Dodatne IP številke

Vse o T-2 internetu
Odgovori
Uporabniški avatar
hister
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 3. Apr 2007 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: 20/20 FTTH 3TV-tel-int
Kraj: Žusterna
Kontakt:

Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a hister » 5. Okt 2007 ob 09:14

Ker so mi pri T-2 na isto vprašanje dali različne odgovore sprašujem še tukaj, kjer bom verjetno dobil točen odgovor.

Torej že pri podpisu pogodbe za FTTH priklop sem vprašal za dodatne IP številke in tako šjora, ki je prišla na dom, kot tip, s katerim sem govoril po telefonu sta mi zagotovila, da to ni problem, le napisati moram lastnoročno prošnjo. Kar sem storil in je šjora od T-2, ki je prišla na dom to prošnjo priložila pogodbi.

Ko mi je mladič (sposoben tip, ki obvlada) prišel priklopit optiko (telefon, TV in internet), mi je povedal, da mi je priklopil dinamičen IP za internet.
Hmm...
Povedal, je da moram poslati prošnjo, kar sem že naredil 2 krat. Namreč, šjora (tipica od T-2) je vse pogodbe, ki jih je naredila nekje zgubila in prišla še enkrat.
KO sem telefoniral na T-2 mi je sogovornica na drugi strani povedala, da lahko dobim le statični IP brez dodatnih IP-jev, ker te ne dodelijo fizičnim osebam, temveč le podjetjem. Niti, če doplačam za IP številke, ki so zaenkrat za podjetnike zastonj.

Torej je mogoče pri T-2 dobiti dodatni 2 IP številki (lahko doplačam), tudi če nisem podjetnik ?

Namreč ne vidim nobenega opravičljivega razloga zakaj mi jih ne bi dodelili. Bom moral za dobit dodatne IP številke, spremeniti naročniško razmerje kot pravna oseba, namesto fizična oseba?

VNaprej hvala za odgovore.
Slika - Rock&Roll - Slika

Uporabniški avatar
obiskis
Model
Prispevkov: 247
Pridružen: 20. Jan 2007 ob 12:45
T-2: Že imam
Paket: Kranj T4 Mega
Kraj: Kranj

Re: Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a obiskis » 5. Okt 2007 ob 10:12

teško verjamem, da ti bo kaj uspelo

pred časom sem podobno želel na siolu, pa so ponudili veliko dražji poslovni paket

Uporabniški avatar
hister
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 3. Apr 2007 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: 20/20 FTTH 3TV-tel-int
Kraj: Žusterna
Kontakt:

Re: Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a hister » 5. Okt 2007 ob 11:27

Obiskis, saj ni stvar v temu, če bo uspelo ali ne, večji problem je v temu, da zaposlujejo informatorje, ki ti ne znajo odgovoriti na tvoja vprašanja in če vprašaš štiri različne dobiš 4 različne odgovore.

Kakorkoli že na T-2 ni problem kakovosti storitev, vsaj po temu kar vidim, da omogočajo in po mojih izkušnjah, bolj je problem najti pravega sogovornika, ki ima dovolj znanja s katerim se dogovarjati. :roll:
Slika - Rock&Roll - Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Okt 2007 ob 11:29

Ne boš dodbil dodatne statike, saj je ena dovolj. Predlagam, da si kupiš router. (Podobno imam jaz pri sebi doma)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
hister
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 3. Apr 2007 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: 20/20 FTTH 3TV-tel-int
Kraj: Žusterna
Kontakt:

Re: Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a hister » 5. Okt 2007 ob 12:12

Navadni Nimda,
Router že imam od prej, ko sem imel ADSL od siola in čim mi je priklopil optiko, sem samo spremenil nastavitve in mi je takoj delalo vse.
Imam Linksys WRV200, to je kombiniran, brezžični in navadni router.

Ker poznam kolega, ki ima na T-2 15 dodatnih IP-jev (pri njemu na njegovem strežniku imam nekaj spletnih strani), vem, da ni blema dobiti. Samo on je kot pravna oseba, a ker so meni zagotovili, ko sem podpisal pogodbo, da lahko dobim dodatna dva IP-ja kot fizična, sem pač podpisal takšno pogodbo.

V glavnem ne drži kar praviš, da ni možno dobiti dodatnih IP številk. Problem je le kako do njih, kar spet ni problem, le pravega sogovornika dobiti, ki mi bo razložil kakšen je postopek. Če ne bom pa poklical kar kolega v Lj, ki ima 15 dodatnih IP-jev in mi bo razložil on kaj narediti, da dobim vsaj 2 dodatna IP-ja. :D

Mogoče ti ne rabiš dodatnih IP-jev, jaz bi rabil še dva, zaradi določenih nastavitev web strežnika.
Slika - Rock&Roll - Slika

Uporabniški avatar
hister
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 3. Apr 2007 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: 20/20 FTTH 3TV-tel-int
Kraj: Žusterna
Kontakt:

Re: Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a hister » 5. Okt 2007 ob 12:24

Praviš, da je ena Ip dovolj, ..
Navadni Nimda napisal/-a:Ne boš dodbil dodatne statike, saj je ena dovolj. Predlagam, da si kupiš router. (Podobno imam jaz pri sebi doma)
En IP je res dovolj, vednar je veliko bolje in lažje, če imaš še vsaj 2 dodatna IP-ja, mislim, da ni potrebna da razlagam zakaj... Razlogov je več.
Slika - Rock&Roll - Slika

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a lazyass » 5. Okt 2007 ob 12:24

Dva IP-ja dobiš na dinamiki :)
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 5. Okt 2007 ob 12:24

Ti lahko dobiš dva IP-ja kot privat oseba, ne moreš pa dobiti dveh statičnih IP-jev. Privat oseba dobi kvečjemu en statični IP (in samo en), če za njega eksplicitno zaprosi. Pravne osebe, pa lahko zaprosijo za več in potem zaseda komisija in jim lahko tudi dodeli več, če oceni, da bo neka pravna oseba res potrebovala dodatne.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
hister
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 3. Apr 2007 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: 20/20 FTTH 3TV-tel-int
Kraj: Žusterna
Kontakt:

Re: Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a hister » 5. Okt 2007 ob 12:31

Nimda, sedaj si dal kratek in izčrpen odgovor. ;-)

Torej dodatne IP številke dobiš, če si pravna oseba in če v prošnji zanje utemljiš razloge, zakaj jih potrebuješ.
To je to.

Hvala :D
Slika - Rock&Roll - Slika

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 5. Okt 2007 ob 20:35

to sem se tudi jaz ze spraševal... sicer ne rabim samo hipoteticno si narocis internet vecji od 100mbit, kolikor vem (popravite me ce se motim) trenutni lan kabli ki so bo stanovanju so tudi samo 100mbitni, kar pomeni da visjega interneta od 100mbit sploh ne moras izkoriscati RAZEN ce uporabljas 2 dinamicna ipja (aka statika odpade) in se to se nato ustavi pri 200mbit, potem pa moras vleci nove kable, menjati vse mrezne kartice, switche, routerje (pa gre 1gbit po gobe :().... drugace pa... web server se itak (pomoje) da vse porihtati z vhosti...

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a dal » 5. Okt 2007 ob 21:10

Ta bi bila dobra, ja. Za par ur vzames 1Gb/1Gb paket in surfaš kot car. ;-)

Ali pa ideja za T-2: uporabnikom na optiki za rojstni dan za 24 ur vklopijo 100/100 paket. :D

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a obi » 6. Okt 2007 ob 01:21

SoLoR napisal/-a:to sem se tudi jaz ze spraševal... sicer ne rabim samo hipoteticno si narocis internet vecji od 100mbit, kolikor vem (popravite me ce se motim) trenutni lan kabli ki so bo stanovanju so tudi samo 100mbitni, kar pomeni da visjega interneta od 100mbit sploh ne moras izkoriscati RAZEN ce uporabljas 2 dinamicna ipja (aka statika odpade) in se to se nato ustavi pri 200mbit, potem pa moras vleci nove kable, menjati vse mrezne kartice, switche, routerje (pa gre 1gbit po gobe :().... drugace pa... web server se itak (pomoje) da vse porihtati z vhosti...
Če maš v svojem kompu 1GB kartico si dobr ni kej.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 6. Okt 2007 ob 02:22

obi napisal/-a:Če maš v svojem kompu 1GB kartico si dobr ni kej.
jah ne namensko seveda... sam je pac prisla s plato... sam osebno cist vidim moznost uporabe 200mbit+ konecije doma (in to ne za lavfanje ftp serverjev z piratsko robo) z vec ipiji... sicer je drago sam kak sincek katerega ocka ima prevec denarja bi lahko kaj hitro se vrgel v kaj takega... primer,:
- prva 100mbit konekcija, lokalna mreza internet dostop, 1. IP
- druga 100mbit konekcija kak gameserver ali pa 2, ventrilo, TS, 2. IP
- tretja 100mbit konekcija osebni web server, ftp server, mail server...., 3. IP

kot sem rekel.. samo hipoteticno... leta nazaj ko sem se ukvarjal z igranjem online iger to ni bilo mogoce, samo trenutno v optiki pa je... ce bi imel vec ipjev! :) pa ce smo posteni tudi cena (ce odstejes zacetne stroske nabave racunalnikov) je ubistvu ista (oz pomoje se ceneje) kot ce bi vse zgornje servise naroceval vsakega posebej od razlicnih ponudnikov... ne pozabimo da v vecini primerov bi bil pri ponudnikih omejen z prometom oz kakimi drugimi resourci in v tem primeru bi bil zgolj omejen z zmogljivostjo povezave/racunalnikov ki bi vse skupaj furali... ceprav ce bi res narocil kaj takega in lepo obrazlozil bi se te pomoje tudi na t-2 usmilili.... samo vem da vcasih ko sem se zanimal za to je bil najem dedicated linux serverja pri nekem tujem ponudniku na 100mbit linji z 10000gb prometa/mesec okol 300-400 evrov (in se streznik hardwersko ni bil nic posebnega- 1gb ram, athlon 3000, 80gb disk... nebi mogel lavfati vsega nastetega zanesljivo)... sedaj za ta denar dobis 300mbit z neomejenim prometom edini zacetni strosek je par racunalnikov... moje mnenje je da bi se morali ipji(staticni) dodeljevati glede na zmogljivost povezave ki jo imas, kake bi bile stevilke je vprasanje... recimo nekaj okoli do 50mbit 1 IP, 100mbi 2 IPja, vec dobis 1 IP na 100/mbit... za primerjavo neki svedski ISP, ki ponuja 100mbit za 13e/mesec zraven ze v startu da 10 ipjev, pa ne vzamite to kot da nisem zadovoljen s tem kar imam (ker sem, OGROMNO mnogo bolj "razvitih" evropskih drzavah so nam lahko fovz tele cene ki so trenutno na t-2 optiki) samo dam za primerjavo kako imajo oni dodeljevanje ipjev, mi pa tukaj gledam skor kot da je to sveto najbolj sveta stvar...

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Dodatne IP številke

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 6. Okt 2007 ob 12:29

gigabit mrežna oprema se ceni iz dneva v dan...
Slika Optika od 30.5.2008

Odgovori