Optika v NM

Vse o FTTH in Gratelu
Odgovori
Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 21. Sep 2007 ob 07:23

Cwalk napisal/-a: Pomoje je to, ker T2 nima toliko delovne sile kot Telekom.
Pomoje je pa to, da ima Telekom že pol zgrajeno!
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a madpanter » 21. Sep 2007 ob 07:40

Treba dat pravilo da brez kakršnih koli slik opreme, testov hitrosti, pingov itd... prepovedano karkoli govorit o TS optika
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

12345
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 21. Sep 2007 ob 01:58
T-2: Še nimam

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a 12345 » 21. Sep 2007 ob 20:43

Zakaj bi bilo prepovedano? Ne verjameš, da je že možen priklop na optiko? Pokliči na Telekom in ti bodo z veseljem povedali.

lol :lol: :lol:

ghdgfdhsf

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 22. Sep 2007 ob 00:11

12345 napisal/-a:Pohvaliti moram Telekom, saj je res pohitel z napeljavo optike. :shock: Če ne bi bilo Gratel-a, bi se verjetno vse odvijalo precej drugače, tako pa so hoteli prehiteti T-2 (in jim seveda prevzeti čimveč bodočih naročnikov), kar pa jim je tudi uspelo. Delajo res s polno paro. Kakor vidim, se ljudje množično odločajo za Telekomovo optiko, vsaj v našem in v sosednjih blokih. Tudi mene so pred parimi dnevi že priklopili na optiko, vzel sem Trio paket 12/12. :mrgreen:

Na drugi strani ne duha ne sluha o napeljavi optičnih kablov s strani T-2-ja oz. Gratel-a. Prazne cevi v zemlji in plastični kanali v bloku samevajo že več mesecev. Kdaj se mislijo zganiti in kaj narediti v tej smeri, mi ni jasno. Niso najbolj resni. :?
Koliko je to po tvoje bodočih naročnikov in od kje ti to da je Gratel neresen saj po njegovi zaslugi imaš Telekomovo optiko :mrgreen:

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a borut » 22. Sep 2007 ob 00:15

Gratel ima odlično vizijo.
Očitno ve, da mu ne bo ratal pokrit celotne Slovenije. Bo pa poskrbel, da bo en del pokrila konkurenca... :mrgreen:
Slika

12345
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 21. Sep 2007 ob 01:58
T-2: Še nimam

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a 12345 » 22. Sep 2007 ob 01:07

Tako, kot sem rekel. Na neresnost nakazujejo že več mesecev stoječe plazne cevi v zemlji in prazni kanali po bloku. Namesto, da bi pohiteli in prvi ponudili priklop na optiko, so čakali toliko časa, da jih je konkurenca ujela in navsezadnje, prehitela. Medtem, ko Telekom že izvaja priklope uporabnikov na optično omrežje, se za T-2 še vedno ne ve, kdaj se bodo zganili in napeljali optične kable. En velik lol. Telekomu se lahko samo smeji.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 22. Sep 2007 ob 08:30

Če recimo Elektro podjetje ne da električnega voda, potem prav gotovo ni to neresnost s strani Gratela. Postavitev optičnega vozlišča zahteva kar precejšnje količine električne energije, ki ne pade kar z neba. Podobno je bilo v Kopru, kjer se je baje čakalo ene 9 mesecev. :mad: Telekomu se v takih primerih res smeji, ampak iz drugega razloga, kot ti misliš. ;-)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3495
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a madpanter » 22. Sep 2007 ob 15:29

12345 napisal/-a:Pohvaliti moram Telekom, saj je res pohitel z napeljavo optike. :shock: Če ne bi bilo Gratel-a, bi se verjetno vse odvijalo precej drugače, tako pa so hoteli prehiteti T-2 (in jim seveda prevzeti čimveč bodočih naročnikov), kar pa jim je tudi uspelo. Delajo res s polno paro. Kakor vidim, se ljudje množično odločajo za Telekomovo optiko, vsaj v našem in v sosednjih blokih. Tudi mene so pred parimi dnevi že priklopili na optiko, vzel sem Trio paket 12/12. :mrgreen:

Na drugi strani ne duha ne sluha o napeljavi optičnih kablov s strani T-2-ja oz. Gratel-a. Prazne cevi v zemlji in plastični kanali v bloku samevajo že več mesecev. Kdaj se mislijo zganiti in kaj narediti v tej smeri, mi ni jasno. Niso najbolj resni. :?
Ti si izjavil da imaš optiko. Lepo vzemi digitalca, mobitel, analogni foto aparat in poskeniraj slike ter prilepi lepo sliko opreme, print screene hitrostnih testov itd... Zakaj vse to če se sprašuješ? Zato ker me zanima kako opremo uporablja TS, kako deluje, kake pinge ma, ker hočem videt kaj konkurenca ponuja.

P.S.

Si pa vsaj se spet javil, ker en uporabnik ki naj bi imel TS optiko je čudežno vtihnil. Upam da tudi ti neboš čudežno zginil :? Skratka prlep slike opreme ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a flier » 22. Sep 2007 ob 18:55

Pa saj za opremo se ze dolgo ve da je Iskratelova, na izgled zelo podoben kos kot njihov VDSL modem. Slika je bila celo na tem forumu ze objavljena, se celo tebi je bilo odgovorjeno v tisti temi: viewtopic.php?f=12&t=2024&st=0&sk=t&sd= ... 300#p48425 :)

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a toni » 24. Sep 2007 ob 17:07

Danes sem videl da v Plavi laguni spajajo optične kable. So s črnim MB kombijem. A kdo kaj ve, kateri so??' T1 ali T2 ?? :? Sicer sem pa včeraj slišal info, da naj nebi bila optika še kar nekaj časa v pogonu, baje da so težave na relaciji LJ - NM in sicer zato, ker naj T2 nima potegnjene optike do NM, T1 jim pa baje neda svojega na razpolago. A kdo kaj ve kaj o teh baje????? :lol: :lol:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a toni » 24. Sep 2007 ob 19:57

Navadni Nimda napisal/-a:To nakladajo podplačani agentje, da se folk ne bi tudi v Novem mestu, kot v drugih krajih, tako masovno odločal za Gratelovo optiko FTTH (edino pravo optiko). Ne kaže jim nasedati. :D

Ne pozabi, da imate danes ponoči krajša vzdrževalna dela na Dolenjskem:
http://www.t-2.net/?ctxID=001865&funcID=1
A nam bodo preko noči priklopil edino pravo optiko :mrgreen: ????? Saj kar verjet ne morem :lol: 8) . Eh bo že enga lepga dneva tud ta čarobna svetloba prišla skozi moja vrata ;-) :razz: :lol:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 26. Sep 2007 ob 15:30

Po radiu 1 reklamirajo po delih NM Šegova) optiko 6/6 + TV + telefon za 30 evrov + 4 mesece brezplačno. Upam, da bodo t-2 pohiteli.

kunte
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 9. Avg 2006 ob 08:32
T-2: Že imam
Paket: 1/1
Kraj: Novo meato

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a kunte » 26. Sep 2007 ob 20:42

Upam ,da pride tud Irča vas čimprej na vrsto. :(

Uporabniški avatar
toni
Guru
Prispevkov: 775
Pridružen: 29. Dec 2006 ob 15:22
T-2: Že imam
Paket: T4 Optika
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a toni » 26. Sep 2007 ob 21:17

Tolk je blo govora da bo v mesecu septembru zalaufala tako imenovana edina prava optika, ampak nikjer ni nobenga, ki bi te kabelčke položil in spojil :mrgreen:
Tistim, ki se radi za(je)bavate na moj račun, sporočam, da je ta blokiran!!!
Sporočilo je v skladu s 45a. členom Zakona o varstvu forumašev. Vaša vprašanja, predloge in komentarje pošljite v tri krasne.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Optika v NM

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Sep 2007 ob 21:25

toni napisal/-a:Tolk je blo govora da bo v mesecu septembru zalaufala tako imenovana edina prava optika, ampak nikjer ni nobenga, ki bi te kabelčke položil in spojil :mrgreen:
Kako to misliš "tako imenovana"?! Slika
Optika 100/10

Odgovori