IP TV + telefon

Vse o T-2 IP televiziji
Odgovori
dragonlojze
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 6. Sep 2007 ob 23:47
T-2: Že imam

IP TV + telefon

Odgovor Napisal/-a dragonlojze » 16. Sep 2007 ob 00:09

Zivjo,

IP TV v bistvu ne poznam. Vem ravno tok da se splača met to na računalniku in potem gledaš TV programe na računalniku. Sem prebral nekaj tem o tem, pa mi ni še čisto vse jasno. Moja vprašanja pa so sledeča:

1. Se splača imeti kombinacijo ip tv + telefon? Brez interneta. Bo zato TV delal bolje? Lahko kasneje brez kompliciranja vzamem tudi net?

2. Če imam ip tv mi zato ostane še en priključek za navaden tv? Ali moram to dodatno plačat?

3. V katerem programu se gleda ip tv? Media player? A je čisto kaj svojega?

4. Je T2 najbolj ugoden in najboljši ponudbnik IP TV?

Hvala vam za odgovor(e)

lp

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: IP TV + telefon

Odgovor Napisal/-a Fry » 16. Sep 2007 ob 08:09

1) Kolikor vem je paket TV + telefon možen samo na optiki (naj me T-2jevci popravijo, če se motim!)
Internet na delovanje TV ne bi smel vplivati. Še posebej ne, če vzameš osnovni internetni paket 1Mbps/256Kbps.
Delovanje TV je potem odvisno le od kvalitete in dolžine telefonske linije.
Če imaš optiko lahko vzameš tudi samo TV ali kakršnokoli kombinacijo s telefonom in internetom. Kvaliteta je vedno enaka (odlična).
Sicer pa pri IPTV (oziroma kakršnikoli digitalni TV), ni slabe slike. Je slika ali pa jo ni! Če pride do težav v prenosu se slika prikaže v kvadratkih.

2) IPTV ni vezana na gledanje na računalniku. Za gledanje TV dobiš poseben sprejemnik, ki ga priklopiš na video vhod TV sprejemnika (kot priklopiš DVD player, satelitski sprejemnik ali TV recorder). Prvi sprejemnik je vključen v naročnino, vsak dodatni pa plačaš najemnino 2€ na mesec. Gledaš lahko toliko TV, kolikor si jih naročil.

3) TV se da gledati na na računalniku s programom VLC ( s tem se moraš malo "pozabavati", da bo TV delovala). Ne moreš pa ga gledati, če televizije nisi naročil. Če si naročil le eno televizijo, boš lahko gledal ali na računalniku ali na TV. Torej če hočeš oboje, moraš naročiti dve TV. Če pa so sploh možne dve TV, pa je odvisno od tvoje telefonske linije.

4) Če vprašaš T-2jevce, ti bodo odgovorili pritrdilno. Ugodni so sigurno, število programov je veliko, marsikaj pa bodo še morali postoriti pri izboru ponudbe TV programov.
Programska shema:
http://www.t-2.net/Popvp/TV_Programska_Shema.html

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: IP TV + telefon

Odgovor Napisal/-a NoName » 16. Sep 2007 ob 08:21

1. Da, se splaca met, ce interneta ne uporabljas. Ce bo deloval bolje, je to stvar sinhronizacije modema, izbranega kanala ter, v primeru, da imas internet, porabljene pasovne sirine (predvsem tega).

2. Ce imas iptv dobis vmesnik (vcasih je to bil Amino 110, za HD pa je vcasih bil Amino 130, sedaj pa je v uporabi Motorola VIP-1910. Oba dobis na reverz, s tem, da moras za HD doplacati par € najemnine. To je STB (set-top-box), katerega na eni strani prikljucis v modem/vood z mreznim kablom, na drugi strani pa s SCART (amino) ali HDMI (motorola) kablom z tv sprejemnikom. Amino ima tudi moznost prikljucitve RF kabla ('antenski' prikljucek), ki deluje na kanalu 39. Za motorolo ne vem.

3. IPTV se po privzetem gleda na televizijskem sprejemniku, vendar ga lahko brez vecjih naporov spremljas tudi na racunalniku. Uporablja se program VLC.

4. Glede na hiter pregled ponudnikov je T2 zaenkat po mojem najbolj ugoden. Ce je pa najboljsi... kaj pa vem... Baje bo treba nadgradit uporabniski vmesnik za HD vmesnik (Motorola) ter izboljsat programsko shemo, kar se tice HD programov.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

rayman
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 18:16
T-2: Že imam
Paket: 2 x IPTV + VoIP

Re: IP TV + telefon

Odgovor Napisal/-a rayman » 16. Sep 2007 ob 10:30

Fry napisal/-a:1) Kolikor vem je paket TV + telefon možen samo na optiki
Tole ne bo čist držalo...paket je možen tudi na navadni parici...

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: IP TV + telefon

Odgovor Napisal/-a Fry » 16. Sep 2007 ob 11:04

Imaš prav!
Sedaj sem videl v "kalkulatorju mesečne cene", da je tudi ta možnost.

Vpliva interneta na TV ni, če je telefonska linija dovolj dobra in se modem sinhronizira z dovolj visoko hitrostijo.
Torej, če je telefonska linija dolga in še nekvalitetna, je morda TV boljši brez interneta, sicer pa nima nobenega vpliva.
Drugače povedano: če si npr manj kot 1km od centrale, se ti modem sinhronizira s približno 25Mb/s. Za en TV potrebuješ cca 8MB/s, za osnovni paket interneta 1Mb/s, ostane ti še 16 Mb/s neuporabljenega. Torej bojazni ni.

EDIT:
T-2 pravi, da plačaš tisto kar rabiš. Zato problema za naknadni internet ne bi smelo biti. Seveda za dodatnih 14€ (1Mb/s/256kb/s)!

Ker se oglašaš na forumu si najbrž uporabnik interneta. Zato bi ga na tvojem mestu vzel.

Uporabniški avatar
ZmAY
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 25. Jan 2007 ob 14:01
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel + TV
Kraj: Kranj

Re: IP TV + telefon

Odgovor Napisal/-a ZmAY » 16. Sep 2007 ob 13:13

narocu sm se jest prejsn tedn tv+tel, pa so mi poslal 2 izvoda pogodbe, a morm oba nazaj poslal a je 1 dost?

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: IP TV + telefon

Odgovor Napisal/-a Fry » 16. Sep 2007 ob 15:38

Oba moraš poslat.

dragonlojze
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 6. Sep 2007 ob 23:47
T-2: Že imam

Re: IP TV + telefon

Odgovor Napisal/-a dragonlojze » 20. Sep 2007 ob 13:22

Hvala za odgovore. Postaja mi jasno :)

Potem lahko naročim paket iptv+telefon - in si z malo tuniranja stvar nastimam na compu?

Odgovori