IP TV in K|SS predvajalnik

Vse o T-2 IP televiziji
sk|s
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 8. Dec 2006 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: Diamant 750/150

IP TV in K|SS predvajalnik

Odgovor Napisal/-a sk|s » 8. Dec 2006 ob 13:10

lep pozdrav,

sem novopečeni naročnik na t-2 storitve. med drugim tudi IP TV.
uporabljam paket 8/1 in zaenkrat deluje vse perfecto.

imam pa vprašanje. se je morda že kdo igral s "premotiščanjem" signala?
npr. preko K|SS predvajalnika?

konkretno ima k|ss dva scarta; scart in ter out. na IN priklopim IP TV ter na OUT sam TV aparat.

hecno:
ko imam KISS izklopljen IP TV signal prispe do TV aparata. ko pa vklopim tudi KISS predvajalnik, le-ta prekine IP TV signal in butne svoje ANTENNA kanale (ki so pa itak prazni).

morda kakšna ideja?

hvala lepa
:wink:

sk|s
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 8. Dec 2006 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: Diamant 750/150

Odgovor Napisal/-a sk|s » 8. Dec 2006 ob 13:16

dodatek:
sem pravkar govoril s pobom na tehnični pomoči.
je predlagal, da poizkusim s koaksialcem povezat AMINOta in KISS predvajalnik.

to bi morda šlo...

sporočim, ko staknem kabel.
lp

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 8. Dec 2006 ob 14:04

V roke vzameš navodila od KISSa in jih prebereš (RTFM)... :lol:

To je problem KISSa in ne T-2 opreme. Tudi mi imamo tak videorekorder in ko ga prižgeš se prikaže tisti njegov "blue screen". Ko je ugasnjen pa direktno pošlje program iz Aminota. Da pa se ga tudi pri prižganem spravit v mode, da pošilja signal od Aminota naprej proti TVju... samo ne me spraševat, ker sem že pozabil (videorekorder ni bil prižgan že najmanj 4 leta).
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

dusan321
Znanec
Prispevkov: 95
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 11:18
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Ribnica

Odgovor Napisal/-a dusan321 » 8. Dec 2006 ob 17:56

Zadeva je preprosta.Vsak novi vir povozi prejšnjega.
Ko prižgem TV, dela kabelska
Prižgem Amino,povozi kabelsko
Prižgem DVD povozi Amino
Prižgem SAT povozi DVD
Uporabiš daljinca in postaviš stvar na pravo mesto.

lp

sk|s
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 8. Dec 2006 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: Diamant 750/150

Odgovor Napisal/-a sk|s » 10. Dec 2006 ob 03:19

no, v RTFMju ne piše...

kar se pa ostalega tiče sem pa zadevo rešil.
aminota sem s koaksialcem povezal, scart sem pa zavrgel.
zadeva deluje perfect, signal spusti mimo in vse dela bajno. vklucno s snemanjem.

lp

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Odgovor Napisal/-a Cobane » 10. Dec 2006 ob 12:20

Lepo da ti je uspelo z "work around"-om... sem pa prepričan, da bi želeno dosegel tudi preko SCART-a. KISSu moraš samo dopovedati iz katerega vhoda naj pošilja signal proti izhodu.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

maxzb
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 11:42
T-2: Že imam
Paket: 20/20 FTTH

IP TV in KISS snemalnik DP 558

Odgovor Napisal/-a maxzb » 21. Sep 2007 ob 12:29

Pozdravljeni,

Pred kratkim sem kupil HDD snemalnik in predvajalnik KISS DP-558. Uporabljam HDTV sprejemnik Motorola VIP 1910, ki ima SCART OUT(VCR) izhod. Ta izhod sem priključil na kompozitni vhod snemalnika in vse deluje ok za snemanje določenih kanalov, kot npr:
- RTV SLO1
- RTV SLO2
- A kanal
- POP TV
- NET TV
- HTV 1
- HTV 2

Če preklopim na Motoroli na kakšen drug progam, npr. TV3, ali vse ostale slovenske lokalne TV, ali pa na kakšnega izmed tujih TV programov, mi izhod mojega KISS DP-558 snemalnika prikazuje prazno modro sliko (pri nekaterih je prisoten vsaj zvok, pri nekaterih pa tudi zvok ne).

Sprva sem bil prepričan, da je težava v snemalniku, saj sem ob povezavi scart izhoda iz Motorole direktno v moj tv lahko videl vse programe. Težavo sem reševal s prodajalcem, uvoznikom in na koncu še s proizvajalcem "Linksys". Do zaključka nismo prišli.

Vojna in študije so trajale dober teden, nato sem poklical T-2 helpdesk, kjer mi je prijazen sogovornik povedal, da je večina kanalov, ki jih prikazuje T2 IPTV zablokirana (zakodirana) proti snemanju. Zaščita se izvaja na strani T-2, razlog pa so menda nerešene distribucijske pravice.

Za snemalnik sem odštel kar nekaj denarja, zato sem se odločil napisati ta post. Po mojem mnenju bi moral to obvestilo napisati T-2 na vrhu prve predstavitvene strani o IPTV storitvi, a ga ni in dvomim, da ga bo, zato vas obveščam jaz:
UPORABNIKI T-2 IPTV, NE KUPUJTE SNEMALNIKOV, KER JE SNEMANJE VEČINE PROGRAMOV ONEMOGOČENO.

Hkrati vprašujem, če sem jaz edini norec, ki se je s T-2 IPTV tako nasankal? :evil:

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: IP TV in K|SS predvajalnik

Odgovor Napisal/-a celloak » 21. Sep 2007 ob 12:42

IMHO si norec, da verjames temu kar so ti rekli na helpdesku :).

Ne vem no, jaz lahko brez vsakrsnih problemov z VLCjem posnamem kateri koli program na T-2 IPTV.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

buhica
Model
Prispevkov: 265
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:46
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10+1HDTV+1TV+telefon

Re: IP TV in K|SS predvajalnik

Odgovor Napisal/-a buhica » 21. Sep 2007 ob 13:03

celloak napisal/-a:IMHO si norec, da verjames temu kar so ti rekli na helpdesku :).

Ne vem no, jaz lahko brez vsakrsnih problemov z VLCjem posnamem kateri koli program na T-2 IPTV.
Hmmm, ne moreš delati primerjave med VLC in tem snemalnikom, mislim, da ima človek prav (na žalost tudi Helpdesk)...
Pa sem le dočakal optični dan, datum zapisan v zgodovino - 20.10.2008...

ipsilon5
Faca
Prispevkov: 120
Pridružen: 23. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam

Re: IP TV in K|SS predvajalnik

Odgovor Napisal/-a ipsilon5 » 21. Sep 2007 ob 13:09

Tako, temu pa se rece macrovision. Dobijo se macrovision decoderji.

smrkec
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 28. Avg 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 2xTV + VOIP

Re: IP TV in K|SS predvajalnik

Odgovor Napisal/-a smrkec » 21. Sep 2007 ob 14:44

sk|s napisal/-a:lep pozdrav,

sem novopečeni naročnik na t-2 storitve. med drugim tudi IP TV.
uporabljam paket 8/1 in zaenkrat deluje vse perfecto.

imam pa vprašanje. se je morda že kdo igral s "premotiščanjem" signala?
npr. preko K|SS predvajalnika?

konkretno ima k|ss dva scarta; scart in ter out. na IN priklopim IP TV ter na OUT sam TV aparat.

hecno:
ko imam KISS izklopljen IP TV signal prispe do TV aparata. ko pa vklopim tudi KISS predvajalnik, le-ta prekine IP TV signal in butne svoje ANTENNA kanale (ki so pa itak prazni).

morda kakšna ideja?

hvala lepa
:wink:
morda bi se dalo tudi, če bi razdrl kiss in mal prelotal kable, ninajboljša varjanta, vrjetno pa bi delvoala. ampak si že rešil na lepši in boljši način 8)

dusan321
Znanec
Prispevkov: 95
Pridružen: 20. Mar 2006 ob 11:18
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Ribnica

Re: IP TV in K|SS predvajalnik

Odgovor Napisal/-a dusan321 » 21. Sep 2007 ob 16:56

Tole,da so programi zakodirani,da se ne da snemati je pa malo bosa.Imam Philips HD DVD rekorder in
snemam brez problemov vse kar gre preko Amina.Verjetno bi moral še malo preštudirati navodila
od Kissa-a.

lp

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: IP TV in K|SS predvajalnik

Odgovor Napisal/-a borutz » 21. Sep 2007 ob 17:42

celo filme iz Videoteke je možno snemati....
Slika

maxzb
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 11:42
T-2: Že imam
Paket: 20/20 FTTH

Re: IP TV in K|SS predvajalnik

Odgovor Napisal/-a maxzb » 23. Sep 2007 ob 17:09

dusan321 napisal/-a:Tole,da so programi zakodirani,da se ne da snemati je pa malo bosa.Imam Philips HD DVD rekorder in
snemam brez problemov vse kar gre preko Amina.Verjetno bi moral še malo preštudirati navodila
od Kissa-a.

lp
Me veseli, da tvoj Amino IPTV in Philips HDD recorder to zaščito ignorirata, žal pa moja Motorola VIP1910 in snemalnik KISS DP-558 cca. 80 programov ignorirata zaradi T-2 kodiranja proti presnemavanju.

V praksi to izgleda tako:
Na Motoroli VIP 1910 prestavim kanal in če je ta kanal kodiran, vidim sliko in zvok na izhodu KISS-a za cca. 1-2 sekundi, potem pa se pojavi blue screen. Pri nekaterih kanalih ostane zvok v celoti, pri nekaterih izgine tudi zvok, pri nekaterih pa je zvok prekinjajoč.

Po preklopu na nekodiran kanal je vse ok. Torej sta vidna zvok in slika, ki mi jih funkcija "record" tudi posname. Kodirane kanale lahko seveda snemaš prav tako, kot nekodirane, le da je vsebina posnetka xy minut dolg blue screen.

Helpdesku načeloma tudi jaz ne verjamem najbolj, zato bom od T-2 zahteval še pisno obrazložitev. Odgovor bom prilepil tukaj.

Aja, kar se tiče navodil za KISS DP-558...
Kot sem že navedel, sem bil v linksys-ovem live support chat sistemu več kot teden dni, kjer so strokovnjaki resno vzeli moj problem pod drobnogled. Končni odgovor je bil vedno: "It must be something with you IPTV provider... Did you already contact your IPTV support?"

BTW, moj VHS videorekorder in ex Amino iz časov VDSL-a sta tudi posnela vse... Da, tudi videoteko :)

markym
Znanec
Prispevkov: 75
Pridružen: 1. Mar 2007 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: vdsl ki dela kot žmigovc
Kraj: log

Re: IP TV in K|SS predvajalnik

Odgovor Napisal/-a markym » 25. Sep 2007 ob 09:21

mene bolj zanima, kako zavraga naj si sedaj posnamem sploh se kaksno oddajo, ki jo zamujam, ko pa je vlc v kranju ukinjen? Ze prej je bilo to tezko posnet, zdaj se pa sloh ne da več. videorekorder mi po prestopu k t2 sluzi le še za nabiranje prahu in prikaz ure.... :evil:

Odgovori