Dva TV signala in internet po enem kablu

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
jerry2
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 21. Jun 2006 ob 14:22
T-2: Še nimam

Dva TV signala in internet po enem kablu

Odgovor Napisal/-a jerry2 » 12. Sep 2007 ob 23:12

Zanima me nekaj, do dnevne sobe imam speljan le en UTP cat5e kabel. Zdaj pa me zanima, ali lahko dam na konec tega kabla stikalo da dobim 3 izhode in nanje privežem 2 T2 TV-ja in še računalnik (internet)? Je to mogoče ali ne? Načelno bi moralo iti, ker kabel je 100Mbitna mreža. TV rabi pa 4Mbite vsak... Ali se motim?

Jerry

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Dva TV signala in internet po enem kablu

Odgovor Napisal/-a NoName » 12. Sep 2007 ob 23:27

motis se... tv je na svojem vlanu (id 10). js bi ti priporocal, da uporabis veze na t2 (ce jih imas) da ti menjajo modem ter prinesejo vooda... ce imas vdsl1, potem rabis svm101 pa vooda, ce pa vdsl2 pa sv2m101 pa vooda (vood se v obeh primerih potrebuje za locevanje vlanov. potem pa gre en kabel od modema do dnevne sobe ter v vooda, od tam naprej pa en v switch (le-ta pa potem v aminote in racunalnike z vlcjem), drugi pa za internet (router, racunalnik, ...)
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

jerry2
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 21. Jun 2006 ob 14:22
T-2: Še nimam

Re: Dva TV signala in internet po enem kablu

Odgovor Napisal/-a jerry2 » 13. Sep 2007 ob 06:31

Huh, če bi vedel kaj je to vood :-( Gre pa za optiko ne VDSL. In tega še nimam (TV-ja), zanima me za prihodnost, ker omarico že imamo, jaz sem pa napeljal le en kabel v vsako sobo, pa me zanima ali je to dovolj.

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Dva TV signala in internet po enem kablu

Odgovor Napisal/-a obi » 13. Sep 2007 ob 07:05

No vidiš pa si povedal kaj maš (nevem zakaj 3/4 ljudi ne pove kaj imajo doma VDSL al optiko). No pa začnimo, tako kot imaš napeljano je ok samo pač daš en mini switch pa dalje razvejaš, do vsake naprave. drugače pa en kabel do vsake sobe je definitivno premalo(že za slučaj če se le ta prekine kje na poti moraš met rezervo).
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

jerry2
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 21. Jun 2006 ob 14:22
T-2: Še nimam

Re: Dva TV signala in internet po enem kablu

Odgovor Napisal/-a jerry2 » 13. Sep 2007 ob 07:13

Zakaj je en kabel premalo? Po CAT5e naj bi šlo tudi 1Gbit če so kabli pod 30 metrov... Kabel se nima razloga da bi se prekiil. Je še kakšna druga razlaga, zakaj je en kabel premalo?

Koliko pa "žre" T-2 TV ali kakšna druga IP TV? 4 Mbite?

Ja, samoumevno sem imel da je TV samo po optiki, čeprav vem da ni. Jaz imam max hitrost 6Mbit in seveda ne morem imeti nobenega TV-ja tukaj. Čakam optiko.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Dva TV signala in internet po enem kablu

Odgovor Napisal/-a Cobane » 13. Sep 2007 ob 07:31

jerry2 napisal/-a:Koliko pa "žre" T-2 TV ali kakšna druga IP TV? 4 Mbite?
SDTV nekje do 8 Mbps, HDTV pa nekje do 25 Mbps.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

jerry2
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 21. Jun 2006 ob 14:22
T-2: Še nimam

Re: Dva TV signala in internet po enem kablu

Odgovor Napisal/-a jerry2 » 13. Sep 2007 ob 07:44

Potem en CAT5e kabel bi moral prenesti 3 HDTV kanale brez težav, v teoriji vsaj.

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Dva TV signala in internet po enem kablu

Odgovor Napisal/-a borut » 13. Sep 2007 ob 07:46

jerry2 napisal/-a:Potem en CAT5e kabel bi moral prenesti 3 HDTV kanale brez težav, v teoriji vsaj.
Teoretično 4. :mrgreen:
Sam HDTV gre tut mal čez 25Mbps, mreža pa ponavad ne prenaša vlih 100 Mbps, tko da 3 bi šlo kr v praksi že....
Slika

jerry2
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 21. Jun 2006 ob 14:22
T-2: Še nimam

Re: Dva TV signala in internet po enem kablu

Odgovor Napisal/-a jerry2 » 13. Sep 2007 ob 13:32

No, CAT5E naj bi prenašal tudi gigabitno mrežo sicer :-) Verjetno pa Aminoti nimajo gigabitne mreže v sebi...

Uporabniški avatar
kolja1
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 19. Maj 2006 ob 20:07
T-2: Že imam
Paket: 2x TV + 1/1
Kraj: Moja dežela

Re: Dva TV signala in internet po enem kablu

Odgovor Napisal/-a kolja1 » 13. Sep 2007 ob 20:45

jerry2 napisal/-a:No, CAT5E naj bi prenašal tudi gigabitno mrežo sicer :-) Verjetno pa Aminoti nimajo gigabitne mreže v sebi...

po enem kablu imam v dnevno internet in t2-tv (amino 110) in deluje !!! če hočeš daš potem v dnevno še switch in imaš lahko 2 x TV . .. pogoj je seveda dovolj dobra povezava vsaj 16 mbit..

jerry2
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 21. Jun 2006 ob 14:22
T-2: Še nimam

Re: Dva TV signala in internet po enem kablu

Odgovor Napisal/-a jerry2 » 13. Sep 2007 ob 21:00

Mimogrede, a so Aminoti še taki, da ne moreš imeti TV in video hkrati vključen? Oziroma lahko imaš ampak daljinec od aminota oba hkrati upravlja :-( Ali imajo novi že kakšno kodo da loči Aminota 1 in Aminota 2?

Uporabniški avatar
kolja1
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 19. Maj 2006 ob 20:07
T-2: Že imam
Paket: 2x TV + 1/1
Kraj: Moja dežela

Re: Dva TV signala in internet po enem kablu

Odgovor Napisal/-a kolja1 » 13. Sep 2007 ob 22:21

jerry2 napisal/-a:Mimogrede, a so Aminoti še taki, da ne moreš imeti TV in video hkrati vključen? Oziroma lahko imaš ampak daljinec od aminota oba hkrati upravlja :-( Ali imajo novi že kakšno kodo da loči Aminota 1 in Aminota 2?

v eni sobi 2x amino + 2 x TV...

ali si total tv manijak ali pa živiš v kakšni grajski sobani 8 x 10... če drži slednje potem ti itak pilot ne bo lovil preko cele sobe in ne bo motil drugega.. če pa drži prvo potem ti predlagam da oba aminota nekako zakriješ tako da imata zelo ozek kot sprejema rajo pa naučiš kam treba usmerjat za posamezno tv..

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Dva TV signala in internet po enem kablu

Odgovor Napisal/-a obi » 13. Sep 2007 ob 22:22

jerry2 napisal/-a:Mimogrede, a so Aminoti še taki, da ne moreš imeti TV in video hkrati vključen? Oziroma lahko imaš ampak daljinec od aminota oba hkrati upravlja :-( Ali imajo novi že kakšno kodo da loči Aminota 1 in Aminota 2?
Glede videa in aminota in hkrati vključen ja to ne dela se pravi snemaš lahko tisto kar gledaš in basta. Druga rešitev je dva aminota kot pa si povedal je problem daljinec. Novih aminov ni, no v bistvu so samo so isti kot stari, razen če misliš HD motorole, namreč daljinci tistih pa so drugačni in delujejo na drugi frekvenci.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Odgovori