priklop telefonskega priključka

Vse o T-2 internetu
smrkec
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 28. Avg 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 2xTV + VOIP

Re: priklop telefonskega priključka

Odgovor Napisal/-a smrkec » 3. Okt 2007 ob 07:34

reč, da boš imel v bljižnji prihodnosti vse troje (tv, telefon, internet) in da naj ti pošljejo ponudbo. S tem ti bodo dokazal, ali je pri tebi dovolj močna linija, da vse to zdrži. Če je dovolj močna in če imaš manj kot 2500m do t2 centrale potem ne bi smelo bit težav s priklopom na t2.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8509
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: priklop telefonskega priključka

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Okt 2007 ob 09:22

Ne vem kaj kompliciraš jaz sem naročil telefonski priključek in zraven so mi vpisali pod opombe , da zahtevam z možnostjo priklopa širokopasovnega interneta in to je to. Drugače so mi pa tudi na Telekomu garantirali, da vsi novi priključki ustrezajo za priklop širokopasovnega interneta.
Slika


Lp, Kitl

peks
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Apr 2007 ob 10:17
T-2: Že imam
Kraj: Novo mesto

Re: priklop telefonskega priključka

Odgovor Napisal/-a peks » 8. Okt 2007 ob 15:13

huh, precesal cel forum, da sem najdu tale post - fenomenalno! da pridem kar do vprasanja: mam skoraj isti primer. Nov blok, novo stanovanje.. ramovseva ulica na dolgem mostu v LJ. t-2 je postavil vic-kozarje ze to poletje... v stanovanju, ki ga imam, se ni bilo telefona.. vticnica je ze, najbrz je tudi vse napeljano (????), telefona pa pri telekomu nisem narocil. zanima me, ali kljub temu lahko pridobim t2 storitev (brez da bi narocil tel prikljucek pri telekomu)? na salterju spodaj na t2 (brnciceva), mi je gospodic reku, da to ne bo problem.. kaksno je vase mnenje?

druga zadeva.. menda ima telekom 3 dni casa, da odgovori na poizvedbo.. ali je to res ali ne? ker mi fdv studentje na HD konstantno nabijajo, da bo za pocakat 15 dni, da t1 odgovori.. lahko prosim kdo to potrdi ali ne?

iskreno povedano me mineva klicat na HD, ker prakticno nikoli ne dobim prave informacije.. najbolje je preverit tule na forumu, ali pa direkt osebno odletet v poslovalnico.

fantje, hvala za info ze vnaprej!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: priklop telefonskega priključka

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Okt 2007 ob 15:16

Lej tkole je:
Imajo 3 delovne dni cajta za odgovor, RAZEN v posebnih primerih, ko lahko podaljšajo še za pet, v IZJEMNIH pa lahko podaljšajo še za dodatnih osem. Neki v tem stilu. Se NE zayebavam, res piše to v telekomarskem RUO-tu. Smeha do neba - ampak tako pač je! :D
Optika 100/10

peks
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Apr 2007 ob 10:17
T-2: Že imam
Kraj: Novo mesto

Re: priklop telefonskega priključka

Odgovor Napisal/-a peks » 8. Okt 2007 ob 15:21

hehehe, ja sej drugega od njih ze skoraj ne bi pricakoval. no ja, vsaj neka informacija je. sem pred letom delal na HD t2 in vem ,da je blo takrat 14 dni.. ki so jih po potrebi tud podalsali.. fingers crossed.

mi lahko se kdo malo razjasni pojme s telefonskim prikljuckom? je potrebno prej imet aktivni prikljucek ali ne?

hvala!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: priklop telefonskega priključka

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Okt 2007 ob 15:31

Probaj brez - če ne gre, pač naročiš telefonski priključek. Uni faloti na telekomu zganjajo iste norčije kot lani! :lol:
Optika 100/10

airwave71
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 15. Maj 2007 ob 15:25
T-2: Še nimam

Re: priklop telefonskega priključka

Odgovor Napisal/-a airwave71 » 8. Okt 2007 ob 15:35

V osnovi to naj ne bi bilo potrebno. Je pa tako še bolj zanimivo kot npr. v mojem primeru, ko po besedah T1 "nimam parice primerne za razvezavo", ko pa to ni možno. Če pa seveda naročim tel. priključek in plačam EUR 90 (ob postavljenem pogoju za širokopasovno povezavo), pa naj bi bila potem možna povezava pri kakšnem širokopasovnem ponudniku (delno razvezani dostop).
Zadnjič spremenil airwave71, dne 8. Okt 2007 ob 16:00, skupaj popravljeno 2 krat.

airwave71
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 15. Maj 2007 ob 15:25
T-2: Še nimam

Re: priklop telefonskega priključka

Odgovor Napisal/-a airwave71 » 8. Okt 2007 ob 15:39

Podvprašanje: Telekom ob naročilu tel.priključka načeloma zagotavlja možnost širokopasovne povezave, vendar pravi, da ne bo možen polno razvezan dostop. Lahko to kdo pojasni kdaj je to potem možno oz. kdaj moraš imeti očitno vseeno še aktiven tel. priključek?

peks
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Apr 2007 ob 10:17
T-2: Že imam
Kraj: Novo mesto

Re: priklop telefonskega priključka

Odgovor Napisal/-a peks » 8. Okt 2007 ob 15:44

mja.. tako kot lansko leto. ne razumem pa, zakaj se taksne zadeve dopuscajo telekomu.. me zanima, kaksne pravne postopke lahko sprozim, ce je primer podoben airwave71. najbrz nimam kakih vecjih sans ;)

sicer mi je pa znano, da prikljucek nikoli ni potrebno imet aktiven, da se izvede priklop.. ker je to polno razvezan dostop in me t1 ne rabi brickat na njihovo omrezje. dobro.. zivi bili pa videli.

okej, hvala za informacije.. bom se postal kaksno bo stanje v naprej..

peks
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Apr 2007 ob 10:17
T-2: Že imam
Kraj: Novo mesto

Re: priklop telefonskega priključka

Odgovor Napisal/-a peks » 10. Okt 2007 ob 09:30

ha, poizvedba uspela in je pozitivna! cakal cca 5 delovnih dni..

samo v vednost vsem bodocim bralcem: sem v stanovanju, ki nikoli ni imel se aktivnega priklucka! je pa popolnoma novo stanovanje.. najbrz ima tudi to veze pri sami telefonski infrastrukturi.. novi kabli, etc.

lp

SapraMis
Faca
Prispevkov: 135
Pridružen: 23. Avg 2007 ob 15:34
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + 2 IP TV

Re: priklop telefonskega priključka

Odgovor Napisal/-a SapraMis » 10. Okt 2007 ob 11:44

Punc ima stanovanje v lj, ima tam štekar za telefon. Vendar nima telefona, ne plačuje telefonske naročnine. Potem se da recimo samo uzeti internet na t2-brez stroškov za kake priklope? :roll:
Slika

peks
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Apr 2007 ob 10:17
T-2: Že imam
Kraj: Novo mesto

Re: priklop telefonskega priključka

Odgovor Napisal/-a peks » 10. Okt 2007 ob 12:04

SapraMis napisal/-a:Punc ima stanovanje v lj, ima tam štekar za telefon. Vendar nima telefona, ne plačuje telefonske naročnine. Potem se da recimo samo uzeti internet na t2-brez stroškov za kake priklope? :roll:
jap, tocno tak primer sem mel jaz - ni ti treba placat 90 eur za tel. prikljucek. samo izpolni pogodbo in upaj na pozitiven odgovor od telekoma. btw, narocnina t2 je potem nekaj visja (polno razvezani dostop.) ;)

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: priklop telefonskega priključka

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 10. Okt 2007 ob 16:29

SapraMis napisal/-a:Punc ima stanovanje v lj, ima tam štekar za telefon. Vendar nima telefona, ne plačuje telefonske naročnine. Potem se da recimo samo uzeti internet na t2-brez stroškov za kake priklope? :roll:
Če se odločiš za T2, potem samo izpolni elektronski obrazec na http://www.t-2.net/?AUID=B51A65010521617000C89, tam navedeš kaj bi rad imel (internet,telefon, TV), izbereš lahko različne kombinacije pri tem uporabiš njihov kalkulator za izračun stroškov in tisto, kar ti kalkulator pokaže so fiksni stroški (brez stroškov pogovorov, če se odločiš za telefon). v obrazcu označiš da nimaš trenutno telefona T2 pa naredi poizvedbo na Telekomu za možnost priklopa tvojega priključka na T2.
Vse kaj moraš pazit, ko boš gledal kaki so dejansko tvoji stroški je da pri izbiri interneta skoz označiš (oz. gledaš) da boš vzel polno razvezan dostop ( to pomeni da nimaš Telekomovega telefona ).

lp, Ika13
lp, Ika13

Odgovori