Na pomoč glupi windowsi na delu

Splošni pogovori, ki niso povezani s T-2
Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a NoName » 10. Okt 2007 ob 21:32

:lol: ne hvali dneva pred vecerom, pravijo.. ceprav je vecer.. jebiga.. 5 minut po tem k sm prejsn post napisal mi je masina spet bsod-ala... tak da... ko pride ven Gutsy Gibbon bom se na workstation dokoncno posnel linux, pa v vmware seveda xpje, brez katerih zal ne gre.viste obstojec racunalnik ne bo vec vidu :evil: razen v screenshotih
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
pack
Legenda
Prispevkov: 1037
Pridružen: 15. Nov 2006 ob 11:48
T-2: Že imam
Paket: PRD:VDSL1/1 vmesnika ISDN+PSTN
Kraj: Trzin

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a pack » 11. Okt 2007 ob 00:26

Hmmm, upam, da računalnik ne spada v časovno obdobje tistega lepega "modrega" monitorja? :lol: Sem imel priložnost in sem kolegom zrihtal 3 čisto nove fensi HP laptope, ki pa se sedaj vsi skoraj identično enako čudno obnašajo. Gor pa seveda Vista Business. Se ne prižge, bel ekran, moder ekran... Takoj jutri zjutraj kličem na servis, da jih pobaram, kaj dogaja. Vseeno sumim, da je kaj več kot "samo Vista".

Tisti 10 kilski kup železa sem pa tudi sam sprobal na domačih kištah in morm rečt, da res odlično prepiha zadeve, še posebej tiste "novejše" Intelove hladilnike, ki imajo rebra tko tesno skupaj, da prahcu normalno ne uspe pobegnit in se zelo hitro dobesedno zabaše, potem pa imaš 75°C na procesorju. Edino, kar me rahlo skrbi, je, da kompresor poleg zraka piha še dosti vlage, ker očitno zelo kondenzira. Mal dnarja, mal muzke.

Pangro, a si kej zrihtal?
Slika
Za počitnice varčujem pri T2!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a madpanter » 11. Okt 2007 ob 07:30

Zanimiv BSOD včasih so bili saj tok fer pa se je izpisal kaj je blo narobe :mrgreen: so tok škrt zgleda. Skratka NoName probi opensuse distribucijo, je kar fajn :).

L.P.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a NoName » 11. Okt 2007 ob 10:06

  • ASROCK 775Dual-VSTA
  • Intel® Pentium® 4 CPU 3.20GHz (1024KB L2 Cache, CPUSocket) @ 3213MHz (200MHz FSB)
  • 2x 1GB DDR2 RAM
  • ATI Radeon 9600 / X1050 Series (Processor: ATI Radeon Graphics Processor AGP (0x4152)), 128MB, 1024x768x32, 84Hz, driver version: 7.01.01.646 (je na AGP)
  • Maxtor 6L200M0 ATA Device, 189.92GB size (dejansko SATA disk)
  • Intel(R) PRO/1000 GT Desktop Adapter
  • ohisje z napajalnikom chieftec 500W
  • Microsoft® Windows Vista™ Business , version 6.0.6000 (63 processes running, 1.24GB free RAM, installed 34w 5d 7h 30m 58s ago, 45m 19s uptime, 45m 19s uptime record)
sem se kaj pozabil? rame in disk sem testiral na fertik z memtest86+ pa spinrite
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 13. Okt 2007 ob 08:08

Ker majo moji windowsi SPET probleme sem se odločila, da jih dam za nekaj časa "na hladno" in se mal poigram z linuxi. Zdaj bi pa rabila kakšen nasvet katerih linuxov naj se lotim, da ne bom zaradi prezakompliciranosti spet pobegnila nazaj na windowse...

Mal sem premišljevala, da bi se igrala s pingo linuxom (vsaj tako piše na dvdju), predvsem zato, ker sem zraven dobila še pasadenino knjigo Linux z namizjem KDE (pač, lahko bi mal pofirbcala v knjigo, če mi kaj nebi šlo)... Pa me zanima, a je vredu začetek, al mi kot začetnici priporočate kakšno drugo distribucijo linuxa?

lp Nina

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a NoName » 13. Okt 2007 ob 09:13

linux, linuxa, linuxu, linux, pri linuxu, z linuxom
sam za info.. linux je edninski samostalnik napram windowsom k so mnozinski.. menda.. ne vme.. uobce slab slavist sem...

no pa preidimo k tvojem vprasanju. ktero distribucijo gnu/linux operacijskega sistema bi ti priporocal? pingota ti kljub temu, da je dobro poslovenjen pa to, zal ne morm.. stvar je v tem, da je nevzdrzevan. bojda jim primanjkuje programerjev, prevajalcev, testerjev, skratka, vseh kadrov za nadaljni razvoj. upam da bomo uzrli kdaj posodobljeno razlicico, ki bo imela za sabo vecji team pa bo bolj vzdrzevana... ne pa, da se pol razvoj ustavi, ko je verzija izdana.

glede na izkusnje bi ti najbolj priporocal ubuntu (http://www.ubuntu.com/) ali kubuntu - prvi je z namizjem gnome, drugi pa z kde). cez pet dni bo izdana nova verzija pa bi ti priporocal, da pocakas... zadevo bo brezplacno mozno downloadat, lahko pa bos tudi narocila zastonj cdje, sam bos morala nanje cakat se kaksen mesec vec. js bom ubuntuja, kuj ko bo mozno pricel downloadat. ce pa nisi vesca alternativnih operacijskih sistemov ti pa predlagam, da poprosis za pomoc pri namestitvi kakega prijatelja, ki dobro pozna sceno. tudi obisk kakega installfest-a nebi bil slab.. sam zal ne vem, ce se to obstaja. v najslabsem primeru lahko poprosis za pomoc kje tukaj, ali pa na kaki lugos mailing listi (http://www.lugos.si/) oz... ce ti ni problem cakat, bo mel unix-slo (http://www.siuug.org/) v zacetku decembra meeting, na katerem bom predaval, pa lahk mal prides pogledat kako in kaj... pa ce prineses masino, ti jo pomagam namestit.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 13. Okt 2007 ob 09:33

Tudi Windows je v ednini (celo v angleščini!), ampak ga večina sklanja po množinski sklanjatvi ker se pač nam zdi da je angleški samostalnik v množini :D
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a madpanter » 13. Okt 2007 ob 19:30

Orionlady svetujem ti da probaš eno od teh distribucij:
- Mandriva linux
- OpenSuse linux (sam uporabljam tega in sem prezadovoljen)
- Ubuntu, Kbuntu (pač eno od teh verzij)

L.P.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 13. Okt 2007 ob 21:51

Najlepša hvala za pomoč :)

Se moram "pohvalt", da sem se ubistvu z mandrivo že igrala (z 2007ko), pa čeprav mi je bila všeč sem potem obupala, ker sem nujno potrebovala dostop do zunanjega diska pa mi mandrive nikakor ni uspelo prepričat, da bi mi to uslugo naredila :)

Sicer ne vem kako je to pri drugih distribucijah linuxa, ampak pri namestitvi mandrive se mi je ta zdela veliko bolj user friendly kot recimo namestitev windowsov. A lahko pri drugih tudi na kaj takega računam? :oops:

Drugače pa ne, do decembra ne bom čakala... se mi bo zmešalo s telimi windowsi do takrat :)

Bom že nekaj ustvarila z vsem skupaj, sej več kot pa zašuštrat pa ponovno formatirat tako ali tako ne morem (ane? :oops: )

Drugač pa... pomoje ti "je šla v nos" besedica linuxi (je bilo skrajšano mišljeno z različnimi distriucijami linuxa...) :P

Nisem se še odločila s čim bom začela, vse se počasi pretaka z neta, potem bom pa vidla kaj in kako :)

lp Nina

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3499
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a madpanter » 13. Okt 2007 ob 22:26

Huh user friendly...

Iz moje izkušnje ti lahko povem da pri suse je stvar parih klikov inštalacije ter vpisov gesel itd.. To je pa tudi vse. Normalno mi pa dela prenosni disk, usb ključ itd... Probaj jo mogoče ti bo všeč ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

came2die
Model
Prispevkov: 229
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 17:55
T-2: Že imam
Paket: 20/1, telefon
Kraj: Kranj

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a came2die » 14. Okt 2007 ob 21:51

Noob vprašanje: kako je z hd video v linux?
Slika--> čakal 333 dni

flier
Model
Prispevkov: 287
Pridružen: 15. Sep 2006 ob 09:39
T-2: Še nimam

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a flier » 15. Okt 2007 ob 20:27

Dela, jaz sem gledal tako Applove demote kot BBC demote. Seveda moras imeti dober CPU, zaenkrat se ne dobi GPU dekoderjev.

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 16. Okt 2007 ob 11:38

No tkole, sem se odločila, da počakam (no sem bila prisiljena počakat zaradi pomanjkanja časa) na Ubuntu še tele 2 dneva.
Mam pa še par vprašanj... glede na to, da imam amdjev 64bitni procesor, moram potem dol potegniti verzijo za 64bitne procesorje? Al pač ni panike, lahko tudi navadno?
Če želim imeti na računalu tako windowse kot tudi linux, ali je vrstni red nalaganja stvari na disk pomemben? Ali morajo biti najprej windowsi naloženi, pa potem linux zraven? Ali je bolje obratno? (oziroma, kaj je lažje :) )

lp Nina

Uporabniški avatar
ZmAY
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 25. Jan 2007 ob 14:01
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + tel + TV
Kraj: Kranj

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a ZmAY » 16. Okt 2007 ob 11:59

1. dej winse gor pol pa linux
lahko das tud 32bitne gor, naj ne bi blo problemov

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Na pomoč glupi windowsi na delu

Odgovor Napisal/-a NoName » 16. Okt 2007 ob 18:20

OrionLady napisal/-a:No tkole, sem se odločila, da počakam (no sem bila prisiljena počakat zaradi pomanjkanja časa) na Ubuntu še tele 2 dneva.
Mam pa še par vprašanj... glede na to, da imam amdjev 64bitni procesor, moram potem dol potegniti verzijo za 64bitne procesorje? Al pač ni panike, lahko tudi navadno?
Če želim imeti na računalu tako windowse kot tudi linux, ali je vrstni red nalaganja stvari na disk pomemben? Ali morajo biti najprej windowsi naloženi, pa potem linux zraven? Ali je bolje obratno? (oziroma, kaj je lažje :) )

lp Nina
nina.. stvar je taka, stoji pa takole...
- cetudi mas 64bitni cpu bo 32bitna verzija delala... brez problema... iz izkusenj ti lahko povem, da sm biu bolj zadovoljen z 32bitno verzijo, ceprav sem uporabljal 64bitni procesor... in sicer zarad kompatibilnosti programov... adobe flash player se mi ni hotu po defaultu instalirat... ga bi blo treba instalirat s foro.. torej.. najprej instalirat 32bitne knjiznice... in sele potem rocno flash... prevc komplikacij... drugace naj bi po teoriji 64bitna verzija operacijskega sistema delovala hiteje pri dolocenih aplikacijah
- js mam lepse izkusnje, ce najprej instaliram windows, in sele nato linux, saj oknom ni kaj dosti mar, ce na masini domuje linux... pa pol ko povozi MBR lahk prides do linuxa samo s pomocjo kakega rescue mode-a pa se enkrat pofuras mbr z lilotom ali grubom. ce pa najprej instaliras windows pa potem linux, ti pa linux po izkusnjah avtomatsko doda 'alternativni' boot... men je doma se predvcerajsnjem ubuntu 7.04 brez problema prepoznal windows vista (longhorn)... vsaj tako pise v grub meniju
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Odgovori