T-2 Router Nastavitve

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Slycer
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 29. Okt 2006 ob 17:14
T-2: Že imam

T-2 Router Nastavitve

Odgovor Napisal/-a Slycer » 8. Sep 2007 ob 18:41

Zdravo,


mene so zadnic tehniki preklopl na VDSL2 zravn so mi pa se modem zamenal. Zdej mam neko kombinacijo modema
in routerja. Doma mam dva racunalnika, pa me zanima, kako bi zadevo ustimu da bi lahka se tadrugi racunalnik
na net prklopu preko te zadeve, kje dolocim ip za posamezn racunalnik pa tko naprej. Model modema je: SmartCOM
SV2M104.


Hvala.

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: T-2 Router Nastavitve

Odgovor Napisal/-a obi » 9. Sep 2007 ob 08:13

TIst modem je čis navadn switch in nikakršen ruter tako da malo pazi na terminologijo izražanje bo kdo mislu da kaj novega daje T2 ven pa se bo pršu na info dret da bi on tud to meu.
Glede na to kar si napisal, napisal si bore malo ampak naj bo, sklepam da ima imaš doma VDSL2 4 portni modem. Ta zadeva ima 4 prote ali izhode. 3 od njih so po navadi rezervirani za bilo kaj, zadnji pa za tv če imaš le tega naročenega, so izjeme ki imajo zadnja dva porta rezervirana za TV samo to je potem treba imeti dve TV naročeni. Se pravi ajnfaj ko pasulj. Priklopi en kom pa na en port in drug komp na port zraven njega (primer, če nimaš telefona priklopiš en komp v prvo luknjo - port, drugi komp pa v drugo luknjo - port), če imaš še telefon priklopiš za tem še telefon, in stvar je rešena
Evo še slikce da ti bo bol potegnilo.
Slika
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
BaDMaN24
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 2. Jan 2007 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor

Re: T-2 Router Nastavitve

Odgovor Napisal/-a BaDMaN24 » 10. Okt 2007 ob 18:09

Da nebom nove teme odpiral to sem nardil kak je napisano ampak zdaj imam nastavitve za router (na racunalniku) kaj moram spremenit da mi bo internet delal ko se priklopim direktno preko modema (morem kaksne ip-je spremenit ali kaj? Imam pa staticni ip moram met dinamicnega?

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: T-2 Router Nastavitve

Odgovor Napisal/-a pack » 10. Okt 2007 ob 18:37

Pa to je neverjetno. Vedno o istih stvareh se pogovarjamo in miljonkrat je bilo že napisano. Zato pa je tu forum, da si lahko ljudje preberejo, kaj so predhodniki že spraševali in da se ne rabmo vsakič o istih "problemih" pogovarjat. V ta namen tudi obstaja funkcija "Iskanje" v zgornjem desnem kotu, sicer pa se lahko zelo hitro najde, kar se išče, če se na hitro preleti naslove odprtih tem. :roll:

Če imaš statični IP in če povežeš računalnik direkt na modem, moraš seveda na računalniku nastaviti prav ta statični IP. Tako lahko priklopiš samo en računalnik. Če bi imel dinamični IP, ti T-2 omogoča priklop dveh računalnikov, ki imata seveda nastavljeno samodejno pridobivanje IP naslova.
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
BaDMaN24
Uporabnik
Prispevkov: 42
Pridružen: 2. Jan 2007 ob 18:47
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor

Re: T-2 Router Nastavitve

Odgovor Napisal/-a BaDMaN24 » 10. Okt 2007 ob 18:49

Hvala

Odgovori