :(

Re: VDSL - kraji, kjer bodo dobili T-2 kolokacije

Odgovor Napisal/-a Beyond » 15. Sep 2007 ob 09:03

Zdravo!

Mene zanima kdaj bomo lahko dobili možnost T-2 NA Grobelnem. Grobelno je malo naprej od Šentjurja. Sedaj uporabljam paket trio pri siolu. Sem bil na sejmu MOS in mi je gospod pri T2, pokazal koliko lepša je slika pri T2 in to na 42" plazmi, saj ne uporabljajo mpeg-2 stiskanja kot pri Siolu, ampak direkt iz satelita. Razlika je ogromna. Bil je tudi presenečen, da T-2 še ne ponuja svojih storitev na tej lokaciji, tako da bi bil hvaležen, da bi kateri od T-2jevcev lahko pogledal kaj se dogaja tukaj.

Hvala! :neutral:

Odgovori